Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

alexandrah
13. júl 2009

ahoj majka212, v ktorom si tyzdni?

serenka
13. júl 2009

Ahojky, já jsem také těhulka po IVF, čekáme dvojčátka a jsem ve 12tt.

given
14. júl 2009

Serenka, aj vam sa podarilo na 1.krat alebo nie?

majka212
14. júl 2009

ahojte!

Tak ja som len "zaciatocnik"... tyzdne dr. este nepocita... no som 4 tyz. po transfere...
vcera som bola na utz, no dr. tam toho moc nevidela- len malu bublinku, tak v piatok musim ist znova... dufam, ze uz tam nieco objavi...
Prajem vam pekny den! 🙂

given
14. júl 2009

Majka, tak drzim palce, hlavne bud v klude a nestresuj sa.

majka212
14. júl 2009

dakujem given 😉 snazim sa nestresovat, aj ked nie vzdy to ide

alexandrah
14. júl 2009

ahoj majka 212, tak to si asi v 6 tt, vitaj, drzim palce, aby to vyslo. kde si bola na ivf, ja v gynfive, som uz v 20 tt.

majka212
15. júl 2009

no, tie tyzdne...asi... ale bojim, bojim... 😖 myslite, ze je to OK, ked dr. videla este len plod. obal? mne dost neskoro vybehlo hcg... po 14 dnoch od ET som mala len 99, po par dnoch vyslo na 270 a v pondelok to uz bolo 4573... takze aspon ze to stupa... dr. mi povedala, ze to moze byt mimomater., ale ze sa z toho moze vyklut aj normalne tehu... velmi sa bojim, tak velmi by som chcela, aby to bolo OK....
inak na IVF som bola v ISCARE...

sonikah
15. júl 2009

ahoj, je tu niekto dievčence?

alexandrah
15. júl 2009

ahoj majka, ked to takto rychlo stupa, tak to bude urcite ok, to je fakt dost, to posledne. neboj, hlavne v klude, uz to aj tak neovplyvnis, a priroda je silna, poradi si, to babo chce zit, ono sa drzi zubami nechtami a bojuje, takze urcite bude ok. tie babatka toho zvladnu tolko kym pridu na svet ze je skor normalne, ze sa narodi, akoze sa nieco stane.

majka212
16. júl 2009

ahoj alexandrah, si velmi mila, dakujem za povzbudenie 😉 snazim sa mysliet pozitivne.. hovorim si, ze drobcek bude isto bojovnik 🙂 na OPU mi odobrali 21 vajicok, no oplodnilo sa len jedno jedine a aj to sa uchytilo... tak mu verim, ze bude mat silu dorast na krasne babo 🙂
A drzim palceky aj tebe, nech vsetko ide OK az do narodenia!!!!

alexandrah
16. júl 2009

diky moc, nam sa to vydarilo na druhy krat, mala som 13 vajicok, oplodnenych asi 7. dali sme si vlozit 2 a ujalo sa jedno. asi tiez zabojoval 🙂 moj uz ma 22 cm!!! valibuk!! 😀

majka212
17. júl 2009

ahoj alexandrah...
Tak mimomat. uz mam vylucene 🙂 na utz dr. videla zltkovy obal a embryo ma vraj 1mm 🙂 viem, ze to nie je moc, ale hadam sa to rozbehne a narastie 🙂

alexandrah
17. júl 2009

tak super, nech to aj nadalej dobre pokracuje, neboj, ono to rychlo rastie a drzi sa, uvidis, to babo sa len tak nevzdava!!!!

nika232
18. júl 2009

ahojte.mozem sa pridat? ja som v 5tt 😉 asi z vas najmenej.nam sa to tiez podarilo na 1x. ale velmi ma ukludnilo ze asi vsetky nove tehulky stresuju a nie len ja 🙂
majka teba by som sa chcela spytat lebo som citala ze ti brali vela vajicok ci nemas este zvacsene vajecniky a tekutinu v brusku,lebo ja mam 2xtake vajecniky ako by mali byt a tekutiny tam mam tiez velmi vela.ci s tym nema niektora z vas skusenost?

alexandrah
18. júl 2009

tie vajecniky sa ti daju do normalnej velkosti tak za 3 mesiace, oni ti ich tak nastimulovali, to je normalne u kazdeho po ivf. hlavne ze nedostanes hyperstimulacny syndrom, keby ti malo dojst zle (ze by si odpadla alebo tak), tak chod do nemocnice, inak je to ok.
inak, ja som nestresovala, ked sa to ma stat, tak to pride, taky fatalista ...

majka212
18. júl 2009

vitaj nika232 a gratulujem 🙂
mne dr. este stale kazala pit tie 4 litre denne, aby nahodou aj teraz nenastal OHSS... a vajecniky... dost ma bolia...jeden den som od bolesti iba prelezala... 😒 vraj to este bude pobolievat, pichat.. ale prejde to...a v ktorom centre ste boli uspesny?
inak ja este stale neviem, v ktorom som tyzdni... nik mi to nepovedal... a embryjko je trosku pomalsie... na dalsej kontrole sa to uz hadam dozviem...
nika, uz si videla aj drobca na utz?

nika232
18. júl 2009

dakujem za privitanie 😉 tak teda pit 😠 no ja som bola v heliose v mt. a kedy si mala et majka? videla som 🙂 ma 2mm 🙂 a uz sa tesim ked bude vacsie a bude kopat 😀

majka212
18. júl 2009

ja som mala ET pred 5 tyzdnami.. a ty? mne zo zaciatku dost pomaly stupalo hcg, tak som sa bala mimom.... no nastastie ho vcera dr. vylucila... 🙂 a drobec ma teda zatial 1mm.... dufam, ze to neznamena nic zle, ze je taky drobec.... a ze to dobehne 😉 musim tomu verit....

jespera
18. júl 2009

Ahojte,
Kocky chcem sa vas opytat, aj ja som po ivf - a dnes ma kamoska skalopevne presviedcala, ze po umelom je porod iba cisarskym, lebo je to rizikove...je to pravda?

alexandrah
18. júl 2009

ahoj jespera, VACSIU BLBOST SOM NEPOCULA, POVEDZ KAMOSKE, ja som tiez po ivf, a poznam kopec ludi, co tam boli predo mnou - kamosky a so mnou, je to NORMALNE TEHOTENSTVO AKO KAZDE INE.
inak, ja som v 20 t, a este stale nekope ☹ , a pritom na utz, sa hmyri furt, len ho necitim 😖
majka, veru treba vela pit, a na tie tyzdne sa opytaj, ja som napr. vobec nevedela, ze sa to pocita od posledneho menzesu äktory mi vlastne oni vyvolavali - usmernovali liekmi), tak som si myslela, ze som o 2 tyzdne menej, a potom ta radost, ked som preskocila 2 tyzdne (lebo som zle pocitala).

nika232
18. júl 2009

ahojte. alex aj ja som tak iston si myslela ze mam o 2tyz menej a som kukala na tu doktorku ze kde sa to vzalo 😀
no a to je fakt dobra somarina s tym rizikovym 😠
majka ja som mala 29.6 no isto to dobehne
alex to musi byt super ze uz je take velike 🙂 aspon pre mna je to velke babo a strasne daleko...ono sa to tak vlecie 😒

jespera
19. júl 2009

Ahojte, ved aj ja si myslim ze je to blbost, ved ked je to tehoten. bezproblemove - aky dovod na cisarak...Ale ona chodi na prax na gyn,, a tam jej doktorky toto povedali, ze je to od gyn. velmi nezodpovedne ked zeny po ivf posielaju na normalny porod...
Inac nemate vecny pocit plneho mechura - aj ked ste po wc? - ja som s tym bola minuly vikend na pohotovosti, bala som sa ze mam nejaky zapal moc. ciest - vsetky testy boli v poriadku, ale ten pocit mam stale..keby som bola v 30 tt pochopim to, ale teraz...nemate takyto problem?

nika232
19. júl 2009

ahojte.jespera no to je mozno aj po tej stimulke ked mame tie vajecniky vacsie a ta tekutina a to vsetko tam tlaci na mechurik 😀 lebo aj ja mam taky pocit. a mas nafuknute a zvacsene brusko?leboí ja uz od stimulky a nie a nie splasnut do normalu 😒 vyzeram ako by som mala zajtra uz porodit 😀 😀 😀 😀 😀

alexandrah
19. júl 2009

ahojte, tie lekarky gyn. musia byt riadne slepice, ked toto vravia, no vselikto vystuduje vysoku skolu, sak pozname ... a suhlasim s nikou, asi to bude tymi vajecnikmi, ja som aj inak chodila na wc vela, ale teraz, ked sa este aj maternica zväcsuje, tak chodim kazdych 20 min., je to dost otravne ...a este mi aj travi dlho - zeby tlacilo aj na zaludok, nieco zjem, a som 5-6 hodin fakt plna ... ja som sa doteraz moc necitila tehotna, ani brucho, divne chute, nevolnosti, nic, a rychlo to ubiehalo, a jak som sa dozvedela o chlapcekovi, tak sa na neho tesim, uz chcem aby bol tu, ze mi to teraz ubieha pomaly 😒

jespera
20. júl 2009

Ahojte,
Nika - ja to iste s tym bruchom, tiez ho mam zvacsene od stimulky a aj od odberu, co uz ..ved bude este vacsie.. hehe, ja idem zajtra na poradnu tak sa tesim co noveho...uz by som velmi chcela vediet pohlavie..

alexandrah
25. júl 2009

ahoj jespera, uz vies pohlavie?

jespera
26. júl 2009

Ahojte,
Alex - zial este nie, dok. vravela ze este si nie je ista - nechcela sa vyjadrit, ale ja uz sa neviem dockat - chcem to uz vediet. A ty uz vies predpokladam...co to bude?

alexandrah
26. júl 2009

ahoj, ja uz viem, bude to syncek, strasne sa tesim a strasne ho lubim, uz iba vypravame risko sem, risko tam (bude to richard). inak, ja som sa dozvedela pohlavie az v 20t, tak mas este cas, tiez som bola sialene zvedava.

dudek
3. aug 2009

Zdravím. Nevíte prosím zda je nějaká statistika, kolik těhu po IVF dojde až do konce? (pořád čtu o zamlklém těhotenství, nebo biochemickém) a tak mám strach aby ty dvě čárky na testu byly v pohodě. Člověk se nemá stresovat,ale když ten strach o prcka je tak velkej i když ještě nemá ani milimetr. Tak dlouho jsme na něj čekali 🙂