Tehuľky od Clostilbegytu. Pridajte sa

amisa
19. máj 2009

Tehiulky od Clostilbegytu - pokračovanie od Léčba Clostilbegytem .. a // pro všechny 🙂 Otvaram novu temu lebo sa nam po liečbe množia aj tehulky 🙂 kto sa este prida? 😀

amisa
autor
18. dec 2009

dnes je mi nejak na nic, u hematologicky sme dostali bobo do zadku, a asi v tom bolo cosi aj an spanie. Mam chut lezat spat a objedat sa kolacikmi s cajom. 😔
To tu dnes nikoho nieje?

janana
18. dec 2009

Ahoj holky!
tak mám za sebou kontrlou, vše se zdá být v pořádku, už sem dostala průkazku.

amisa - zle mi bývá večer, ale už naštěstí nezvracím. Přibrala sem zatím půl kila. Tak doufám, že tohle těhotenství tolik nepřiberu. U prvního jsem přibrala 22 kg. A co ty? Jak si na tom s váhou? Už teď rodit není ještě brzy?

puclik77
18. dec 2009

ahojte tehulky, tyzden tu nie som a uz taketo novinky 🙂
Luuca tesim sa s tebou, ze to mas za sebou a musim pogratulovat k nadhernej dcerenke. Je fakt kuzelka, taky maly uzlicek stastia 😉
amis, ty uz to mas za par xixi mala bude ready asi coby dup xixi Mozno budes maminka prave na novy rok, alebo ktovie kedy si to princeznicka vyberie xixi. Ja este v pondelok, utorok v praci a pak mam na dlhsiu dobu padla. A strasne sa uz tesim. Uz ma to tam vobec nebavi. Darecky uz mam viac-menej pokupene, takze tiez super. Uz nech su sviatky a klidecek doma 🙂
janana je to super, ze zatial bezi vsetko ako ma. Hlavne sa drz a davaj na seba pozor, hlavne aby si nepadla. Ja som skoro padla k zemi vcera v metre. Nebyt mojho draheho, tak som na zemi. Som proste sikulka 🙂

amisa
autor
18. dec 2009

janana gratulujem k tehu knizke 🙂 len ench pekne vsetko drzi az do leta 🙂. Dostala som IP zajtra dopisem do tabulky. Dnes sa mi nic nechce. Ja som pribrala zatial 11kg. Uvidime kam sa az vypasiem cez vianoce.. Rodit sa zatial nechystam neboj, pripravu pre otecka mame az 4.1. a hematologicka ma chce este vidiet pred rozpadom 5.1. takze bolo by dobre vydrzat do 5.1. poobedia aspon 🙂 Ale kto vie co si mala zmysli 🙂

Puclik ty davaj an seba pozor, nejak furt padas ci odpadavas. Tie dva dni este vydrz a potom leharo cez sviatky. Kukam kde si to bola, ze si nebola. Nech ta drahy opatruje. Nepojdete na prietoky teraz niekedy? Boze ako nam tie tyzdne ubiehaju.

Vcera som dopiekla kolaciky, a teraz som dopisala zoznam muzovy co ams do tesca nakupit, ide zo svagrom velmi skoro rano aby tam nebolo vela ludi, a mne sa teda vstavat o siestej nechce. Vkladam donho doveru a velmi dlhy a podrobny zoznam toho co ma kupit. 😀

tessinka
19. dec 2009

Žienky, prosím vás, neviete mi niekto poradiť? Idem v pondelok k svojmu lekárovi, ale možno to niekto budete vedieť. Beriem prvýkrát Clostilbegyt, mám anovulačné cykly, a v pondelok idem na folikulometriu. Takže ak bude nejaký výsledok (vajíčko), mali by sme sa s manželom pokúšať o dieťa. Lenže on teraz dostal herpes na peru. Čo s tým? Nemohlo by to nejako ohroziť plod, ak by to aj náhodou vyšlo?

amisa
autor
19. dec 2009

tessinka, volaj dokimu, alebo sa ho hned na ultrazvuku spytaj. Moj osobny nazor: herpes je virusoveho povodu, ak pouzivate rovnaky pribor, hrnceky a podobne, s velkou pravdepodobnostou si uz aj ty nakazane , aj ked prejavy mat nemusis. Manzel je urcite teda nosicom (aj v dobe ked nema nic vyhadzane), ty mozes aj nemusis byt nosicom. ja by som to riskla, ale nebozkavala sa pri tom. ale neviem niesom lekar.

jane86
20. dec 2009

Dobré ráno holky, myslím, že brzo posílím vaše řady (jukněte do alba) , ale zatím to ještě nechci zakřiknout......

jane86
20. dec 2009

Jen mám holky trochu strach. Pořád mě bolí přicho jako před mrchou a když pšíknu tak mě občas tak píchne v podbřišku, že to nic není?

amisa
autor
20. dec 2009

to je prave OK.. divne by bolo keby nepichalo 🙂 uvidis ake divne stahy a napetia budu ked sa ti zacne maternica zvetsovat 🙂.. velmi sa tesim ze je vsetko OK, este aby to potrdil lekar. Som citaa ze to povies chlapovy az pod stromcekom :0 to bude kraaaasne🙂
kuknem ti do alba 🙂

jane86
20. dec 2009

Jo ráno na štědrý den dostane dupačky a dudlík myslím, že bude šťstný protože si vážně myslí, že se to zse nepovedlo. V albumu mám dne¨šní testík....
Někdy jsem uplně ok, ale někdy to bolí jako před MS a někdy píchne , že to je až k nevydržení, taková divná bolest, snad bude vše ok, už se nemůžu dočkat zítra k doktorce.

amisa
autor
20. dec 2009

jane 30DC, no veru je to este skoro, ne enjake velke zavery, ale drzim palce.

jane86
20. dec 2009

Amisa nestraš. HCG z krve stoupá tak snad vše bude ok. Ve středu bylo HCG v krvi 65 a v pátek 202, uvidím co zítra....

amisa
autor
21. dec 2009

jane neboj nestrasiom, to vies najprv sa budes bat o hodnoty HCG, potom o srdiecko v 7-9 tt. potom o hodnoty vseliakych bielkovin, potom o NT screening, potom o prve 3D a prve pohyby.. Potom o CS hodnoty a tvoj krcok, potom porodu.. 😔
// su krasne 🙂 , ale vtedy som sa asi najviac bala do 12tt. Drzim velmi palce aby tam bolo vsetko ako ma byt, nechcela som ta vystrasit. (to srdiecko po novom roku) 😎
Dievcata co inak mate nove?
Ja mam negativne testy ma streptokoka, ale kvasinky mam stale, tak zas an mne nieco nove ide Doky vyskusat, uz som z toho dobre nervozna, taha sa to 2.5 mesiaca. Uz chodim doma kvoli tomu ako nervozny lev v klietke. Celibat mi tiez velmi neprospieva.
Dorobila som posledne kolaciky, dnes varim kapustnicu, a zemiaky na salat. Aby som vo stvrtok enstala v kuchyni od rana ako otrok.

puclik77
21. dec 2009

ahojte tehulky/tehulky cakatelky,
teda chvilu tu nie som a uz ste sa rozpisali 🙂 Moc som tu nebola, lebo v praci zaskolujem, takze som nemala cas ani nakuknut.
jane, tesim sa s tebou, lebo tusim to vyzera slubne!!!!! Hlavne sa nestresuj a opatruj sa!!!
amiska, no na prietokoch som este nebola, najblizsiu poradnu mam az 8.1. tak asi potom. Konecne som sa rozhodla pre porodnika na antolskej, ale este som u neho nebola, chcem tam ist po poradni v januari, zazmluvnit si ho. Zelezo sa mi asi zlepsilo, lebo uz tie udychcane, odpadavacie stavy prechadzaju. Aspon v poslednych dnoch nic. Ale zase nemozem spavat. Tusim mam take stadia ako ty xixi. Vecer sa tam mala rozvaluje a kedze je tazsia a tazsia, ide mi roztrhnut kožu, ked si lahnem na bok. A nasa princezna ma staronovu zabavku. Otoci sa smerom do vnutra a okopkava mi vsetky organy, ktore sa jej dostanu do rany. Najradsej ma stale moj mocovy mechur. To su take kopy, ze ked sa nejdem hned vycikat, tak zle nedobre 😖
Inak sme si u "babiciek" vyfasovali vianocne kolaciky, takze nastastie nemusim piect 😀 Vo stvrtok varim kapustnicu, v stredu robi moj drahy salatik, kapor v mrazaku, darceky vcera zabalene, no pomalicky finisujeme aj my.
Je super ze nemas streptokoka, to ja som ho mala uz velakrat, takze uvidime. Ani kvasinky zatial asi nic, teda aspon necitim.
A inak, ked by nahodou sa mala rozhodla vypytat sa na svet, daj mi prosim hned hned vediet!!!!! Nech sa mozem potesit aj ja!!!! 🙂

jane86
21. dec 2009

puclik77 doufám, že vše bude ok. Dnes jsem byla u mudr. těhotná prý jsem a myslí si že i v pořádku v děloze. Ale ještě je to jen taková tečka. Ve čtvrtek ráno moje doktorka slouží tak tam ještě jdu aby mi to potvrdila a já to mohla dát manžílkovi k Vánocům. Jiank dnes HCG v krvi 497 a jsem 31 DC

janana
21. dec 2009

jane86 - tak přeju ať to vše dobře dopadne a mimi je v pořádku.

jane86
21. dec 2009

janana snad ano. Musím tomu věřit...

jane86
21. dec 2009

Holky nějaké rady co bych měla a neměla v těhu???? A dotaz můžu pít černý čaj? Jsem závislák. Kafe nemusím alkoholil skoro nepiju, ale černej čaj zbožňuju.

janana
21. dec 2009

jane86 - smí se správně jen ovocné čaje, črný ani zelený ne, je v nich tein, který má stejný účinky jako kofein. Jinak se nesmí syrový maso, vejce, ryby, plísňové sýry, pak už ani nevím

amisa
autor
22. dec 2009

jaanan a jane 86 kludne mozes ja som pila. Lekar mi to dokonca odporucil ale zas v primeranej davke. Kavu som mala raz denne slabsiu, lebo inak som sa nedokazala vyhnut bolestiam hlavy a migrenam ktore boli sposobne hromonalnymi zmenami. Ked si zvyknuta a hned to vysadis..pozor aby ti nizky tlak nepomohol k bolestiam hlavy a ty si nemusela davat paralen. Lepsi salok caju ci pochlipkavanie slabej kavy ako tabletka paralenu. V mojom okoli to tak robili vsetky tehulky.
Strasne vela sa pise ze sa toho nesmie, ale ked ams an to chut a je to v primeranej davke, tak si daj. Par krat si odkrojim kustik plesnoveho syra na chut, ale pravda surove meso a vajcia tomu sa vyhybam, to by som nejedla ani ako netehotna.
V knihach su vseliake mudrosti , ale ako vrvai nasa porodna asistentka, radsej to necitat. Alebo skor nebrat to az tak vazne. Tvoje telo si povie co che. Dokonca aj hlt piva ti neuskodi, skor pomoze ak ti napravi travenie. Osobne si nealkoholicke dam kedy kolvek a alkoholicke lochutnam s manzelovho pohara.
Mam doma knizku kde sa zakazuju sladkosti cokolada, biele pecivo.. No nevime co by som robila keby som nemohla jest suchy biely rozok ked mi bolo zle od zaludka prvych 4.5 mesiaca, Alebo teraz mandle v cokolade. Kamoska sa isla ubyt po jednej bonboniere s nugatom.
Tak baby skuste sa opytat lekara, alebo porodnej asistentky , u tej mojej plati vsetko na co mas chut, ale s mierou (okrem cigariet, drog a pod.)

amisa
autor
22. dec 2009

jane a janana ved na to casom dojdete sami 🙂 ked zacnu hromony vystrajat. troska vam zavidim tie krasne zaciatky.. 🙂

amisa
autor
22. dec 2009

janana ako sa ma bublinka? jane86 uz si bublinku videla na sone?

jane86
22. dec 2009

Já nemusím alkohol kávu ale bez černého čajíku se oneobejdu. Zeptám se na to doktorky.

amisa
autor
22. dec 2009

jane presne poytaj sa doktorky, v akom stave je amla bublinka a ci sa moze, mozno ti povie ze nie, a mozno ti povie ze pochlipkavat svoju salku caju mozes. Este ti nebyva zle?

jane86
22. dec 2009

Mě bylo když se zahnízďovalo a teď to docela jde. Ale občas se mi přes den pěkně zvedne žaludek....

janana
22. dec 2009

amisa - bublinka roste, snad se má dobře. na posledním UTZ už se doknce mimi pohnulo.

amisa
autor
22. dec 2009

baby este ste v robote alebo uz sviatkujete?

janana
22. dec 2009

já sem na rodičovský, takže já sem doma stále 😉 Ale vzhledem k tomu, že už jedno dítě mám, moc stávkovat nemůžu.

amisa
autor
22. dec 2009

Od niekoho v telke som pocula: ze jezisko sa narodil v mastali na slame, tak ho tym poriadkom prilis nevystrasme.

puclik77
22. dec 2009

ahojte tehulky 🙂 dne som bola posledny den v praci. JUPIIIII. Tak to zo mna vsetko opadlo, ze si neviete ani predstavit!!!!! Tesim sa ze tu mame dve nove tehulky, amis, co povies? Inak ako sa citis? Este ziadne naznaky? Kedy si sa s malou dohodla, ze sa narodi? Ja som sa s Tiankou dohodla na pollovicu februara. Cca 14-20 februara xixi. Tak som zvedava 😀
Janana to je super ze babatko sa hybe, to je dobre znamenie ze sa mu dari 🙂 Za par dni mas 3 kriticke mesiace za sebou!!!!
jane velmi sa tesim ze vam to vyslo. Uplne suhlasim s amiskou. Ako pise, papaj vsetko na co mas chut. Ja som tiez citala co vsetko sa nesmie, ale podla mna to su prehnane reci. Ked mas na to chut, tak si to telo pyta. Neprejedat sa, ale dat si cokolvek. Okrem suroveho masa a surovych vajicok. Ked si robim hemendex, tak iba s uprazenymi vajickami. A daj potom vediet ako si tu radostnu novinu oznamila manzelovi 🙂