Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

dracik1
2. jan 2008

lisula, sabinka, ja beriem iba tu kyselinu listovu, ja si myslim, ze mam celkom vyvazenu stravu a na co sa mam zbytocne napchavat liekmi, nie 🙂
lisula, ked si nachladnuta, tak iba doma lez a odpocivaj, pi vela cajov.... keby sa to zhorsilo, tak treba ist k lekarovi

elis.1
2. jan 2008

🙂 ahojky holky, gratuluju lisule k výsledku 😉 to je hezký novoroční dáreček, tak všem držím palečky, a opatrujte se, hodně odpočívejte, my byli dnes na uzv, tak vše ok vypadá, jsem šťastná a váží obě holčičky cca. 1600 g, to je už hezký

prcekpet
2. jan 2008

lisula - gratulujem k potvrzenemu tehu, koukni se na str. 62, davala jsem tam odkaz co delat, kdyz Te potka chripka, je tam i pekne rozepsane nachlazeni, kasel...u toho jsou i vhodne leky, ktere Ti nemuzou uskodit...tak se koukni 🙂

prcekpet
2. jan 2008

holky, chtela jsem se zeptat jak dlouho jeste budu muset jist divinu a duphaston? Kys. listovou chapu, tu budu jist klidne cele tehu...jsem cca v 6tt 🙂

kada
2. jan 2008

no ahoooooooooooojte babulky tak ako sa mate ja zatial super uz som pribrala 5kg pene boze brucho mam jak 5mesiaci
ahojky dracik ako sa mas ty zajtra sa rano zapnem
baby neviete ako sa ma adrina uz tu dlho nebola len viem ze mala neake problemy dufam ze je to v pohode
ja este stale beriem utros budem ho brat asi az do 20tt vobec mi to nevadi iba ze som cela mastna 😖 😀

kada
2. jan 2008

JAJ a este beriem MATERNU a kyselinu listovu 😎
7.1 idem aj ja na ultrazvuk a na AFP testy trosku mi lepi ale vsetko musi dopadnut super

adrina
2. jan 2008

ahoj baby...ja len,že aby ste vedeli,že sa mám OK..len keďže mám dovolenku,snažím sa ju užiť s deckami.,..na budúci týždeň idem do poradne a UZV...tak hádam všetko dobre je.... 😵 😵 😵

dracik1
3. jan 2008

ahoj kada, ved si uz 17tt, tak mas narok na pribratie 🙂 , ja mam tiez strasne brucho, vsetci sa mi smeju 😀
kada, ty este uzivas utrac? ved aj v pribalovom letaku je napisane, ze sa ma skoncit do 12tt lebo potom nieco sposobuje???ja ho uz pomalicky vysadzam....uz beriem len po jednej tabletke

adrinka drzime palce, ale neboj, vsetko bude Ok

mirica
3. jan 2008

ahojte všetky

dráčik - mne povedali , že budem brať minimálne do 16tt

lenka20
3. jan 2008

draaaciiik, musela som ta tu vypatrat 😀 tak napis babulka ako sa mas, konik ti ukazuje uz krasnych 12tt, ozvi sa 😉
pozdravujem vsetky tehulienky umelinky a pridte na nas ostatne obcas kychnut 😉

dracik1
3. jan 2008

hm, aj moja gyndoska sa tvarila, ze by som to mala utrac uzivat nadalej, nic mi ale nepovedala....., v GF povedali do 12tt, na letaku napisane do 12tt, tak sa snad nic nestane....aj moja svagrinka lekarka mi hovorila, ze utros je na podporu zlteho telieska a to uz v tomto obdobi nema nejaku vyznamnu ulohu, resp. nie je potrebny, tak neviem, ja ho pomalicky vysadzam.....

kada
3. jan 2008

ani ja neviem do kedy ho mam brat vsak idem 7.1 idem dokimu tak mi povie povedal mi ze to budem brat do 20tt
teraz ho zacnem pomali vysadzat a to tak asi vijde na ten 20tt
ja si stale uzivam s muzom a segrou na chate az do nedele

kada
3. jan 2008

dracik chodis do prace alebo si doma a lezkaz ja neviem co mozem a co nie ja mam zo vsetkeho strach
ja sa bojim chodit aj po vonku mysliz ze mozem dokina povedala ze je vsetko ok tak ja neviem
povedz mi tvoj harmonogram co porabeas cely den 🙂

denka28
3. jan 2008

kada, ked je vsetko ok, tak sa nemusis bat, kludne sa poprechadzaj, urob si prechadzky, to ti spravi dobre, a hlavne to vyuzi lebo ked budes ako ja, tak sa budes tesit ked simozes lahnut alebo sadnut, strasne ma bolia krize a aj ONA tam dole 😅 , vsetko sa to roztahuje a niekedy sa citim uz ako slon 🙂

dracik1
3. jan 2008

je, denka ty budes mat dievcatko, tak velmi gratulky, aj ja by som chcela aspon jedno dievcatko, ale akosi tusim, ze budem mat 2 chlapcov

kada, ja chodim normalne do prace, aj po ET som chodila, bola som doma 2 dni a potom som isla do prace...ked mi byvalo zle cca 3 tyzdne v kuse, bolo to horsie, par dni som zostala doma ale teraz mi je zle hlavne vecer, tak je to v pohode.....ked pridem domov z prace, cca okolo 18h tak sa najem a bohuzial mam papucovu kulturu, ale cez vikendy chodime na prechadzky do lesa, aj trosku do kopca....sice pomalicky ,ze nas predbiehaju dochodcovia, ale hlavne ze som na cerstvom vzduchu...a ja sa bojim...ale nepripustam si to, horsie, ked budem cca v 28-30tt s dvojkami tak sa nepohnem asi z miesta a budem zavidiet drahemu, ze sa prehana na bajku po lese 😖 , ale uz sa tesim buducu zimu , babetka budu mat 6 mesiacov a ja pojdem lyzovat, babka postrazi.... 🙂 na 2 hodky 🙂

kada, ale inak lezim ked nie som v praci ani vonku, vecer pri telke vzdy zaspim 😀 a nakupuje drahy...takze oddychu mam dost.....na prechadzy chodit je strasne zdrave a velmi to odporucaju...hlavne ked si teraz na chate, chodte tak na 2 hodky von, uvidis, ako to bude fajn.....

kada
3. jan 2008

diky baby potesili ste ma mne bolo do teraz strasne zle tak som len lehnila a teraz to zacne budem chodit po vonku 😀
denka a zcoho ta to tam dole boli z toho ze sa roztahujes?mna stale pobolieva brucho mozno to je z toho ze sa roztahujem
ja budem mat chlapceka viete o tom moc sa tesim 😀

dracik1
3. jan 2008

kada, to je jasne, ze ked ti je zle, tak sa nikam nebudes trepat....neboj sa aj ja som prve vikendy len prelehnila v posteli, lebo som sa citila pod psa......ale teraz je to uz lepsie...a ked take nevyspytatelne, 2 dni mi je len trochu zle a potom 3 dni uplne zle a na potvoru ma dnes este aj boli brucho ako keby som mala dostat kramose...ale hlavne, ze sa nieco deje 😀

kada
3. jan 2008

dracik aj mna tak boli brucho ako keby som mala dostat kramose. a prsa ma uz tie z prestali bolet
len to brucho ma omina 😠

kada
3. jan 2008

dracik myslis ze uz mozem chodit aj po neakych nakupoch
a este nieco mozem aj upratovat ze vysavat a podobne lebo ja nic nerobim len lezim 😝
trosku blbe otazky ze

dracik1
4. jan 2008

kada, kludne mozes chodit po nakupoch, ale nic tazke nevlac....a s tym upratovanim ...to by som nechala na draheho, ja doma utieram iba prach, drahy vysava, umyva dlazky , cisti WEcko - aby som neprisla do styku s chemikaliami...

inak vies co pisali v jednej knizke??,ze ked je vonku strane teplo, tak odporucaju tehulkam navstevovat klimatizovane nakupne centra aby sa im neprehrieval organizmus 🙂

blbe otazky to nie su...ale nemala by si iba lezat aby ti uplne neatrofovalo svalstvo, lebo kondicku budes pri porode a detoch potrebovat 😀 , ja chodim aj vela peso, z roboty a do roboty, chodza je NAJ...a cez vikend si s drahym naplanujte prechadzky zasnezenou prirodou 🙂

dracik1
4. jan 2008

kada a este ma napadlo, cvicenia pre tehulky....najlepsi cas zacat, raz za tyzden, vypadnes z domu, zacvicis si a prides na ine myslienky

kada
4. jan 2008

jej dracik tak si ma potesila lebo ja sa bojim ja radsej len lezim
vies ked mna vsetko boli hahahahaha ja som neaka citliva 😀
musim sa zacat trosku hybat lebo budem ako dom vies ja som myslela ze ked som po umelom musim stale lezat

dracik1
4. jan 2008

kada, umele oplodnenie, sice nie je normalne oplodnenie ale podla mna ked prekonas kriticky 1 trimester tak je to Ok a mozes sa venovat comukolvek...ale dokina ti urcite poradi, hlavne nelezat 😀

fish
4. jan 2008

Ahoj těhulky,vidím,že probíráte,co se po IVF může a co ne.Já jsem taky po IVF a chovám se a dlám všechno naprosto normálně.Pokud těhu probíhá v pohodě a nejsou žádné problémy,tak není důvod se vyhýbat normálnímu životu.Je ale fakt,že spíš než to,že bych něco neměla nebo nesměla,mně oezuje strach,aby se něco nestalo,když je mimi vymodlené.Takže jsem na sebe asi mnohem opatrnější než kdybych otěhotněla normálně.Znám spoustu holek,které chodí po iVF normálně do práce.Já jsem třeba ale na neschopence od stimulace.Ale jinak funguju normálně-cvičím,uklízím,nakupuju,jezdím autem....

kada
4. jan 2008

babulenky to ste ma potesili dakujem vam pekne za radu
tak sa budem tesit ze som tehu 😀
FISH pocuj aj teba bolelo brucho alebo pod brusku
a bola si na amniocenteze alebo si nemusela

fish
4. jan 2008

kada,pobolívá mně břicho dost často,někdy víc někdy míň.Čím déle jsem těhu,tak je to lepší.Ale zrovna teď mně 3 dny bolelo břicho jako na MS,bolelo mně až v kříži.Ale myslím,že to roste děloha,protože vždycky po tom bolení se mi zvětší i bříško.Já myslím,že pokud to nejsou nějaké silné bolesti nebo křeče,tak to k těhu asi patří.Jen my-po IVF-se více pozorujem a děsíme každého píchnutí.Beru ale magnezium na tvrdnutí,začalo mi to dělat asi v 15.tt a je to po tom magnezku lepší,skoro mně to úplně přešlo.
Na amnio jsem nemusela.Sice mi vyšly trochu hůř tripple testy v 16.tt a taky kvůli věku-36-mně posílal gyndař,ale na genetické konzultaci mi dr. řekl,že stačí velký UTZ ve 20.tt a ten byl chválabohu v naprostém pořádku.

juliet
4. jan 2008

ahojky, tak trochu vás pročítám a nedá mi to abych se nezaptala. Jsem taky po IVF, od ET jsem na neschopence. Měla jsem HS 2. stupně, takže jen ležení a hodně vody, teď už je to Ok, ale už 14 dní mi je dost zle. Píšete, že je pohyb důležitý, ale co dělat, když mi je zle i při procházce? Počkat, až to přejde?

fish
4. jan 2008

juliet,já jsem první tři měsíce taky skoro proležela celé.Bylo mi skoro pořád zle.Když mi bylo dobže,byl to zázrak.Ale fakt to ve 12.tt přešlo z 90% a asi od 14.tt už nevolnosti ustouply úplně.Přemáhat se nemá cenu.Vydrž,přejde to.

dracik1
4. jan 2008

ahoj juliet, mne ked bolo zle, tak som doma lezala ako zdochlinka 😀 , ak ti je zle, tak sa nesil a lezkaj radsej doma, ono to prejde.... 🙂 -

kada
4. jan 2008

juliet aj mne bolo totalne zle stale som blvkala a konecne pred viankami mi zacalo byt super tak som totalne pribrala ale mne to vobec nevadi vsak to potom schudnem
super fish tak sa nemusim nicoho bat 😀 tak som bola konecne vonku jej to bolo super