Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

lauritka
10. dec 2007

no ja toto v hlave nemam 🙂 ja skor tie priznaky..ale neviem mozno nam nie je zle, ze este beieme lieky ? vy co beriete? ja musim do zajtra stale brat estrofem, duphastom a utrogestan. to je poriadna davka.
ze tie nevolnosti sposobuju aj hormony..lebo telo sa s tym vyrovnava..mna napadlo, ci my nie sme uz predopovane a nic necitime 😀

lauritka
10. dec 2007

ak viete po anglicky..tu su priciny nevolnosti v tehu

Morning sickness is due to several changes that are taking place in your body. First, you are now pumping out significantly larger amounts of estrogen and progesterone than normal, and your body is not used to this. Interactions between the hormones and your stomach result in the less-than-wonderful nausea. Also, your GI-tract is much more sensitive and some doctors theorize that this sensitivity is potentially the whole reason for morning sickness: to clear your system of any toxic food by-products which—although fine for your adult stomach, could cause considerable harm to your baby’s newly forming digestive tract and other body systems . If it helps, you could always think of the morning sickness as a baby-facilitated body cleanse.

lauritka
10. dec 2007

a este :

There are several factors that can help you determine whether or not you you’re one of the unlucky ones. If you are having twins (or more), or had morning sickness with an earlier pregnancy, or experienced nausea or vomiting with birth control pills, then you might expect to have morning sickness with this pregnancy

lucia121
autor
10. dec 2007

ja nemam ziadne priznaky, okrem castejsieho mocenia, a kedze som bola v nemocnici, viem, ze je vsetko OK, dokonca babatko je vacsie, ako by podla tabuliek malo byt. a myslim, ze tehotenska nevolnost do prveho ultrazvuku je skor nervoveho povodu(vlastna skusenost).ked mi potvrdili, ze som naozaj tehotna, vsetky nevolnosti presli 🙂

lauritka
10. dec 2007

luci kde ste boli v rakusku ?? ahoj 🙂 hovor 😵

adrina
10. dec 2007

brééééé ránko 😵

lucia121
autor
10. dec 2007

shopping city sud, to je vo viedni, ale zevraj je to tam jedno kde, lebo, ze ceny su vsade skoro rovnake.

lauritka
10. dec 2007

no nevyznam sa tam velmi, ale viem ze niekde pri viedni je velke obchodne centrum..ze nemusis ist priamo do vidne. nevies ako sa to vola ???
este keby bola uz hotova dialnica az do blavy 🙄 z kosic

adrina
10. dec 2007

sledujem,že tu už nemá nikto nevoľnosti okrem mňa..ešte aj spim v kuse 😒

adrina
10. dec 2007

luci..kámoška bola v shoppingu..a nakúpila výhodne..ale vraj v čechách sa dobre nakupuje 😉

adrina
10. dec 2007

hallooo baby..kde ste??? 🙂 🙂 🙂

lauritka
10. dec 2007

no adri ja som sice unavena, ale nespim vela, lebo nemam cas hehhee. ale zato uz o osmej vecer spim..vcera som akurat kukla vierku prvu piesen a uz som spala..nevydrzala som to. spim ovela hlbsie ako predtym 😀 akurat vstavam cez noc na wc 😕 beries este nejake lieky ?

lucia121
autor
10. dec 2007

toto je to centrum, ono to je tak na okraji viedne.vy mate fakt z kosic tu cestu blbu...a co v polsku?to mate blizko

adrina
10. dec 2007

beriem už len duphaston....

lucia121
autor
10. dec 2007

adrina, ja viem, bola som kuknut.ja tu nekupim ani ponozky 🙂 kocik bude bud Quinny Buzz, alebo Casualplay S4, v tom mam jasno.maju tam vacsi vyber farieb a urcite lepsie ceny.a keby sme trafili nejaku akciu, tak ani nehovorim.

lauritka
10. dec 2007

luci ja neviem... 😕 ja velmi nemam rada polske veci, aj nabytok sa stale pokazil 😅 men pripadaju nekvalitne. to si radsej urobime vylet do blavy, obidvaja tam mame rodinu..a pir tom skocime do tej viedne. ja si mysli, ze je tam aj ovela lepsi vyber. 🙂
jeej adri..tak od zajtra mozno budem brat aj ja len jeden liek..aspon dufam 🙄

adrina
10. dec 2007

kuci..ja som si vybbrala casualplay S6..xixi
lauri..ja idem na UZV na budúci týždeň

lauritka
10. dec 2007

luci tam len odbocis z dialnice ??? je to tam napisane???? 😀
myslim, ze vo viedni mi aj dobre poradia s vyberom kocika 🙂

lauritka
10. dec 2007

adri posli obrazok kde je ??? je lahky ?? 🙂 co hovoris na kociky "cam "??? ja viem adri, ale ty si uz apson videla machulku :D

lucia121
autor
10. dec 2007

ja som v polsku nikdy nebola, ani nic polske doma nemam, tak neviem.ale, uz som pocula, ze nic moc.
ked pojdete po dialnici, nemozte zabludit.znacenie je tam super, ale je to vidno aj volnym okom 🙂
ja pojdem tu po obchodoch vyskusat kociky(tie dva typy 😀 )a tam uz pojdem na 99% rozhodnuta, lebo sa nechcem moc zdrzovat, kedze tam pojdem nakupovat vsetko okrem postielky - tu budem mat pozicanu.

adrina
10. dec 2007

lauri..kočík aj s autosedačkou mám v albume 😉
teraz je taký výber kočiarov,že človek si ani vybrať nevie...kamoška si kúpila Jané...aj ten je pekný... 😉
ja idem v januári do BA..tak možno nakukneme aj do Austrie 😉

lucia121
autor
10. dec 2007

adrina, v albume mas S4 🙂 S6 ma v predu 4 kolieska 😀

lauritka
10. dec 2007

luci maju tam aj taku vanicku kyblik ?? ja som to videla v tv...a ze malemu babtku sa v tom lepsie kupe 😅

lucia121
autor
10. dec 2007

to som nevidela 😨 a ako tam to babatko otacas, ked ho chces umyt zozadu?

lucia121
autor
10. dec 2007

ja som pozerala len jednym okom ceny kocikov a oblecenia, boli sme tam par dni po ET, tak som moc nechcela chodit...

lauritka
10. dec 2007

to ho ponoris cele do kyblika, je tam ako v maternici ..neotacas ho... ale urcite to bude treba ukazat, ja sa potom na to popytam 🙂

lucia121
autor
10. dec 2007

ja som maleho celeho mydlila(detskym tekutym mydlom),zadok, pod pažami...bude leto, velke teplo, potnicky....myslim, ze ponorit babo nestaci. a co vlasy?

lauritka
10. dec 2007

luci neviem 🙂 to je skor len pre novorodeniatka...asi do pol roka, ze je to pre neho prirodzenejsie ci co..ale uz ako presne umyvali tak to neviem 🙂ale asi ho drzala na jednej ruke a s druhou ho umyvala, alebo tak nejako.

lucia121
autor
10. dec 2007

no, asi som konzervativna, ale vanicka mi bude urcite vyhovovat viac.

lucia121
autor
10. dec 2007

dracik, kde si? kasles na nas?