Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

kukulik30
21. apr 2008

ahoj meleri, pozri si IP, napisala som ti 😉

meleri
21. apr 2008

dík moc 🙂

mirica
21. apr 2008

ahojky - tak hlásim , že som v poriadku , a cukor test je tiež OK - hurááá

pipka
21. apr 2008

lumah zavinovacku som dostala od mixky, ked som kupovala od nej kocik 😉 tak cca 100-150 sk, neda sa urcit presne, lebo mi dala aj dvoje nove malinke dupky spolu za 350 sk 😉

dnes som sa zase neovladla a zase som nakupovala 😅 😀 tentokrat setik do porodnice s rybyckami 😵

mirica super, gratulujem, tak uz mozes byt kludna 🙂

kada
21. apr 2008

ahojte mirica supis 🙂
meleri to pichanie mala asi kazda to sa ti roztahuje asi maternicay pichanie je dobre znamenie
neboj 🙂

adrina
22. apr 2008

čafte babenky...len som sa chcela pochváliť, včera som bola na UZv, doki potvrdil na 99% dievčatko....včera som začala konečne chystať výbavičku...všetko som poprala..xixi

veracruz
22. apr 2008

Ahojte, prisla som vas pozriet 🙂
Adrina, to je super, k dvoch synatorom - mala princeznicka 🙂

gabika24
22. apr 2008

ahojte.
meleri mňa tiež asi v tom čase bolel vaječník, ale ľavý. ale, že to nevadí, všetko bolo ok - aj je...
teraz už nič nebolí. ale ak si z toho nervózna, skús aspoň zavolať doktorovi.

adrina, to je super, že babulka 😉
pekný deň želám 😉

dracik1
22. apr 2008

pipi, ty si riadny nakupci 🙂 , ja som podostavala kopec veci, takze na doma by sme boli ako tak vybaveni....akurat musim kupit pekne veci k tete lekarke a tak......ked niekam pojdeme, akurat neviem ci mam kupovat c 56 al 60
veracruz, gratulujem k 8tt, co povedal doki?a vitam ta medzi nami 🙂

mandy55
22. apr 2008

ahojte babulky, tak sa hlasi maminaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

mame 1 fazulku, uz bolo aj bum bum (teda blik blik) srdieckoooooooooooooo, opatrujte sa tehulky 🙂

dracik1
22. apr 2008

mandy, tak to je super...dalsia tehulka 😀

baby, vera a aj mandy len sa opatrujte 🙂

veracruz
22. apr 2008

dracik, dakujem 🙂 na UTZ som bola minuly tyzden, zubrienka mala 10mm, srdiecko bilo, takze vsetko OK...

meleri
22. apr 2008

holky dík, uklidnily jste mě..🙂
tedkom už jen čekám na ten ultrazvuk...🙂
tak jsem zvědavá, jestli to je jen jeden nebo dva...🙂

pipka
22. apr 2008

veracruz, mandy vitajte medzi nami 😵
dracik, sak aj ja dedim zo vsetkych stran, mam strach, ci to vsetko mala vobec stihne mat aspon raz oblecene 😀

pipka
22. apr 2008

dracul, ja som vacsinou kupovala 60 a vacsie, take malinke mam asi len 3-4 supravy, tak do porodnice a na prezlecenie, ked sa ogrcka a pod. V prvych dnoch babatka strasne rychlo rastu, tak ani nema velmi vyznam kupovat malilinke veci 😉

dracik1
22. apr 2008

pipi a ako pokracuje rekonstrukcia?
mne bola vcera vecer tak zle, ze som myslela, ze uz porodim...dneska mam pyzamovu kulturu ☹
asi kupim aj nejake 56 lebo dvojky su vzdy mensie ako 1 babo....ale potom hlavne tie 60tky...ale nie vela, ved dokupit sa da furt 🙂

pipka
22. apr 2008

ani sa nepytaj 😠 bordel tu mam ako v tanku, vsetko vystahovane a po muraroch ani vidu ani slychu...nedvihaju mi telefon a neviem co sa deje 🙄 ale volala som z roznych cisel, tak teraz neviem o co ide...ci stratil mobil, alebo sa nieco stalo...som zvedava, co bude nasledovat...ci mam zhanat novych, ci co? 😕 ☹

dracik1
22. apr 2008

do paroma, to je blbe....ale keby startil mobil, tak nevyzvana....skus volat kazdu hodinu aby ich to donutilo zdvihnut....ti nasi murari boli z Kremnice, takze ti nemozem pomoct...ale skus sa pripadne spytat mirice, mozno by ti vedela dohodnut tych ich....

pipka
22. apr 2008

ved to...ja by som to potrebovala okamzite, a kto ti pride hned, kazdy ma naplanovane dopredu a dojdu najskor za mesiac...sak ma asi trafi slak dovtedy 😠 🙄
kiezby mi mirica vedela pomoct 😅

jankajs
22. apr 2008

Babenky, viete mi poradiť? Máme za sebou IVF, kedy je jasný dátum "počatia" a napriek tomu mám už tretí TP...

OPU s oplodnením sme mali 3.8.,
ET po predĺženej kultivácii 8.8.,
termín pôrodu mi v CAR povedali 24.4.,
na UTZ moja doktorka 25.4.

Všetko súhlasilo (aspoň mne - ten 25.4.), ale na poslednej poradni to lekárka prepočítavala a prepísala mi TP podľa ET na 1.5. 😕

Pritom v CAR mi povedala lekárka, že mám počítať od oplodnenia, nie embryotransferu, lebo odvtedy už uplynulo 5 dní.
Moja gyn. lekárka zas zmietla zo stola tento spôsob, že pre ňu je podstatný ET - preto vraj 1.5.

Tak teraz som z toho - no - mimo. Nerada by som prenášala, placentu som mala v 30 tt zrelú na II.-III., ale lekárka sa zas bojí, aby ma "nehnala" na pôrod zavčasu.

retusa
22. apr 2008

Ahojte babenky.
pridávam sa k Vám 🙂 konečne tehotná po KET 😀
Viete mi poradiť. Budúci týždeň sa chystám na 3D do GF BA a nemám ani tušáka čo všetko by som sa mala spýta dokiho......

jankajs
23. apr 2008

retuša, 3D tak zavčasu? Skôr tak okolo 20-25 tt, vtedy je vraj bábätko vidieť lepšie. Ale ak ti takto povedali... kontroluje sa (väčšinou) to, čo na bežnom UTZ - veľkosť drobca, merajú sa kosti, mne rátali, či má všetky pršteky, všetky štyri končatiny, uzatvorenú brušnú stenu, pohlavie a či sú všetky budúce orgány správne vyvinuté a tam, kde majú byť a či má v poriadku chrbticu - kvôli rážtepu. Keď budeš mať obrazovku nad sebou, uvidíš šípku, ktorou ti to bude ukazovať a tam ťa ešte určite napadne veľa vecí. Prajem pekný zážitok.

belanna.st
23. apr 2008

ahoj holky já vím že to sem do tématu nepatří ale nechci s tím otravovat doktora když je ještě tak brzo, on je takovej splachovací a řekne mi dojedte si a já nemám čím...takže se chci zeptat...před dvěma dny jsem byla se psm na vodítku byl tu topenář a on chtěl za ním tak táhnul jak vůl, má 30kg, jemožná aby mi nějak praskly plodové obaly a začala jen odkapávat plodová voda?pohyby cítím, ale v noci se mi už druhý den blbě spí, jakoby to břicho tlačilo nebo tak něco jakoby zavazelo, když jdu čůrat, tak nez dosednu tak se mi párkrát stalo, že byla nějaká kapkla naprkénku,ale nevím jeslti to byla moč, ale asi ne, protože se mi moc čůrat nechtělo, tak mám strach aby to nebyla voda....jinak kdyby to byla voda, tak mi začne porodn, nebo mi může odtéct celá a ohrozit mimčo díka za rychlou odpověd prosím napiště mi na takové to nahoře, protože tento příspěvek vložím i jinam, at mám víc odpovědí a rýchlých děkuji...

luciask1986
23. apr 2008

ahoj belanna tak moze to byt plodova voda ja som lezala 3 tyzdne v nemocnici a boli tam 3 zeny co im plodova voda neodtiekla ale odkvapkala nakolko jedna znich bola v 25t tak ju prevazali do kosic

gabika24
23. apr 2008

belanna.st, myslím, že najlepšie bude, keď povieš doktorovi o svojom podozrení. v nemocnici nemajú problém zistiť z tých kvapiek, či ide o plodovú vodu alebo nie. držím palce, aby bolo všetko ok...

pekný deň babulky 🙂

kada
23. apr 2008

ahojte babule tehule tak uz tu mame konecne aj nove gratulujem
belanna tak v tomto ti poradit moc neviem ale moc ti moze samovolne otekat lebo babatko je uz vedsie
ale myslim si ze prasknut vak ti nemusel ked pojdes na kontrolu tak sa opytaj

adrinka gratulujem vytuzena princezna
baby vy si uz vsetko chystate a perete ja este stale nic ja som povedala ze pockam do 34tt potom zacnem 🙂

mirica
23. apr 2008

my sme konečne definitívne domalovali - ešte upracem - podonášame vecičky a budem prať a žehliť aj ja - hróooozne sa teším

belanka- v niektorej téme som čítala, že vraj v lekárni dostať test , ktorým sa dá zistiť ,či je to plodová voda -- ale ja by som bežala za doktorom alebo do nemocnice - no čo , nech si myslia čo chcú , len nech ma vyšetria

vítam , všetky nové kinderká

dráčik- žiaden pôrod 😕 , len pekne ležkaj s nôžkami hore

pipi- dúfam , že všetko dobre dopadne 😔 (tieto stavebné firmy si robia niekedy , čo chcú)
😠

lumah
23. apr 2008

adrinka gratulujem k babulke 🙂
dracik ja mám aj 56 aj 62-myslím že kup z každého po jednom(teda po dvoch) 🙂
jankajs ja si myslím že sa to má brať od oplodnenia, nie od transferu.
belana ja ked idem ráno na wc alebo aj v noci cítim občas na stehnách až vlhko-ráno si musím dať na chvilu papierovu vreckovku alebo malu vložku, ked idem von-je to tehotenský výtok. Ja si myslím že keby to u teba bola plodová voda, tak nekvapká-mám s tým skusenosť už-mi odrazu jej odtieklo viac, ako keby som sa pocikala. A s tým močm- ked som bola vo vyššom štádiu tehu, stačilo že som sa zasmiala a už mi cvrklo-myslím moč-bábo sa už tak tlačí, že močák pritláča. 🙂
Vítam nové tehulky a nech sa im darí a babenká su zdravé a rastu. 😀
kada ja už mám všetko opraté a ožehlené, nachystané postielky aj kočík...už len nejaké drobnosti. Dokonca mám aj veci zbalené do nemocnice keby niečo. 😝 To preto, že neskor určite budem nemožná a budem len ležat ako taký nemotorný chrobák.

dracik1
23. apr 2008

caute babule.....aj ja som riesila, ci mi nahodou neodteka plodova voda, lebo obcas mam mojkre na gatkach akokeby som sa docurala.......ale myslim, ze baba tlacia a ono ten moc sa moze uvolnit aj sam, v kazdom pripade ti v nemocke vedia urcite povedat ci je to plodova voda al. iba moc - treba to povedat lekarovi, vysetrenie sa robi potom z vlozky
baby mam za sebou test na cukrovku, voda s citronom bola dobra, normalne som ju zlupla od hladu a smadu 😀 horsie boli tie 2 hodiny cakania, to som myslela , ze tam odpadnem ☹

inak , pamatate sa na tu kocku co bola so mnou na punkcii a aj ET a cakala trojicky a lekari ju nahovarali na redukciu? stretla som ju dnes v nemocke, vsetky 3 bbatka sa maju dobre, caka 1 vajecne dvojicky chlapcov a dievcatko, vsetko zatial v poriadku 🙂 , krasa nie?

lumah
23. apr 2008

dracik a ona už porodila alebo v ktorom tt je? Obdivujem ju teda. Ja som trochu nervozna z dvojok a oa čaká trojky! Je aj kočík pre trojičky, taký ako mám ja-tandemový-len pre tri.
Cukrovka je v poriadku? Robili ti ju neskor ako mne, prečo?