Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

pipka
27. mar 2008

podla mna z hladkania sa ti nemoze nic stat, to su len povery...mne Vilko hladka brusko stale a vsetko je ok, mozno preto ti tvrdne, ze mu nedovolis hladkat 😅 ale nesmie tlacit, jasne, ale hladkat sa moze. 😉

loss
27. mar 2008

mne povedali v nemocnici ze ked sa hladka brusko drazdi sa maternica ale aj tak si ho stale ked mala kopne pohladkam

dracik1
27. mar 2008

pipi, ked sa mi hore jedno vypuci, tak ho pohladim, jasnak..ale radsej inak nie....lebo ako pise loss, tak je pravda, ze sa drazdi maternica...ani ja som to nevedala...

kada
27. mar 2008

ja len tak na skok
dracik mozno to neni tvrdnutie ale sa tlacia a mozu sa vrtiet a potom si myslis ze
ti tvrdne brucho ja som si tiez myslela ze je to ono a doki povedala ze to by som mala
tvrde brucho ako kamen ani by sa mi nedalo stlacit ze to je ako past 😵
adri skoda ze sa nedalo zistit co to je

lenka20
28. mar 2008

ahojte zlaticka 😵 😵 , len som vas prisla pozdravit, vidim, ze sa mate dobre a rastiete, babatinka su vsetky OK, to je dobre, pekne ich opatrujte v bruskach, dracik - pekne oddychuj 😵

kada
28. mar 2008

dobre ranko babulky dnes sa mi snivala nocna mora
behala som po neakej nemocnici a potom som zacala spinit fuj fuj fuj 😠
take skarede sny musela som vam to napisat 🙂

dracik1
28. mar 2008

kada, taketo sa ti snivat ani nemoze 😒
a stym tvrdnutim brucha, mirica , ty to nemas? ja pojdem pre istotu v pondelok k dokine, teraz mi je OK, ale.....naordinovala som si 2 x Magne B6....a budem lezat...inak ti poviem, ze som sa tak zlakla, najprv akokeby ma niekto chytil do zveraku za brucho, dychat uplne zle , potom ma zacali boliet krize a tak to trvalo cely den, pokial som nelezala 😠 , nastastie to nebolo v nejakych pravidelnych intervaloch, ani ziadne vystrelovanie do noh, ziadne krce...

leni ahoj, dakujeme a neboj, cez vikend ani patu z domu a z postele nevystrcim 😀 , pre istotu

kada
28. mar 2008

dracik len som ti zabudla úpovedat ze lez len na boku
nelez na chrbate od 4mesiaca sa nesmie lezat na chrbte lebo ze beries babatku kyslik

ten magne b6 si davaj rano aj vecer fakt ti to pomoze

dracik1
28. mar 2008

kada, na chrbate nelezim, nejak mi to nerobi dobre...lebo baba protestuju 🙂 , uz lezim len na boku...a celu noc sa prevalujem podla toho ako ma bolia klby 😀

kada
28. mar 2008

dracik tak to bude az do porodu aj ja sa len prevalujem ked ma boli klbik jeden alebo druhy 🙂
pojdes este do prace alebo si uzprestala 🙂

babule dnes mate vsetky cierny bod lebo tu dnes nikto nebol 😀

pipka
28. mar 2008

babulky, tak ja som az teraz dorazila domov... 😝 oslavovali sme den ucitelov...aj prezident prisiel...no hroza 😀 ale aspon vdaka nemu bola aj fajn recepcia...inak sme mavali len pagace a dobosku, a dnes sa stoly prehybali 😀 😀 😀 tak som sa napchala lososa, ze teraz budem travit dva dni 😅 😀 😀 😀 ale nedajte si z kazdeho druhu, ked je zadarmo 😀

inak ja tiez nemozem lezat na chrbte...maximalne niekolko minut, potom sa musim dat vzdy nabok 😉

mirica
29. mar 2008

ahojte babuľky -mne bruško netvrdne vôbec , aj na chrbte môžem ležať úplne v pohode - vlastne mi ešte stále nič nie je - teda jeden príznak som postrehla - ja mám chronickú migrénu ( s nálezom na mozgu) a keď sa začne nezastaví ju vôbec nič - odkedy som tehu - nemala som ju ani raz - a keď začne -dám si jednu slabučkú kávu a prestane.... 😀 😀 .......no to je jediné okrem toho brušiska 😅 a kopania 😵

dráčik - neviem či mi netvrdne preto , lebo ja to MAGNE B6 beriem 2x1 už dlho - dala mi ho doki už pri tom hematóme ....skús ho brať pravidelne , a uvidíš či sa to nezlepší

no a teraz to najdôležitejšie : včera som bola na sono (morfo UTZ) a všetko vyzerá byť Ok - sme týždeň a dačo popredu , obe sú teraz vedľa seba a hlávkami dole ( doki sa tešil , že je to úplne super pri prípadnom prirodzenom pôrode) a vraj sa už nejako moc premiestňovať nebudú - lebo sú dve . Okrem toho zistil , že majú predsa len dve placenty - (to som sa vytešovala ja ) a majú 442 a 466 gramov ..............a sú to DVAJA CHLAPCI 😀 😵 😀 😵 😀 😵 teším sa jak blcha 😵

pipka
30. mar 2008

mirica, tak gratulujem k dalsim chalanom...uz ich tu bude prevaha... 😀

to Magne B6 treba jest len pri tvrdnuti bruska, alebo sa da aj preventivne ako vitamin 😕 . Ja papam Calibrum mami a aj GS Mamavit, tak zbytocne vela toho si nechcem davat. 😉

dracik1
30. mar 2008

mirica gratulujem k chlapcekom...skoda, ze si ti nasi loptosi si nebudu mat z coho vyberat 😀 a teda poviem ti, su to riadny tuckovia, nasi mali v 20tt len okolo 350 g a to ze maju 2 placenty je tiez vyborna sprava....
mirica, doteraz som sa drzala, nic mi nebolo, ale tento tyzden amen tma koniec, uz 3 den lezim...zlepsenie mierne, zajtra idem k dokine... asi pojdem uz na PN, lebo nevladzem ani sediet, som z toho mierne mimo.....

pipi, predpoisuje sa proti tvrdnutia bruska...idem si lahnut , nevladzem ☹

pipka
30. mar 2008

dracik, musis oddychovat, nevahaj a do roboty uz nechod, este si ublizis 😒 pekne zostan doma 😉
nestoji ti to za to, ak sa necitis dobre, este sa nieco stane a budes si to vycitat...drz sa, myslim na vas 🙂

mirica
31. mar 2008

pipka- dá sa jesť aj preventívne -ja som tak dostala-tiež mi bruško netvrdlo, len keď som mala ten hematóm, tak mi kázala doki jesť preventívne , aby som pri tvrdnutí nemala náhodou kontrakcie a neodišli moje chlapčúriky.... 😔
dráčik- radšej sa daj vypísať a pekne lež-nech sa bábetkám náhodou nič nestane . No ja tiež už očakávam , kedy začnú nejaké problémiky - tomu žeby išlo všetko takto až do pôrodu neverím ....

no tie moje tučká...som zvedavá koľko budú mať pri pôrode ...ale aj Maťko mal 4,1 kg pri pôrode a to som mala sotva 18 a bol prvý 😅

baby čo sa týka prerábky tak sa proti mne spriahlo snáď všetko - najprv sme mali robiť len detské a chodbu , potom bol nižší rozpočet než sme si mysleli a tak sa pridružila obývačka ...no a teraz si murári vypýtali menej ako bol rozpočet a aj materiál ostal - tak sa o 2 týždne bude robiť aj spálňa a balkón ☹ - ja už mám tej špiny a prachu plné všetky telesné otvory a najhoršie je , že upraceme a všetko začne odznova ☹

kada
31. mar 2008

ahojte ja len tak na skokdnes dnes mam uradny den 😝 beham trsku po uradoch
a pojdem palit slnko trosku lebo teplo mabyt len do stredy a potom ma byt az 10 dni zima
fuuuuuuuuuuj 😠 a dvanasteho maprist krasna jar

ja sa mam tiez super len mi vcera vecer opuchli nohy vyzeramdesne tak som si
naordynovala trosku dietky dufam ze to pomoze 😵

mirica iac gratulujem chlapcekom to je super potom dame neake stretko 😀

lumah
31. mar 2008

ahojte!
dracik aj ja beriem magneB6 2x denne a myslím že to dosť pomáha.
Baby už máme obejdnané postielky a všetko k tomu a kopec iných vecí. Boli sme V EnikiBeniki v Petržke, majú tam dobrý výber.
Adrinka a ty už vieš konečne, čo to bude?
mirica gratulujem, už sme tu tri spolu s dracikom čo čakáme chlapcov. 😀
pipka to magneB6 sa neje len pri tvrdnutí bruška, ale preventívne, je to dobré aj pre deti aj pre matku, ukludnuje to maternicu.

elis.1
31. mar 2008

🙂 ahojky kada a všem vespolek, jak se máte? co nového? my rýmujeme, tak nermůžeme ven, holky i já jsme to laply asi na nějaký kontrole u dr ☹ protože ven jsme zatím nechodily, nesměly jsme a pak když už nám to konečně dr povolila, začalo bejt hnusně , když se počasí zlepšilo jsme zase chytli někde rýmu, je to děs, užz aby jsme se daly do kupy

pipka
31. mar 2008

babulky ajojte 😉
odovzdavam vam pozdrav od dracika, je v nemocnici, zacal sa jej skracovat krcok, ale vraj nic hrozne, no pre istotu tam asi nejake dva tyzdne pobudne 😅 ak by skracovanie pokracovalo, budu ju musiet zasit, ved uvidia...
ale babatka su ok, priebezne budem podavat hlasenie...

my sme boli dnes konecne v poradni, tak ma Drabek vysetril aj so zlomenou nohou 😀 , urobil aj kompletny ultrazvuk, tak babatko je uplne ok, meria vyse 25 cm a na 99% to bude dievcatko 😵 😵 😵

lumi, a kde presne je ten obchod v pertzalke? Uz som o nom tolko pocula...neskocila by si tam aj so mnou niekedy buduci tyzden? 😕 🙂

pipka
31. mar 2008

mirica, tak to ta chapem...ale ako sa vam podarilo najst murarov, ktrori si vezmu menej nez planovali, to nechapem 😀 dohod mi ich, u nas je zvykom, ze vzdy navysia rozpocet, nez naopak 😅 😀

gabika24
31. mar 2008

ahojte babulky.
chcela som vás len pozdraviť, čítam vás už dlhšie... snáď sa už môžem pridať. minulú stredu mi v maternici videli dve babuliatka, 10. 4. ideme na sono, už by malo byť vidieť aj akciu srdiečok, tak mi držkajte palčeky...
pekný večer prajem 🙂

pipka
31. mar 2008

gabika vitaaaaaj medzi nami 😉
drzkam palce, nech srdiecka krasne tlcu 🙂 🙂 🙂

gabika24
31. mar 2008

pipka, ďakujem veľmi pekne 🙂 - dúfam, že budú... 😉 dám vedieť. 🙂

ivet77
1. apr 2008

Ahojte, odskocila som si k vam z temy cakame dvojicky, tiez som po IVF.
Chcela by som sa poradit. Vcera vecer som si vsimla, ze mam tmavsiu/cervensiu pokozku brucha, nemala som oblecene nic, co by ma stahovalo (cely den nocna kosela), aj dnes rano je ta pokozka rovnaka ako vcera. Mate aj vy tmavsiu farbu bruska ako zvysok tela? je to normalne? Neviete, ci to signalizuje nejaky problem?
Dakujem!

pipka
1. apr 2008

ivet, ja sice nemam tmavsiu pokozku, ale nemalo by to byt nic vazne, vraj je normalne, ze sa v tehu meni pigmentacia, vacsinou tmavne, mozu sa robit aj flaky na tvari...po tehotenstve automaticky zmiznu 😉

gabika24
1. apr 2008

ivet, aj kamoška mala pigmentové zmeny, ale hlavne na tvári a chrbáte...

ivet77
1. apr 2008

dakujem vam za rady, myslim, ze to asi bude silnejsie prekrvenie, mozno pod tlakom rychlorastucej maternice, dnes idem na interne vysetrenie kvoli tlaku a zajtra mam poradnu, tak sa na to opytam.

lumah
1. apr 2008

pipka napíšem ti to do pošty, len teraz sa ponáhlam preč, papa

kada
1. apr 2008

ahojte tehule tak ja sa dnes zase trosku slnim lebo od zajtrama byt skaredo 😠
pipka super konecne neaka babulka aspon sabudu ty chlapci o nu natahovat 😀
elis super za ste ok moc sa tesim aj ze babule su zdrave kolko mali kešd sa narodili ?

ivet neboj tie skvrny su uplne ok ja som cela neaka skvrnita som ako taka salamandra 😀
gabika tak tebe gratulujem len si davaj pozor 😵