Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

lumah
18. dec 2007

adrinka ty sa máš, ja si budem dovolovať až medzi sviatkami. 🙂

kada
18. dec 2007

lumi to si teda pribrala ked si tam uz nividis
ja si tam este vidim ja by som nechcela moc pribrat potom to pojde tasko dole
pri malom som velmi vela pribrala 15kg a to len do 29tt a rok som to davala dole ale potom som bola ako lanka zhodila som 18kg 😎

lumah
18. dec 2007

kada som sa naschvál vážila, tak si predstav, že som pribrala len kilo, ale brucho mám ako sloník. 😀 To bude určite tým utrogestanom. 😀

lumah
18. dec 2007

baby toto som tu našla o priberaní v tehotenstve-asi som v norme zatiaľ. 😀
1. trimester / 1 – 13 tt : 1,5 - 2 kg,
2. trimester / 14 – 26 tt : 6,5 - 7,5 kg (0,5 kg kazdy tyzden)
3. trimester / 27 -40 tt : 4 - 5,5 kg (0,5 kg za tyzden) 7.-8.mesiaci a 9. mesiaci (0 az 1 kg)

a este pre zaujimavost, co kolko vazi v tehotenstve:

dieta 3,5
placenta 0,7
plodova voda 0,8
zvacsenie maternice 1,0
zvacsenie prs 0,4-0,8
narast objemu krvi 2,2
tekutiny v tkanivach 1,5-2,0
zasoby tuku 3,5
=================
t.j. celkovo 13,6-14,5 kg

lauritka
18. dec 2007

ahojte baby...vcera som citala, ze nejaka baba pribrala len 5 kg v tehu...je to mozne 😝 asi nejedla hihihih. lumah citala si ??? som z tych vysetreni jelen hlavne potom, co mi dnes povedal gyndos. 😠

prcekpet
18. dec 2007

Ahoj holky, jsem po ICSI a vcera mi potvrdil muj gynekolog tehotenstvi, jsem nesmirne stastna a chtela jsem se zeptat vas zkusenejsich, co jite v prvnim trimestru? Mate taky porad hlad? 🙂

romaana
18. dec 2007

Ahoj prcek,
vitaj medzi nami,
papkaj vsetko, co ti chuti, ale s rozumon, aby ostalo niesot aj na zdrave veci. rcite vela ovocia a zeleniny, ja si davam 2x do tyzdna kuracie masko a 2x rybku, trosku si to stazim, ja maso moc nemusim, ale babetku treba. Mliecne vyrobky by sa mali tiez casto, ale ja zjem jedine biely jogurt na zelenine, a max.2x tyzdenne. Preto si davam oriesky, tofu vyrobky, ...
Ja hladna ako vzdy, ale som doma, tak stale nieco pojedam.
Ake si mala HCG? A ktory den si bola na odbere?

prcekpet
18. dec 2007

Nevim jake jsem mela HCG, na ET jsem byla 1.12., vcera jsem poprve testovala, mela jsem krasne // 🙂
odpoledne jsem zajela ke svemu gyn. a ten ma UTZ v ordinaci a potvrdil nase vytouzene tehotenstvi...teda byl tam videt jen ten vacek, ale me je to jedno, hlavne at se mimi hezky vyviji a at se hezky rozbehne srdicko. Ja jsem taky doma na PN, na vajecniku mam dve velke cysty, mam narizeny klidovy rezim, mam lezet a manzelovi byl zakazany sex...me to totiz naposledy bolelo... 😒

romaana
18. dec 2007

Evka, choroby boli vzdy a aj budu. Nevyberies si 😒 .
Aj ja som sa citila horsie cez vikend, chvilku teplo, potom zimnica, vyhodil sa mi maly herpes /na kroty si nesmiem nic samozrejme davat/ a tiez sa necitim najlepsie. Som stale doma, asi manzel nieco priniesol z roboty, robi stale s ludmi a teraz je kopech nachladnutych, co chodia do prace..
Dnes mi ide drahy pre Bioparox k nasmu lekarovi, vraj to jedine si mozem striekat do hrdla. A dufam, ze je to len viroza a prejde to. Ak vystupi vysoka teplota /vcera vecer som mala 37,1/a bude mi velmi zle, potom uz bude musiet nasadit antibiotika pre tehotne.
No aj ja mam smolu, ale co narobim. Myslim si, ze vacsinu tehuliek nejaka ta viroza lapne, len skoda, ze nas hned na zaciatku. Tak dufam, ze nam to nejak neublizilo. Prvy trimester je velmi dolezity.
November, dec, jan, febr. a marec su mesiace chripok a kadejakych viroz, baby, davajte vsetky velky pozor a zdaleka sa vyhybajte chorym a kaslajucim. Ja byvam chora tak 1x za 2-3 roky, a pozrite, sadla na mna viroza a to som doma.

romaana
18. dec 2007

Prcek, kolko embrijok si si dala vlozit?
Na sex zabudni, radsej 😉 . Urcite prvy trimester. Ja uz saliem, mam chut jak svina, ale vydrzim. Uz sa mi aj uchylne sny zacali snivat.

drak6
18. dec 2007

ahoj romanka, aj ja mam chut a kazdy treti den sa mi sniva o sexiku ☹ ale vydrzim, pre istotu a hlavne kvoli tym dvojciatkam, strasne nerada by som bola, ak by sa im nieco stalo.....

romanka, ani ja nemusim masko, tiez varime zeleninu, pseno, pohanku, tofu, cestoviny.....mliecne vyrobky mi teraz moc nechutia ale vsetko slane by som strasne zrala....

ja sa drzim, drahy chodil minuly tyzden nachcipany , ale spaval v druhej izbe a ani sme sa nemucikovali, tak som to prezila bez nakazy.....ale tiez sa modlim, aby sa na mna neprilepil ziadny virus

romaana
18. dec 2007

Slane by som jedla aj ja, a pikantne, kysle a priserne sladke - susene hrozienka, marhule, melasu ... .... vsetko extremy, len nie normalna jemna chut.
Ale dnes sa tak divne citim, ze chut nemam vybimocne na nic. To s tej virozy, dokonca mi je tak divne od zaludka.
Dracik, vcera som ukazovala tvoj snimok z utz mojmu drahemu, tak sa usmieval, bol by rad, keby nam vysli dvojciatka a dali bysme sebe aj rodicom pod stromcek dve machulky 🙂 . Kamoska ma po IVF 6 mesacne dvojicky a tej by sme tiez spravili velku radost, keby sme ich nasledovali.
V piatok sa uvidi...

kada
18. dec 2007

baby vazne si dajte pozor aspon prvy trimester neni to dobre ked mate chripku a hlavne ziadne herpesi to neni dobre.
romanka mozes ten bioparox mne sa nezda radsej si daj neake homeopatika
babule oriesky zakazane jedine mandle oriesky nesmiete je to velky alergen

drak6
18. dec 2007

ahoj kada, a med, mandarinky mozem?

baby, ja mam strasnu zapchu a tak cely den chrumem obilninove peniazteky s jablkovou vlakninou a amaratom , a celkom mi to robi dobre aj na zaludok...aspon mi nie je blivno

mirusch
18. dec 2007

Dráčik, neviem ako je to s medom, ale aj ten je veľký alergén, isto ho nedávaj bábätku do 1 roku.

romaana
18. dec 2007

Kada, to naozaj sa nesmu ziadne oriesky? Len mandle? Prave o tych som citala, ze su niecim skodlive.
Ale ja si dam tak 5-10 orieskov - kesu, para, lieskovce ... kazdy druhy den. A slnecnicove semienka.
To fakt by som nemala nic z tohto papat? Odkial to vies? Ja som to na nete nikde nenasla.

kada
18. dec 2007

dracik tak ziadne citrusi oriesky mandarinku si daj tak jednu za tyzden ani jahody nie je to velky alergen pre dieta ja som si raz dala lebo som mala chud a rano som sa zobudila ako muchotravka 😀
a na tu zacpu si daj susene slivky len si ich umy a nie vela aby si nemala hnacku lebo si mozes urobit kontrakcie

drak6
18. dec 2007

boze, ja sa tymi mandarinkami napchavam aj 2 -3 za den?????? a jahody, sak nie je sezona a ja umelace nejem 😀

a medik????mozem rano do cajicka, kupila som si caj pre tehotne.....lebo ja tie ovocne fakt nemusim, sama umelina!

mirusch
18. dec 2007

Dráčik, som kukla na internet. Píšu, že v tehotenstve sa med môže bez problémov, lebo tráviaci systém matky zabráni prenosu baktérií na dieťa. Ale do 1. roka dieťaťa (po narodení) sa mu med nesmie podávať, lebo obsahuje veľa baktérií a okrem toho to je alergén.

kada
18. dec 2007

med ano hlavne teraz ked je take obdobie manle mozete ale bez supky a nie slane
viem to od mojej doki

romaana
18. dec 2007

Pozrite, co som nasla, vsetko co mam tak rada je zakazane, musim teda nastat u nas doma zmena 😒

A už keď spomíname tie alergie – ak je predpoklad, že dieťa môže mať sklon k vzniku alergií, odborné knihy uvádzajú celkom hrozivo dlhý zoznam potravín, ktoré – radšej „NIE“: citrusy, kiwi, ananás, mango, broskyne, marhule, figy, datle, ríbezle, egreše, maliny, jahody, ostružiny , orechy, mandle, pistácie, med, rajčiny, zeler, paprika, reďkovka, chren, strukoviny, kyslá kapusta, ryby, mak.... Hrôza, že?
V strave sa odporúča vynechávať potraviny príliš aromatické, ako je cesnak, cibuľa, korenie.

http://www.materskecentrum.sk/user/view_page.ph...

toto je ten link

kada
18. dec 2007

to je neaka hovadina tak to potom nesmie nic jest budeme zit zo vzduchu

lauritka
18. dec 2007

caute babule tak som pisala k snazilkam, ze to so mnou nevyzera dobre, bola som na uzv a dutinka sa zvacsila len o malinko.... zajtra a pozajtra musim ist na hcg .v nedelu dalsie sono..ak to pojde takto dalej budem musiet ist na cistenie. 😔 plod ani nevidno ani bodku.

kada
18. dec 2007

to nehovor normalne som onemela a co ti este hovoril

romaana
18. dec 2007

Lauritka, to naozaj? Citala som teraz v snazilkach ...
Ale este je predsa sanca.
Mne tiez nebyva zle od zaludka ... normalne sa teraz bojim ako cert na ten piatok utz.

romaana
18. dec 2007

Ženy trpiace anémiou (málokrvnosťou) by mali v potrave zvýšiť príjem železa, kyseliny listovej a vitamínov. Vhodná je čerstvá zelenina (špenát, šalát, listová zelenina, brokolica, kel, karfiol, paprika, cvikla, mrkva, zemiaky) a ovocie (jahody, hrozno, čučoriedky, brusnice, pomaranče, grapefruity, sušené marhule a slivky, hrozienka, orechy, oriešky - nesolené a nepražené, celozrnný chlieb, ryby, chudé tmavé mäso atď.). Paušálne užívanie multivitamínových prípravkov v tehotnosti nepovažujeme za nutné najmä u žien, ktoré sa dobre stravujú.

.... a tu zase opak, oriesky mozeme ....
Tak co mame jest? Asi to je na kazdej z nas, na co mam chut, to si dam, prehanat to ale nebudem. A mandarinky jem doteraz denne 3-4, vobec som nevedela, ze sa nemaju.

lauritka
18. dec 2007

no povedal, ze to nema vyznam drzat v tele ked sa to nebude dalej vyvyjat.
este s auvidi podla hodnot hcg...ale ja som uz pisala, ze ma prestali boliet prsia minuly tyzden a proste som sa necitila tehu,,tak asi to ma svoj vyznam. 😕 takze vlastne uvidime v nedelu na sone, ci to rastie. no a samozrejme aj podla hcg. lekar povedal kto vraca nepotraca..ale ja viem, ze nie kazda zena musi vracat, takze romi neboj sa.

lauritka
18. dec 2007

a mimochodom, to som akoze podla centra mala cakta az do 4.1 na dalsie sono? !
nechpaem, ze to nesleduju kazdy tyzden v takycvhot pripadoch..keby som nesla sama ani o tom neviem a z toho by este mohli byt problemy ak je odumrety plod v maternici 🙄 som trosku nastvana na centrum.

kada
18. dec 2007

vies co mala si si to vyziadat aby ta sledovali ja som im povedala a na ult,
som chodila kazde dva tyzdne

lauritka
18. dec 2007

kada..tak ja som si myslela, ze lekar v centre vie co robi.... 🙄