Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

dicinka1
4. aug 2008

ja si myslim,ze kazdy sa vydava na to,aby mal hned dieta..nechapem,naco sa beru ludia,ktory chcu s dietatom pockat,,,,tak nech sa neberu..nech spolu len chodia....dieta chceme preto,lebo sa milujeme...a chceme nas byt zaplnit dedskym smiechom...na co mam cakat,ked su s pocatim problemy uz teraz?nechapem...chcela som vediet,len co ste robili od odberu po transfer...ako ste sa stravovali..ake vitaminy brali..ono vies..tazuko sa vravi tomu...kto to ma,alebo to uz caka..hoci si si mozno vytrpela za tie roky...ale na to sa skoro zabuda..vsak? 😉

dicinka1
4. aug 2008

tak nic....nezakladala som tu temu len tak,lebo sa mi chce.-...ale preto,lebo sa to blizi...a nechcem aby som nieco urobila zle...a viem,ze da sa tomu aj dopomoct....

pipka
4. aug 2008

netusis cim vsetkym sme presli...ja som po detoch tuzila este mozno skor ako ty, ale to nie je teraz podstatne... len mi pride, ze to chces strasne uponahlat, myslim cely ten proces IVF a pod. Podla mna tomu nijako nepomozes, ked sa budes stale vypytovat, co kto robil...kazdy organizmus je iny a darmo ti tu ja budem radit jedz napr. mrkvu alebo cviklu, ked tebe to vobec pomoct nemusi...
citam tvoje prispevky uz dlhsi cas a stale mi z nich vyskakuje, len ze si strasne nedockava, tak sorry, ale som zvyknuta hovorit, co si myslim. 😉
ja ti zelam nech vam to samozrejme vyjde co najskor, nech ma kazda zena babatko vtedy, ked po nom naozaj tuzi...len bohuzial nie vsetko nam v zivote ide tak, ako si to my predstavujeme... 😅

dicinka1
4. aug 2008

dakujem...ano som nedockava...to je asi kazdy....pred ivf...a najradsej uz by som chcela mat fazulky v bjusku....a mat vsetko za sebou...keby si mi radila mrkvu,.....jedla by som ju...mozno by mi pomohla,ked tebe pomohl...ja som tuzila po dietati od 17-tky.....mam 21...sa mi zda,ze je to trosku dost..no ked nepocitam od 17-tky....ale od 18.tky...lebo som sa v 18-tke vydavala.....no ked mas viac rokov ako ja.....tak samozrejme,ze si tuzila skor ako ja...ale nchcem byt stara zena,ked dieta budem mat....chcem,aby malo mladu mamicku...na to kolko mam rokov...som toho presla viac nez dost...co sa tyka neplodnosti....a od teraz sa trapit....naco?akoze ty by si na mojom mieste stala zo zalozenymi rukami,ked manzel ma zly spermiogram?neverim....Presla si tym,cim presla kazda z nas,co nemozu mat deti...a je to horsie pre mna..lebo som zdrava a dieta mat nemozem koli manzelovi..tak chap moju tuzbu...vseko sa da,len treba chciet...a tym ze sa vypytujem....atd..budem vediet viac...budem o nieco mudrejsia..a budem sa vyhybat tomu co moze skodit.... ja si neviem predstavit,zeby som bola tehulka..neviem...po tolkych vysetreniach.....je to nepredstavitelne... dakujem...a drz palce 😉

lisula
4. aug 2008

dikes pipka. pokecám s mangelom ešte.

ingulka
4. aug 2008

Ahojte babenky... aj mne sa to pomalicky krati... viete mi niektora poradit, co potrebujem mat nachystane do porodnice? Nechcem zacat panikarit 😀 ale mozno mi to nebudete verit, nemam kupene ani jedny dupky, ani plienky, nic... len 2 ks podpr na dojcenie 😀
Ako ste na tom vy?

pipka
4. aug 2008

lisul, nie je za co 😉

ingul, dobraaa si 😀 sak nemusis kupovat vela, staci po par kusov z bodyniek, dupiek a kosielok. Mozno co- to aj podedis 😉
ja mam doma zoznam co do porodnice, tak uz mam pobalene.
- kartu poistenca, OP, tehuknizku a sobasny list ak si vydata.

pre teba : pordprsenky na dojcenie 2ks
- hygienicke potreby( mydlo, fefka, pasta...), vlozky klasicke, vlozky do podprsky, uteraky 2ks,
- ponozky, slapky, nocnu koselu, toaletny papier.

pre babatko:
bavlnena ciapocka, bavlnene rukavicky, plienky jednorazove, vlhcene utierky, deka

a v den odchodu z porodnice staci doniest pre babo:
zavinovacka, postolky, bavlnene plienky 2-3 ks, kosielka, dupky, bodynko, ponozky...sak aj podla pocasia 😉

pipka
4. aug 2008

ale v kazdej porodnici je to ine, neboj, dostanes od dokiho zoznam 😵

lisula
4. aug 2008

ahoj baby. ingul poslala som ti zoznam.

kada
5. aug 2008

ahojte baby ja le tak vo velkej rychlosti gratulujem vsetkym maminkam a
adri tak tvojej princezne narastol pipik skoda
maly je uz velky ma uz vyse 6kg konecne mu skoncili tie posrane koliky 😀
poslem nove foto vecer dufam ze sa mi to podari ked budem mat cas

ingulka
5. aug 2008

ahojte babenky.. dakujem za zoznam.. ste zlate.. drzim Vam vsetkym palceky...

pipka
5. aug 2008

kada, no konecne, ze sa tu ukazes...uz som myslela, ze maminky nas uz zabudaju navstevovat 😀

kacatko03
6. aug 2008

Ahoj holky zdravím vám, jsem po 1 uspěšném IVF, čekáme chlapečka a vše je ok, v mrazáčku další 2 kousky 🙂

ludmila007
6. aug 2008

odkaz pre dicinku1

moj manzel ma tiez katastrofalny spermiogram. jeho urolog to ale nechcel uponahlat a tak ho lioecil stale nejakymi vitaminmi a antibiotikami. nic nepomohlo, tak nasnakoniec poslal do reprodukcneho centra. po prvom neuspesnom IVF-ICSI sme to az po roku znovu skusili a podarilo sa. a len tak na okraj- ja uz mam skoro 30 a moj manzel 42. aj ja som chcela byt mlada mamicka a aj kvoli manzelovi som to chcela skor, ale clovek mieni a pan boh meni. teraz som aj rada, ze to je tak ako to je, pretoze v tom case cakania som postihala vela veci, ktore som mala v plane a ktore by som pri dietati asi nestihla. takze "vsetko zle je na nieco dobre".

to len tak na okraj...

kada
7. aug 2008

cafte pipi konecne som dala nove foto 😀
uz sa ti to krati 😵

pipka
7. aug 2008

kadus, tak idem kuk 😉 😉

veru veru, uz nech to mam za sebou.... 😅 😀

pipka
7. aug 2008

jeeeeej aky je uz veliky chlop 🙂 🙂 🙂 cela maminka 😉 a ake vazne ksichty vie struhat 😀

pipka
8. aug 2008

cafteee, uz sem nikto nechodi? 😕 ☹

dicinka1
8. aug 2008

pipka..mozno onedlho ja sem budem chodit+nova varka ivf-jek.... 😵 😵 😵 😵 😵 a ty uz budes v mamiciek po IVF... 😀

pipka
8. aug 2008

no budem ti drzat palce, nech si tu cim skor 😉

dicinka1
8. aug 2008

ok..dakujem...

lumah
9. aug 2008

ahojte
ingulka, ja som mala pre seba klasické veci čo sa nosia do nemocnice a k tomu vložky po porode, podložky do postele pod zadok a také sietkové nohavičky vzdušné-všetko kupiš v zdravotníckych potrebách. Poprdu som si dávala až ked som išla domov, v nemocnici ju nepotrebuješ, kým sa ti riadne naleju prsia, že ti z nich bude tiecť, to už budeš dávno doma. 😀 Pre dieťa treba jednorázové plienky a vlhčené utierky. Ked som išla domov, mala som pre ne nachystané poštolky a plienku klasicku bavlnenú- dáva sa pamperska, na to plienka a na to poštolky. Potom body s dlhým rukávom a nohavice-spodná časť z dupačiek, kabatik a čiapku bavlnenu a do autosedačky som ich dala do zavinovačky autosedačkovej, ale stačí, ked pod dieťa-hlavne hlavičku dáš bavlnenu plienku a zakryješ dekou. Dufam že som na nič nezabudla. 😝

pipka
9. aug 2008

lumiii, no vitaj konecne medzi nami...co nestihas? 😀

ingulka
10. aug 2008

dobre ranko.. 😉 ked nic, tak aspon zdvihnem nasu temu 😉 krasnu nedelu...

takyna
10. aug 2008

Ahojte kočky 🙂 , Lumi nádherné deťúrence, prajem vám veľa , šťastia , zdravia, lásky aby mali šťastie v živote len na dobrých ludí 😵

pipka
10. aug 2008

ingul dakujeme ti za zachranu 😀

ingulka
11. aug 2008

pipka niet za co... nejako sa odtial vsetky vytracate... ;) a uz ste maminky... uf... a ja tu ostanem samucka...

nellllla
11. aug 2008

Ahoj,můžu k vám? 🙂 I když ještě nevím,jestli k vám úplně patřím.. Dneska jsem 3 týden po ET,tak prý asi 5 týden těhotenství,na UZ je malá dutinka,ale nic v ní ještě není vidět.. prý už by mělo!! Je to pravda??? Máte s tím zkušenost? Nebo je ještě brzy a doktor mě zbytečně straší!?? ☹ Děkuju za názory

pipka
11. aug 2008

neboj ingul, ja som tu staaale 😅 aj ked uz by som sem radsej chodila aj s Hankou 😵

nelllla, neboj, nie u kazdej hned vidno embryjko, nam sa ukazalo az tusim v 6tt a srdiecko asi v 7-8tt 😉

nellllla
11. aug 2008

Děkuju,taky si říkám no,díky za uklidnění,snad mám tedy ještě čas.. Ale stejně ti doktoři..nemusejí dávat falešnou naději,ale podporu a ne srážet a stresovat,chjo.. Hezký večer 🙂