Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

vlnka
23. dec 2008

Gabika uz to mam za sebou trochu som si vydychla,ale aj tak sa bojim,ci bude vsetko vporiadku.Mne vysla hodnota HCG 90.Takze som tehotna 🙂
Vysvetlite mi niekto ako sa pocita vek plodu po ivf?

katy2
23. dec 2008

vlnka, gratulujem 😵
pri IVF sa termin porodu rata tak, ze za den ovulacie sa rata OPU-odber vajicok, a odpocita sa od neho 14 dni - to je akoby 1.den ms.....

vlnka
23. dec 2008

Dakujem katy,ked to ratam,ako pises,tak ci tak mi to presne vychadza naozaj 1.den mojej MS.Cize,ked som mala poslednu MS 25.11.,teraz som v 4.tyzdni?

gabika25
24. dec 2008

vlnka, gratulujem a teraz sa uz zacni setrit a ziadne stresy. Mne rataju termin porodu norrmalne od poslednej ms. Babatka su sice o tyzden mensie. Takze dnes si 4tt + 1 den.

monajs
30. dec 2008

Ahoj holky, můžu se k vám přidat?
20.12.se nám po 2 IVF objevily na testu // a z krve to máme potvrzené. 😵
Na kontrolu jdeme až 7.1.a tak se nemůžu dočkat,až něco uvidím. 😀 Podle datumu poslední MS bych tedy asi měla být 6+0 ?Nevím,počkáme do kontroly 🙂

evatk
2. jan 2009

Ahojte holky. Nemáte vy, kterým vyšlo ivf, nějaké "zaručené" tipy, jaký zvolit režim po et 😉 ?

katuska23
2. jan 2009

ahoj holky stále mi neschválili IVF 😔 syčáci 😝

evatk
2. jan 2009

a už se někomu stalo, že to neschválili vůbec??? snad jde jen o zpoždění... 😒

jmisa
2. jan 2009

Evo, žádný zaručený recept není. Buď v klidu, ležení nepomáhá, když se mimčo uchytit má, tak se uchytí. Při zavedení dvou zárodků je pravděpodobnost asi 1:3. Jediné, co se nedoporučuje je poskakování, teplé koupele, sauna, zvedání těžkých předmětů. Jinak procházkovat, aby se prokrvovala děloha, být v psychické pohodě a mít trochu štětsí.

Kat, obvykle to trvá 3 týdny, záleží na vztahu mezi pojišťovnou a CAR. Taky teď je období dovolených, takže se to na pojišťovně může protáhnout. Já mám OZP a jednou to trvalo 10 dní a v druhém případě týden.

katuska23
2. jan 2009

no já doufám že jde jen o zpoždění 😝 mě asi trefí 😅 zkusím zavolat na pojišťovnu jestli jim to aspoň přišlo 😝 nejhorší je že v pojišťovně dělám ale nechci aby to tady někdo věděl 😒

anitta
2. jan 2009

ahojky holčiny . já jsem měla režim zajímavý. po IVF jsem jeden den opravdu byla jen doma v kliidu a druhý den jsem šla na chvilku ven pomalu projít ale nic co by mě moc zatěžovalo. třetí den mi začaly stresy, umřel nám pejsek, děda šel do nemocnice akočička se zbláznila a začala mě napadat, takže psychický klid rozhodně nebyl. ale je fakt že pokud je zárodek natolik silný tak se prostěchytí. ale klidový režim je zapotřebí to určitě 😉

jmisa
2. jan 2009

Kat, nebo, určitě je to jen zpoždění, ono to mohli pozdě poslat z CAR. Ještě jsem neslyšela, že by to pojišťovna neschválila.

katuska23
2. jan 2009

jmiso teď jsem volala kolegyni a dnes mi to schválili 😵

dicinka1
2. jan 2009

baby,citite uz niektora pohyby?ja este stale nie.. ☹

cikyta
2. jan 2009

Dici klídek.Ja som zacítila prvý pohyb v 21 tt. Aj to tomu napomohol riadny stres a šok , čo som zažila.Inak neviem,kedy by to prišlo tak normálne............Teraz je to už pravidelné,aj ked nie nejaké extra velké kopančeky,ale hlavne,že SU.
Tak sa netráp.Si prvorodička,tak máš stále čas!

gabika25
2. jan 2009

ahojte, ja som po IVF zila uplne tak ako predtym, akurat v den transferu som cely den lezala s vylozenymi nohami. Ani na chvilu som nepripustila, ze by to nevyslo. Proste uz boli vo mne a ja som len cakala ako budu rast. 😉
Pohyby som zacala citit az v 20tt cca. Nie su to kopance, ale len mrvenie, ale to je tusim uz do inej temy. Drzim Vam vsetkym palceky.

dicinka1
3. jan 2009

cikytka dakujem ti...ty ma vies stale povzbudit..velky cmuk ti na licka...

gabika dakujem.. 😉

jankulina
20. jan 2009

Ahojte,
chcela by som sa opytat ci mi nemozete opisat cely proces od schvalenia liekov na IVF az po vlozenie vajicok. Jedna moja kamaratka bude tento proces absolvovat po prvy krat a nema predstavu ako to prebieha (ak mozete napisat aj ako to vychadzalo casovo). Inak Vam vsetkym drzim hrozne palce.

gloruja
22. jan 2009

Ahoj Jankulinka, já měla dlouhý protokol, takže jsem začínala braním léků (v polovině listopadu), potom se k tomu přidalo píchání injekcí..na odběru vajíček jsem byla 9.12., měli jsme prodlouženou kultivaci, takže zpět oplozená v pobodě blastocyst šly 14.12. a test jsem si dělala na vánoce🙂 tak snad to takhle stačí🙂 držím palce!!!

dafy
8. mar 2009

ahojky.mam uz jedno dievcatko 5 a pol rocne po IVF.rozhodla som sa mat teraz dalsie takze som to podstupila odznova.teraz som treti den po IVF a mam zmiesane pocity ci som alebo niesom.uz si nepametam ake som mala vtedy priznaky .takze keby ste boli take mile a mi poradili ako to asi zistim???uz som s toho nervozna a cakat 2 tyzdne kym pojdem na krv to nie je premna .dakujem vam

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

surviver
25. jún 2009

Ahojte 🙂
pozeram,že tato tema,je nejaka zabudnuta ☹ Tak ak sa najdu aktualne tehulky po ivf,tak budem rada a možme si navzajom vymenit pocity a dojmy z našho tehulkovania 😉 Prajem pekny večer všetkym....

surviver
26. jún 2009

Vyzera že tu nie su žiadne tehulky po ivf ☹ 😕 ☹ 😕

alexandrah
26. jún 2009

ahojte, ja som tu nova, som prave po druhom ivf, prve pred rokom nevyslo, teraz som v 17 t, moc sa tesime. drzim vsetkym palce, tiez suhlasim, ze zaruceny recept nefunguje, ked sa to ma uchytit, tak sa to uchyti, bez ohladu na akykolvek kludovy rezim. 🙂

surviver
27. jún 2009

dobre ranko Alexandra 🙂 Som rada,že predsa sa našla aspon jedna tehulka po ivf. A si už v peknom tyždni 😵 a ako sa citiš? nie je Ti zle? a si doma alebo chodiš do prace? pisala si 01.45 v noci čo nemožeš spavat?? 😀 tak zatial pekny vikend pa

alexandrah
27. jún 2009

ahoj surviver - dobre meno 😀 , no ja som vcera nejak buntosila, bola som hore az do 5, a vstavala pred 8, ale to neni casto ☹ , no ja som na pn - migreny, a ine neurologicke dovody + aj ma dost boli maternica. tak si uzivam volno. inak mi zle nie je - ani raz som nevracala, nic, ani cudne chute, ani navaly hladu, iba dost otrevujuca nespavost (v 1. trimestri bola horsia), bolesti hlavy aj kazdy druhy den bez liekov - to je peklo, a bolesti maternice - ale to sa da, beriem magnezium. aj ty si tehotna? v 12 t? uz sa moc tesim, od pondelka uz budem v 5 mesiaci!! 😎 😀 ty sa ako citis? vyslo ti to na prvy krat? kde si bola na ivf? ja v gynfive, a nemozem si ich vynachvalit. vcera v noci som uz aj pozerala porodnice a porovnavala, no z tych troch co tu mame sa moc vybrat neda, uz si nad tym uvazovala?

surviver
27. jún 2009

Ahoj alexandra No ja som v 12 tyždni a bolo to prve ivf 🙂 .Ja som chodila do Heliosu v Martine.Bola som tam velmi spokojna.Ja som asi pred 2 rokmi bola 2krat i Blave v Iscare,tam mi robili 2 krat IUI,žial neuspešne,odhliadnuc od toho,že to tam nevyslo, nebola som tam spokojna s ich pristupom 😒 a potom som to na rok a pol vzdala ,až teraz zaciatkom roka som sa znova dala "do boja" o baby a šla som do Heliosu a 😵 😵 😵
No mna boli hlava tiež dost často a to asi preto,že mam nizky tlak,ale pijem jednu kavu denne,aby sa to trocha zlepšilo,ale aj tak ked su zmeny počasia tak je to dost zle ☹ Mna inak nikdy hlava nebolela,až teraz ked som tehu...a s tym spanim tiež nič moc...ja tiež nezvraciam,ale taky divny pocit na žaludku mam skoro stale,aj ked sa mi zda,že to postupne ustupuje 😉 A som tiež na PN.Čo sa porodnice tyka tak to je ešte skoro asi v mojom tyždni 😉 ale dufam ,že sa aj toho dočkam a asi by som šla do Čadce,je to 30km od Žiliny a maju tam lepšiu porodnicu ako v Žiline/aspon čo mam informacie/ No už som sa asi nejako rozpisala,tak dufam,že Ta zo mna nezačne boliet hlava a nebudeš to mat ešte horšie 😀 A kolko maš rokov ,ak to nie je tajne? tak zatial pa

alexandrah
29. jún 2009

ahoj surviver, vyzera to, ze si tu uz piseme iba my 2 😎 😎 , to je ale dobre, ze je tu niekto tehotny, lebo na vela temach vobec neni su, uz su davno maminy,m a ja potrebujem info od niekoho, kto je na tom ako ja, mam uz dost, 34 som mala teraz v maji, tiez sme sa pokusali o babo cca 2 roky, a potom isli na umele, mali sme obaja s manzelom nie moc dobre vysledky, ale na druhy krat sa zadarilo . 😉 ja som mavala tiez nizky tlak, teraz v tehotenstve mam ok, ja ani kavu nemozem, neznasam ju, nechuti mi a je mi z nej zle ... (este som o nikom takom nepocula), tak ta hlava je dost problem, casto ma boli z krcnej chrbtice, chodim na masaze ...drzim ti strasne palce, ja sa docela desim tohto 5 mesiaca, pripada mi taky prelomovy, polovica, aj som dost citala, ze baby v 5 tom potretili, tak sila ... lebo ma boli podbrusko, aj mi tusim tvrdne brucho, tak sa snazim setrit, co je u mna dost problem, lebo ja som inak dost aktivne sportovala, a od tehotenstva nic, tak ma mrle zeru ... ale nejak vydrzim, a po porode hura !!! 😀

surviver
30. jún 2009

Ahoj alexandra,tak ked tu nie su žiadne dallšie tehulky,tak si hadam vystačime my dve 😎 😎 A ten tvoj vek nie je až taky hrozny 😉 hlavne ,že si už tehulka 😵 Pišeš,že Ti asi tvrdne bruško,možno sa Ti budem zdat nevzdelana,ale čo to vlastne je?? ako vieš,že Ti tvrdne bruško?,to ta nejako boli,alebo?? Ja ho mam zasa take nejake nafuknute a hlavne večer,rano ani nevyzera žeby som bola tehu a večer vyzeram akoby som bola aspon v 4-5 mesiaci tehulkovania,neviem čim to je,ale je to taky nie priliš dobry pocit....Ty si to nemala,alebo nemaš? tak zatial paa

given
30. jún 2009

Caute baby, nemyslite si, ste tu len vy dve, je nas tu plno po IVF, len su vsetky porozliezane po roznych temach. Nam sa podarilo hned prve IVF, boli sme v Gynfive no a pomalicky sa uz blizi ten den D, cize by som sa uz mala zacat psychicky pripravovat. Rodit budem na Kramaroch a zajtra tam idem prvykrat do poradne.
Drzim Vam palce a hlavne si to tehotenstvo uzite, nech Vas nic neboli, ani hlavicky ani maternicky 🙂