Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

babulka123
30. jún 2009

given u koho budes rodit.?? ja sa tam chystam tiez... o 2 tt idem tam lebo sa mi ide vybavovat cisarak..

surviver
30. jún 2009

Ahojte,ved som si aj myslela,že nie sme na svete jedine 😀
given a babulka no vam sa to už pekne krati,tak vam želam,aby ste uspešne porodili a čo možno s najmenšimi bolestami,ale ten drobček určite stoji aj za nejaku tu bolest 😉
given a dakujem za pekne prianie,aby sme si tehu užili,aj sa snažim ,ale nie vždy sa to da....ale už len 6 mesiačikov a bude to 😵

given
30. jún 2009

Babulka, tazko povedat, asi u Valenta, ale hovoril, ze vraj este nemaju ujasnene, kto bude mat kedy dovcu a pre mna je dolezity prelom jul/august, cize mi nejde nic slubovat a ani nepodpisujeme zmluvu zatial. Zajtra k nemu idem, tak uvidime...
Niekde som citala, ze je to Vas znamy. Musis mat cisarak? U mna to zatial chvalabohu vyzera, ze nie, maly krpan je uz asi mesiac otoceny hlavickou dolu a ziadne problemy sa zatial nepredpokladaju.

Surviver, ani nebudes vediet, ako rychlo to cele prebehne. Ja si ani nestiham uvedomovat v ktorom som tyzdni, lebo stale je tu dalsi a dalsi tyzden, no nestihacka.

alexandrah
30. jún 2009

ahoj given, aj ja som bola v gynfive, a bolo to tam super, aj pristup, profesionalita, aj lieky, proste fakt vsetko. mozem sa opytat, preco si si vybrala kramare? ja este len zacinam sondovat, ale zhanam infosky, kamoska tam vcera porodila ...
surviver, to tvrdnutie mi napisal lekar do preukazu, sama som bola prekvapena, lebo inak mi vsetko hovori, ale inak ma aj pobolieva kazdy den, hlavne na pravej strane, niekedy docela dost. mam sa setrit, brat magnezium; vraj to tvrdnutie, je uz akoby sa maternica pripravovala na porod, ale moja sa nastastie neotvara, to by ma asi brali do nemocnice, a to za ziadnu cenu nechcem. inak som ok. co sa toho brucha - velkosti tyka - predstav si, toto mam uplne take iste. rano tamer ziadne brucho - ked som bola ako ty v 13 t, tak asi ani ziadne, a vecer - po najedeni sa uz riadne,. pripisujem to mojmu bruchu - toto som mala aj ked som nebola tehotna, aj ked som stihla, ale na bruchu som nikdy nemala kocecky, a ked som sa najedla, proste sa nafuklo. tak teraz sa nafukne tiez, akurat je uz aj tak väcsie ... no a spolu s tym sa nafuknu a zväcsia aj tie tuky co tam mam ... aspon myslim ---som si vravela, nech uz mam aspon brucho, aspon budem vyzerat tehotna, nie ze pribrata ... ale uz som v piatom, tak uz sa to pomaly ale iste zväcsuje. inak strasne drzim palce vsetkym, co to uz maju za chvilu, nebojite sa??

surviver
1. júl 2009

Ahoj alexandra,tak je pravda,že aj ja ked som nebola tehu a vypila som viac vody alebo sa nejedla,tiež sa mi to brucho zvačšilo,manžel mi stale hovoril,že malo cvičim a preto mam malo pevnu brušnu stenu 😀 Ale zase ma napadlo,že ak sa vie to bruško tak pekne stahovat a natahovat,možno nebudem mat strie 😉 no uvidime,či ta "pružnost" bude aj na niečo prospešna...a tiež si teraz pripadam skor ako tučna a nie tehotna s tym mojim buškom 😅 A to magnezium Ti doktor predpisal,až vtedy,ked Ti napisal,že Ti tvrdne bruško,alebo ho berieš už skor?? tak zatial paaa

alexandrah
1. júl 2009

ahoj, vznimocne som uz vstala, nie je vylucene, ze si pojdem este lahnut, kedze som zaspala o 4 rano ... 😒 to magne beriem skoro od zaciatku, lebo ma brucho bolelo hned, tak mi ho predpisal, a musim ho brat furt. ale to je pohoda. aj ja sa utesujem tym :pruznym bruchom". inak si myslim, ze je to geneticke, niekto pribera na zadku a stehnach, ja vobec, ale skor na bruchu a prsiach. a s tzm cvicenim to tiez nie je celkom pravda, ja som cvicievala dost, aj niekolko hodin za den, mala som treningy, a aj tak som makla sice ploche brucho, ale nie take vypracovane, ako niektori ... nasa cela rodina je bruchata, akurat ze ja som to sportom potlacila, tak snad aj investicia do buducnosti. 🙂

given
1. júl 2009

Alexandrah, dakujem, ze drzis palce. Ja sa zatial nebojim, ved nejako to snad prezijem, strach by bol zbytocny. Aj ked dnes som bola na Kramaroch a dr. mi povedal, ze uz sa pomalicky otvaram a tak, ze v tomto teple to moze prist kedykolvek. Ja som ratala, ze mam este mesiac pred sebou ale on to az takto optimisticky nevidi - vraj urcite jul...
Mne to bolo v podstate jedno, ci Kramare alebo Ruzinov. O antolskej som neuvazovala, nejako mi to tam nie je sympaticke. Do poradne som chodila do GPN, co je v Ruzinove, bola som tam velmi spokojna a moj lekar mi odporucil Kramare, ze tam ma kopu kamaratov, a dal mi cislo na Dr.Valenta. Takze preto Kramare... Je to tam inak dost hnusne, nejako nie som zvyknuta na statne nemocnice, vlastne na ziadne, ale ked to clovek porovna s Gynfivom alebo GPN alebo Mediferou, tak Kramare 😝 😝 😝

alexandrah
1. júl 2009

ahoj given ,to mame vela spolocneho, ja som bola najprv v gynfive, a tiez chodim do gpn k maresovi - super lekar, on vraj aj rodi na kramaroch, tak sa ho popytam. a uvazovala som nad mediferou - mozno na buduci rok pre babo a celu rodinu, takze sranda. ty si chodila ku komu do gpn? oni su tam aj porodnici, nebude ta rodit tvoj lekar? tiez tie statne nemusim ... no co ale, ked ine nie su ... pocula som, ze gpn si chce niekde otvorit aj porodnicu, to by som zaplatila aj hocikolko, no ale asi tak skoro nie ...

given
2. júl 2009

Cau, no pozeram, ze si nocny vtacik, ked takto neskoro vecer alebo lepsie povedane skoro rano tu vypisujes.
Je to nahodicka, ja som tiez uz u Maresa, ale musim ta sklamat, on uz k porodom nechodi, preto mi dal aj kontakt na toho svojho kamarata na Kramare. Ked som k nemu sla naposledy, tak som stretla kolegynu, ktora k nemu tiez chodila a tiez ju odporucil na Valenta, takze tipujem, ze aj ty k nemu pojdes. Vraj je super.
Ja som zatial v Medifere, kym tam bola Sladicekova, tak som chodila k nej, ale potom odisla, tak som zmenila gynekologa, ale inak som zatial v Medifere ostala. Manzel je zas v Prosanuse a chcela by som aj naseho krpca tam prihlasit, ma to obrovsku vyhodu oproti Medifere v parkovani (su na Daxnerovom namesti) a tiez je to o dost lacnejsie. Dnes tam idem volat a zistim co a ako.

alexandrah
2. júl 2009

cauko, to su vzacne info, my sme uvazovali nad prosanusom prave koli parkovaniu, v medifere asi tazko, len elinou ... tak to ma fakt sklamalo, myslela som, ze mares aj rodi, kamoska mi vravela, ze jednu jej znamu odrodil, preto mi ho vlastne odporucila ... inak, aj v gf bolo napisane, ze vedia vybavit "nadstandardny porod", neviem co to je, ale napr. behunova od tial viem ze rodi ... tak sa prip. opytam aj tam, ked uz ich poznam, idem tam na 3D. tak mi das aspon echo, aky je ten valent po odbornej aj ludskej stranke. a iba preto si si vybrala kramare, alebo zavazilo aj nieco ine, ja furt neviem, praveze mi vela mojich kamosiek strasne vychvalovali antolsku ... ruzinov urcite nie, 2 krat som tam lezala na operacii, stacilo ... 😖 😲 😢

given
2. júl 2009

Mares chodil k porodom a moznoze dakedy este aj bude, ale teraz bohuzial nie ☹
Mne ten GF pripadal ako vyrobna linka, kazdy ma svoje ciselko a ide sa ako na beziacom pase. Mala som to sice 5 minut od domu, ale radsej som isla do GPN. V GF mi sice pomohli, ale nejak to nebolo uplne ono, co sa tyka pristupu. Nic konkretne neprijemne sa mi tam nestalo, ale radsej som zvolila GPN. Chodila som k Harbulakovi.

babulka123
2. júl 2009

given.. hej ja budem u neho.. a cisarak musim mat ..kvoli tej mojej blbej lonovej kosti.. nejako nedrzi pokope a rozpadava sa uz pred porodom..
a uz sa aj tesim .. pripadam si tak nemotorne ako sa len da..

given
2. júl 2009

Babulka a vies uz presny datum cisaraku? Mozno sa tam aj stretneme, lebo Valent povedal, ze urcite to nevydrzim do augusta, a uz sa pomalicky otvaram.

babulka123
2. júl 2009

neviem .. bud.tyzden idem k tym vsetkym ologom sa predstavit ci co .. ale kedze mne povedal ze koncom jula tak mozno aj hej . lebo sme este aj o tt vacsi .. ultz. mi ukazuje ze som uz 36tt.. tak neviem ..
mozeme vymenit cisla a mozno sa stretneme.. ja by som sa tam mala stretnut aj byv.kolegynou tak by som sa tesila..

babulka123
2. júl 2009

a mimochdom Valent je suuuuuper...

babulka123
2. júl 2009

given a ty ides tiez cisarakom ??

filipi
2. júl 2009

Ahoj kočky, vidím že vás je tu veľa po IVF. So synom som otehotnela hneď po svadbe prirodzenou cestou 🙂 . Ale na druhé dieťatko sme márne čakali akosi sa nedarilo ☹ aj som absolovovala operáciu lebo som vôbec nemala ovuláciu a ani manželove spermie neboli ktovie čo, tak sme sa rozhodli pre IVF a podarilo sa hneď na prvý krát a dnes máme nádhernú 18 mesačnú Lindu a čo sa zrazu stalo ja som po 18 mesiacoch otehotnela úplne prirodzene 🙂 a v januári sa budeme tešiť s nového člena rodiny. Takže dlhé roky mi bolo predpovedané že detičky vôbec nebudem mať a ja ich budem mať nakoniec tri no pekne mi to matka príroda celé zmenila ale som za to veľmi vďačná. Tak vám milé kočky prajem aby vám všetko vyšlo tak ako si prajete a aby ste sa čoskoro tešili z malých uzlíčkov radosti. 🙂 🙂 🙂

babulka123
2. júl 2009

filipi.. zazraky sa deju a ja ti k nemu gratulujem.. velmi .
nech ti vsetko prebehne uplne ok..

filipi
2. júl 2009

babulka veľmi pekne ďakujem a tiež ti prajem nech ti to dobre všetko dopadne vidím, že sa ti to pomaly ale isto blíži kde budeš rodiť?

babulka123
2. júl 2009

filipi nooo uz sa to konci.. mam uz toho dost.. som cele tehu doma a dnes mi to uz nejako extremne vadi.. heheh
nech ziju hormonyu ..
a rodit na kramaroch u dr. Valenta. teda dufam .. hehehe

filipi
2. júl 2009

tak ti prajem všetko dobré a je pravda že ku koncu sa to hrozne vlečie ja som Lindu prenášla týždeň a už som toho mala dosť som chodila hore dolu po schodoch lebo som na vianoce chcela byť doma no keď ma videli susedia čo vystrájam tak sa len na mne smiali že to som celá ja. Syn sa narodil tri týždne pred termínom. 🙂 🙂 🙂

given
2. júl 2009

Filipi, no tak to je pekny pribeh, aj take sa deje. Ja poznam jednu babu, co bola 3krat na IVF a nic, no a teraz sa im to nejako prirodzene podarilo, ale este je len v 2.mesiaci tak nezakriknut...

Babulka, ja nebudem mat cisarak (teda ani planovany porod), takze netusim. Mam ist buduci tyzden v utorok za Valentom, tak uvidime, co nove mi povie. Ked budes vediet termin, tak daj vediet. Inak, si mi nejaka povedoma podla fotky...

babulka123
2. júl 2009

given to som viacerym len neviem odkial.. heheheh
oki ked budem vediet tak ti poviem ..

alexandrah
2. júl 2009

ahojte, given a babulka 123, povedzte mi nieco o tom valentovi, kedze mi "hrozi" ... je dobry aj po odbornej aj po ludskej stranke, jak je stary? kramare ste si vybrali len koli nemu?
ja som chodila do gf koli ivf, ale do normalnej poradne som chodila vzdy uz do gpn, mne v oboch vyhovoval super pristup, na to som dost citliva. tak dajte vediet o kramaroch. potom dufam ze dostanem aj poporodne informacie 😉 🙂

babulka123
2. júl 2009

alexandrah.. no co ti budem hovorit.. ja som si vybrala kramare len na zaklade jeho.. teda inak to poviem .. ja ho poznam uz velmi dlho a kde by bol on tam by som rodila ja...
je ozaj skvely, mily, pristupny, ochotny.. no proste zlaty.. a ma 40 .. cize este aj mlady a sympatak.. no kombinacia pre gyndosa ako vysita..
rodil niekolko mojich aj kamaratiek aj bab odtialto a vsetky pokial ja viem boli max.spokojne..

ja som s nim spokojna nad mieru .. heheh

alexandrah
3. júl 2009

diky, tak dobre vediet, potom som zvedava co povies na kramare ako na nemocnicu, sestry a inu starostlivost ... inak som citala, ze tam neni 24 hod. denne k dospozicii anesteziolog, co je dost minus, to znamena, ze ked budem rodit v noci, nedostanem epidural, lebo lekar spinka? 😨

babulka123
3. júl 2009

alex. to sa mi zda ako blbost..neviem ..
ale podla mna tam musi byt.. ked robia akutne cisaraky tak tam tiez musi byt anesteziolog..

given
3. júl 2009

Alex nestras, ja som citala na http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli... , ze je dostupna 24 hodin denne. V pondelok tam ale idem k Dr.Jandovej na konzultaciu kvoli pritomnosti partnera pri porode, takze este sa pre istotu opytam.

alexandrah
3. júl 2009

dajte potom vediet, ja vaham medzi kramarami a antolskou, o antolskej som pocula len dobre, vela mojich kamosiek tam rodilo, ale kramare neviem ...

majka212
13. júl 2009

ahojte!

mozem sa pripojit? chodite do tohto fora este niekto? som tehu po prvom IVF....