Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

beyby
26. nov 2013

@welpen 🙂 Držím palce! Mne doktor povedal, že to musím užívať minimálne 3 mesiace, na 3 mesiace mi dal aj Duphaston a potom uvidíme, že vynecháme Duphaston, či príde bez toho menštruácia. Tak uvidím. Dúfam, že mi pomôže 😀

welpen
26. nov 2013

@beyby dakujem,mne inofolic uplne super upravil cyklus z 50 dnoveho na 36

lindush123
26. nov 2013

Ahojte, moja skusenost s PCO - diagnostikovali mi ju v CAR, kde som ostala v soku, dovtedy som netusila... asi nieco zanedbal moj gynekolog... teda od maja tohto roku som zacala uzivat Inofolic dvakrat denne, manzel uzival kvoli malemu mnozstvu spermii kyselinu listovu a bral tri hormonalne injekcie, ucinok,ktorych sa prejavi po desiatich tyzdnoch... v auguste som zacala stimulovat, teda pripravu na IVF, zaciatkom septembra sme podstupili odber... nereagovala som na liecbu ako som mala... teda neuspesne IVF... dohodli sme sa s lekarom, ze druhe kolo absolvujeme v januari, no a v novembri som zistila, ze som tehotna... prirodzene... lekar povedal, ze prirodzene nebudeme moct nikdy... verim,ze Inofolic pomohol, ale i hormony - urcite.. hlava hore.... no a v case, ked som ostala tehu, som prezivala dost stresove obdobie a na babo som ani nepomyslela, ved zijete s myslienkou,ze jedine IVF... urcite je sanca otehotniet prirodzene aj s PCO

beyby
26. nov 2013

@lindush123 Toto ma neskutočne povzbudilo! ďakujeme! 😀 A teším sa s tebou! Držím palce k úspešnému koncu 😀

veronikabv
22. jan 2014

ahojte chcela by som sa spytat myslite,ze ked som mala v januari roku 2011 driling vajecnikov,ze ci je to uz natrvalo alebo je treba znova driling ked rozmyslame nad babom?dakujem

lulkala
16. feb 2014

ahojte baby..mam otazku..mam velmi caste zapaly mocovych ciest a tym padom mi zapal prechadzaaj na zenske organy, som liecena ale stale to nie je dobre..rok a pol sa snazime otehotniet ale stale nic..moze PCO vzniknut, kvoli zapalom?? nerozumiem tomu ochoreniu dobre...mrchu mam pravidelnu a ovulaciu podla testov tiez ..dakujem 🙂

nikii944
20. feb 2014

Ahojte ... Mne lekár diagnostikoval pcos asi pred 4 mesiacmi , odvtedy užívam nosifol a pravidelne chodím injekcie. Snažíme sa o babetko a každý mesiac tak tajne dúfam ze sa podarí . Ak možem poradiť hlavne sa treba uvoľniť uricite viem ze to nie je jednoduché , ale najviac mi pomáha ked si poriadne .... Zasporutujem 🙂 .Dnes som bola na kontrole a ze sa to dosť zhoršilo aj napriek liekom ktoré užívam , a čoskoro ma čaká operácia . Držím palce všetkým snazilkam

isabelle82
9. mar 2014

Ahojte. PCO mi diagnostikovali uz v 17-tich. V roku 2004 som podstupila prefuky hned na to nasadili Clostilbegyt a Pregnyl no a za 2 mesiace od zakroku som otehotnela. Mame uz 9-rocneho fesaka. Teraz sme vofaze snazilkovania. V septembri sme zacli chodit do Iscare. Vysledky vysoky testosteron a hormon AMH uplne zle. Nasadili mi Clostilbegyt a ten sposobli cystu 4,5cm. Po injekciach sa vstrebala. Potom mi radsen nenasadili nic a pozorovali moj prirodzeny cyklus a dokola brali krv. Vsetky hodnoty vysoke. V januari som brala od 16DC Duphaston. Ten skoncil cystou 10x10cm otocenou 2x okolo vlastnej osy a v strasnych bolestiach som skoncila na operacnom stole. Ziadna laparka ale komplet rezane brucho ako po cisaraku. Ziadne hormony mi nemozu dat ani najmensiu davku. Doktor sa vyjadril ze vidi to na IVF. Kedze na vsetko reagujem hyperstimulaciou tak stimulacia pred IVF bude komplikovana. Vraj desatinove davky liekov ako ine pacientky. Ak niekto tvrdi ze tehotenstvo na PCO pomoze tak ja som jasny pripad opaku. Vsetky vysetrenia a odbery ukazali ze som na tom horsie o 100% ako pred prvym tehotenstvom.

isabelle82
9. mar 2014

@lulkala ja si skpr myslim ze dovodom preco to nejde su opakovane zapaly. Treba sa asi zamerat na ne. Ja som ich mavala dokola a nakoniec mi zistili ze to pochadza z chronickeho zapalu slepeho creva. Od neho sa vsetko zapalovalo. Od kedy ho vybrali tak uz 14rokov neviem co je zapal mocovych ciest.

dicinka1
25. mar 2014

@valika_val ahoj.mas ten siofor?

valika_val
25. mar 2014

@dicinka1 ano, mam, ale mozno uz aj po zaruke bude... pozriem

dicinka1
25. mar 2014

@valika_val skus..ked bude po zaruke par dni..tyzdnov nevadi..skus kuknut..napis mi do ip za kolko...

valika_val
25. mar 2014

@dicinka1 nie je po zaruke, konci 05/2014 ale mam len 77ks

dicinka1
25. mar 2014

@valika_val za kolko? 😉 to neva..uz kolko ks mas...a pomohol ti?

valika_val
25. mar 2014

@dicinka1 vies co, sama som prekvapena, ze tak vela chyba z balenia, lebo ja si tak pamatam, ze som stihla zjest len zopar kusov a uz som bola tehotna. ale to asi nebude jeho zasluha 😀 mam dve deti a katastrofalny stav PCO, so vsetkym, co k tomu patri - hlavne navonok.
ale po dvoch porodoch mam pravidelne nepravidelny menzes (co sa neda povedat o stave pred porodmi - to som nemala prirodzeny menzes aj rok). takze asi ovulujem 🙂
pisem IP

terry658
5. apr 2014

Baby, pridavam sa. Pre povzbudenie som v 5 mesiaci. Skusala som hormony, injekcie, caje. Potom som skusila fytosoja ale zial nebola dost silna,sice som otehotnela ale babo sa prestalo vyvijat velmi skoro. Nakoniec som zufala skusila surovu stravu (knihy od dr. Normana Walkera su na nete). Teraz cakame krasne babo. Strava mi pomohla aj k skvelemu plodnemu hlienu. Takze hlavu hore a nikdy sa nevzdavat.

luciana92
6. apr 2014

Ahojte baby ja by som z PCO velku vedu nerobila. Ja som s PCO otehotnela a to mal manzel este aj dost zly spermiogram.Tri mesiace som brala clostyl, nakoniec som otehotnela bez neho.Zabrala mi kombinacia maca+caj z alchemilky.Tiez som sa viac zacala hybat a jest zdravsie, ale zase ziadne extra obmedzenia;) Dali sme si s manzelom jointa, hupli sme na to a sup som v 29tyzdni🙂

dorotea2
14. máj 2014

Ahojte baby. Idem aj ja pridať svoj príspevok... Konečne 😀 Po vysadení antikoncepcie mi diagnostikovali PCO. Keďže ma vek netlačil, povedali sme si, že tomu necháme voľný priebeh. Nechránili sme sa asi dva roky a nič ☹ A už postupne sme to začali riešiť aj s dr. Priateľ bol na SPG (vyšiel OK), ja hormonálny profil atď. Pol roka som užívala Inofolic, podľa slov mojej lekárky mi PCO zmiernil. Ale keď po pol roku nič, tak som si povedala že kašlem na to, že za tých zhruba 30 € mesačne si radšej kúpim nejaký kabát, topánky a tak 😀 Doktorka mi dala aj Clostil, ale začala som iba s polkou tabletky denne, potom mi mala zvýšiť dávku. Ale keď som si čítala príbalový leták, tak som sa na trochu vyľakala a povedala som si, že ďalší cyklus to brať nebudem. No a v apríly som si našla // na teste 😅 Takže ja som nič neužívala, proste mesiac ako každý iný.. Nemôžem povedať, že som na to prestala myslieť, to sa podľa mňa nedá. Proste motyka vystrelila 😀 Som len v 7 tt, takže len na začiatku a ešte mám pred sebou dlllhu cestu, ktorá bude dúfam s úspešným koncom. Ale pre mňa je to už aj teraz zázrak 😅 A inak odporúčam merať bazálnu teplotu.
Tak baby.... Každej jednej snažilke s PCO (aj bez neho) prajem vytúžené // čiarky na teste a bezproblémové tehotenstvo od začiatku do konca. A to prajem aj tehuľkám 😉

dorotea2
14. máj 2014

A ozaj. Aby to nebolo tak jednoduché, tak mi doktorka povedala, že mám na vaječníku 3 cm cystu, ktorá sa dúfam vstrebe. Čítam, že asi je to v tehu dosť časté. Mali ste to aj vy? Nerobili cysty problémy?

bibi2h
14. máj 2014

ahojte, prosím Vás vie niekto rozdiel medzi PCO a drobnocystickými vajecnikmi? dakujem!

isabelle82
16. jún 2014

Dievcata ako som pisala vyssie vo februari mi operovali tu cystu 10x10cm. Mrcha po operacii prisla 13.3. Bola posledna. Zial netesili sme sa dlho. 3.5. som potratila. Ale pisem to kvoli tomu ze kto cital co som si podstupila od septembra a ze mi povedali ze jedine umele oplodnenie pomoze, tak po takej akutnej operacii, bez liekov som nakoniec otehotnela. Potratila som doma, kyret nebolo treba sono ukazalo ze maternica sa vycistila sama. Od vtedy som na inofolicu a verim ze ked to islo raz tak to pojde znova a ako sa hovori teraz je rola pohnojena tak verim ze to bude rychlo. Ide to len asi treba aj v myslienkach vypustit to ze je problem. Ja som po tak vaznej operacii a s komplet rozrezanym bruchom vobec nerozmyslala nad babom a aha. Vypla som a bolo.

magg424
1. júl 2014

ahojte dievcata, kedze ja som mala to stastie , prinalezi mi podelit sa s vami o radostnu skusenost 🙂 mam PCOS na oboch vajecnikoch, velmi silne, menzes ziadny aj cely rok, po liecbe v care clostil plus duphaston som otehotnela, samozrejme to nebolo hned ale cca po 10 mesiacoch liecby endokrinologa , tehotenstvo bolo sice rizikove velmi, ale nakoniec sa nam v 36 tt narodil zdravy syncek..... takze baby da sa to !!! bojujute, maly ma pol roka a ja uz opat nemam cyklus a zacinam to riesit, nie preto zeby sme tuzili po druhom babatku ale preto ze zdravotne sa zle citim, zacala som priberat, museli mi zvysit lieky na stitnu a celkovo sa necitim ok, snad raz otehotniem len tak 🙂 vsetkym vam prajem zdravie 🙂 a kolajnice na testiku 🙂

kitulka
2. júl 2014

Ahojte kocky! Chcem Vas trosku povzbudit. Tiez mam diagnostikovane PCO. Pred 3 rokmi sme sa zacali snazit a druhe baby a hned prvy mesiac sa nam aj zadarilo. Ale v 6 tt. to skoncilo MA. Odvtedy to slo so mnou dole vodou, pribrala som velmi rychlo cca 7 kil a potom postupne dalsich 5, marne som sa snazila schudnut, nedarilo sa mi. Zmenila som stravu, zacala behavat a cvicit na orbitreku a aj napriek tomu nic. Bola som u gynekologa ako na klaviri, chodila som na HP, folikulometrie a stale to vyzeralo, ze ovulacia nebola. Zacala som si merat BT a brala som Inofolic 8 mesiacov. Stale nic a tak mi nasadil Clostil na 2 mesiace po sebe, nereagovala som. Potom mi skusal dat Duphaston, lebo ked mi podla BT aj ukazovalo, ze ovu bola, tak som zase mala velmi kratku LF, max. 7 dni. No potom ma poslal k endokrinologicke. Ta mi vysetrila inzulinovu rezistenciu a mala som ju tak na hranici, ale kedze sa nam nedarilo, dohodli sme sa, ze mi nasadi Metformin. Postupne mi zvysovala davku, chcela ist na 1000 mg, ale stihla len po 750 mg :o) Zazrakom sa nam to podarilo!!!! Nemozem tomu ani uverit, den pred dovolenkou som zistila, ze mam na teste dusika a teraz uz peknu ciarku. Vcera mi volali aj vysledok z krvi a je pozitivny. HCG cez 1.800, tak snad to tentokrat ustojime a bude dobre!!!! Prajem Vam, aby ste to hnusne PCO zvladli a "dopracovali" ste sa aj Vy k vytuzenemu cielu. Nech Vasi lekari skusaju vsetky moznosti, nie len odporucit hned CAR. Tak sa drzte babule!!!!

eninka27
9. júl 2014

@kitulka gratulujem, a velmi si ma povzbudila, bo ja tu uz stresííím :D

tixx
18. júl 2014

ahojte baby, prosim vas, mne dnes lekarka povedala,ze mam zvysenu hladinu AMH hormonu a ze mam teda PCO. Do teraz som ani netusila,ze by mi nieco mohlo byt, vsetky vysledky boli zatial v poriadku. Poslala ma na laparoskopiu +drilling vajecnikov. chcem sa ta len opytat, co sa dalej dialo u vas, ked vam zistili zvysenu hladinu toho hormonu a teda PCO, ci je to normalny postup,ze treba absolvovat tu laparku....dakujem za kazdu info

silvika99
18. aug 2014

Baby na mam PCO a o tyzden rodim 🙂, nebojte sa nejde o nic da sa to, nam sa to podarilo skoro hned len sme sa vela modlili a bola som na sledovani ovulacie u lekara, brala som inofolic, plus som si nakupila ovulacne testy a podla toho.....zaroven som zistila ze mam ovulaciu niekedy az na 25DC a tie bolesti neboli menstruacne.,,
Takze nezufajte da sa to!!!!!

lenz
4. sep 2014

Ahojte zienky tak aj ja sa pridavam s PCO po 7 mesiacoch snazenia mi zistili v Heliose a pani doktoeka mi nasadila xlostin a inofolic tak dufam ze sa nebudeme dlho trapit s neg vysledkami vsetkym drzim palceky ;)

maminka1986
24. sep 2014

ahojte baby ja som zmenila gynekologa a hned mi ppovedal že mam pco...i ked som merala BT a ovulovala ale neksor na 26dc ale že ej to pco a dnes aj krv mi to potvrdila mam testosteron 4,12 a mal byt 2,96...takže tak berem inofolic,cvičim homonalnu jogu, o týžden idem zase na sono a potom do car nie je naoč čakať snažiem sa rok a pol ...

janina1007
16. okt 2014

Ahojte zenicky... tiez mam PCO a snazime sa 2 roky zatial bez uspechu... ☹ je to tazke na psychiku ale stale verime ze sa to podari... drzim vam aj sebe palce nech sa vsetko podari tak ako chceme...

evka97
18. okt 2014

Baby, aj ja vas chcem povzbudit ☺ Mam PCO a po troch rokoch snazenia a vyskusania vsetkeho mozneho som tehotna ☺ Nemam inzulinovu rezistenciu ani nadvahu. Zabral mi inofolic. Mozno mi pomohla aj laparka a drilling, ale neviem, lebo to som absolvovala este v aprili 2013, nasledne neuspesne inseminacie. Inofolic mi skratil cykly a doktor videl, ze sa nieco dobre so mnou deje ☺ Podla menstruacie som v 10tt a stale tomu nemozem uverit.