Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

lucia121
autor
18. júl 2008

drzime palce

lucia121
autor
18. júl 2008

No PIPKA, zostavame tu posledné.V pondelok idem do poradne, tak som zvedava, ako to postupuje 😠 Ani neviem, ci je normalne, ze niekto po IVF prenasa 🙂 Ved tam je termin na 100%.Maly mal pred 2 tyzdnami 3700g, tak uz musi mat cez 4kg, len neviem preco je tak lenivý ist už von 🙂 V bruchu vyvadza, ale von ani za ten svet 🙂

gabika24
18. júl 2008

lucia121 akurát som na teba myslela. aj moja kolegyňa po ivf prenášala... smiala sa na tom, že najskôr sa báli, či sa malé udrží, potom sa mu nechcelo ísť von 😵
držkaj sa - aj keď to možno už bude cez víkend - čo ty vieš. mooooooc držím palce,onedlho budeš držať v náručí vaše zlatíčko 😵

nana77
18. júl 2008

baby!!!!!!!!!!!!!!!!
lumah uz je mamickou kraaasnych dvojiciek!!!!!!!!
chlapcekovia sa narodili kratko pred 14.00h, filipko vazi 2850g a meria 48cm a davidko vazi 2720g a meria 47cm!!!! 😵 😵 😵 😵 😵
lumi rodila spontanne, aj ten chlapcek, co bol povodne otoceny KP sa tesne pred narodenim pekne otocil!!!!
vsetci su zdravi a lumi vas vsetky pozdravuje!!!!!

pipka
18. júl 2008

lumiii, tak supeeeer, gratulujeme. Napisem sms 😉

luci, tak to vidis, posledna budem ja, ale co uz...to najlepsie nakoniec 😀
tvoj drobec uz bude vykukat z kocika a ja este stale s bruskom... 😅

pipka
18. júl 2008

luci, ja mam poradnu v utorok, tak hadam sa aj ja uz dozviem nieco konkretnejsie 🙂 najradsej by som bola, keby mi rovno povedal, kedy budem rodit 😀 😀 😀 nenarocna som, ze? 😕 😀

dracik1
18. júl 2008

pipi, to si teda narocna, chciet vediet datum porodu 😀

luci, to bude riadny slonik 🙂 , baby, ale sme uz tusim vsetky zo starej IVF partie porodili......

pipka
18. júl 2008

tak ja som konecne dokoncila aj posledny detail v nasom bytiku...natrela som kupelnovy radiator...tak uz aj rodit mozem....vlastne este nie...este mi v utorok dojdu tepovat koberec...potom uz mozem 😀 😀 😀

pipka
18. júl 2008

draculik ako mrnusi? Posluchaju? Ozaj, kojis bez problemov? 😕

adrina
18. júl 2008

a ja, ja ešte nič...až budúci tt 😉 😉 😉 😉

pipka
18. júl 2008

adri neboooj, ja budem cakat dlhsie 😅

nana77
18. júl 2008

baby, mrknite ku mne do albumu, mam tam fotky maleho filipka a davidka od lumah!!! 😵 😀 😵

dracik1
19. júl 2008

pipi, nekojim, priznam sa, ze som to aj vzdala, lebo jeden si pricucol a za 2 minutky tam nic nebolo ☹ a oni sa budia tak, ze velky rev a obaja, takze ani casu nie je, okrem toho Kubko ked som ho prikladala, stale hladal pri krmeni z flase didu a nejedol z flase a jedlo mu chladlo...

su krasnunki, celkom dobrucki, akurat, ze Jakubko ma blbe prdiky a dost ho to trapi, strasne mi je ho luto ked tak placka aj 2 hodibnky v kuse, inak o 10 h ranajkujem a vecer o 20.30 upracem po kupani a vylozim nohy 😀 , ale pospim si obcas pri nich ked hajaju.....

pipka
19. júl 2008

nana su roztomili, uz som pisala lumah sms, ma sa fajn, tak sa tesim, ked sa tu objavi 😵

dracik, ved svet na kojeni nestoji... 😀 ja mam z toho tiez stresy, ci to budem vediet, ci budem mat mliecko...no ved uvidime... 😅
flaska je flaska....v nej je istota papaničky vzdy 😀 😀 😀

dracik1
20. júl 2008

pipi, hlavne ziadne stresy......ja moc nemam rada tie reci, ze prikladaj a budes mat mlieko...a co keby som aj nechcela kojit...je to moje slobodne rozhodnutie a hotovo....mam pocit, ze u nas sa na taketo zeny pozera ako na vrahyne....a neboj, ja som sa bala, ze co budem s nimi robit a kupem ich sama - hned na druhy den a to mal Jurko iba 2200 g a 47 cm....a nepotrebujem pri tom ziadnu pomoc...obcas ked placu obaja som na nervy....ale co uz, musia si chudatka zvyknut 😀

pipka
20. júl 2008

uuuplne ta chapem 😀 ja nemam stresy z nicoho, preslo mi rukami tooolko babatiek, ze uz ani spocitat to neviem, takze kupanie, prebalovanie, a podobne veci ma vobec nedesia, akurat kojit som nikdy nekojila, ale necham to na prirodu, ak mliecko bude, nejaky cas kojit budem, ale ak nie, nezblaznim sa a tiez sa do toho rozhodne nutit nebudem 😅 😉

inak pozdravuje ta zulka 😉

gabika24
20. júl 2008

ahojte...
baby ja som tiež dcéru nekojila dlho, keď sa nedá, tak sa nedá. aj som sa pre to trápila, ale zbytočne. niekedy si nepomôžeš... ináč, najhorší je asi fakt na tom ten tlak okolia -ty nekojíš, aj tak prikladaj a budeš mať mlieko - presne dracik ako píšeš. je to blbosť. niekedy sa fakt nedá a iba ťa zbytočne reči ostatných nervujú...
ináč, mne v tomto moc pomohol manžel a mama - teda v tom nech sa tým nezaťažujem... a malá je zdravučká, šťastná... - a to je pre nás podstatné 😵

ingulka
20. júl 2008

ahojte babenky 😉

mirica
20. júl 2008

ahojkajte

lumi-ooooobbbbbbrooooovská gratulácia k synáčikom 😵 😵 😵

dráčik- ja tiež nekojím , po pôrode ich dali na JIS- ku a tam ich prikrmovali fľašou- a ja som najprv ani nechcela kojiť , lebo ja budem doma len mesiac a potom bude priateľ- ale presne ako ste tu písali - všetky sestričky na mňa pozerali ako na vraha . potom som sa snažila prikladať , lebo som chcela ísť potom ležať k bábätkám , a podla narážok som pochopila , že ak nebudem kojiť , tak nebude miesto 😠 . Ale malí tým , že ich kŕmili flašou tak síce sa aj prisali , ale strašne dlho trvalo kým jedli , potom sa unavili a už sa nevládali dokŕmiť ani z flašky......
tak som to riešila tak , že som pred kŕmením odsala , rozdelila na polovicu dala im to fľaškou a potom dokŕmila......ináč ešte po týždni som nemala dosť mlieka ani pre jedno , nieto ešte pre dve, a pred odchodom som dokonca začala mlieko strácať - v nemocke mi samozrejme tvrdili, že sa to zlepší , len mám pekne pokračovať - ja som to vzdala potom , ako som si vyrátala, že strávim denne na odsávačke viac ako 5 hodín ☹
tak som teraz tiež čisto na UM ...

dráčik- čím ich kŕmiš? Ja dávam nutrilon a zatiaľ(musím si zaklopať) ešte ani raz nemali problém s bruškom alebo vetrami ...

pipka- to čo ti vyteká je mlezivo , a nie je to neskoro - ja som to priehľadné mala už asi od 20tt , no a dokonca biele to bolo už pár týždňou pred pôrodom

ináč- moc sa zatiaľ nestíham pripájať , to viete 5 detí 😅 - a to Theo a Leo sú úplne super(zatiaľ) ....ale tri deti odchádzajú zajtra na dovolenku tak to snáď už pôjde 😀

kuspitka
20. júl 2008

Ahojte.ja by som sa chcela opytat ci niekomu vysiel test negativny a bol v tehu.dakujem

mirica
20. júl 2008

kuspit- mne vychádzal test s citlivosťou 20 IU negatívny - no a z krvičky vyšlo tehu 😀

kuspitka
20. júl 2008

tak mozno zajtra mi povedia ze sme v tehu.kus si mio dala nadej

mirica
20. júl 2008

strašne moc ti to prajem 😵 veľmi veľmi veľmi

kuspitka
20. júl 2008

dakujem.robila som si 2testy a nic stale negativne.tak som sa zlakla

dracik1
20. júl 2008

mirica, ja davam Jurkovi Nutrilon a jakubkovi Nutrilon comfort - ten je na zapchu a koliky....tie chudatko dostal ked mal cca 2 tyzdne....ale myslim, ze ten Nutrilon komfort moc nepomaha...ale poradila mi to lekarka a nechcem to zatial menit....v stredu ideme k lekarke na poradnu, som zvedava co mi povie.....inak chrustici pekne z Nutrilonu priberaju 🙂

mirica
20. júl 2008

dráčik - tak to ti nezávidím 😢 - ja som v nemocnici zjedla strapec hrozna -a žabky z toho mali kŕče - bolo to len raz a preplakala som s nimi celý ten čas ( ja som si myslela , že keď sa má piť vinea tak sa môže jesť aj hrozno)
neviem si predstaviť prežívať to po každom papaní .....snáť ti lekárka doporučí niečo iné - vraj niekedy pomôže zmeniť stravu - mne povedali v robote , že nemám dávať BEBU lebo zapeká, ale v nemocke zas bola baba , ktorá musela dávať BEBU , lebo jej staršiu dcérku zapekal nutrilon aj sunar... snáď to tvojmu maličkému prejde

pipka
20. júl 2008

mirica, tak to som rada, ze plnis statistiky nekojacich mamiciek 😀

ja zatial nechcem hovorit dopredu, ale ak mliecko nebude, nezblaznim sa, aspon bude moct muz varovat, sak do flasky spravit nutrilon moze aj on 😀 😀 a my si mozme spravit po case stretko 😀 😀

inak na margo kojenia a imunity...mna mama kojila asi 6 dni a braska asi 10 a cele detstvo sme absolvovali bez soplov, kaslov a inych chorob, akurat tie klasicke detske choroby sme mali ako kiahne, mumps a pod. Ale inak sme zdravi ako rybky, boli sme totiz stale na vzduchu, vylety, zahrada, vela ovocia a zeleniny... To ze dnes su deti take denglave je podla mna aj preto, ze ich stravovanie je katastrofalne a o pohybe ani nehovorim... 🙄 akurat pri pocitaci ci play station... 😠 ...a skojenim to podla mna nema nic spolocne... darmo niekto koji aj dva roky, a potom posadi dieta s hamburgerom a keksikom k dvd-cku, aby mal pokoj 😠 🙄 😅

veva1
20. júl 2008

ahoj pipus,milecko bude urcite 😉 ,ale mas pravdu neoplati sa koli nemu stresovat.

pipka
20. júl 2008

baby, este mam otazku...do poradne s drobcami chodite k nejakemu pediatrovi, co ste ho mali vybrateho dopredu? 😕
ja vobec neviem kam s malou potom k pediatrovi...ci mi nejakeho pridelia alebo si mam najst sama dopredu...ak budem rodit v Ruzinove... 😒

pipka
20. júl 2008

jeeej vevulik, ty ma stopujes? 😀 Ako sa ma tomasko? poslucha? 😕 😵