Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

kvetka2
19. sep 2008

tanittka, papkám podobne ako ty, možno sa mi sem tam zmestí ešte aj nejaká dobrotka medzi to 😀
ja práveže nemám po kom dediť možno nejaké maličkosti, ale to je len oblečko. A kupovať aj zimnú výbavičku dvojmo- možno v tom budú 2 mesiace 😝 , ale čo narobíme , hlavne nech už ich mojkám v náručí. Rozpočet mi to naruší isto, dáme si pod stromček prebalovací pult a odsávačku mlieka 😀

tanitta
19. sep 2008

a testuj s testom s citlivostou 20-25IU...napr. Mamatest je vyborny... tie s 5OIU nemusia nic zachytit tak skoro...

kvetka2
19. sep 2008

petronela, ako hovorila tanitta- je to ešte skoro- mne test ukázal slabulinkú čiarku 8 den po ET, ale mali sme predĺženú kultiváciu a čakala som dvojičky 🙂 ( čo som vtedy ešte samozrejme nevedela 😉 )

tanitta
19. sep 2008

Kveti...no ved aj mne sa mestili medzitym nejake dobroty 😵 ... ale uz koncim s mlsanim....ziadne sladkosti....

kvetka2
19. sep 2008

tanittka, dúfam, že ja budem mať cukor ok, lebo ja som niekedy taká mlsná 🙂 ale ak bude treba, budem sa kontrolovať

tanitta
19. sep 2008

Kveti.. vies ja som si neuvedomila den pred cukrom ze by som sa mala krotit.. bola som na capovanu kofolu.. zblajzla 4sladke z bonbonieri.. sirupova voda...bebekekse..... mala som pekne citronik si dat a poprechadzat sa po cakarni resp. chodbe pocas cakania testu... aj pohyb znizuje glykemiu...ja lofim jak torta a cakam na dobre vysledky 😅

fedra
19. sep 2008

petronela, ja som mala slabucku // na 7 den od ET, ale my sme PK nemali.

Inak baby, vy tak pekne papate ??? No ja sa az hanbim 😢
Ja kedze som v praci, tak moc pravidelne teda nejem ... co ma dost stve.
Rano okolo 8.00 caj, okolo 10.00 rohlik alebo nejaka zemla, okolo 13.00 nejaky keksik /zvycajne si kupujem BE-BE/+ jablko. Okolo 17.00 to co uvarim doma a potom vecer nejake jablcko alebo broskyna
Ja sa teda tesim na meranie toho cukru 😝

kvetka2
19. sep 2008

tanittka, tak potom je možné, že si si ten cukor dočasne vyhnala vyššie umelo... Ved predtým si mala výsledeky ok.
Fedra, ja keby som nemala obed- my máme obednú prestávku o 11:00, tak by som bola nešťastná. Už teraz sa teším na polievočku a dnes máme cestoviny so smotanovo- parmezánovo omáčkou a špenátom - ale nie taký mrazeným ,ale pekne zľahka udusené čerstvé listy mnáám. No a zase to čím o jedle 😀 - som hrozná- mna občas prepadne hlad, ako by som týžden nejedla.

tanitta
19. sep 2008

Kveti.. to v zavodnej kuchyni varia take specialitky?? ze cerstvy spenatik 😉 ...
Fedra... miminkam to staci.. pokial ti nie ej zle od hladu naco zbytocne sa prejedat nasilu...

hava77
19. sep 2008

ahojte, teda vy celkom pekne papate 🙂 ja v tom nejaku pravidelnost nemam.....a nechuti mi ani ovocie 😒 tak sa nutim. ozaj neviete mi povedat vraj je v tehotenstve zakazane jest plesnove syry 😕
kvetka tie cestoviny velmi dobre zneju 😀 hned by som si dala 😀

petronela7
19. sep 2008

dakujem vam ;) skusim v nedelu... a potom krv... 😉

fedra
19. sep 2008

ja sa tiez cudujem, co to mate za kuchynu ... 😉
Ja som niekedy v robote vobec nejedavala, ani ranajky, nic ... teraz sa nutim pre blsky. Ale moc mi to nejde 😔
Len zas nic nejest do 17/18.00 to chudatka moje by im mama pekne davala 😀

kvetka2
19. sep 2008

babulky, to si zase nemyslite, že máme takú fajnovú závodnú kuchyňu 😉 my z administratívy chodíme papať von z firmy do reštiky, kde majú obedné menu 🙂 a tá reštaurácia je najlepšia v meste- varia tam chutne , zdravo a žiadne masnoty 😉

kvetka2
19. sep 2008

havka, áno, plesňové syry sa nesmú, kvôli riziku listeriózy 😒 čítala som, že pre tehulky je najzdravší parmezán- obsahuje samé dobré živiny

hava77
19. sep 2008

no ja som neodolala a dnes som si dala 😨 dufam ze to neuskodi 😢

fedra
19. sep 2008

havka ... ja som si tiez tento tyzden musela kupit Nivu ... muz mi skoro dal po prstoch, ale ja som musela 😅

kvetka2
19. sep 2008

hava neboj, to riziko nákazy je veľmi malé. niektoré tehulky o tom vôbec nevedia a papkajú ich v pohode. Ale pre istotu sa mu nabudúce radšej vyhni.

fedra
19. sep 2008

to ja ako s tou pecienkou .... tiez by sa nemala ... ale kto to vsetko ma sledovat 😖

kvetka2
19. sep 2008

fedra máš pravdu, ja som dokonca niekde čítala, že sa nesmú ani ryby- čo naopak druhí odporúčajú 😅 . Takže treba to brať s rezervou... Moja mamina mi hovorila, že v ked bola tehu ona, tak pečienku doporučovali jesť...

hava77
19. sep 2008

ved to ze clovek ani nevie az potom sa dozvie ze to a ono by sa nemalo 😅
no nabuduce si uz dam pozor 😎

zuzla80
19. sep 2008

Ahojte tehulky - ja len tak na rýchlo vás pozdravím a utekám čo to povariť a poupratovať.
A s tým papaním som tiež podobne - aj keď mne posledné dni ráno moc nechutí, ale za to večer to stále doženiem 🙂
Inak fakt toľko vecí sa v tehotenstve nesmie - ja som napr. našla, že aj cesnak sa nemôže, to som ostala zhrozená, lebo ja tak ľúbim cesnačku so syrom a opekaným chlebíkom. Mňam.

fedra
19. sep 2008

no ja som pocula a aj citala v knihe co mam, ze ryby aspon 3x do tyzdna, no iba morske. Ja v nedelu idem robit na obed kaprika co ulovil moj ocino 🙂
Inak ta pecienka by sa vraj nemala preto, ze krmivo pre zvieratka obsahuje vit. A a ten je aj v strave a aj v tabletach ak sa beru vitaminy. A sa potom v prasiatku uklada prave v pecienke a pri predavkovani organizmu vitA dochadza k poskodeniu plodu 😔

fedra
19. sep 2008

zuzla ... inak gratulujem k srdiecku 🙂 ... vcera som sa k tomu nedostala.
No cesnak sa nem pre naduvanie, ale ak ti toto nevadi, tak potom preco nie ?

hava77
19. sep 2008

no ani to s tym cesnakom som nevedela, ja mam velmi rada syrovu natierku s cesnakom....asi by sme mali dat dohromady nejaky zoznam co nesmieme 😉 a budeme nakoniec zhrozene ako malo veci mozme pojest 😝

fedra
19. sep 2008

ja cesnak pouzivam vo vareni dost casto 😨
Rdasej ani taky zoznam nevidiet Havka, na sto percent by tam bolo vsetko to, co nam chuti 😀
A zostane tam cerealne pecivo, acidko a kura na vode 😝

tinucha
19. sep 2008

Ahojte. Zuzlik ešte dodatočne blahoželám k srdiečku, aj keď som ti už včera blahoželala inde. 🙂 Veľmi sa teším, že sa to podarilo.
babule s tým čítaním kníh a dodržiavaním toho a toho to nepreháňajte. Jedzte všetko, an čo máte chuť. samo telo vám povie, čo potrebuje. cesnak jem úplne v pohode (my sme s manželom cesnakoví) ani by na nenapado, že by mi mal ublížiť. Naopak, určite viete, že ej to prírodné antibiotikum. takže ak ho nejete kvantá a každý deň, tak kľudne. Môžte jesť všetko ak to nepreháňate.

Tanittka máš v albume krásny modrý overalček. To je z obchodu?

fedra
19. sep 2008

tinucha ... uplne s tebou suhlasim 🙂

zuzla80
19. sep 2008

Fedri, Tinka ďakujem.
Tiež si myslím, že ak sa papá s mierou tak nič tomu nemôže uškodiť. Takže radšej žiadne zoznamy, papajme to čo nám chutí, čo vy nato?

hava77
19. sep 2008

to je fajn nazor pre nase mlsne bunky 😀

hava77
19. sep 2008

kocky kedy ste zacali vysadzat utors? a ako vynechali ste rannu davku? alebo ste davali 1 rano a 1 vecer?
ja som dnes 12+2 podla posledneho utz...pisala som do heliku ale uz dva krat mi nezobralo otazku...