Tehuľky od Clostilbegytu. Pridajte sa

amisa
19. máj 2009

Tehiulky od Clostilbegytu - pokračovanie od Léčba Clostilbegytem .. a // pro všechny 🙂 Otvaram novu temu lebo sa nam po liečbe množia aj tehulky 🙂 kto sa este prida? 😀

jzizala
10. mar 2010

ahojky, tak po dlouhé době nakukuju a taková novinka!! Puclík moc ti blahopřeju ke krásné roztomilé holčičce. Atˇ jste obě zdravé a malá atˇ pěkně roste a dělá vám radost.gratuluju ! A porod jsi měla celkem dobrý vidˇ ?Hlavně že to dobře dopadlo a až se doma trochu rozkoukáte tak už to bude v pohodě. To jen ten začátek,než budete mít nějaký režim.
A co tvoje malá Amis ?? Jak roste ?? A kolik už vážíte ?? My jsme byli dneska u dětské a máme 4,35 kg. Takže puclíka maličká nás určitě brzy s váhou dožene 🙂 A kojíte holky ?? Nám to bohužel moc nevyšlo a už tedˇ papáme Nutrilon.

Jane to může být jen jak ti roste děloha ,ale radši určitě zavolej doktorovi.Já jsem to neměla tak nevím .... 😒

amisa
autor
10. mar 2010

Jzizala ahoj no mi sme amli minuly piatok 4.65 kg..dame takych 200-250g tyzdenne. Kojim a nastastie zatial niej ziadny problem v zaciatkoch boli trocha hrce ale tie som rozmasirovala a popraskane bradavky ale mlieckom na bradavkach a obcas kremom som to zahojila. Uz mame aky taky rezim papame zhruba kazdych 2,5-3,5 hodiny zhriba 15-20 minut co je oproti skoro hodine a dvakrat castejsiemu krmeniu pred tym obrovsky pokrok. Sice nazaciaktu to bol boj ale naucila sa. Teraz sme sa naucili zaspavat sami v postielke a nie na rukach. Co sa stalo ze nekojite?

Jane ja som mala cosi podobne, ale lekar povedal ze je to maternica. ale radsej tej svojej zavolaj. Boze ako ti tie tyzdne letia.

jzizala
10. mar 2010

aha no vidíš a já už si to zase z min týdne nedočetla,tak jíte krásně 15- 20 min.je úplně super. To my tak tu hodinku, no nevím jak jí naučit aby jedla rychleji, snad to ani nejde prostě si pije svým tempem. A večer uspávám v náručí, jinak neusne ,ale přes den v pohodě sama v postýlce.
Natali se mi nepřisála vůbec hned po porodu a týden jí zkoušela laktační poradkyně všelijak přikládat aby začla ode mně pít a prostě nic ☹ vždycky u toho usnula nebo hrozně brečela .Takže jsem odstříkávala a krmila sondičkou a doma jsme to trénovali a prostě nic.Mlíčko postupně zmizelo a tak jsme tedˇna umělém,ale už jsem to řešit přestala ,nedá se nic dělat,ale mrzí mě to.

jednave
11. mar 2010

Amis, no to je s tou fotkou testíku trochu problém, bo my doma nemáme foťák ☹ Pokazil se nám a od té doby jsem si ještě nepořídili... Ale čárka je už silná jako kontrolní a dnes a včera byla dokonce i tmavší než kontrolní. Jen furt mám strach, že je to cysta, ikdyž mně doktor říkal, že cystu žádnou nemám.
Mám na vás takový dotázek. Je normální, že pokud jsem v 4týdnu a 5 dnů od ovulky, tzn, že bych měla být zhruba na konci 6.tt, že mám jen občas takové malé píchání v podbřišku, někdy nalevo, někdy napravo, někdy uprostřed? Ze začátku jsem byla děsně unavená, měla bílý výtok, teď už je to s výtokem a únavou lepší. Kromě toho, že chodívám častěj na WC a mám baz. teplotu 37,1, 37,2, nemám žádné další příznaky, jako nevolnost a tak.A ještě jedna otázečka. V pondělí mám jít na kontrolu, myslíte, že už tam doktor může něco vidět?

jzizala
11. mar 2010

Ahoj jednave, srdíčko by mělo být vidět nějak v 6tt, takže myslím,že příští týden určitě už bude . A špatně ti nemusí být hned. Mě bylo asi až od 7tt 😉

puclik77
11. mar 2010

dakujeme za gratulacie 🙂 my sa zatial kojime, aj ked mavam taku krizu ze by som sa na to vyprdla. V pravom prsniku sa mi robi 2x tolko mlieka, nez v lavom a tak odsavam a rozne kombinujem. Potom boli bradavka a tak dookola. Uz nech su tieto prve tyzdne za nami, aby sa tvorilo len tolko mliecka, kolko treba. Mala pri papani zaspava, ale inak taha ako mala pyrana. Pricucla sa na mna hned po porode ako ju prilozili 😀. Normalne pocujem ako hlta, potom sa zakucka a drhne sa. To vzdy panika, aby prehtla a zacala dychat. No mame obcas veselo ale su to krasne skusenosti 😉
jzizala sme radi ze si dala o sebe vediet 😉 Dufam ze casom sa ukazes aj castejsie.
amis kedy ste isli prvykrat von. Mne sa to stale zda nejako skoro, tak neviem...... uz by som ju dala aj na balkon, ale neviem neviem......
jednave podla mna si jasne tehu!!! Len trpezlivost a hlavne ziaden stres, nech sa babatku v brusku dari. Zaciatok je dolezity!
jane, pichanie som mala a bolo to presne tak, ze rastla a natahovala sa maternica! Neboj. Over si to radsej u lekara, ale urcite ti potvrdi co sme ti tu napisali 😉

amisa
autor
11. mar 2010

jzizala huf s tym papanim to teda bolohrozne co si pisala. Skoda ze to nevyslo. A ten spanok sme naucili len teraz lebo na rukach to bolo na hodinku dve. Ale je to individualne. Mne zas nezaspi v postielke cez den. Ked nepocuje zvuky tak zacne byt nervozna. Preto je cely den somnou ked bezi radio ci telka alebo ja buchocem v kuchyni.

jednave skoooda..ten fotak. To s tym pichanim sme mali asi vsetky to je normalne a aj ta teplota. Teda aspon ja som to tak mala, aj vytok. Drzim v pondelok palce, ja som mala srdiecko az v osmom tyzdni teda v tedy som bola u dokyho na prve sono, ved mam to aj v albume.

puclik teda tianka je dobry papacik hehehe 😝 😀 mrazis mliecko? mi po troskach ano. inak aj nasa sa zabuda nedychnut vtedy je podarena aj jej dohovaram ze neboj ze mliecko jej nikto nezoberie 😀 Von sme boli na treti tyzden.

jednave
12. mar 2010

Holky, jste hodné,hned jsem klidnější. V pondělí dám určo vědět, jak jsem dopadla... Jsem objednaná na 8:50, ale jak se znám, tak tam budu stepovat už v 8:00 😀 Zatím ahojky.

puclik77
12. mar 2010

amis, tusim som to privolala a tvori sa mliecko podla potreby. Len dufam ze postupne nezmizne, lebo by som chcela chudnut kojenim xixi. Inak brusko mi pomalicky pada a z profilu uz nemam ziadnu velku vypuklinu. Este mi ostali 3kg 🙂 Aj ty si s mlieckom OK? Uz ziadne hrce ani napnute prsia?
jednave my sme mali tiez srdiecko az 7 alebo 8tt, cize neboj vsetko bude dobre a srdiecko uz bude bit ako zvon 🙂

jzizala
13. mar 2010

určitě se tedˇuž ukážu častěji.Konečně máme net i v novém baráčku ,tak jsem ráda. Puclík to je super ,že se ti to samo upravilo. A lehala sis po porodu na břicho ?? Mě to v porodce radili ,ale ležela jsem jen párkrát ,nebyl čas. Tak se mi zdá že ještě pořád trochu břicho mám,ale je to jen taková vytahaná kůže 😒 no snad se to srovná . Ale 3 kila navíc máš super váhu po týdnu a něco a tedˇ tě ještě malá bude vysávat,tak půjde váha dolů sama 😀
Jo jinak s tím chozením ven, nejdřív jsem týden otužovala u otevřeného okna .Malá byla navlečená a v kočárku a až po týdnu jsme vyrazily na chvilinku.

jzizala
13. mar 2010

amis mě se právě zdá ,že když mi přes den spí v postýlce a vařím,tak jí těma zvukama občas vyděsím až sebou trhne.No nedá se tomu ubránit abych třeba nebouchla s hrncem nebo tak. Tak to máš dobré ,že ta tvoje malinká je spokojená když je trochu rušno..

jenave taky držím pěsti atˇto dobře dopadne a odneseš si první fotečku vašeho broučka.

jzizala
13. mar 2010

tak jsem konečně taky přidala nové fotečky 🙂

puclik77
14. mar 2010

jzizala, uz mam iba 1,5kg naviac. Dnes som sa vazila a 10,5kg dole. Nechapem ako, lebo nerobim nic. Papam vsetko. Nasa malicka chyta vecer nejake hystericke zachvaty placu, lebo uz treti den bojujeme s tym, ze vecer po kupani zaspi az o 12tej, jednej v noci. Place, 5min. spinka, potom place a tak dokola. Potom od unavy zaspi. Dufam ze nechytame novorodenecku koliku. No uvidime. Snazime sa ju cez den drzat viac hore, aby v noci pekne spinkala. Inak potom v noci ked zaspi, tak vydrzi spinkat az do rana cca 5-6hodin. Cez den je ako zlaticko, len ten vecer je narocny....
amis vasa mala spinka v pohode v noci?

puclik77
14. mar 2010

jzizala, inak Natalka je nadherna!!!!

jane86
14. mar 2010

Ahoj, děvčátka. Máte krásné holčičiky. 🙂
Já sem teď moc nechodím,začala jsem 17 tt a pořád je mi zle, zvracím a špatně mi je celé dny. Kdy to konečně přejde?????Jinak moc Vám závidím že máte dětičky u sebe taky už se moc moc těším 🙂

jzizala
14. mar 2010

teda jak ty to děláš,měla by ses asi přejmenovat ,žádný puclík ale hubeňour 😀 a je to docela možné,že ji trápí bříško. Taky máme problém s večerním uspáváním,tak nevím co poradit.Jedině vydržet ,ach jo ...ale stojí to za to .My chodíme spát po večerním koupání nejdřív v deset a to koupu v šest. Ale zase nebečí ,tak nevím. Říká se že po tom 3 měsíci je takový zlom ,tak uvidíš že se naučí usnout dřív.

ahoj jane ajaj to je nepříjemný a každý má ty nevolnosti jinak .Zkusila jsi zázvorová lízátka ?? Prodávají je v lékárně a když nic jiného tak uleví aspoň na chvilku.....

jane86
14. mar 2010

jzizala zkoušela, ale nic a už i z nich se mi zvedá žaludek .-(

amisa
autor
14. mar 2010

Ahote Puclik a jzizala kraasne deturence mate.. puclik no prve tyzdne su takze.
Ja som to po troch tyzdnoch zhruba vzdala na skusila nahodit rezim dna. Ale nie kazde dieta sa to da naucit.
Popisem ze co som robila skusit to mozte ale neviem ci to aj u vas zaberie. Poprve cez den je mala somnou v obyvackokuchyni. Nechavam ju obcas aj sa vyplakat. Mliecko som zacala podavat zhruba kazde tri hodiny, sprvu to bol reeeeev a krik, ale pokusala som sa ju nejak zabavit ci oklamat dudlom za den dva sa to skludnilo a uz je to normalne. Napije sa kolko treba, ale pokial viem deti s velkym refluxom maju kratsie intervaly. V noci nebudim na kojenie cakam na to ked si sama vypyta a teda spavame aj 5-6 hodin v noc ked sa zadari. Vazim malu kolko spapala lebo obcas ide do takych extremov ze sa povracia hned alebo zas ze vymysla a nenaje sa aj pol hodinu i viac. Zo spankom to sme zaviedli zaspavanie bez natriasania a hojdania a velkeho nosenia na rukach. okupeme okolo osmej dame papat a odgrgnut , polozim do postielky dam dudlik zaplnem male ocne svetlo pomojkam a necham tak. Chodim len skontrolovat podat dudlik ked sa ozve ze vypadol a to je vsetko. Zvykla si na to velmi rychlo. Snazims a urobit z toho ritualy. Zaviedla som to na odporucania kamosiek a znamej detskej lekarky.
Stretla som sa vsak aj z matkou co to velmi odsudzuje, ale mne sa to osvedcilo. Mala krasne pribera a pekne v noci spinka.
Puclik mozno am tovja mala reflux, skus jej nedavat hned papat ale len nosit vzpriamenejsie na rukach, ci viac vyvysit postielku. Prajem pevne nervy.

amisa
autor
14. mar 2010

chudatko jane.. booze moj ..sucitim s tebou ale zas vies aka budes pekna stihla 🙂 po porode

jednave
15. mar 2010

Ahoj holky, tak jsem přišla od doktora, ale nevím,jestli se mám radovat nebo ještě radši ne 😨 Říkal, že je tam vidět jen myslím, že říkal žloutkový váček nebo tak něco. No, že je to v děloze a těhotná jsem, ale mám přijít až za tři týdny. Já jsem mu říkala, jestli je to v 5 týdnu od ovulace a snažení normální, když nejde vidět ještě plod, prý je to úplně normální. Co myslíte vy?

amisa
autor
15. mar 2010

jednave gratulujem..zltkovy vak sa bude zmensovat a embryo zas zvetsovat. Drzim palceky,ked povedal ze je to OK takmu ver, ono to porastie priam geometrickym radom, hlvne ze je v maternici. Stat sa moze vselico aj ked tam u z bude aj srdiecko, ale treba verit ze vsetko bude v poriadku. cele tehotenstvo sa budes niecoho obavat ale stres babetku skodi.

jednave
15. mar 2010

Amiska, moc moc děkuju za gratulaci a uklidnění 🙂 Jo, su samozřjemě ráda, že je to v děloze, bo jsem měla strach, že by to mohlo být mimoděložní těhu, ale měla jsem trochu obavy, že jde vidět jen ten váček, ale máš pravdu, doktor říkal, že je to o.k., tak bych mu měla věřit.

puclik77
16. mar 2010

amis, vcera sme mali zase problem zaspat, zaspala az okolo polnoci. To ja som uz bola mrtva a sluzbu mal tatinko 🙂 Rano mi hovoril, ze ju nechal 5minut vyrevat a potom zaspala. Spinkala az do pol stvrtej, to sme papali a pak az okolo osmej. Cize celkom super. V noci dokaze spinkat, len tie vecery su narocnejsie. No snad dokazeme nastavit aky taky rezim 🙂 Dakujem za radu 😉
Jednave neboj, v piatom tyzdni este urcite nie je vidiet plod. Ja som tiez v 5tt nic nevidela iba vacok. Potom v 8tt uz bilo srdiecko ako zvon. Ver lekarovi, lebo ked budes pochybovat, budes sa stresovat ako pise amis a neprospieva to babatku vobec.
jane, kolko si zatial pribrala ked ti je stale zle? Musis to nejako prekonat, lebo ten maly uzlicek ten potom stoji za to. Aj ked obcas nevysvetlitelne place a clovek uz nevie co s nim 🙂

jednave
16. mar 2010

Puclik, tak to už jsem klidná jako blecha, fakt 🙂 Já jsem strašný plašoň, myslím jen vždycky na to nejhorší, protože prostě nemůžu uvěřit, že jako já bych mohla být někdy přirozeně těhotná 😀 . To jsem si prostě nemyslela ani ve snu, že někdy přirozeně otěhotním. Tak mám furt nějaké obavy, ale je fakt, že oproti prvnímu týdnu, kdy jsem se dověděla, že jsem asi těhu, jsem o 90% klidnější 🙂

amisa
autor
16. mar 2010

puclik 4 hodiny spanku pri takejn malej babike to mate super.Aj ja musim dnes malu pochvalit spala od 22.00 do 4.20. Vcera sme skusali kvoli vyrazkam na ritke na odporucanie lekarky platene plienky...hroooza..tie dnesne platene plienky su tenke a nedaju sa dobre uviazat. Tak som s tim uz dnes nepokracovala. Myslite ze by som mohla okrem tych vseliekych antimikotickych kremov od lekarky tavat na ritku aj taky co si sama zarobim zo zinkovou mastou harmancekom a cajovnikom? bojim sa cajovnika.

puclik77
16. mar 2010

jednave ja ked som ostala tehu, tiez som tomu nemohla verit. V ten den ked mi to doki potvrdila z krvi, vecer som mala skoro 38teplotu, asi zo stresu, lebo na druhy den mi uz nic nebolo. Tiez som taky stresmen, nikdy nemozem uverit ze ja mozem mat tolko stastia a bojim sa ze o to pridem. Tak to bolo aj s tehu. Bala som sa kazdy den ci je malicka v poriadku. A ked som ju zacala citit, tak som zase sledovala, ci sa dostatocne hybe, ci je v poriadku, ci jej nic nechyba.
amis ja by som ten cajovnik asi neriskovala. Harmancek je v pohode, aj my sme uz malu kupali 3x v kamilkach, ked sa chuda moje vyhadzala potom co som "zozrala" cervenu repu. Inak teraz som zase zistila ze ma asi novorodenecku zabu. Ma vo vnutri bielu pusinku, taku bodkatu. Neviem cim je to mam osetrit. Dnes musim zavolat pediatricke. Inak co sa tyka ritky, ja davam sudocrem. Ten je ze vraj najlepsi,. ty co pouzivas?

amisa
autor
17. mar 2010

tak uz mam doma minimalnu vybavy k latkovym plienkam pre nasej princeznej zaparenu ritku. Budem to striedat s jednorazovkami.Dnes sa zda ze je to na ustupe. Dufam ze naozaj. inak budem musiet dokupit aspon 10 latkovych plienok. Aj bodynk a som dnes v tescu dokupila lebo sa lachsie spinia ako pri jednorazovkach. A sebe konecne dobru velkost kojeneckej pordprsenky. Proste nakupna horucka s kocikom az ma bolia nohy.

Puclik mas pravdu cajovnik nejdem radsej este davat. Inak na tu zabu neviem co sa dava a ako si si to vsimla? Mna by napadla nejaka tinktura .. bolo si stim u lekarky alebo nieco ti dali v lekarni? Na ritku davam aj ja sudokrem ale ked miniem prjedem na zarabanu rybaciu mast z lekarne taku ako nam davali v porodnici. Dostala si aj ty? nevies presne ako sa to volalo? mne sa to zdalo o kustik lepsie ako sudokrem. Inak skusam aj olivovy olej.

amisa
autor
17. mar 2010

jaj som zabudla pochvalit moju mamku ju napadlo davat latkovu plienku pod jednorazovku kym nebudem mat tie speci vrchne nohavicky (co teda uz mam a akurat periem).
A este ze sme boli na klbikoch a ideme na noc davat postolky ze ma jeden klbik este kustik sikmo tak som zvedava ako sa jej to bude pacit.

amisa
autor
19. mar 2010

jeeej novy konik, baby kde ste?

jane86
19. mar 2010

tady tady. Mě je pořád špatně a do toho ještě dodělávám závěrečnou práci, aby mě pustili do bakalářského ročníku tak nějak neztíhám. Amis kdy mě ty nevolnosti pustí? Až začnu cítit pohyby?