Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

mirica
3. sep 2008

tanit- bábo sa niekedy vie aj dosť zle uložiť ,a pritlačí kde nemá- aj mne sa to občas stalo ...pri kontrakciách je to celoplošne ,celá maternica sa stiahne - nie len na kúsku

kvetka2
3. sep 2008

ahoj mirica- ešte že ťa máme, lebo tieto všelijaké neidentifikovateľné pichania a bolenia sú na hlavu 😉

tanitta
3. sep 2008

Havka.. ved hej zivot je plny zvratov a prekvapeni 😀
Kveti... tak hej dole ulne ale len v pravo..... je to nova bolest tak som to este necitila doteraz som mala ine "bolesti"...paneboze zeby to bolo len na wc?????? 😎

kvetka2
3. sep 2008

pichavú až kŕčovitú bolesť dole úplne vravo a len vpravo som mala minulý týžden asi 3 dni aj ja a potom sa stratila. Ked som ležala tak to bolo ok, ale ked som chodila- no hrôza- a keďže som stresmen-bola som u lekárky- ale nič nezistila-a aj to samé prešlo. Zaujímavé bolo, že ked som sa cikala a vyprázdnil sa mi mechúr, tak to bolelo najviac- ako keby mi to vtedy na niečo ešte viac pritlačilo 😕 divnééé, aj doktorka na mna pozerala, že to je zaujímavé, ale na nijaký inteleigentnejší dôvod sme neprišli 😉

mirica
3. sep 2008

baby 😀 tých všelijakých bolestí ešte bude .....počajte keď trafí močový mechúr , pritlačí bránicu alebo bude tlačiť na rodidlá (to budete mať pocit , že s vás bábo už-už vypadne)

no tie čo čakáte dvojky - najhoršie je , keď cítite pohyby bábätok na určitom mieste, no a detičky sa presunú ...ja som takto asi dva krát letela k doktorke , že necítim pohyby druhého bába 😅

zuzla80
3. sep 2008

Ahojte moje - tak včerajší ultrazvuk dopadol super - videli sme jedeného drobčeka s plodovým vačkom a embryonálnymi štruktúrami. Podľa ultrazvuku sme "len" 5t+2 ale verím, že to drobček dobehne. Ďalšia kontrola, kde by malo byť počuť srdiečko je 18teho.
Inak sa vám ospravedlňujem že som sa neozvala včera, ale vôbec som sa nedostala na net. Bola som úplne mŕtva. Stihla som napísať jeden príspevok a vôbec som nevládala. Nejako ma včera bolelo celé telo 😖

hava77
3. sep 2008

zuzli tak este raz gratulujeme 🙂

mirica
3. sep 2008

zuzla - blahoželám k vačku s embrijkom 😵 😵 čo nevidieť budeš mať uzlíček šťastia v náručí 😵

zuzla80
3. sep 2008

Takynka aj ja posielam pozdrav pre Gabiku, nech je rýchlo s drobčekami v poriadku a hlavne domka pri malej a posielam jej cmuk
Havka, Mirica ďakujem - už po tom všetkom dúfam, že ho raz v náručí pohladíme 😵 Som vďačná Pánu Bohu aj za toho jedného drobčeka, len nech to už všetko dobre dopadne.
Baby vidím, že sa tu bavíte o rôznych pichaniach - ja viem, že som ešte len na začiatku, ale ja sa niekedy zvyknem v noci zobudiť, na takú pichavú bolesť v strede, asi v maternici. Nepamätáte sa aj vy ste to mali?
Inak mám na vás jednu otázočku - kedy sa zvykne zisťovať krvná skupina a RH faktor, lebo problém je v tom, že ja mám 0neg a nevieme akú má manžel (ale včera mu vzali krv v Helíku, aby to zistili) a ak by mal náhodou +, tak kedy sa zvyknú pichať tie protilátky, ešte skúsim pohľadať na nete

hava77
3. sep 2008

zuzli mna picha a taha skoro stale, teraz aj posledne noci boli dost zle, stale sa budim....davam si na to magne B6 odporucila mi to moja dr na rozne stahy a krce pri natahovani maternice, vraj je to dobre brat cele tehu

tinucha
3. sep 2008

Zuzlik, mne sa zdá, že pri prvom tehotenstve ak je problém s Rh, tak sa topočas tehotenstva len sleduje a injekcia sa pichá tuším hneď po pôrode. Neboj stiháááš. 🙂
Dnes o 10,35 mi mal ísť na dvojke dokument Odysea života. Vraj je to o tehotenstve a prenatálnom vývine, tak tehuľky, ktoré ste doma môžte mrknúť. Len neviem či to pôjde, lebo na STV2 vkuse menia program. 😖

tanitta
3. sep 2008

Baby faktom je ze cele tehu nas bude nieco tahat pichat atd... len keby to tak bolo ze keby sa to asopn dalo nesledovat vsak?? 😅
Zuzla.. gratulujeem;).. neviem s tymi protilatkami....u nas sa nik nepytal aku krv ma mangel...ja mam 0+ a viem ze on ma -....len asi sa tie protilatky pichaju ked su tie faktory rovnake napr ++ --.... mne na krvnu skupinu robili cca v 12tt

tinucha
3. sep 2008

Táni, pichajú sa len vtedy ak je žena - a muž+. Ak by si mala -,tak by musel ísť na krv aj muž. 😉 Tak ako Zuzlin drahý. 🙂

hava77
3. sep 2008

tanitka ja by som skor povedala ze by nas mali uspat a v den porordu zobudit 😀

takyna
autor
3. sep 2008

Kvetka ja mávam tie isté bolesti čo si ty opísala, takže asi to tak má byť, keď ma nič nebolí som nervózna, keď bolí tiež som , je to o držku, asi by bolo lepšie byť v tejto fáze v robote ako na PN-ke veľa voľného času na pozorovanie 😒 , pozdravím Gabiku samozrejme od všetkých vás, veď aj ona vás pozdravuje 😵 už sa hlavne teší domov, v nemocnici je to o držku ešte viac sa vlečie čas..., Zuzlík tak som rada, že ste ok, aj ja som kukučkovala , že čo je s tebou 😉

takyna
autor
3. sep 2008

ináč som chytila nádchu, aj hrdlo ma začalo bolieť, je to na nervy ☹ a to necestujem ani autobusmy ani nie som v kolektíve... 😎

hava77
3. sep 2008

ahoj taky 🙂
baby chcem sa spytat ked ste si vkladali utros, tak ste mali krcok stale rovnaky, alebo sa trochu menil 😅 😕

takyna
autor
3. sep 2008

Ahoj Havi 😵 , ja som si nevkladala utroš tak neviem

tanitta
3. sep 2008

Tinus.. aha takto to teda funguje s tymi +- 😎 ...
Havka.. ja som tiez utros nevkladala takze neviem aky krcok bol...
Taky... slana voda vzdy zaberie teda u mna hej... 😉 kloktaj...
baby ja idem radsej hadam do mesta nejake kociky pokukat... potesit sa... lebo toto sledovanie sa nevedie k nicomu 😎 ....paa zatial

mirica
3. sep 2008

hava - nebol stále rovnaký ( ja som ho vkladala do 20tt), raz bol mäkší ,raz tvrdší - niekedy bol vyššie , niekedy nižšiie - dokonca sa mi zdalo , že je niekedy akoby viac roztvorený - vtedy sa mi podarilo napchať tú gulôčku priamo do neho a potom som špinila 😒

hava77
3. sep 2008

mirica dakujem dakedy uz sledujem na sebe vsetko 😎 😠

mirica
3. sep 2008

hava- neboj sa budeš sledovať až do pôrodu 😀 no a potom budeš sledovať rovnako deti 😀
ani sa to nesnaž zmeniť - nedá sa to ....ja som mala počas tehu tlak tak okolo 110/70 .....keď som išla k doki a odmerali mi ho, mala som cez 150/95 ....tak som musela merať doma , no a to som mala tehu úplne bez problémov , ale aj rak som sa vždy vystresovala 😒

zuzla80
3. sep 2008

Tinuš tak to som rada, že to stíham 😀 😀 Možno sa všetko porieši ak mužík bude mať tiež negatív, no uvidíme. Našla som, že sa pichá najeké AntiD a podáva sa až medzi 28-34tt, takže to naozaj stíham 😉
Havka ja vkladám utroš a zo začiatku to tam vo vnútri bolo akési mäkkšie, ale posledné týždne to tam mám aké si ztvrdnuté, až mi niekedy robí problém vložiť utroš. 🙂 (ospravedlňujem sa za popis)
Táni tak niečo pekné pokukajte

kvetka2
3. sep 2008

taky, ja odkedy som tehu som celkovo náchylnejšia na prechladnutie- hrdlo mám háklivé- bolelo ma už 2x, tiež som kloktala slanú vodu. Mne stačí ak sa prejdem pri chladiacich boxoch v obchode ( vonku je 30 stupnov a tien rozdiel 😝 ) a je to tu 😔 a pri tom som predtým asi 2 roky nebola vôbec chorá....

dracik1
3. sep 2008

caute baby, vidim, ze riesite rozdielny RH faktor.....my sme mali rovnaky problem, pocas tehu mi brali 2 x krv na protilatky, nastastie som ich nevytvarala a taktiez po porode a nic mi nepichali...lebo som ich ani potom netvorila....ale v nemocke bola jedna kocka, co ich vytvarala proti babatku, musela rodit skor , v 35tt

tani, baby, ti uz napisali, ze co je tvrdnutie bruska 🙂

nasi krpci maju dnes nejaky spavy den - nechapem- asi dospavaju vcerajsok 😀

tinucha
3. sep 2008

Práve mi volali z 3D, či nám môžu zmeniť termín. Takže ideme už teraz v sobotu (6.9.) ráno. Taaaaaak sa tešííííííííííííííííííííííííííííííííím. 😀 😀 😀

tanitta
3. sep 2008

Tinus.... aj ja som zvedavaaaaaa 😵
baby vybrali sme asi kocik... Quinny speed tojkolku....etste pokukam po nete nazory na to ake su.. ale je lahky vmesti sa nam do maleho auta... uplne lahucky....len neda sa menit proti a v smere jazdy vanicka alebo rucka sa neda preklopit.. kazdy kocik ma asi svoje za a proti... uplne som bola proti voci 3kolesovym ale po dnesnom dni som zmenila nazor....
brusko ma uz tak neboliiiiiiiiiiii 😵 ....

kvetka2
4. sep 2008

dobré ránko 🙂
tinu jééj, takže sa už dozvieš, čo ti rastie v brušku ,či bobík alebo bobulka 😉 teda ak sa nebeude hanbiť a ukážu sa v plnej kráse 😵
tanittka, vidíš na bolenie bruška je najlepšia terapia výber kočíka pre bábo 🙂 mna osobne trojkolky zatial tiež moc neoslovili, ale hlavne že sa vám páči a je aj praktický.

fedra
4. sep 2008

Ahojte babulky ... tak hlasim, ze my sme dopadli vcera dobre 🙂
NT 1,16 a druhe 1,23 .... a blchy maju uz 7 cm. Vcera si jedno cuckalo ruku a druhe bolo ako na gumicke, mavalo,skackalo ... take to bolo pekne sa na ne pozerat 🙂

kvetka2
4. sep 2008

jeééj fedra vy ako krásne rastiete 😵 , ten zážitok bol isto super, ja som z toho bola hotová týždeň! Predtým to boli len machulky a teraz už normálni človiečikovia 🙂 ja som mala v 13tt Nt hodnoty 1,8 a 1,9- ale vravela ,že je to v norme- je tam dosť veľké rozpätie...