Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

adrina
17. dec 2007

kam ste mi zdrhli babenky??? 😕 😕 😕

lauritka
17. dec 2007

😎 adri ja sa pokusam po kuskoch upratovat 😝

adrina
17. dec 2007

lauri..máš dovolenku???

lauritka
17. dec 2007

hej zobrala som si zase dva dni..ja to mam tak rozkusovane..musim sa premoct a nieco upratat 😠

adrina
17. dec 2007

ja mám voľno 2týždne od soboty..xixi..a upratovať sa mi nechce..včera som pobalila darčeky...v sobotu urobím stromček..alebo ešte v piatok, svokra mi napečie..a možu začať vianoce

drak6
17. dec 2007

preco ju nemozes nosit?

ja sa citim raz tehotne raz nie, zvlastne, objednala som sa na ten screening 1 trimestra , idem 7.1.

Nuchálna translucencia je meranie hrúbky kožnej riasy na šiji plodu. Ak má plod väčšiu než normálnu hrúbku kožnej riasy, existuje vysoká pravdepodobnosť, že dieťa bude trpieť Downovým syndrómom. Od objavenia tejto súvislosti prebehol posun k používaniu tohto vyšetrenia ako skríningového testu na výskyt Downovho syndrómu (s následným serologickým skríningom krvi matky alebo bez neho).

Nuchálna translucencia je relatívne novým ultrazvukovým vyšetrením, ktoré je možné vykonávať za účelom skríningu Downovho syndrómu medzi 11. týždňom a 13. týždňom a 6. dňom (gestačný vek podľa menštruácie). Najlepšie je vykonať toto vyšetrenie na začiatku uvedeného 3-týždenného obdobia, pretože ak lekár nebude schopný nájsť na ultrazvuku vhodný pohľad, budete mať v prípade potreby ešte čas na opakované vyšetrenie počas uvedeného 3-týždenného obdobia. Taktiež platí, že čím skoršia diagnóza, tým jednoduchšie eventuálne následné riešenie

lauritka
17. dec 2007

🙂 jej dracik dakujem ..vyborne vysvetlenie. 😉

adrina
17. dec 2007

dráčik..chýba mi do nej bruško 😉 zatiaľ

lucia121
autor
17. dec 2007

dracik, ja idem tiez vtedy, ale na americke namestie, moj gyndos mi da k tomu zajtra vsetky papiere, tak uvidim, co a ako. ides do KOCHa?budes to platit? ja sa vsetko dozviem az zajtra.

kada
17. dec 2007

ahojte krasky ako sa dnes mate uz sa teskate na vianky ja sa tesim v piatok na ult.

drak6
17. dec 2007

mali by k tomu robit aj krv, popytam sa lekara, ked tam pojdem , ze co a ako...stoji to 400 sk, dufam, ze je to dobre vysetrenie...vies snazim sa stoj co stoj vyhnut aj tej amnicenteze....musim sa potom dokiho povypytovat..

boze baby, ja mam za 3 dni 35 rokov 😢 , uz som fakt stara korytnacka 😀 , dnes ked chalani vypadnu na obed oskenujem moje zlaticka a dam si ich do galerie.....

lucia121
autor
17. dec 2007

ja uz mam aj stromcek postaveny 🙂

adrina
17. dec 2007

dráčik 😉 😉 😉 😉

drak6
17. dec 2007

ahoj luci, ano do Kocha, lebo ze vraj " iba tam to robia" , ale nejaky externy gyndos, boze bez internetu by som nic nevedela, stoji to 400 sk, luci daj vediet , ze na ake vysetrenia ta posiela, aby som sa vedela" zariadit aj ja"

kada
17. dec 2007

luci a dracik ja som bola na kramaroch a mala som to za dara skusta sa popytat
lebo koch e drahy a stoji to 1400SK

drak6
17. dec 2007

baby, vy mate uz stromcek postaveny???nejak rychlo, nie? nas sa susi este na balkone, moja mama mi tento rok pomohla a napiekla, zlata

adri, neboj, bude to lepsie, mne je teraz doobeda super a poobede a navecer na tycku, ked si umyvam zuby , tak ma vzdy napne 😀 sranda

drak6
17. dec 2007

kada, ja som sa na to pytala, ze to stoji 400 sk, a ak by to malo stat aj 1400 sk kaslem na to, moja gyndoska ma uz dovolenku do 7.1. a tazko teraz budem nieco riesit ked idu sviatky, kada a tebe brali aj krv?

napis pliz vsetky info aby som vedela, ze na co sa mam informovat, dik

ceeruti
17. dec 2007

Lauritko-ja mam nevolnosti do ted..teda kdyby nevolnosti,ale ja zvracim,ne už tak casto,ale hlavne na vecer dost,ale zase ja to dohanim přes den,proto nehubnu 😎 Musela jsem si koupit bílkovinový doplnek stravy,hodne listovky,Vit C,železo,vapnik a hořcik-ktere beru do ted. Ale prcek roste,tak mu-teda jí.nic nechybí 😀

ceeruti
17. dec 2007

Holky a jen bych chtela říct,že i bichem,screening a meřeni NT+NB je vse pouze statistika,nikoliv vysledek!!!!

drak6
17. dec 2007

ceruti , prosim ta nestras , ze do 18tt nevolnosti, ja sa utesujem, ze to kazdu chvilu skonci...ale som rada, ze nie som jedina, ktorej je zle vecer 😀

ceeruti
17. dec 2007

Darak-ja už ho mam postaveý asi tyden 😀 jsem totiž neskutecně lina,takže jsem zrovna mela naladu 😀
A taky nic nepeco,protože bych byla jak tank-pecou za me jiní 😎

ceeruti
17. dec 2007

drak-přes den me ani blbe nebylo-stacilo se najist,ale teda vecer,to si užívam už od zacatku,musela jsem z toho až na infuze do špitalu 😠 Davali mi Torecan čípky a stejne to nepomaha-ale už je ot stokrat lepsi 😀 Zase víš,že miminko se ma dobre 😎

ceeruti
17. dec 2007

A to už 18 tyden dnes končím 🙂

drak6
17. dec 2007

mne sladke odkedy som tehu nechuti...dokonca moja najoblubenejsia horka cokolada s mandlami mi smrdi..takze tento rok ziadne obzieranie sladkym, ja som sa teraz totalne preorientovala na kyslu kapustu a slane.....

kada
17. dec 2007

dracik tak
prisla som tam zobrala mi krv a potom mi urobil velky ultrazvuk to je vsetko

drak6
17. dec 2007

ceruti, aj ja to riesim ze furt nieco chrumkam, susienky, mrkvu, ovocie, jem vela polievok a ono to vzdy potom ustupi.....ale vecer mi ani toto uz nepomaha......skor vecer nejest nic, aby som sa nepovracala 😀

ceeruti
17. dec 2007

drak-tak to jsme na tom uplne stehne a polivek se mužu užrat a to jsme je teda nemusela a ze zacatku me sladky také nechutnalo-ted mam na sladky strasnou chut,ale pali me po nem žaha 😠 No večer me nezachraní nic-mam pocit,že se me roztrhají vnitrnosti a bliju jak Alík 😠

kada-takhle to probiha ve vetsine-pokud není problem,jako u me 😖

lauritka
17. dec 2007

ja som pocula, ze na sladke nemas chut ked cakas chlapca 😀

drak6
17. dec 2007

lauri, a ja by som tak strasne chcela dievky, teda aspon jednu dievku....som drahemu hovorila, ze aj ja si myslim, ze budeme mat chlapov a on ze aspon usetrime na vlozkach......dobre nie?

lauritka
17. dec 2007

😀 to je argument... a nechcela by si dievcatko a chlapca ? 😝