Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

kada
9. jan 2008

jej adri to je super aj sa hybal alebo este nie ja idem dnes na to 3D tesim sa som zvedava co tam bude vidno
a kedy pojdes zase na ultrazvuk

adrina
9. jan 2008

na UZV idem až prvý februárový týždeň....a malý chrústik sa riadne hýbal... 😀

miska1977
9. jan 2008

Ahoj holciny,tak i ja jsem mamina po IVF.Jsem v tehle mistnosti nova tak se trosku predstavim.Od chvile co jsme chteli mimi tak jsem prisla o menstruaci,takze normalni otehotneni bylo nemozne.Po 5 letech chozeni po doktorech ,prvne antikoncepce,hormony,mereni teploty,pichani do briska a 4 nevydarenych oplodnenich jsem konecne napoprve otehotnela po IVF. A uz mame 1rocni holcicku.Tak vsem snazilkam a cekatelkam preji pevne nervy a hlavne trpelivost. 🙂

adrina
9. jan 2008

miška...blahoželám k dcérke 😵 😵

kada
9. jan 2008

ahoj miska tvoje tehotenstvo po ivf bolo v poriadku alebo si mala neake komplikacie
chodila si do prace alebo nie trasku vela otazok na zaciatku co 😀

mircalla
9. jan 2008

Ahoj dievcata, som tu nova. Som po 1. IVF, embryotrasfer 15.12.2007. Som strasne smutna, prave som sa vratila z nemocnice z cistenia. Test mi vysiel 26.12.2006 pozitivny, aj mi na ultrazvuku nasli malicky gastracny vacok (bolo este prilis skoro vidiet daco viac), avsak od sameho zaciatku problemy - spinenie, hnedy vytok az kusky sliznice, ale nebola to krv. Po 11. dnoch od zaciatku spinenia prisli zvlastne krce a nasledna krvacanie, bola som sa dat prezriet, vraj tam vacok este je, ale pravdepodobne potratim. Tak sa aj stalo, vecer zo mna daco vypadlo a doslo mi zle (v sprave je ze kolagulum), isla som na pohotovost,zobrali krv a pozreli ma. Rano mi brali krv opat, hodnota HCG klesla o polovicu a bolo to jasne, sla som na cistenie.

2 dni som nebrala utrogestan (tak 2 tyzdne dozadu), nie vlastnou vinou, dali mi zle instrukcie (netusila som, ze si treba prist pre dalsie, ze sa to berie cele 3 mesiace) a este boli do toho Vianoce, ale 3 lekari mi nezavisle od seba potvrdili, ze vynechanie to nemohlo sposobit,ze hladina tam uz bola a navyse je to len taka poistka, normalne si telo produkuje progesteron samo.

Mam pocit, akoby sa to neuchytilo spravne, neviem si to vysvetlit.Moja radost trvala kratko, velmi kratko. Stale zatial placem, dufam, ze to prekonam. Mam uz 35 rokov, ale neviem, ci sa mi to este dakedy podari. Na IVF som bola v Brne (vraj tam maju najlepsie vysledky), cele som si to platila z vlastneho, uz ani neni su peniazky na dalsi pokus. Este mi nasli aj maly myom na maternici, ktovie,ci ten nerobil nejaku zlotu.

Mali ste niektora skusennost s takymto rannym potratom? Viem, ze sa Vam zle o tom hovori.

adrina
9. jan 2008

mircalla...je mi ľúto,čo sa ti stalo....budem ti držkať palčeky...a nemáš mrazáčikov???

kada
9. jan 2008

mircalla to mi je moc luto co sa stalo mas este neakych mrazacikov

miska1977
9. jan 2008

KADA -po zakroku IVF jsme byla 14 dni doma ,opravdu cele 4 dny jsem jel lezela v posteli vstavala jsem jen na WC.Bylo to k nevydrzeni uz me vsechno bolelo z lezeni.Ale chtela jsem to tak udelat abych si potom nevycitala ze jsme neco udelala spatne kdyby to nahodou nevyslo.Ikdyz doktori rikali vest normalni zivot.A do prace jsem chodila do 6 mesice.Pak jsem uz odpocivala doma.

MIRCALLA- Je mi moc lito co se ti stalo,ale neztracej nadeji urcite to priste vyjde.Ja byla 4 krat na oplodneni a nevyslo to.Pak na IVF se podarilo poprve.Drzim ti pesticky.

mircalla
9. jan 2008

Nemam zial mrazacikov, bolo len 5 vajicok, nastastie sa vsetky oplodnili, ale z toho len 2 prezli predlzenu kultivaciu a tie aj vlozili, ostatne sa nedali pouzit.

Miska 1977 - aj mne vraveli viest normalny zivot. Nelezala som sice, ale ani s aktivitou som to nejako neprehanala Tazko povedat, teraz sa mi vestko honi v hlave, este sme tu mali aj poladovicu, tak som sa smykla, ale ono podla doktora to ani pad nesposobil, ono aj to je dobre uniezdene, tak to vydrzi a ak nie, aj tak sa tomu nezabrani.

No musim sa dat dokopy a skusit opat.

miska1977
9. jan 2008

MIRCALLA-to mas upnou pravdu kdyz se poradne zahnizdi tak se nic nemuze stat.Otehotneni neni sice prirozene ale potom tehotenstvi uz je normalni mame stejna rizika jako normalni tehotenstvi.Takze hlavu vzhuru,ty jsi nic spatne neudelala tak si nelamej hlavu.Dej se dohromady a snad to priste vyjde.Nadeje umira posledni.Jak se teda snazite dlouho o mimi???? Ja jsem taky uz byla strasne psychicky nadne 5 let cekani je dlouho.
u vas nic nehradi pojistovna??ja ziji mimo Ceskou republiku a mame tady 4 oplodneni zdarma a 2 IVF zdarma.

mircalla
9. jan 2008

Miska 1977 - Poistovna hradi u nas 3 pokusy (ciastocne, nie uplne), ja som chcela skusit v Brno, kvoli tomu, ze maju lepsiu uspesnost. O dieta sa snazim dlho cca 3 roky, ja som mala 2 krat operacie cyst (raz to bola dermoidna cysta), zrejme po to vznikli nejaky zapal a totalne nepriechodne vajcovody - mam to potvrdene laparoskopicky.

Skusim ale asi na Slovensku,som z Bratislavy, ono aj to cestovanie bolo dost narocne....o 7 rano na odbery a ultrazvuk,takze som tam bola niekolko krat tak, ze som vstavala na vlak o 4,30 rano aby som to stihla.

Dakujem Ti za povzbudenie, si zlata.

dracik1
9. jan 2008

miracalla, to mi je velmi luto 😔 , aj ja mam 35r a na 1x nam vyslo IVF v gynfiv cakame dvojicky, poistovna preplaca min 2 pokusy, nas to vyslo cca 28 tisic, tak to skus v niektorom z Ba centier, hovori sa, ze druhy pokus byva uspesnejsi, skus ist do temy snazilky- IVF pokrocile snazilky, su tu baby, ktore prave stimuluju alebo cakaju na stimulaciu, oni su strasne zlate, urcite ti poradia 🙂

kada
9. jan 2008

cafte babule tak uz som doma bolo to super len malemu sa nechcelo nic ukazat tak sme ho
tam budili tak potom aspon zakyval a ukazal pipika tak je to potvrdene bude to BONO moc sa
tesim a potom som zacala rozpravat tak ma trochu napodobnoval aj on
otvaral pusinku 😀
esta nech mi povedia ze su testy v pohode a budem sa tesit na jun 😉

lumah
9. jan 2008

kada gratulujeeem! 😀

kada
9. jan 2008

dakujem lumah

adrina
10. jan 2008

ahoj babeny 😵 😵

kada
10. jan 2008

ahojte babule tak vysledky mam v poriadku 😀 strasne sa tesim nemusim ist na amnio super
len tak dalej musime to vsetky dotiahnut az do konca

lumah
10. jan 2008

mircalla ja mám tiež myóm -mala som ho už pred IVF a nevadí to. Jednoducho sa ti bábo neuhniezdilo poriadne. Musíš to skusiť znova, ešte nič nie je stratené, niekotrým to vyjde až na viac pokusov-ked budeš myslieť pozitívne, určite sa to podarí. No a stými peniažkami to je trošku horšie, nás to vyšlo 30 tiís a to som mala soft protokol našťastie-tiež som bola samoplatca. Držím ti palčeky, aby si sa rýchlo z toho dostala, naladila sa pozitívne a skusila to ešte.
kada, ked sú prvé screeningové výsledky v poriadku, nemusí sa ísť na amnio?

adrina
10. jan 2008

ahoj lumi..ako sa mi máš???čo nového???čo chrústikovia v brušku??? 😵 😵 😵

kada
10. jan 2008

lumah ja neviem ale mne povedali ze ked su v poriadku AFP testy tak babatko je zdrave je jasne ze ty budes
mat trosku vysie tie AFP ale to preto ze cakas dvojky kamoska je tiez po umelom a ma zdrave dvojky
a nebola na amnio lebo AFP mala v poriadku a ma 38rokov

mirica
10. jan 2008

ahoj adri- a kde je foto??? 😀

tebi
10. jan 2008

chcem sa len spýtať ...keď ste si niektorá robili tehotenský test ,vyšlo niektorej negatívny aj keď ste boli tehotná??, prosím odpíšte mi niekto....snažíme sa o dieťatko ...ale vždy som dostala menzes a teraz mi mešká už 13 dni ale pred 3 dňami som si robila tehot.test a bol negatívný...vopred ďakujem

kada
10. jan 2008

tebi ano vysiel mi neg a bola som tehotna ale mi sme vsetky po umelom oplodneni tak to je trosku
ine ako prirodzenou cestou to by ti urcite malo ukazat ci si alebo nie lebo
13 dni je vela mozem ti poradit chod lekarke nech ta skontroluje

dracik1
10. jan 2008

ahojte baby,bola som u dokiny, zatial vsetko Ok, zobrala mi krv na screeningove vysetrenie genetiky v 1 trimesti / lumah, pisala som ti o tom do IP/
adri a foto je kde???? 😀

kada, ta tvoja kamoska je teda.....to sa mi nepaci , ze ti vynadala...mne v centre povedali, ze ak bude babo zle vidiet, vratia mi peniaze, dnes som zasa videla tie nase zazraky, jedno sa mrvilo ostoset a druhe zasa len vegetilo, tak nechapem po kom bude... 😀

tebi, ano aj mojej kamaratke vysiel test negativny a az v druhom mesiaci zistila , ze je tehu, asi treba ist k lekarovi, vela stastia nech sa podari

kada
10. jan 2008

ale dracik ona to tak nemyslela to bolo so srandy 🙂

dracik1
10. jan 2008

inak , gratujujem k super vysledkom, som rada, ze sa nemusis stresovat 🙂

daiquiri
10. jan 2008

Ahoj holky, tak jsem tady taky poprvé 🙂
24.12. jsem byla na IVF a v pondělí jsem zjistila, že jsem těhotná 😀 Mám hroznou radost, ale taky hrozný
strach. S manželem jsme se snažili o mimčo 2,5 roku, tak teď se jen modlím, ať to všechno dobře dopadne.

Chtěla jsem se zeptat jestli máte také zkušenosti s obrovským nafouklým břichem + trochu mě i brní nohy.
Děkuju moc za odpověď

tebi
10. jan 2008

kada dakujem

adrina
10. jan 2008

baby..mňa ten MK nejako nechce..v kuse ma vyhadzuje...hrúza ☹ ☹ ☹
foto sa mi včera z časových dôvodov nepodarilo pridať..dnes to napravím... 😀 😀