Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

tanitta
7. máj 2008

No....ja si ich zatial musim kupovat cele...kedze som bola samoplatca...ale idem k svojmu gyn. tak nech ma "neukrati" o nejaku tu skatulku... 😎

mirica
7. máj 2008

tanitta- ja som mala soft - čiže som si tiež všetko hradila sama , ale utroš mi dávali normálne na recept - len za doplatok 😕

pipka
7. máj 2008

ja som tiez vzdy dostavala po tri balenia, ale ked som potrebovala dalsie v tom istom mesiaci, nebol problem a dopisal mi aj dalsie 😉

tanitta
7. máj 2008

No len ja som bola v CZ.. tam nie som zdravotne poistena... dostavala som recepty ale za plne doplatky...gyn. mi tu u nas slubil ze to nebude problem....mi napisat....nastastie som mala este aj nejake zasoby tu od kociek 😵 ...ale uz som minula vsetko...

lumah
7. máj 2008

mirica jasné-chcela by som rodiť prirodzene ako pri dcere, Ten pás je skvelá ve, nielenže mi podopiera bruko q netlačí ma to tak dole ale aj sa tak strie nerobia.
Dala som do albumu spacie vaky, čo som dnes doniesla.
tanitta jeeeemine, ja mám ho ešte doma-jedno balenie a niekomu som ho tu slubila a zabudla som na to. 😝

veracruz
7. máj 2008

lumah, ja stale hovorim, ze brusko a nie brusisko 😀 tehotensky pas si chcem kupit aj ja, ale az teraz som videla, aky to ma patent🙂

pipka
8. máj 2008

dobre ranko tehulky
tak nasa Hanka dnes asi tancovala celu noc 😅 😀 dufam, ze aspon cez den bude kludna a maminka si oddychne od cikania 😀 😀

dracik1
8. máj 2008

pipi, to som rada, ze majsri priduv pondelok..ani sa nenazdas a budes sa clapkat v novej vani.... 😀
mirica, prietoky su dolezite, lebo tak vidia ci ma babatko dost vyzivy z placenty...
akurat mi vcera pisala ta babenka, co caka trojky, ze uz je hospitalizovana, lebo jeden chlapcek prestal rast a ma aj horsie prietoky , tak pojdu kazdu chvilku rodit cisarskym......
lumi, tie spacie vaky su fakt nadherne...mne take chce kupit teta...lebo sa mi to zda ohromne prakticke na spanie.....

boze baby, mne ti moji mrnusi prespia celu noc...ja vobec nechapem ako mozete hovorit, ze vam v noci sarapatia v bruskach 😀

pipka
8. máj 2008

dracul, tak na to clapkanie v novej vani vies kto sa u nas najviac tesi... 😀 😀 😀 uz len aby aj naozaj prisli 😅
v pondelok podam hlasenie 😉
poziciam ti hanku do brucha na jednu noc, nech vies ake to je... 😀 😅 😀 ?

kada, opalujes sa? Booze, ved ty uz musis byt uplne kakaova 😵

gabika24
8. máj 2008

ahojte.
mňa dnes bolí celý deň hlava, tak sa poctivo nadájam vodou, no nejako nepomáha...
ináč, keď som čakala malú, tak tá vystrájala v bruchu pravidelne a ako taký futbalista. tak ak budú takéto aj tieto dve babuliatka, mám sa na čo tešiť - 😀 - ale teším sa... 😵

kada
9. máj 2008

ahojte tehulky hlasim sa v plnej parade este som cela
pipi a kakaova som velmi 😀 kazdy sa ma pyta ci som bola pri mori alebo ci si mojmuz zobral cernosku 😀
to maleho trosku opalujem aby mal rad slniecko na buduci tt sa idem dohodnut na porod
tak sa tesim uz nech ho drzim v ruckach uz mam vsetko poprate a pozehlene odfotim a dam do albumu

lumah
9. máj 2008

veracruz na suchý zips je ten pás a je to výborná vec, ked ta už bruško tahá.
dracik su fajn, ako paploniky a vydrzia detom dlho, lebo su velké. Ja som aj prí dcere mala taký vak, ale vtedy som si ho musela ušiť sama z deky, ešte v obchode neboli. Praktická vec nelen doma, ked už nepoužívaš na spanie perinku, ale aj napr, ked niekam cestuješ s nimi-vezmeš vaky a
nepotrebuješ ich zakrývať ničím.
kada ešte vydrž celá aj do 40tt. 😀 Veru ukáž čo všetko máš nech sa nšpirujeme.
gabika mne z tých dvoch vystrája vačšinou len menší-včera sa prekonával. som ho musela ukludnovať, lebo ma to až bolelo, ako sa vlnil a kopcoval. Som zistila, že ked je okolo mna viac ludí a jeden cez druhého rozprávaju hlasno šprťo kope o dušu. 😀

kada
9. máj 2008

no mozte sa kuknut uz som to tam dala vecer estehodim foto brusiska 😀

adrina
9. máj 2008

kada..si si istá,že jedno bábo čakáš..však výbava ako pre dva bábatka 😀 😀 😀

dracik1
9. máj 2008

kada, ty cernoska....

baby, ja hlasim po dnesnej kontrole , dubaci maju 1300 a 1600 g, su uz velki, ostatne je OK....
vcera som boli nakupit: plienky, teplomery, flasticky, prebalovaci molitan , postolky, podlozky do zavinobacky, odsavacku na sopliky, dudle.....a podobne serepeticky.....som sa smiala, lebo v celom obchode som bola len ja s mamou, Andrea Belaniova - Palfyova s dcerou a ten z Elanu - BAlaz s manzelkou a malym bejby....
kupili sme fakt len 1 igelitku a nechali sme tam 4 litre.... 😀

lumi, tie vaky su naozaj velmi dobre...pamatam si,. ako moj maly synovec sa furt v noci odkopaval a svagrina ho musela stale zakryvat....

lauritka
9. máj 2008

tak babulky stuplo to ako ma ...mam to v albume 🙂 790hcg... takze 20.5 idem na uzv 😝

lucia121
autor
9. máj 2008

Dracik, kde si bola nakupovat? Mne uz tiez chybaju len take serepetky a vanicka, taka blbost a mam s tym najvacsi problem...vsetky su uzke a v strede este zuzene-prave tam treba najviac miesta, hlavne, ze pri hlave maju pol metra do vysky, ako keby sme tam mali robit detom tsunami....pomozte 🙂 hladam klasiku - velku a dole rovnu(nevytvarovanu...)

kada
9. máj 2008

adri ja cakam len jedneho ja ho budem asi prezliekat kazdu hodku 😀 😀 😀
mam strasne vela veci neviem kedy to vynosim

kada
9. máj 2008

lauri super moc drzim palce nech je vsetko ok
🙂

pipka
9. máj 2008

lauritka supeeer 😵
kada, no pekne to mas, ooo, kiezby som ja mala uz vsetko nachystane...na to sa uz tesim 😅 😉 len kedy to u nas bude...
dracik a kde ste boli nakupovat? Ze same celebtity tam boli s vami? 😀 😀 😀

inak ja som sa uz objednala na ten glukozovy test, idem buduci piatok 16.5., tak dufam, ze v sobotu na narodky uz si budem moct dat torticku v klude 😀 😀 😀

dracik1
9. máj 2008

lucia, boli sme nakupovat predeti.sk na Kosickej...mali tam teda dost peknych veci....ale ja mam dost starych handar po kamoskach, nieco nove do porodnice a potom pojdem so svagrinou radsej do RAkuska....
akurat este musime kupit matrace...ale to je najmenej, kocik by mal byt zaciatkom juna
vanicky mali vselijake aj take pultiky...mozno by si si tam nieco vybrala

lauri, to je super, neboj sa, uz to bude len rast....

ceeruti
9. máj 2008

Lauri-no nadhera!!!!!!!Krasně Hcg roste!!! Ted už bude jen a jen rust!!!!Moc Ti držím pesti-testiky mluví taky za vše 😀
Ja stale držím 2v1,ale je to děs,jsme strasne otekla a ty nohy,to je fakt hruza 😝

gabika24
9. máj 2008

lauritka, to je super...😀
ceeruti to už bude každú chvíľu..., tak sa držkaj. 🙂

dracik1
11. máj 2008

baby, kde behate? asi sa vsetky slnite a prechadzate vonku, ja som si kupila super tehu gate, bavlnene, bezove...lebo rifle ma uz strasne tlacili na bruchu.......

pekny zvysok vikendiku 🙂

kada
11. máj 2008

cafte tehule boze ceruti ty sa kedy rosipesuz by to mohlo byt uz sa neviem dockat
daj si sampus mozno ti to pomozen a teplu vanu a urcite porodis 😀 😀 😀
prosim ta keby nieco tak daj hned vediet alebo povedz drahemu nech napise ze to mas za sebou 😵

baby inac pekne pocko bolo dnes aj zajtra ma byt taketo tak sa moc tesim

dala som nove foto kuk do albuma 😀

mirica
12. máj 2008

ahojkajte babuľky. prajem všetkým krásny deň

ja mám angínu ☹ a dali mi antibiotiká 😢 no čo už , dúfam , že aspoň rýchlo zaberú

napíšem vám ale , aké máme super pohotovosti : My sme išli na pohotovosť v sobotu večer , lebo som už nemohla ležať - hneď ako som si lahla. začala som sa dusiť. prišli sme tam aj so skupinkou 4 ľudí , ktorí priviezli kamaráta s rozbitou hlavou. Okrem nás tam teda vtedy nikto nebol . Vyšla sestrička , len sa pozrela a mňa sa opýtala či rodím , a keď som jej povedala že nie (viac som nestihla) zavrela dvere...toho chlapca sa neopýtala vôbec nič...(podľa toho , čo hovoril kamošom , tak bežal po ulici a nevšimol si lampu a vrazil do nej rovno hlavou- čiže úplne v pohode mohol mať niečo vážne) Medzi tým začali privážať sanitky nejakých pacientov, napr. pani ktorej bolo len to že vracala , potom namol opitého angličana s rozbitou hlavou ( ale ošetreného) ... atď
Všetkých týchto vozili rovno dnu .... po dvoch hodinách , keď už všetci ostatní odišli , vyšla konečne sestrička a opýtala sa aj nás čo nám je ...tak mne povedala , že to som vôbec nemala ísť tam , ale že je v poliklinikovej časti pohotovosť pre takéto prípady ( ja som nevedela , keďže bývam málo chorá a na pohotovosť s takýmito vecami nechodím, že je viac typov pohotovosti ) .... Jeden s tých chalanov to už nevydržal a navrieskal na sestričku , že to snáď nemyslí vážne , že ma tam tehotnú nechali čakať 2 hodiny..a duchaplná odpoveď sestričky bola ...že ako mala vedieť čo mi je.......no teda ja neviem , ale asi tak , že mala nejaká sestička vyjsť von a opýtať sa .......len tak mimochodom nepozastavila by som sa nad tým , keby mali kopec roboty a nemohli vyjsť ......ale každú chvílu vyšla nejaká von z tých najvzdialenejších dverí (asi aby ich pacienti neotravovali ) a chodili si variť kávu , alebo čaj ......ja som to už ani neriešila ...len som sa zdvihla a odišla ....na tej inej pohotovosti , vyšla hneď sestrička , bola milá a príjemná , povedala , že hneď zavolá doki , tá prišla do 2 minút , a hneď ma aj zobrala.......bez akýchkoľvek rečí o tom , že či som nemohla ísť v piatok k svojej doktorke , len mi povedala , že som mala prísť hneď cez deň , a nie až ke´d už nemôžem ležať ..... no jedna nemocnica , a taký rozdiel v prístupe 🙄

adrina
12. máj 2008

čaves mirica...takýto prístu nájdeš aj v iných nemockách..zavisí to od ľudí..sledujem, že angína tu kosí viacerých ľudí...ja som si to odtočila skor...tak dúfam,že dokonca tehu ma už nič nechytí...skoré uzdravenie

gabika24
12. máj 2008

ahojte.
mirica, skoré uzdravenie prajem...
ináč, to je "super" prístup poniektorých

dracik1
12. máj 2008

mirica, katastrofa, predpokladam, ze sa ti to stalo v Ruzinove, nie?lebo na tuto pohotovost som pocula same "chvaly" 😲
mirica, lieckaj sa, aby ti bolo lepsie....prajem skore uzdravenie.....
my sme sa vratili z kontroly, vsetko OK, akurat, ze mam strednu anemiu, takze musim do seba pchat zelezo ☹ s kyselinou listovou

kada, tebe to pristane.....

mirica
12. máj 2008

dracik- jasné , že v Ružinove 😒 ......ináč ja papám železo už asi 6 týždňov - ja som mala výsledky testov v poriadku , ale aj tak mi ho predpísala dokina preventívne 😖

adri, gabi - ďakujem Vám , našťastie nemám ani teplotu ani zapchatý nos - tak to je docela v pohode , až na tie záchvaty kašla - antibiotika mi dali , aby sa to neišlo ďalej - napr na pľúca 🙄 no už len to by mi chýbalo ku šťastiu - načo som sa ja blbá sťažovala , že mi nič nie je ☹

ináč chlacom sa moje kašlanie páči 😀

kaďa - máš krásne bruško aj vecičky - podľa množstva môžeš prezliekať aj každých 10 minút 😀

my už máme nakúpené všetko , okrem jednej postieľky ...jednu sme dostali od priateľovho bráška , a tak sme chceli dokúpiť ešte jednu takú istú - ale nejako sme ju nikde nenašli 😢 tak budeme mať asi každú inú 😒
no a ešte nemáme doma madrace - tie sa predávajú vraj v dvoch veľkostiach - tak musíme najprv kúpiť tú druhú postieľku , aby sme vedeli aké....tie sme vybrali kvalitnejšie - sú vraj z kokosového vlákna- mne sa zdajú dosť tvrdé 😕 ale vraj je to lepšie 😕

baby - ozaj neviete , kde by som zohnala taký igelit na ochranu matracov?- vraj je taký ako napínacia plachta, len je to igelitové - nikde som ich ani nevidela , a v obchodoch mi nevedeli tiež nič poradiť 😠