Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

kada
16. jan 2008

ja uz ani pisat neviem namiesto baby dam bavy 😀
asi tu nikto neni nevadi ja si budem pisat sama so sebou 😵

daiquiri
16. jan 2008

kada: já tu jsem 🙂
S tím utrogestanem mě děsíte, proč mi ho neadají a vám jo 🙄 Asi pojedu na Slovensko 😀

kada
16. jan 2008

ahoj dai ja by som na tvojom mieste isla k svojmu dokimu a nech ti ich predpise ja by som ich este urcite brala
utrogestan a dufaston je na udrzanie babatka tak neviem preco ti to uz vysadili
podla mna tiez preto spinis 😒

daiquiri
16. jan 2008

Do telefonu mi na CARu řekli, že už ho pak běžně nedávají, jen úplně ze začátku 😔

kada
16. jan 2008

no tak to neviem mne osobne sa to nezda ja by som si to este pozistovala

daiquiri
16. jan 2008

Jdu tam 29.1. tak se pozeptám a třeba mi to předepíšou.

kada
16. jan 2008

dai to chod skor ja by som necakaôa do 29.1

prcekpet
16. jan 2008

daiquiri - souhlasim s kadou, znam pripad kdy holka takhle prisla o mimi, prestoze IVF bylo uspesne.
Ja jsem s manzelem podstoupila ICSI a jakmile jsem z testu zjistila ze jsem tehu, volala jsem do CARu, kde mi rekli, ze mam prijit na UTZ potvrzeni, objednali me za 14 dni, ale jeste ten den jsem musela zajet ke svemu doktorovi, ktery mi predepsal duphaston, utrogestan mi nedoporucil. Jinak jsem musela porad jist divina bile tbl. a kys. listovou. Po UTZ potvrzeni tehu mi CAR vystavil lekarskou zpravu, se kterou me poslal k memu dr. a doporucil pokracovat v brani tablet - kys. listova, divina bile tbl. + duphaston na udrzeni tehu do 11tt. Muj dr. rikal, po precteni zpravy z CARu, ze budu jist tyto tablety do konce 14tt.. Jinak jsem to podstoupila v Brne.
NEvim, kde jsi to podstoupila Ty, ale co jsem cetla reference z jinych diskuzi, tak na Prahu si hodne lidi stezovalo. Tim Te nechci strasit, ale rozhodne necekej do konce ledna a zajdi tam trebas hned zitra bez objednani.

lucia121
autor
16. jan 2008

mne zas lekar povedal, ze sa nemam nechat presvedcit na duphaston, lebo je to len slaba nahrada utrogestanu...utros som dobrala vcera...
Dracik, na 3D babo spalo, ta dr. ho chcela stale budit, ale mne sa to moc nepozdavalo..koli tomu, aby som videla jak hýbe rucickami muselo chuda znasat tie stuchance..tak mam par fotiek a mam prist v 25tt.
5.2. idem na amnio, este predtym 30.1. na americke namestie na genetiku 🙂 to moje dieta bude mat tolko
vysetreni, ako nikto 🙂 okolo 28.2.si idem pre vysledky, povedia mi aj pohlavie a mozem zacat nakupovat 😀
Kada, skusim tu colu..kavu pijem...colou sa lieci zaludok aj detom, uz som to pocula.

kada
16. jan 2008

luci preco musis ist na amnio mala si zle neake testy ja som bola na screeningu a povedal ze mam orist na
AFP TESTY a potom som volala a povedal ze je vsetko ok tak na amnio nemusim
a na tu genetiku preco musis ist? 😒

lucia121
autor
16. jan 2008

ja som bola na genetike aj pred IVF, a povedali mi, ze screening je dobra vec, ale, ze na 100% je len amnio..screening mi robili na antolskej, vsetko bolo OK, teraz idem este na genetiku koli amniu-poslali ma z nemocnice, ale, ked mam narok ist na amnio, neda mi to, aby som nesla. ja potrebujem istotu. aj ked mam uz 1 zdrave dieta, tak je mala pravdepodobnost, ze by bolo nieco zle, ale takto si nebudem moct nic vycitat...

kada
16. jan 2008

luci tak to ta obdivujem mne ked povedali ze afp su v poriadku tak som sa tasila lebo daLSI STRES BY SOM UZ NEPREZILA a cakanie na dalsie vysledky
luci aj teba tiez pobolieva pod brusku lebo mna ano a neni to stale len sem tam jeden den ano a dva tri dni nic je to normalne take tlaky

adrina
16. jan 2008

čafte babeny....ahoj kada 😵

lumah
16. jan 2008

adri dík, je medzi nimi aj ten čo sme videli naživo, je to tento:
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

adrina
16. jan 2008

čau lumi..moja kamoška má ten Jane Slalom...
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

ten sa mi tiež ľúbi..ja som si už tiež vybrala kočiar, dnes som ho bola kuknuť
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
..ten olivovozelený

lumah
17. jan 2008

dobré ránko!
adri ty sa máš, kočíky pre jedno dieťa-tých je ako maku a krásny výber.
ten čo má tovja kamoška sa mi tiež páčil, ale nie je malý? S týmto čo chcem my sa vraj dobre zatáča a tak.

lumah
17. jan 2008

adri už si videla moje brušisko? 😝

adrina
17. jan 2008

lumi...pekné bruško..ja tam zatiaľ len slaninku..žiadne tehu bruško

daiquiri
17. jan 2008

Dobré ráno, tak mi to nedalo a volala jsem do CARu, prý v případě oplodění čerstvých embryí /ne zmražených/
se Utrogestan dává jen první 3 týdny, pak už ne, pokud není důvod. Prý v takhle ranném stadiu těhotenství se to zas až tak ovlivnit nedá.
Tak je to asi tak, co klinika to jiný názor a metody 😖

kada
17. jan 2008

ahojte babule a tehule
lumi krasne brusko mas a ten peg perego co si si vybrala je super ten si kup a pozri este mimi bazar ci nemaju nanho akciu alevo ci niekto nepredava
adri mas novu fotku aj s malym to je nova s tychto vianoc?
dai tak vidis kazdy ma iny nazor este spinis alebo nieco dufam ze si im to povedala dokimu
dnes to konecne klape uvidime ze do kedy 😀

murasek
17. jan 2008

ahoj vsem,
rada bych se zeptala: jsem 2.den po ET, snazim se vic odpocivat, ale stejne nejake domaci prace delam. Pobolival vas podbrisek? Treba i obcasne pichnuti? je to dobre nebo ne? dekuji za odpovedi.

kada
17. jan 2008

murasek myslim ze je dobre ked ta picha alebo pobolieva pod brusku ale mala by si
odychovat aspon tri dni len lezat aby sa to dobre uchytilo a neupratuj ked ti mozem poradit nechaj sa teraz obskakovat aby si si to potom nevycitala 😉
to je moja rada 🙂

daiquiri
17. jan 2008

murasek: možná jsem neznalec, ale co je to ET?

daiquiri
17. jan 2008

kada: naštěstí jsem špinit přestala, bylo to jen včera, tak jsem trochu klidnější, stejně se pozoruju 🙄
Ke všemu mě včera šílené bolely zády, takže celkově fajn den.
Jo a holky kolik jste tak přibrali za první měsíc? 🙂 Já se nějak rozjedla a už mám 1,5 kg nahoře.
Ale jsem ráda, měla jsem 47 kg, tak to musím trochu dohnat 😀

kada
17. jan 2008

dai za prvy mesiac som moc nepribrala ja az teraz jak boli vianoce lebo do
14tt som stale vracala bolo mi zle tak a teraz uz mam na sebe 6kg uz som ako slon
to je super zi si prestala spinit drzim ti palce

lumah
17. jan 2008

dai presne tak, v každej klinike je to iné.
kada jasné že budem pozerať-nemusím mať uplne nový, ved deti z toho aj tak rýchlo vyrastu. 🙂

daiquiri
17. jan 2008

Hm, tak já asi přibírám i proto, že jsem přestala kouřit a taky jak jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem
najednou měla pořád hlad 😀

kada
17. jan 2008

aj ja som fajcila som zvedava ci potom zacnem zatial ma to nelaka aj mi to dost vadi
aj ten smrat a ani kava mi nechuti ani na nu chut nemam ale o cigaretach sa
mi stale sniva ze si zapalim a potom to lutujem
to je ale hovadina co 😀

daiquiri
17. jan 2008

To já doufám, že ne, takhle mě to donutilo přestat, je pravda, že ještě než jsem věděla, že jsem těhu, tak už týden co jsem byla mi to najednou přestalo chutnat 😉
Mně se zase zdá, že si chci zapálit, ale zjistím jak mi to smrdí a že mi to nechutná 😀

kada
17. jan 2008

dai a ty si doma alebo chodis do prace?