Tehuľky od Clostilbegytu. Pridajte sa

amisa
19. máj 2009

Tehiulky od Clostilbegytu - pokračovanie od Léčba Clostilbegytem .. a // pro všechny 🙂 Otvaram novu temu lebo sa nam po liečbe množia aj tehulky 🙂 kto sa este prida? 😀

puclik77
2. dec 2009

ja este valcim v praci a kedze uz zaucam nahradu, tak je to este tazsie, pretoze musim stihat pracu aj sa jej venovat. No takze dufam, ze to este nejako vydrzim a odpocitavam dni, uz nech je 22. dec. - to by mal byt moj posledny prac. den pred MD. Ja uz nejake darceky mam, ale este z daleka nie vsetky. No uvidime, musim niekedy po veceroch. Trosku mi tie zavraty presli ako keby, dufam ze uz na furt 🙂 Inak sa stale zvacsujem a stale horsie a horsie sa mi v praci sedi. Ale nejako to zvladnem. Uz mas pre seba aj babatko vsetko ready?

amisa
autor
3. dec 2009

puclik.. juj to posledne dni ledva vydrzis .. setri sa..ved kebz daco daj sa vypisat aj skorej. Inak mne ako som doma to hucanie v usiach tiez nieje take caste. A pre babetko stale nemam kozmetiku a lekranicku a pre seba enmam veci do porodnice (vlozky podlozky a podobne). Este pediatra oslovit. Ked to zozeniem, dufamz e tento tyzden, budem uz kludnejsia. Pomaly zbalim tasky , ze keby daco. a Ty?

jane86
3. dec 2009

Ahojky. Tak hlásím. Jsem 14 Dc folikul 25 mm, píchla mi pregnyl a uvidíme. Snažilkovali jsem včera tak nevím jestli opět dnes a pak i zítra nebo obden? Co myslíte?

amisa
autor
3. dec 2009

jane no gratulujem, uz len aby praskol a nejake spermoniky na neho uz cakali. Nech enam sancu uniknut. Velmi drzim palce nech mate vianocny darcek, najkrajsi. 😀 🙂 😉

Inak v colstilkach sa nam to nejak rozplodilo, dve nove tehulky su tam- janana a alamala. Len nech to pokracuje aj dalej.

jane86
3. dec 2009

Amiso děkuji. A co radíš? Máme se snažit dnes i zítra? Nebo ob den?

amisa
autor
3. dec 2009

jane neviem..my sme sa snazili kazdy den. Ale obcas aj obden..tahali sme to 10 dni v kuse no mozno 12.. to njak vycitis hadam aj sama ako potrebujete. Spermie preziju 2-3 dni podla odbornej literatury, a velmi casto tiez nieje dobre (myslim tim niekolko krat denne) lebo aj oni potrebuju nejaky cas na tvorbu. Niektorim parom radia ob den niektorim kazdy den. Osobne by som skusila jeden den rano a druhy napriklad vecer alebo tak dako. Hlavne si to uobte prijemne, nech mate na co v dobrom spominat, ked ti bude par mesiacov nevolno 😀 a chlapa nebudes chciet ani vidiet.

jane86
3. dec 2009

Už aby tyhle stavy byly tady 😉
Asi to radši zkusíem každý den

puclik77
5. dec 2009

amis, ja by som tento tyzden uz mala mat tie veci z lekarke, potom ti dam vediet, ze co tam bolo. Inak v pondelok idem do poradne, tak som zvedava, ako narastol nas drobecek. Inak ked uz pozeram na tvoje tyzdne, tak to uz coskoro budes rodit xixi. Moja kamoska rodila v 36tt a mala bola normalne donosena a v poriadku. Akurat si tu pohodlne sedim v kresle a nasa mala ma okopkava ako na diskoteke xixi Inak uz jej tie kopanceky tak zosilneli, ze niekedy sa jej poradi taky kop, az zaboli 😕
V praci sa snazim setrit, aj ked je to tazsie, ked zaucam tu novu. Stale mam tie odpadavacie stavy, asi kvoli zelezu...musim povedat v poradni
jane radsej sa snazte kazdy den, nech sa to konecne poradi a budu krasne vianoce, ako pise amiska

amisa
autor
6. dec 2009

😀 puclik pocuvaj keby ti predpisal maldiferon alebo aktiferin.. darujem .. s kazdeho balenia som odjedla doslova tri ci dva kusy.
Inak ako sa mate babule?
mi nejak divne uz tri noci som poriadne nespala zaspavam tak okolo tretej rano a to sa dobre clovek uz nevyspi. Aj ked spim 6-7 hodin uz ma trocha pobolieva hlava a cely den je naprd. A pobolieva am cely podvozok. S tim rodenim mne to uz bude fakt jedno, ked bude mat mala okolo troch kil.. Ale tie vianoce by sm rada este vydrzala..apson stedru veceru 🙂.
Idem zamiesit cesto na medovnicky a mozno este nejake ine kolciky stihnem do rana. Vcera som lestila sklo, alebo vyutieram v byte prach.
Prajem krasny vecer s malou nech si peken pokopka aspon viete ze ju mate 🙂 😀

puclik77
7. dec 2009

amis, vidim ze si pohodicku doma riadne uzivas. Ja na pecenie a varenie moc nie som, ale asi budem musiet, ked ostanem doma. Uz inak striham meter ako diva, ved uz iba 12 pracovnych dni a mam to za sebou 😀
Preco si odjedla z kazdeho zeleza iba par tabletiek? Tiez ti to robilo neplechu? Radsej by som denne zjedla kilo cvikli nez mat taketo trable. Ked ta boli cely podvozok, to uz asi sa vsetko chysta na porod. Nasu malu stale citim ze je priecne, tak dufam ze sa pomalicky zacne otacat. Stale jej rozpravam nech sa otoci, aby maminku nemuseli rezat 😉 Inak uz teraz citim malej vahu, takze co to bude, ked bude mat 3kg 😀 Uf uf 😀
Inak amis, ked tak uz pecies, nechces napiect aj mne? 🙂)))))))))

amisa
autor
8. dec 2009

12 dni to je super teda uz asi len 10 nie?
Mla sa ma 🙂 este ma miesto na otacanie to ma dobre.. nasa uz len dole hlavou uz ani velmi vrtieit sa nemoze. Dobre tesno tam uz asi ma. Bola si na poradni? ako ste dopadli?
Inak je to dost na chrbticu, ale ved to poznas. Kolaciky vypekam,ale manzel ziadne z domu nedovoli vyniest.. este by schudol 🙂 nahodou...mam taky pocit ze drzi somnou gulatejucu sa liniu 🙂
Uz ams pokupene darceky? Nieco si uz piekla alebos a eln chystas?

puclik77
9. dec 2009

ahoj amiska,
na poradni sme dopadli tak, ze sme PN, zatial tento tyzden. Mam makky a skrateny krcok a mam byt hlavne v klude a ziaden stres. Takze uvidime, ci este pojdem do prace, alebo uz to zabalim uplne. Peniazky by sa este hodili, tak uvidime ako mi bude. Na tie moje trampoty so uzivanim zeleza som dostala este sirup, ktory by mi mal pomoct chodit normalne na zachod 😀
Inak malicka bola v poriadku, uz mame 1332g, cize pribrala viac ako raz tolko od minuleho mesiaca 🙂 Zase sa hambila, bola otocena do vnutra a vobec sa neracila ukazat nam tvaricku. Videli sme s priatelom iba usko 🙂))
A mam + 7 kg. Tianke aj maminke zacalo nejako chutit 🙂)
Zatial este nevypekam, mna to pecenie ani nejako moc neberie v tomto som strasna. Asi sa zase dohodnem sa maminou, ze jej zaplatim ingrediencie a iba si pridem k nasim nafasovat kolacikov xixi. Ja radsej vyupratujem cely byt, len aby som nemusela piect alebo varit. Aj ked viem, ze ked sa mala narodi, nic ine mi neostane, iba zacat varit 😉 ty co uz mas napecene, hm?

amisa
autor
10. dec 2009

ahoj puclik, mam pocit ze sa tu na nas vsetci vykaslali.
Inaks tou robotou noja viiem peniazky sa zidu, ale ci to stoji za to riziko. Myslim ze krcok ti uz asi nespevnie, ci sa to vobec da. Malinka si pekne pribera 🙂 nooo len tak dalej nech nieje ziadna chuda hlista ked sa narodi🙂. A hanbliva je? hehehehe zlata, nemas nejake foto? Inak aj men obcas chuti ,ale obcas nie. Momentalne mam ovocne chute a chute na cokoladu mliecnu.
Vianocne darceky ani vsetky nemam a tak isto s tim pecenim zataial nefinisujem, mam medovnicky, vanilkove rozteky a ciastocne cokoladove rozteky. Mam vsak taky letmy pocit ze neviem ci mi tie vanilkove rozteky do vianoc vydrzia 🙂

puclik77
10. dec 2009

amis myslis ze proste mi ten krcok alebo bude drzat a nezmeni sa, alebo sa to este moze zhorsit? No doma som v klidecku, len buduci tyzden by som este chcela ist do prace, tych 5 dni tam snad uz nejako vydrzim. No nie? Samozrejme babatko je najdolezitejsie, ale zase si uplne pokazit vyplatu a este pred vianocami, tak neviem... dohodnem sa este s mojim drahym. Nase zlaticko si papka o sto sest 🙂 Ale urcite aj vase, ze? Kolko mas kil navyse a kolko asi vazi mala? Z pondelka nemam vobec fotku, lebo nebolo co fotit 🙂 videli sme iba usko, ale mam z minula. Ale tiez taku nepodarenu, lebo bola moc z uhla a utz to skreslil.
Ja mam teraz chute na vsetko! Papam jedno cez druhe 🙂
inak tiez mam pocit, ze tu uz nikto nie je, vsetky zmizli ☹ nejako tych tehuliek nepribuda ☹

miika
10. dec 2009

Ahojte,
tiez som otehotnela s obidvoma detmi po liecbe clostilbegytom. Starsieho chlapca som pocala po roku snazenia, hned pri prvej davke a pri pouziti ovulacnych testov - v 30.rokoch. O druhe sme sa snazili rovnako, myslela som si ze uz mam "recept ako na to", zopakovali sme clostilbegyt, aj ovulacne testy, ale nic. Problem bola stitna zlaza. Ked mi nasadili lieky a povedali ze sa mozeme znova snazit, brala som znova Clostilbegyt a pri druhej kure som otehotnela v 35.ke - priamo na svadobnej ceste 🙂 A je pravda, ze na dovolenku som si nezobrala ziadne ovulacne testy, milovali sme sa skoro stale, boli sme oddychnuti, proste sme si to uzivali a za mesiac som mala II na teste. Drzim vsetkym snazilkam palce!

amisa
autor
11. dec 2009

ahoj miika, ako dho po prvom dietati ste sa dali na skusanie druheho?

puclik tak dufamz e to vydrzis v tej robote. Ale keby daco uetkaj domov ..
Puclik nasa vazila v 32+0 2400g+-30 co je tak o dva tyzdne popredu (hmotnost podla pocitaca zodpovedajuca 33+6) Takze asi jej chuti vydatne ja som mala vtedy navyse 10kg a dnes sme boli na poslednej poradni u gynekologa a mam len 10.5 kg plus ale mala sa troska menej hybe, teda hybe ale nie uz tak agresivne uz sa len tak mrvi pretaca a strecinguje. Na poradni sme ale nedopadli bohvie ako ..ukazalo sa ze tie moje nevyliecitelne kvasinky asi nebudu kvasinky.. zatial som dostala taku antibiotikovu masticku a zobral mi stery na kultivaciu aby vedel co konkretne na to zabera. Aj zelezo sa nejak nepozdavalao tak mie ste zobral raz krv a v pondelok sa dozviem ci pojdem k hematologovy alebo nie. Tie moje bolseti v podbrusku sa mu nejak nepozdavali tiez. Ale vsetko je v poriadku nakoniec. Inak uz mi odporucil aj porodnika a uz som snim aj volala. ( Mudr. Valent0 tak uvidime co to bude zac 🙂 ) otecko pri porode uz am dohodnuty termin na poucenie, a uz mi chyba len kojenecka podprsenka a sprej do nosa aby som mohla pripravit tasky. Inak peciem o dusu, upratujem pomalicky a nejak stale spim zrazu cez den (asi dobieham noci) 😎

fuuu nejak som sa rozpisala 😀

amisa
autor
14. dec 2009

nejak ichoooo

puclik77
14. dec 2009

ahoj amiska,
no vidim, ze si uz skoro uplne ready 😉 pekne pekne. Len sa daj dokopy este, hlavne tie "kvasinky". Ved oni ti nieco urcite daju. Inak na to zelezo beriem aj ja lieky a uz mam aj sirup, aby som normalne chodila na zachod. xixi a musim povedat, ze to ozaj pomaha 😀
Ja este porodnika nemam, uvidime, este musim zavolat kolegyni, ktora pozna gyndosov na antolskej, tak si necham poradit. No a inak som schudla 1kg (a to papam skoro nonstop), tak dufam ze aj drobecek pribera! Vcera vecer sme s drahym zazili divadlo, lebo mala sa predvadzala ako nikdy xixi. Myslela som, ze mi vyskoci z bruska. Normalne skoky, tanecky, roznozky, no sranda 😀
Dnes sme boli na matrike dohodnut malej priezvisko po tatinkovi, kedze este nie sme zobrati 😉 Zajtra uz idem do prace, este tyzden a mam padla, jupiiiiii!!!
Ozaj, naco potrebujes sprej do nosa? Inak aj ja uz nemozem spavat, lebo sa neviem ulozit. Zacinam citit vahu malej. Ked lezim na boku, normalne citim ako mi taha jej vaha kožu. No a to este len poriadne zacala priberat. Kolko uz vazi vasa bambulka?

amisa
autor
15. dec 2009

ahoj puclik..teda vy ste sikovny.. dobre vsetko vybav pred porodom nech nemate potom opletacky s uradmi. To ze mozes zelezo ti zavidim ja som dnes dostala papier na hematologiu :(. No to ze si schudla je velmi zvlastne.. nebola si len viac na zachode? 🙂 S tim spankom to bude uz len horsie a horsie.. skus ten kojaci vankus.
Mi sme boli vcera prvy krat u porodnika.. mala ma 2800-3000g podla neho a je taky tyzden popredu ze vraj..mozno viac. roztahuje sa poriadne a niekedy su to pohyby podobne votrelcovy v bruchu. Ja ledva funim, a znarodnila som manzelovy jednu bundu lebo svoj zimny kabatik jediny co som este zapla uz zapnem len velmi problemovo. Rozmyslala som ze si nieco kupit, ale na mesiac a mozno ani nie cely sa mi neoplati, a ta manzelova bunda je taka decentacko-sportova. Ved aj tak ma vsade vyvaza autom. 😎

luuca2
16. dec 2009

Ahoj těhulky 🙂 .
Dlouho jsem tady nebyla, ale měla jsem k tomu obrovský důvod 😀 .

29.11. v 8:10 se nám narodila dceruška Andrea. Vážila 2510g a měřila 46 cm, je to náš drobeček.

amisa
autor
16. dec 2009

luuca gratulujem , to budu krasne vianoce.
popis ako to cele prebiehalo.

amisa
autor
16. dec 2009

pozerla som jeje fotkocky, ta je ale zaltunka 🙂 tisko zavidim ( v dobrom) 😀 😎 🙂 😝

luuca2
16. dec 2009

Začalo to asi tím, že jsem se v sobotu necítila nejlíp a polehávala jsem. Pak se to srovnalo a jako každou sobotu jsme s tatínkem vyrazili do místní nekuřácké hospůdky abych byla taky trošku v kontaktu s lidma 😵 . Říkala jsem si, že už je to naposled a pak už budu doma co kdyby náhodou to na nás přišlo.
Při odchodu jsem kamarádům oznámila, že se asi vidíme naposledy a že příště už budu doma a vyčkávat. A tatínek, že už třeba budeme tři.
A ejhle, ve čtyři ráno mi praskla voda. Tak to byl fofr, tatínek pořád doufal, že je to planej poplach. Ujistila jsem ho, že do 24 hodin budeme rodičové. Uvěřil tomu až v porodnici. A cesta do porodnice byla taky zajímavá. Byli jsme u rodičů, asi 80 km od motolské porodnice. Jízda nám dtrvala cca 30 a bolesti (malé mentruační bych to nazvala) asi po 6-7 minutách takže pohoda.
Do porodnice jsme dorazili kolem páté. Monitor v pořádku, srdíčko tlouklo dobře a kontrakce skoro žádné. Vyšetření nic moc, ale otevřená na 4 cm. Vyplnit spoustu papíru a další vyšetření, otevřená na 5cm. Ještě jsme se museli rozhodnout jak vlastně budeme rodit, jestli císařem nebo normálně když je malá koncem pánevním. Konečné rozhodnutí: normálně (odhad váhy 2700g), ale s pomocí epidurálu. To byl asi kompromis, protože kdyby nastala komplikace tak by mi připíchli epi a šla bych rovnou na císaře.
Odešli jsme na přípravu. Klistír byl v pohodě, a bolesti se začali ozývat silněji. Ani jsem se doma nestačila oholit 😅 , pak jsem si stačila dát jen krátkou sprchu a už se to rozjíždělo. Tatínek byl pořád s náma. Po dvou nebo třech fakt kontrakcích jsem už volala, že to asi začalo. Došla jsem ještě na porodní box, vlezla na křeslo. To mohlo být 7:30. No a nakonec se epidurál nekonal, protože to šlo moc rychle a nestačil by zafungovat.
Pár kontrakcí jsem musela fakt profunět, ale když mi dovolil doktor tlačit tak asi na popáté byla malá venku. Ten pocit se nedá popsat. Ta úleva a štěstí zároveň je fakt obrovský. No a nástřih jsem cítila ale dal se, a šití taky šlo jen 4 stehy venku. O vnitřních nevím vůbec.
No a taťka to taky zvládnul, sice měl na mále a musel na chvilku odejít a napít se, ale byl tam s náma až do konce. Byl moc statečnej a moc nám pomohl.
Porodní asistentka taky suprová a doktor ve věku tatínka byl taky kouzelnej. Akorát mu končila služba, ale ještě mě odrodil a když odcházel tak říkal, že se mu bude dobře usínat s tak pěkného porudu na konci šichty
😉 Suma sumáru, kdyby byl další porod jako s malou tak si to opět užiju. 😎 Ráda na to vzpomínám.

Moc Vám kočky přeju aby to bylo taky všechno v pohodě.

No a na šestinedělí to zase příště. To je jiná kapitola.

amisa
autor
16. dec 2009

luuca skoro vysnivany porod..uzsane rychly :0) a bezproblemovy.. waaaw.. gratulujem.
O tom sestonedeli napis neskor tiez aj na to som zvedava 🙂

amisa
autor
16. dec 2009

inak rpesondovala som si nasu tabulku tak Luuca , vendulkav a Aghate8 to uz maju uspesne za sebou :0 ostatne bud este len cakame alebo nemaju dostupne informacie. Co su nove tehtone clostilky dve tak tie este len cakaju na potvrdenie.

janana
17. dec 2009

ahoj holky!
Delší dobu sem tady nebyla, nějak před těma Vánocema vůbc nemám na nic čas. Zítra mě čeká zase kontrola a odběry, tak doufám, že bude vše OK. Začínám dneska 10. týden.

luuca - gratuluji k miminku.

amisa
autor
17. dec 2009

jananan gratulujem k uspechu🙂.. dufam ze to nakoniec aj u teba dobre dopadne. jasne vsetci teraz behaju zhanaju, vypekaju , ale ty sa setri 🙂 😉

janana
17. dec 2009

amisa - řekla sem si, že letošní Vánoce na všechni více méně dlabu. Žádný vypékání, žádný velký úklidy. Dárky už naštěstí taky mám, takže teď už snad bude klid. A tobě už se to koukám taky krátí, co? Jak se těšíší na porod?

amisa
autor
17. dec 2009

janana, tasky zbalene..sakra len zupan som este nezbalila. Ocakavam kazdy den, mala ma uz okolo 3 kg. Bojim sa , tesim sa, haluzim. Njaprv to chcem mat uz za sebou, potom ma napadne co by som este svetko mala urobit na vianoce, nech teda este pocka. SCHIZA. Dnes som dopiekla posledne vianocne kolaciky (zlepovane kolieska a mandlove hviezdicky)
Ty mas este asi nervy ci je vsetko Ok, ci testy dopadnu dobre a podobne. Uz si aj nieco pribrala? Zle ti nebyva? Ako je na tom tatko mrnuska, uz si zvyka na to? 😀

amisa
autor
17. dec 2009

janana kukni moj album clostiliek a skus mi polat udaje , ak chces byt zaradena do tabulky.