Tehuľky od Clostilbegytu. Pridajte sa

amisa
19. máj 2009

Tehiulky od Clostilbegytu - pokračovanie od Léčba Clostilbegytem .. a // pro všechny 🙂 Otvaram novu temu lebo sa nam po liečbe množia aj tehulky 🙂 kto sa este prida? 😀

amisa
autor
26. nov 2009

Puclik hehehe no to by bola sranda 🙂 nasa je tiez tak dako vetsinou na pravom boku. Porodnikovy pojdem az po 11.12. vtedy mam poslednu poradnu o mojho gyn.
teda to si teda dopadla s tim persilom, tak to mas pravdu radsej neriskuj.
Knizka takato na mikulasa? pocuvaj a nieje to uz nejak neskoro (budes pomaly v 29tt)? skor nieco o novorodencoch a babetkach? 🙂 ale dufam ze dostanes aj nejaku cokoladku🙂 mnaaam. Inak o tej knizke som pocula ze je vraj velmi dobra, ale osobne ju nemam.

puclik77
26. nov 2009

no veru je to skoro neskoro, ale aspon budem mat co citat ked budem doma....mam obavu, ze sa budem nudit. Rano vstanem a budem mat padla..... uz si si nadstavila nejaky rezim? Ako si uzivas volno? Okrem toho ze chodis cvicit a peries babatku?

puclik77
26. nov 2009

amiska, kde si kupila to pekne hniezdo do postielky, hm?

amisa
autor
26. nov 2009

puclik vykupila som Ikeu 🙂postielka, plachty,proti precikaniu plachty, obliecky, periny matrac,ochrana postielky, farebne plienky, vanicka, skrinka s palstovymi kontajnermi a dokonca aj taka hracia hracka s natahovacim krkom.

S rezimom je to tachsie stale ziadny nemam.. ale hadam casom si nejaky stanovym. Vsetko mi hrozne dlho trva a aj raz ci dva krat cez den spim (kedze v noci to vetsinou nestiham). Cvicim dva krat tzdenne u porodnej asistentky a poritom lekari a podobne.. A som zhrozena ze za chvilku su tu vianoce a ja nemam este dokopy nic nachystane a nakupene.

Som zvedava ako si to zariadis ty ci budes diciplinovanejsia, mne to nejak nejde. 😀

puclik77
26. nov 2009

uf, ty si sa teda "vyřádila"!!!Takze asi aj ja pojdem kuk do ikei. I ked postielku sme peknu a v celku lacnu objavili na Vajnorskej v babymarkete. Len to prislusenstvo je drahe jako fras!!! 😠
Uz aby som bola aj ja doma xixi. Asi ma to prvytyzden bude bavit 😀 A ako sa poznam, som nedisciplinovana, cize asi system nebude xixi. Ja tiez este skoro ziadne darecky nemam ☹ Napr. kupila som drahemu knizku a ked naliehal ze nema co citat, tak som podlahla a dala som mu ju 🙂 O dva dni ju uz mal precitanu 😒 Ale aspon ze ja som tiez vcera vymamila jeden darcek co mi chce kupit pod stromcek xixi

jzizala
26. nov 2009

ahoj holky, tak po dlouhé době vás jdu zase pozdravit. Koukám tady se rozjelo nakupování 🙂 Krásná postýlka amis a ty už jsi taky doma ?? Doufám že se vašim miminkům daří a pěkně přibírají.
Já už má všechno připraveno ,nakoupeno, zbývá už jen aby nám tatínek truhlář vyrobil skříňku s přebalovákem a pár drobností dokoupit v lékárně. I kočárek jsme min. týden pořídili. Máme Graco Freyu a je celý černý. Do toho jsem koupila červený fusak,aby to bylo veselejší a holčičkovské 😀
Jinak jsem dns byla na utz a naše malá má 1778 g a je v pořádku. Mě teda to břicho už docela překáží a to ještě nejsme nakonci ,ufff docela se už valím jako kulička 🙂 ale je to i přesto krásný, už o ní pořádně víme ,protože se pořád vrtí a pěkně kope.
a vy už řešíte Vánoce , no to bych potřebovala nějakou ispiraci,dárečky ještě nemám žádné ach jo.
tak to je zatím asi tak všechno, zase nakouknu až se dostanu na net. papa a pozdravujte svoje bříška 🙂

puclik77
27. nov 2009

jzizala, no konecne si sa nam ozvala 😉 Myslim ze sa mame dobre, teda aspon ja. Obcas nizky tlak, spanie sa stava menej pohodlne, malo zeleza, ale hlavne ze je mala v poriadku, veselo ma okopkava z vnutra, ostatne sa da vydrzat 🙂 Ako svadba? Uz bola, alebo ako pokracujete s pripravami, hm?

amisa
autor
27. nov 2009

ahoj Jzizala..asi tak ako puclik.. hlavne ze sa malej dari a mi to uz nejak vydrzime 🙂. Myslim ze ta ale tromfnem ale neviem ci je to naozaj vyhra 🙂. Dnes sme boli na poradnia a prietokoch. Mala je o dva tyzdne popredu zrazu.. ma 2400 g co je presne o dva tyzdne viac ako by mala mat. Takze aj doki nam povedal ze je to sice v norme ale ze to bude velke babo ak bude v termine. S,e dole hlavickou a vsetkoinak v poriadku. Dokonca aj ja 🙂

amisa
autor
27. nov 2009

a este cosi pribrala som len 1 kg tento mesiac, teda sme 10kg plus.

amisa
autor
27. nov 2009

a svadobne pripravy a tak? cooo?

puclik77
27. nov 2009

amis, teda to je paradicka!!!! Drobcek ma uz 2400 g????? No pekne! Normalne som sa potesila xixi, moc drzim palce! Mozno sa vypyta skor na svet, ked je o 2tyzdne vacsia, ved bude mat uz vsetko vyvinute a bude jej tam tesno xixi. Kamoska rodila v 36tt a babo bolo v poriadku a nemuselo byt ani v inkubatore. Cize teoreticky o 3 tyzdne by si mohla mat babiku doma. No ja som zvedava ako bude nase mimi o 10 dni v poradni. Hlavne kolko pribralo. Dufam ze uz prekrocime aspon 1 000g. V poradni mi budu brat krv na protilatky a pak zase o mesiac tie prietoky. Teraz uz zacnes chodit ku gynekologovi, u ktoreho budes rodit? Este je super, ze mas malu uz dobre otocenu. Ja stale citim ze nas drobecek je napriec. Inak dnes ma v brusku zabavku. Odraza sa od praveho rebra. Normalne tam citim tlak. Asi posiluje nozicky xixi. Musim sediet vystreta, inak ma zacne kopat a hnevat sa s mojim rebrom. Tvrdohlava po tatinkovi asik bude 😉

amisa
autor
27. nov 2009

puclik ja pevne dufam ze sa jej bude chciet o troska skorej von, ako mame termin. Lebo ak to pojde s priberanim takto dalej, vytlacit ju v termine bude celkom namahave. Troska sa bojim aby ma potom nedotrhala prilis.
K porodnikovy pojdeme az po 11.12. to mame este poradnu poslednu o mojho gynekologa.
Inak baby dnes je hrozne pocasie vyhnala som sa pesi kupit mieko a par drobnosti, ale bola to pre mna strasne premahanie. spala by som ako medved. Nizky tlak vzduchu hmly , oblaky..

puclik77
28. nov 2009

amis, no ja tiez bojujem s nizkym tlakom, preto si tak 1-2x za tyzden dam kavu. Taku slabu, co vlastne ani kava nie je, ale aspon pre pocit, ze to akoze zvysuje tlak. Inak co som zacala brat to zelezo, tak neviem ako to budem dalej uzivat, lebo nemozem ist z toho vobec na zachod.....jooooj strasne trapenie, ked mam ist. Musim sa v poradni poradit, ze co s tym, ved ma do porodu roztrhne ☹
Uz sa tesim na sviatky 🙂 Vcera mi prisli domov vecicky pre malu co som objednala z tej web stranky a su super, take jemne farby, dobre kombinovatelne s ostatnymi vecickami. No supis 🙂 Veci mam uz snad vsetky. Este postielku, deku do kocika, fusak a kozmetiku a je to. Uz sa tesim ako budem tie vecicky prat a zehlit xixi. Inak ako vikendujes?

puclik77
28. nov 2009

amiska, mas prekvapko v mojom albume. Uz som konecne volaco pridala 😉

amisa
autor
29. nov 2009

puclik ahoj 🙂,
ja si tej kavy davam troska viac (ale max. jednu denne). Skusala si an zapchu marhulovy kompot alebo slivkovy a susene slivky skus zapit acidkom 🙂. Volakedy mi to pomahalo..ale ja mam posledne mesiace opacny problem 🙂.
Porodna asistentka nam poslede stadia porodu opisovala ako keby sme sli po dvojtyzdnovej zapche na zachod..tak vidis to mas trening 🙂 Ale mozno ta chlap odstahuje na balkon , lebo budes biologicka zbran. 😀

Poobjednavaj si veciciky ponakupuj vsetko ..aby si to stihla do porodu, ved cez sviatky sa bude asi zle nakupovat pre tehotnu, vsade budu navaly a rady. Etse to bude treba upratat poprat pozehlit.

Ako travis vikend? dnes varil obed moj drahy. Dokonca je to chutne. Ja smo mu len asistovala. Mna dnes nejak pobolieva krcok maternice..tak akoby pichalo ma v nom. Tak si radsej podem lahnut s vylozenymi nohami. A vcerajsok bol v znameni vianocnych nakupov a navstev. 😎

Pozerala som tovje nove fotky..super konecne 🙂.. mame podobne bruska 🙂 a krasne vecicky mas pre vasu princeznicku 🙂. A skoro vobec nepriberas..iba brusko rastie to je super. 😉

marccelita
29. nov 2009

ahojte kocky.
brala som 2 cyklus clostil a menzes mi meska 3 den inac ho mam stale presne ako
hodinky.bolelo ma aj brucho a prsia ako pred pms a zrazu vsetko zmizlo ale prsia mam take divne
zvatsene. je mozne ze som tehu ma niekto taku skusenost dakujem

amisa
autor
29. nov 2009

marccelita..no tak sa testni 🙂 drzime placeky 🙂 kedy si zhruba mala ovu?

marccelita
29. nov 2009

amisa tak to netusim ja to rozpoznat neviem a nie je mozne ze mi clostil pozastavil mrchu
ak zajtra tak isto nic tak si pojdem kupit testik

amisa
autor
29. nov 2009

jasne mozne to je, ale pevne drzim palceky a dufam ze to bude taky 9 mesacny pozastavok 🙂

marccelita
29. nov 2009

amisa dakujem ja som mala teraz prvy krat skusenosti s clostilom minuly rok som potratila vo 4 mesiaci
a nedarilo sa nam s manzelom po potrate tak mi dokror dal tie tablety neverim tomu ze som tehu ale ak ano
tam moj manzel vyskoci z koze a moja dcerka si zelala pod stromcek surodenca tak
zeby som jej ten snicek splnila

amisa
autor
29. nov 2009

marcelita..tak drzime palce.. ale stava sa vselico, sama si to odzila. Ale bol by to krasny vianocny darcek, take // na testiku a mozno uz aj srdiecko pred vianocami , nie?

jane86
30. nov 2009

Ahojky. Tak začínám první snažení po Laparce. Teď jsem 10 Dc. V pátek jdu na ultrazvuk a když bude folík píchne mi pregnyl. Kdy má tak cenu testovat po tom pregnylu? Za kolik dní?

amisa
autor
1. dec 2009

jane netusim ale baby sa vtedy testuju az ked im meska MS teda zhruba po 14 dnoc..ale viac ti bude vediet povedat hadam tvoj doki. Ako sa inak citis po laparke? Boli to ? ja si to neviem predstavit.
Inak dobre rano dievcata 🙂
Uz par dni sa mi sniva o porode...hehehehehe 🙂 uz mi sibe

puclik77
1. dec 2009

ahojte tehulky, skoro tehulky 🙂
amiska, my sme boli nakupovat v Hainburgu mikulasa celej rodinke a inak sme boli este u nasich....inak nic take, taky oddychovy vikend, lebo moj drahy je nejaky prechladnuty, takze som ho liecila 😉 Ja mam zase herpes, to mam asi vyhodenu horucku. Zatial papam na zapchu lanove semienka a tusim to pomaha. Ked to prestane zaberat, skusim tie slivky s acidkom xixi. To inak znie vazne na posr.... 😀
marccelita, uz si sa otestovala? Vies aby sme sa mohli tesit s tebou. Daj nam vediet!!!
jane, ja som sa po pregnyle testovala na 16DC, pretoze skor ten test moze byt ovplyvneny prave pregnylom. Vela stastia!

puclik77
1. dec 2009

amiska,dakujem za pochvalu za vecicky. Este musim zoskenovat toho nasho drobecka. Inak mozno budem mat aj novu fotku, lebo idem v pondelok do poradne. A dnes cvicit.

jane86
1. dec 2009

puclik77 - mám dotaz . bříško bolí takž ese foléíky asi dělají, takže snad dojde na pregnyl. Jak se má teda snažilkovat po píchnutí pregnylu? Nebo jak si snažilkovala ty?

amisa
autor
1. dec 2009

hehehe jane zmykaj chlapa co to da..ale myslim ze raz denne staci 🙂..

puclik77
1. dec 2009

jane, po pichnuty pregnylu by sa malo snazilkovat do 36 hodin.

amiska ty co mas nove???? Dnes sme zase predychavali na cviceni 🙂

amisa
autor
2. dec 2009

ahoj puclik, no nic.. funime na cviceni ako dnes napriklad. Nespim poriadne skoro kazdu druhu noc. Ale inak sa mame dobre, vyhovuje mi to uz byt doma. Chystam sa este na posledne nakupy darcekov.. a pomaly piect vianocne pecivo (len ci ho nespapam do vianoc 🙂 musim napiect asi troska viac 😎 ) Chcem si spravit sama vianocnu vyzdobu. Tak a zas som mlsna..idem si navarit pudingu aspon pol litra 🙂, nech viem z coho priberam. 😀

amisa
autor
2. dec 2009

A ty puclik co nove?