Tehuľky od Clostilbegytu. Pridajte sa

amisa
19. máj 2009

Tehiulky od Clostilbegytu - pokračovanie od Léčba Clostilbegytem .. a // pro všechny 🙂 Otvaram novu temu lebo sa nam po liečbe množia aj tehulky 🙂 kto sa este prida? 😀

amisa
autor
24. aug 2009

puclik jeeejj ty mas dobreho chlapa.. nepozicias? 🙂 take trepotanie no neviem ja som mala problem s crievkami takze neviem co boli a su crievka a co babo.. ale v noci ked sa prehadzujem z boka na bok tak to citim ze tam niesom sama a ze sa musi niekto pretocit tiez.

Jane neboj ako vravi aj puclik .. ono to nejak same pri tehotestve zide..to je len voda..ja som tiez pribrala 5 kg zhruba.. hlavne trpezlivost..aj ked je to vlemi tazke vyrevsa doma chlapovy na pleci kup si zmrzku a hned ti bude lepsie 🙂

ereska
24. aug 2009

Amisa chcem sa ta spytat na tvoju kamosku co otehotnela tesne pred Menzesom. Ona este dostala menzes????

ereska
24. aug 2009

mne pichol pregnyl a kazal nam sa snazit po pregnyle do 36 hodin by mala byt ovulacia potom som bola na kontrole bolo tam vidiet taku tekutinu a povedat ze ovulka bola a ze druhy folik tam este je ten by mohol prasknut na druhy den takze ovulku je vidiet na sone mna takto skontroloval minuly cyklus no nevyslo to ideme dalej bojovat

jane86
24. aug 2009

Holky dík za podporu 😉

amisa
autor
25. aug 2009

ereska len velmi slaby..
dievcata velmi vam drzim palceky a myslim ze hovorim za vsetky baby.. 😎

puclik77
25. aug 2009

amiska veru nemozem pozicat 🙂)) necham pre seba 😀 ja este babo necitim asi je to moc skoro....este asi take 2-3 tyzden urcite. Inak to je super napad ze zacat kupovat vecicky az ked sa babatko prejavi a kopne prvykrat 🙂 asi to urobim rovnako 😉 Kedy ides na dalsi ultrazvuk? To uz by si mala vediet co to bude, ze?

ereska, jane aj ja drzim palce!!!!! ja viem ze to cakanie je strasne, ale skuste sa na to nesustredit a zit normalne bez stresu! Otestovat sa az ked to bude davat zmysel, lebo testovat sa moc skoro nema vyznam, su to iba nervy!!!

amisa
autor
25. aug 2009

puclik dobre si to dievcatam povedala..treba skusit akos a da nestresovat a zit normalne..aj ked to velmi nejde

Na poradnu a morfologicke sono ideme 2.9. poobede..tak sa tesiiiiiim..dufam ze babo je OK a natoci sa aby sme videli co to je.. dufam ze aj 3D foto nam daju mozno aj videjko dufam hlavne ench je babo zdrave a ja nech drzim pokope este par mesiacov.

S timi pohybmi mas pravdu ale potom daj vediet.. ked budu prve motiliky a kedy prvy kopancek 🙂

puclik77
25. aug 2009

takze 02.09. budem drzat palce!!! Jasne ze bude mimi v poriadku, ked uz kopka, to znamena ze sa vrti, hybe, co je dobre! teraz kazdy den cakas na kopancek, ze?! 😀
Co je prosim ta morfologicke sono? To co sa tam robi? Zase nejake vysetrenie naviac? Ja idem az 16.09. Najradsej by som isla aj hned, aby som vedela ze je vsetko OK 🙂

amisa
autor
25. aug 2009

cakam ale necitim..len obcas take hmirenie. Co je morfologicke sono ani sama neviem len ze ho pozru cele ci ma vsetko podrobne ako ma mat. poznam tie nervy..budeme ich prezivat asi dovtedy pokial ns nebudu kopat cele dni 😀

puclik77
25. aug 2009

kolegyna ked cakala babatko mi hovorila ze ju mala kopla niekedy az vecer, ze ako keby cely den spinkala a ze to boli nervy! Ze co sa deje, preco nekope.... a ze vecer zacal cirkus, same kopanceky 😀 Bublinka sa ozyvala o stosest 🙂

jzizala
25. aug 2009

ahojky ,vy jste se teda rozepsaly 🙂 holky taky držím palečky atˇse vám co nejdříve zadaří.
a přesně jak říkala amisa, snažit se v ovulce nejlépe každý den,atˇ ty potvůrky nemají kam uniknout
🙂

jinak hlásím první slaboučké štˇouchanečky 🙂 puclik - dočkáš se prvních pohybů už brzy.Však už máš také 14tt ,jůů ...teda strašně to letí....

jzizala
25. aug 2009

amisa ,koukám,že jdeme na genetický utz ve stejný den 🙂 Já taky 2.9. ráno, zase budou nové fotečky 🙂

ještě by to chtělo aby těch těhulek tady zase přibylo !

puclik77
25. aug 2009

jzizala ty si kedy mala prve motyliky a potom prvy kopancek? ja sa uz neviem dockat.
na utz idem az 16.09., mam pocit ze je to cela vecnost. Najradsej by som tam chodila kazdy tyzden 🙂 Dnes mam v praci prvykrat tehu nohavice. Super vec, nic ma netlaci, nezavadzia 🙂))) No proste supis!
jzizala, amisa urcite nezabudnite na nove fotecky, ked budete mat z utz.

amisa prosim ta pridaj do tabulky k simonke aj elisku. Vyzera to na zmenu, moj drahy basni iba o eliske 😀 😀 😀 Samuel ostava 😀

mannerka
25. aug 2009

ahojte kocky 😉
tak sa tu po case ukazujem a pozeram, ze mame novinky, prve hmyrenie a stuchanceky 😵

Ten nas drobcek ma niekedy take dni, ze mam pocit, ze vyskoci z bruska, kope o 106 a inokedy cely den ani neviem, ze je tam, obcas taky lenivy stuch 😀
Neviem od coho to zavisi...

puclik,
pri morfologickom utz Dr meria priemer hlavicky, bruska, dlzku stehennej kosti a pod. Ak ma Dr lepsi utz tak pozera aj srdiecko, zaludok, mechur a tak. Ten moj nema bohvieaky utz, takze iba pomeral a zapisal do knizky dlzky a kedze sa zhodovali s gestacnym vekom, tak je vsetko ok 😉 .
Tento morfo utz sluzi aj na odhalenie naozaj zavaznych poruch pre ktore by sa buduca mamicka rozhodla ze babatko si nenecha 😔

amisa
autor
25. aug 2009

puclik u teba mi chyba este termin porodu.. dopisem aj to tam..napis mi termin

jzizala
25. aug 2009

puclik myslím,že to bylo na konci 16 tt ,nejdřív jsem nevěděla co to je, bylo to takové zvláštní.Ale pak už jsem poznala kdy se miminko otáčí a vrtí. Ale každá to má jinak ,někde jsem četla ,že když je maminka hodně hubená tak je to většinou cítit dřív. Ale už se za chvilku dočkáš 🙂 a eliška je pěkné jméno 🙂

mannerka zdravím , už 24 tt to už jsi pěkně za polovičkou. Sháníš už pilně výbavičku ? 🙂

mannerka
25. aug 2009

jzizala, no vybavicku este velmi nezhanam. Zatial sme kupili iba prebalovaci pultik ale dostali sme kopec veciciek po detickach svagrinej - strasne pekne 😵 a tiez vajicko a vak pre malinkeho . Inak zatial nic. Ale uz zacinam pokukovat po kocikoch a postielke, takze to uz zacina 😀

puclik77
25. aug 2009

mannerka vitaj spat!!! Dovolenkovala si? Inak pri "lenivy stuch" som sa dobre pobavila xixixi. Strasne sa mi to pacilo, ked si predstavim mimi ako sa lenivo ospalo natahuju, no sranda 🙂))
inak diky za vysvetlenie morfo utz. moja doki ma dobry utz, tak asi to urobi poriadne. pozri si moj album, je relativne novy 🙂

amisa: termin mam 26.02. takze by sme mali mat rybicku alebo rybicaka 🙂))

jzizala: tak to som zvedava kedy sa prvykrat ozve. uz sa neviem dockat 😀 ja nie som ani moc siroka ani moc hubena, taky priemer, takze asi to babatko budem citit az tak okolo 18-20tt. Jedna kolegyna dokonca citila prvy stuchanec az 24tt. To uz bola riadne nervozna, ci je vsetko OK. A teraz ma taku pokojnucku dceru, ze ani nevie ze ju ma....tusim ani plakat nevie...no zlate dieta!

amisa
autor
26. aug 2009

ahojte dobre rano.. bola som podporit nase snazilky ale vidim ze sa nejak nedari. Nam som doplnila tabulku.

co nove? ja nejak pohyby dalsie necitim a som z toho nervozna a ani nepriberam.. mam plus 2 kg stale a ani nerastiem cez pupcek.. som z toho kus nervozna..uz par tyzdnov

amisa
autor
26. aug 2009

zamyslali ste sa uz nad porodnicou a cvicenima podobne? v kolkom tyzdni to budete riesit?

puclik77
26. aug 2009

dobre ranecko 🙂
neboj amisa, vsetko je v poriadku, hladne sa nestresuj. Urcite sa ti brusko zvacsuje, ale podla mna tebe sa to nezda, ked sa vidis kazdy den. Skus sa opytat niekoho, kto ta videl naposledy tak pred 2 tyzdnami....A urcite dalsi kopancek pride!!!!
porodnicu som zatial neriesila, u mna sa mi to zda skoro, ale asi chcem ist na antolsku. Vacsinou su tam baby spokojne. Lekara este vobec netusim..... Zato o Kramaroch som pocula vselico... Inak ze aj Ruzinovska je OK. Asi sa tym zacnem zaoberat tak v siestom mesiaci

amisa
autor
26. aug 2009

Ahoj puclik to s timi porodnicami je divne, ja som zas o Antolskej pocula vselico..a ideme asi na Kramare , doplatime nadstandard a lekara a epi.. ale este sa poradim s lekarom. Moj rodil na kramaroch ale od minuleho leta uz nie co mi je dost luto. ale asi nikde to nebude vyhra.

stymi kopancekmi a bruskom bodaj by si mala pravdu..a meriam sa cm..ale kto vie mozno mi narastlo pod pupkom a nie cez pupok 🙂 a ta vaha..no neviem snazim sa uz pekne jest aspon 5krat denne..uvidime aky to bude mat efekt. Kolko si pribrala ty?

puclik77
26. aug 2009

No amiska tak ja neviem 🙂 Podla mna je asi jedno v akej nemocnici ale hlavne mat dobreho porodnika. Inak som aj pocula, ze ked mas zaplateneho lekara, ktory ta ma odrodit, ze prides do porodnice, oni ho zavolaju, ze uz rodis a kedze mas svojho porodnika, kym nepride dovtedy s tebou nic nerobia, aby sa mu nemontovali do jeho porodu.... no takze neviem co je nakoniec dobre. Ja by som chcela tiez nadstandard, lekara a aj epi. Len ta epi, ked ti ju daju o cosi neskor, tak zacne posobit uz ked budes mat porodene. Ze to potom pomoze ked ta siju.
Babatko sa urcite ozve neboj sa! Ja som zatial nepribrala ani kilo. Teda naposledy som sa vazila pred dvomi dnami. Ber to tak ze vsetko co spapas ide pre teba a pre babatko. Nic nie je na tuk a na zasobu. Niekto priberie 20 kg, niekto len 6 kg (to co vazi babo + odpad z porodu). Snaz sa hlavne nestresovat!!! Mozno je teraz babatko ulozene tak, ze ma este dost miesta a necitis ako sa prehadzuje. Ako som pisala: jednu kolegynu mimi zacalo kopat az v 24tt. Dovtedy necitila vobec nic. Vsetko dobre dopadne!!!

jzizala
26. aug 2009

ahojky , koukám že se probírají porodnice. U nás je to jasné, že rodit budeme tady v Brodě. Neslyšela jsem na ní nic špatného jen samou chválu a navíc je to nejblíž 🙂 což já se pořád pojím aby nebyla v lednu zrovna nějaká kalamita až pojedeme.Máme to 10km do nemocnice. Tak snad nebudou závěje. JInak to cvičení a kurzy by mě taky zajímaly. Nevím jestli jít na těhu cvičení a na předporodní kurz nebo jen na jedno z toho .Co vy ??

amiska já myslím,že to bude v pohodě. Mimčo je třeba větší lenoch a může se začít vrtět až déle,jak říká puclík. Počkej jak se za pár týdnů bude špatně spát až to maličké bude chtít kopat zrovna v noci 🙂

jaspina
26. aug 2009

Amis - psala jsem ti ve snažilkách.. tak mrkni. Nechci, aby sis myslela, že nějak depkuju kvůli tobě 😉

amisa
autor
26. aug 2009

jaspina ja viem ..ved aj ja som bola v takej situacii 😉

jzizala no to mate fajn tu v BA su tri a pocujes hlavne to zle o nich

puclik je to asio velmi individualne..potom pokecame ake to bolo 🙂 A pribrala si iba jendo kilo? asi si ako ja na zaciatku toho vela nepojdela skor naopak ze? uz som zabudla na tie nase zaciatky. Dnes osm spapal cely obed po velmi dlhej dobe 😀

mannerka
26. aug 2009

ahojte babule,

no ked ste pri tom rozoberani vahy, ja mam uz navyse 7kg 😕 Zacala som na 54kg a teraz mam 61kg, ale najviac naraz som pribrala prve 4 mesiace. Mne hrozne chutilo jest 😅 Iba 3 tyzdne mi byvalo blbo 😝
Ale si tak hovorim, ze a co, ked priberam, hlavne nech sa ma malinky dobre v brusku, do 15kg by to malo byt OK, tak sa hadam zmestim 🙂 😀

amiska, ty sa neboj, niektorym tehulkam brusko vyskoci tak naraz, neskor 😉 Ked si prvorodicka, tak mas este stiahnutu maternicu, ono sa to vsetko musi ponatahovat.

A cvicenia?, ja planujem zacat aj predporodnu pripravu, aj nejake klasicke cvicenia pre tehule. Akurat zistujem, co je kde v ponuke 😉

puclik, nakukla som ti do albumiku a drobcek je prekrasny 😵 Tvoja Dr ma ozaj super utz 😉

puclik77
27. aug 2009

amisa ja som zatial nepribrala. Resp. som si to myslela do vcera kedy som zistila, ze mam +1,5 kg Takze uvidim ako to bude pokracovat 🙂
mannerka dakujeme aj babatkom za pochvalu 🙂 Ze vraj sa vrtelo, takze doki mala co robit aby zachytila dobry zaber. inak suhlasim s tebou ze do tych cca 15kg je to v pohode. Jedna kamoska pribrala 13 kg, vobec to nebolo na nej vidiet, bola naozaj pekna tehulka a teraz 4mesiace koji a ma uz -16kg, cize vsetko islo dole.... mala spapa vsetko 🙂
jzizala, teba uz babatko kopka stale?

jzizala
27. aug 2009

mannerka, myslím že máš váhu ukázkovou. Já zatím + 5kg, a souhlasím také že do těch 15 kg je to ok.Švagová nabrala 13 kg a všechno šlo strašně rychle dolů ,něco váží mimčo +plodovka ,placenta a zbytek půjde dolů sám,při běhání kolem mimča 🙂

jzizala
27. aug 2009

asi jsou to vážně kopanečky, je to takové ťukání a stále častější ,každý den o sobě nezapomene dát vědět 🙂