Tehuľky od Clostilbegytu. Pridajte sa

amisa
19. máj 2009

Tehiulky od Clostilbegytu - pokračovanie od Léčba Clostilbegytem .. a // pro všechny 🙂 Otvaram novu temu lebo sa nam po liečbe množia aj tehulky 🙂 kto sa este prida? 😀

ereska
29. aug 2009

Puclik77 to je super ze sa aj polovicka zacina tesit urcite to bude pre teba krasnucke obdobie ked tam budete spolu kukat na drobceka 😉 🙂
ja som tak cca v polovicke cyklu pobolieva ma brusko a krize moj grafik vizera takto http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

janana
29. aug 2009

holky dík. Ještě jeden dotaz bych měla, jsm 12 DC a dost mě pobolívá břicho jako bych to měla dostat. To k tomu taky patří?

ereska
29. aug 2009

janana najskor sa ti blyzi ovulka foliky dozrievaju aj mna to vtedy boli a ked je po ovulke je zase vsetko ok 🙂

janana
29. aug 2009

ereska - díky. A jak dlouho ta bolest cca trvá, než přijde ovulka?

shaarka
29. aug 2009

janana, mna to bolelo 2 tyzde pred ovu!! ako vidis v grafe:
http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka
ale ked som brala clostil, tak ma to bolelo len par dni a ovu aj tak nebola. 😒

ereska
29. aug 2009

Ja ked beriem clostil tak ma to boli az kym foliky neprasknu potom je uz ok takze po ovulke ma to uz neboli

janana
29. aug 2009

mně to dost bolelo včera večer a dneksa do odpoleden, teď už je to lepší. Dle doktorky se mám začít snažit od pondělí, tak snad už není po...

amisa
autor
30. aug 2009

janana..riad sa podla bolesti a nie podal lekarky.. mne sedi datum splodenia presne s dnom kedy bolest nahle prestala..snazte sa stale.. aby nemalo vajicko sancu spermonikom uniknut.. pred ovulkou aj po ovulke (predsa len aj vajko am urcitu zivotnost aj spermie) 😎

janana
30. aug 2009

amisa - hned sme se zasnažili 😀 Tak doufám, že to bude mít úspěch. Nějak se mi už nechce další měsíc mít zas ty šílený návaly a zimnice 😝

kacenka24
30. aug 2009

Ahojte dievčatá. Chcela by som sa spýtať, mne Dr. tento cyklus predpísal Clostilbegyt s tým, že som ho užívala od 5 do 9 DC. A takto ho mám brať 3 mesiace. No, čítala som, že sa práve na vyvolanie ovu má pichnúť Pregnyl. No mne také niečo vôbec nespomenul. A teraz neviem ako má liečba spávne prebiehať.

shaarka
30. aug 2009

kaci, Dr predpoklada, ze ti narasteny folikul praskne sam. ak by si si merala bazanu teplotu a videla, ze si nemala ovulaciu, na druhy cyklus by si mala nabehnut za Dr a povedat mu o tom a vypytat si pregnyl. 😉

kacenka24
30. aug 2009

Vďaka, Kačka 🙂 . Áno meriam si BT, tak uvidím ako tento cyklus, lebo sa mi to akosi nezdá. Dr. mi kázal prísť až za 3 mesiace. Ale zasa na čo mám čakať... Teraz v týchto dňoch, keď som brala ten Clostil som mala teplotu okolo 37 st.C, tak hádam klesne.
A všimla som si Tvoje tt, zatiaľ len tak tajnučko a potichúčky Ti držím palčeky. 😵 🤐

janana
30. aug 2009

shaarka - kolik by měla bejt tepltota během ovulace a po ní pokud dojde k úspěšněmu oplodnění. Já mám stále tak 36,5.

shaarka
30. aug 2009

dakujem kaci 😵
janana, nezalezi na konkretnej teplote - graf sa vyhodnocuje na zaklade krivky, nie konkretnych cisel. cize neexistuje pravidlo, na zaklade ktoreho by si "mala mat" nejake teploty.
ak mas predovulacne 36,5 tak poovulacne budu asi od 36,7 vyssie, v priemere hadam aj 3,8 - 36,9

janana
31. aug 2009

shaarka dík. A to se měří ráno jako bazální tepltota nebo je to jedno, kdykoli během den? Mně totiž doktor říkal, že když beru Duphaston, tak u mně je bazální teplta zkreslená, že se tím nemám moc řídit. Tak já už fakt nevím, čím se teda mám řídit.

puclik77
31. aug 2009

dobre ranko vsetkym, pozeram ze ste sa cez vikend zase rozpisali 🙂

kacenka, mne ked doki nasadila clostil, hned mi kazala prist na 14DC aby skontrolovala folikul. Na 18DC mi pichla pregnyl a este mi aj potom kontrolovala, ci folik naozaj praskol. V tom case som chodila na gyndu castejsie ako do prace 😉 Zda sa mi to take divne, ked ti dala lieky na tri mesiace a viac nic? Ani ta nebude sledovat? Mozno ti chce tie vajecniky iba "zobudit" k zivotu.

amiska ako sa mame? Ako malicke? Uz kopka? Ci zatial iba motylikuje? Ja zatial vobec nic..... Cakam na to ako keby to malo byt uz kazdym dnom a pritom mam mozno aj 3 tyzdne cas 😒

shaarka, tebe sa ako dari? vidim ze sa 4tt zmenilo na 5tt 🙂 Drz sa! Dufam ze si cez vikend neupratovala!!!

puclik77
31. aug 2009

babule mam na vas taku otazku. Myslite si ze mozem ist lanovkou ked som tehu? Chceme ist s drahym do tatier na Lomnicky stit a neviem ci to nie je riziko pre babatko. Myslim hlavne ta zmena nadmorskej vysky a zmena tlaku.

kacenka24
31. aug 2009

Puclik, mne Dr. nekázal prísť. Až po tých 3 mesiacoch. 😒 Hádam vie, čo robí. A teraz som si spomenula, že hovoril doslova niečo o "pošteklení vaječníkov". 🙂 Takže chce asi vyskúšať ako mi vaječníky zareagujú na Clostil. No som rozhodnutá, že ak tento mesiac nebude znova ovulka, tak idem za ním. Načo budem brať lieky ďalšie 2 mesiace, keď nič z toho nebude. Aj keď neviem ako to dopadne, lebo môj Dr. moc meranie BT neberie do úvahy. 🙄

puclik77
31. aug 2009

kacenka, tak ked neberie do uvahy meranie BT, nech ti urobi sono, tam uvidi ci folik praskol alebo nie. Mne to moja doki po pregnyle tiez skontrolovala.

kacenka24
31. aug 2009

No, už sa hádam bude len niečo diať. Dr. asi predpokladá, že sa mi podarí otehu prirodzene, keďže sa nám to už raz podarilo. No odvtedy už skúšame siedmy cyklus a za ten čas som namala an raz ovulku. ☹

amisa
autor
31. aug 2009

kacenka 24 ja som isla presne ako ty bez ovulky .. Doki povedal tri emsiace len tak skusat a uvidime.. nemerala som si bazalku a ani on odomna nic nechcel.. niekedy to meranie su len nervy a pocitanie.. je to na tebe. Prvy cyklus na clostyl vobec nemusis reagovat ovulaciou, a podla mne preto utekat hned k lekarovy pre pregnyl je zbytocne. Po tych troch mesiach ak sa to nepodari budete mat dost casu na pregnyl. Vetsina co nas tu je mala velmi silnu ovulaciou, teda o nej vedela a zas niektore vobec nie. Skuste si to len uzivat snazilkovat a dufat.. ked nezaberie potom uvidite. Ovulacia je obcas potvora.. a vajicko sa obcas uvolni aj nepredvidatelne ku koncu cyklu, ked by ti uz nikto nadej nedaval (osobne poznam niekolko takych dnes stastnych mamiciek). Ja som si meranim akurat tak narobila nervy a infekciu, preto som to potom vzdala.

pucliiik hlasim prve pohyby.. vcera sa mi cele brusko asi pol minutky vlnilo..kukali sme na to s manzelom ako vyorane mysi 🙂. Velmi zvlastne..a uz som nabehla v tescu do oddelenia pre babetka a vybrala par veciciek 🙂, ale nekupila. Pockam si na stredu na pohlavie a ptoom urobim slavnostny nakup len pre babetko. 😀 😀

baby infosky co ste mi poslali doplnim az ked budem v robote.. doma nemam pripravenu tabulku. 😀

puclik77
31. aug 2009

kacenka, neboj lekar vie co robi!!! Budem drzat palce!!! Daj vediet ako sa dari!
amis, gratulujem!!!! Tesim sa s tebou. Vidis, co som ti hovorila!!! Kto mal pravdu?! 😀 Super, tesikujem sa!!!!!! Teraz uz bude kopkat stale 🙂
Inak za tu nadmorsku vysku mi nevies poradit? Myslis ze to nebude vadit ked by sme isli s drahym na Lomnicky stit lanovkou?

kacenka24
31. aug 2009

Vďaka baby. Veď už nejako bude.

Puclik, ja si myslím, že to nie je problém. Po minulé roky, čo sme boli s mm na dovolenkách letecky, tak som videla aj tehotné. A lieta sa v iným nadmorských výškach ako premáva lanovka. 😉

mannerka
31. aug 2009

jeeej amiska prve pohyby 😵
To je ake super 😉
Uz sa tesim, ked si zmenis v profile, ze cakate chlapciatko alebo dievcatko 😵

kacenka,
urcite neskonci hned po prvom raze s clostilom. Ja som napriklad nemavala ovulku a a ni 1x s clostilom som ju nemala. Foliky sice narastli, ale nepraskli. Dr mi ale povedal, ze malokomu clostil zaberie hned na prvy krat. No a na ten druhy to vyslo s celou paradou folik-ovulka-tehu 😵
drzim palce 😉

amisa
autor
31. aug 2009

puclik no ja som letela v 17tt bulharskymi aeroliniami.. a vela krat som musela menit talk v usiach..ale tiez si myslim ze pokial sa nechystas na Mont Blanc a len na Lomnicak tak je to v pohode. Keby daco ved brnkni dokimu.
A ano puclik mala si pravdu 🙂..ale dnes sa tak nevrti..zatial 🙂

Kacenka ako vrvavi puclik skus verit dokimu. Budeme na teba mysliet.. a hlavne nestresovat (stres skodi ovulke).

shaarka
31. aug 2009

kacenka,
priznam sa, ze mne by sa nechcelo len tak cakat tri mesiace a az potom ist na folikulometriu alebo az potom, na 4. cyklus sa dozvediet, ze nieco nefunguje... ja by som si to radsej overila hned.
nahoda je svina a ja tak hovorim preto, lebo ani po clostile som ovu nemala a dokonca ani po injekciach na praskanie folikulu. a folikulometriu mi plne nahradila bazalna teplota. nechcela som, aby mi Dr. povedala - tak o dva dni bude ovuacia, snazte sa kolko mozte. stalo sa mi to v dvoch cykloch a priznam sa, ze sex sice bol, ale nepacilo sa mi to.

na cykloch s clostilom je najhorsie to, ze sa k nim uplne automaticky predpisuje duphaston a ked sa nasadi skor, nez ovulacia, tak sa s oneskorenou ovulkou mozte rozlucit... ☹

amis, musi to byt zvlasny pocit, ked sa tak "cosi" prevaluje v brusku 🙂 odkaz mu, ze pozdravujem 😀

puclik, mannerka, vam nebolo zle v prvych tyzdnoch tehotenstva? 😅

janana, meria sa iba rano, ved preto sa vola bazalna = po klude, po spanku.
vsetko o tom najdes tu: www.merenibt.xf.cz
a ja som strasne rada, ze mam celych tych 13 mesiacov zaznacenych prave v merani BT...
http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka
😉

baby, piste viac! 😀

mannerka
31. aug 2009

shaari,
mne na zaciatku vobec nebolo zle, dokonca mi este akosi viac chutilo 😅 Som aj pochybovala, ci ja som vobec tehu 😀
Take ozaj tehotenske nevolnosti prisli asi 8tt, ale nastastie trvali iba 3tyzdne 😝
Ale teda nic moc bleeee, aj ked som bola z tych stastnejsich a negrckala som . Dobre ze mi je uz dobre 😀
Ako sa zatial citis ty? Vsetko ok? 🙂

amisa
autor
31. aug 2009

mannerka..jaj to bys me mohli o nevolnostiach vykecavat 😀 😀 😀 veru shaarka bud pripravena na vsetko mne nepariklad bolo zle zasadne vecer.. od obeda sa to stupnovalo a modlila som sa kedy zaspim.. hehehe dnes uz an to z usmevom spominam aspon som zhodila clostilove kila ..vracala som len par krat.. pomohlo mi neist na zachod ani do kupelne..vyhybat sa timto miestnostiam aby som jedlo udrzala v zaludku. Zacalo to skorej ako lekar potvrdil tehotenstvo, ale po 4. mesiaci sa to ukludnilo.

shaarka to s tim duphastonom asi zalezi od lekara a diagnozy..mne nedali nic, mozno nastastie. Vidim tvoje tyzdne to o par chvil bude mozno pocutelne aj srdiecko ze? este dva tri tyzdne. Lekar ta uz videl ? Ci este dava nadcas? Nevidela si este bublinku?

baby nechytaju vas zrave pocity? Mna hrozne uz asi tyzden ci dva na sladke ovocie..melony hrozno a podobne.. a pecivo hoci aj cerstvy chlieb.

amisa
autor
31. aug 2009

shari preciitaa som si tvojm album uzasne.. a teda k lekarovy ideme spolocne 2.9. Budem na teba na tej koze 😀 mysliet ze nech je tam bublinka ..kludne aj viac 🙂 Fakt skoro neskutocne.

ereska
31. aug 2009

Kacenka ja si myslim ze by si mala pockat jeden max 2 mesiace a na ten dalsi ak nebude ovulka bud zvysit davku clostilu ako to urobil mojej kamoske ale zmenit lieky urcite by ta mala aspon trosku skontrolovat v strede cyklu ci sa tam nieco deje ci su foliky a skusit kuk po ovulke ci prebehla ale dat take lieky len tak na tri mesiace to je teda sila mne ich dava kazdy druhy mesiac a este ma kontroluje medzi tym ci sa mi neurobili cysty preto mi ich nechce dat kazdy mesiac preto si myslim ze asi nevie co robi tvoja lekarka nieje to sranda ved su to hormony a davat ich zene a ani ziadna kontrola podla mna je to hlupost prepac moj nazor