Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

lenusa
9. máj 2007

babulky sa k vám pridávam 😀 , neviete mi povedať aký budem mať predpokladaný termín pôrodu, keď som iui podstúpila 26.4.2007???

maca77
9. máj 2007

lenusa, väčšinou sa ráta dátum poslednej mrchy + 40 týždňov 😉

maca77
9. máj 2007

leni, ešte Ti posielam link na ten výpočet 😉

http://www.mamaaja.sk/index.php?lang=sk&page=we...

lenusa
9. máj 2007

no poslednú som mala 12.4.2007 to je kedy? šak ja som taká roztrasená, že ani rátať neviem

maca77
9. máj 2007

16.1.2008 😵

lenusa
9. máj 2007

supiš i keď som rátala, že 10.2.2008.

domcek
9. máj 2007

lenusa som pocula ze to vyslo a co neiformujes ma haaaaaa to ta tu musim hladat??
Tak gratulujeeeeeeeem
macka caves

maca77
9. máj 2007

caves domi, dnes Ťa tu hľadám od rána 😉

domi, tak verím, že budeš čoskoro nasledovať lenusu 😉

domcek
9. máj 2007

maca vsak som tu bola ale len rano do neakej 8,30 potom som pracovala. Sa akosi miname vsak no ja to skusim teda v juni manzel sa poctivo dopuje vitaminmi tak uvidime ale ja tento cyklus riesim ako posledny bez vysledky si fandim cooo. 😀 😀 😀
No ako som pocula ze ti bolo dost zle

maca77
9. máj 2007

nám ráno nešiel net, no hotová katastrofa 😀

to ti poviem, že bolo 🙄 ... ale veď mám čo som chcela 😠 😀

To je dobré, že Ťa nálada neopúšťa, možno teraz tá pohoda a tešenie na júnové IUI prispeje k tomu, že sa to podarí "bez všetkého" 😉

govinda
9. máj 2007

lenusa, ty si tehu? a ani sa nepochváliš? No keby som nezabŕdla na túto tému, tak neviem, kedy by som sa to dozvedela 😀
Gratulujem 😵 😵 😵

lenusa
9. máj 2007

baby nebite ma, ja som sa z toho nestihla ani spamätať, taká som šťastná a teraz vy rýchlo šup šup za mňou 😀

domcek
9. máj 2007

Leni co si aby sme ta teraz bili este by nas zavreli ze napadnutie tehotnej 😀 😀 Tak sa nam drzkaj

ajka2
9. máj 2007

Lenuš pripájam ti výpočet podľa oplodnenia keďže ty to vieš úplne presne.
http://www.rodina.cz/scripts/porod/porod.asp
Takže dátum ti vychádza podobne ako to tu už maca písala.17.1.2008
Si po mne presne mesiac aj týždeň 😀 😀

lenusa
9. máj 2007

😀 ssupišš...

ajka2
9. máj 2007

Lenuš a mimochodom v "spoločnom termíne" už je tém "január 2008" čo tak sa tam pomaly zabývať? 😀 Škoda že nie sme v rovnakom mesiaci 😠

lilinka76
9. máj 2007

Lenuš, blahoželááááááááááááám, 😀

prosím, napíš, ako si prežívala tých 14 dní, aké príznaky si na sebe pozorovala.Veď vieš, ja som bola na druhý pokus IUI v pondelok, ale v nestimulovanom cykle, ja s ovu nemám problém. napíš či to boli bolesti brucha, prs,krížov, odkedy si to pozorovala atď. Vlej mi optimizmu.

lenusa
9. máj 2007

lilinka na po prvom iui som necítila vôbec nič ani najmenšiu bolesť a teraz ma od iui asi tak dva dni riadne bolelo brucho, že som si myslela že to je hss, ale trošku to potom oslablo, ale stále som nemohla na bruchu ležať, mala som ho citlivé a prsia ani nehovorím doteraz nemôžem ležať na bruchu čo ma bolia a to je moja obľúbená poloha ☹ , ale neva...a chodila som aj častejšie cikať, no a dva dni dozadu som nejako prestala chodiť často cikať aj prsia ma boleli už menej (ale stále boli citlivé) a bruško ma tiež už pomenej bolelo. Tak som chytala depky, že to nevyšlo a dnes som mala bolesti ako keby mi mali prísť krámy a to sa tam len bábulo zahniezduje. tak pekne nech ti to vyjde, aké máš príznaky ja som si nahovárala, že to mám z utrogestanu 🙂 a nebolo to ono...

ajka ☹ ale ešte sa bojím sa takto registrovať ako tehulka, bo až o dva týždne mám ísť na uzv...síce už o tom vie skoro celá rodina a riadne sa vytešujú bo to bude prvé vnúčatko, tak som im to povedala a aj kolegynky sa vytešujú 😀 ...a mužíček hneď,že či sa môže pochváliť chalanom, prve som váhala, ale šak čo nech to každý vie ja nechcem nič tajiť, sa nemám predsa za čo hambiť no nie?

vierus
9. máj 2007

aaaa tak tu si lenusa, uz som ta nasla, mooooc gratulujeeeeeem, drz sa! 😵 😵

ajka2
10. máj 2007

Lenuš úplne chápem čo prežívaš 😉
Ja som sa to ale bála povedať niekomu,proste som tomu neverila kým som nevidela aspoň na prvom UZV malý gestačný vak.Mňa lekár postrašil že do konca 12tt nemôžme vravieť o miminku len o embriu.Práve pre tie veľké problémy s PCO.
Takže ešte dva týždne a idem na moje prvé veľké oficiálne sono ktoré sa už zapíše aj do knižky.
Nechcem ťa však strašiť to len ja som taký strachopud 😀 😀
Teš sa a vychutnávaj si to,zaslúžiš si to po toľkom čakaní 😉

lenusa
10. máj 2007

ajka som sa práve vrátila od dokyho a tiež ma tak trochu nastrašil, že ešte sa nemám veľmi tešiť, až keď tam niečo uvidí bude to stopercentné ☹ , ale ja si myslím, že tá krv by klamať nemala nie?

ajka2
10. máj 2007

Nie určite nie,že si tehu je isté len vieš každý deň je rizikový hlavne u nás.
Ja mám doma päť testov s // čo som tomu nemohla uveriť.
Tak neboj,šetri sa,neskáč,nebehaj,nenos tesné veci ani opasky,veľa pi a pri každej možnej príležitosti nohy hore a relax.Takto to aj mne nakázal môj doky a snažím sa to dodržať,nech spravím všetko pre mimi čo je v mojich silách.
Mysli na to že teraz sa začne vyvíjať a ty mu to musíš uľahčiť😉
Drž sa a dávaj infošky.

lenusa
10. máj 2007

ajka ešte som sa chcela spýtať, že ako je to s milovaním? A berieš aj ty utrogestan?

ajka2
10. máj 2007

Lenus doky mi to nezakázal len povedal že veľký pozor a žiadne prudké pohyby 😀 😀
Ale ak sa ti mám priznať ako viem že som tehu sme sa milovali prvý krát v 8tt😒
(celkovo len 3x doteraz)
Ja som sa bála a drahý ešte viac 😅
Ale baby z tehu stránky to majú úplne rovnako,proste máš strach kým neskúsiš 😉
A ja neberiem Utrogestan ale Duphaston 2x1 čo je úplne to isté,ale orálne.A zdá sa mi to lepšie aspoň nevytečie 😀
A kyselinu listovú + babyplan od Calibrum.

lenusa
10. máj 2007

No ajka to asi nezvádneme, budeme to skúšať 8tt to je riadne dosť. A kedy si bola na uzv prvý krát koľko to bolo od poslednej mrchy koľký dc? Ja som sa objednala na 24.5.2007, povedal, že až po mrche čo by malo byť na 35 DC.

ajka2
10. máj 2007

Jasné Lenuš to je individuálne,záleží ako sa budeš cítiť.Ale nebola to 8týždňová pauza lebo keď mi sme zistili tehu tak som bola už v 5tt(to oni rátajú od posl.mrchy) a dovtedy sme sexíkovali v pohode :o)Takže také tri týždne som na to ani nepomyslela.
Ja som bola na UZV 35DC(gestačný vak mal 3mm ale bábenko vidno nebolo),potom 40DC(gestačný vak mal 11mm a bábenko ešte stále vidno nebolo) a ešte po troch týždňoch(to už bábo malo 1cm a vak 3-5cm).

lenusa
10. máj 2007

už som z toho jeleň, tak v ktorom tt si bola keď malo bábo 1 cm ? a videla si mu biť srdiečko?

ajka2
10. máj 2007

Som ťa doplietla 😀
V 9tt o(začiatku) poslednej MS a to je vlastne 7týždeň od ovulácie.Malo 1cm a to bola akurátna veľkosť na 7týždňové bábo.
Ale doky to ráta od tej MS takže ten 9tt. 🙂A srdiečko mi nepustil že až na budúce.Ale už sa mimi mrvilo.
A teraz mám ísť až v 13tt.

pappo
10. máj 2007

lenus neboj vsetko bude v pohode len nestresuj, ok? babenku je dobre hlada si miestecko tak je vsetko v poriadku. uvidis po prvom UTZ to bude super, uvidis vacik a vsetko bude fajn. drz sa. 🙂

lenusa
10. máj 2007

ďakujem pappo, to je strašné ešte sa nič nedeje a ja už stresuje, ale to ma vystresovala včera svokra bo povedala, že nemôžem do žiadneho chorvátska v lete na dovču, že mám pekne oddychovať a to sa mi teda poriadne nepáč 🙄 . Šak ja chcem všetko robiť, tak ako doteraz (síce trošku s mierou), ale keď nebudem na rizikovom tak by som mala zvládať všetko no nie???