Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

mirica
26. jan 2009

kvetka- straaaašne moc gratulujem , k malým batôžtekom 😵 😵 😵 😵

modra
26. jan 2009

Tanita, Hava, dakujem za podporu tak dnes som bola na KET vlozili mi 3 embria ze jedno bolo trochu slabsie ale to nevadi.. Je tam vacsia pravdepodobnost uspechu ale aj toho ze sa uchytia vsetky tri.. 🙂 🙂 tak sa teraz doma rehocem a predstavujem si ako by som zvladla 3 deti naraz 🙂 ja dufam ze sa nam podari aspon jedno..

hava77
26. jan 2009

modra neboj, mne vkladali slabsie dvojkove embryo a vidis 🙂 a to sa nam na zaciatku este aj rozdelilo a cakali sme jednovajecne dvojcata.....no v 10tt sme mali syndrom miznuceho dvojcata a cakame jedneho silneho bojovnika 😉

takyna
autor
26. jan 2009
modra
26. jan 2009

hava77 snad to dobre dopadne...
takyna 🙂 to bolo dobre.. keby to tak fungovalo aj naozaj 🙂 😎

hava77
27. jan 2009

caute kocky nejak upadame 😀
kde ste vsetky?
tanitka aka bola noc? dufam ze lepsia ked maly je uz " krestan" - musi sa podla toho spravat 😀

takyna
autor
27. jan 2009

Ináč mám novinky, pre naše mamičky, ak ste boli zamestnané a išli ste na meterskú, pozor je zmena v zákone,
že síce vás zamestnávateľ nahlási na sociálku, že ste na materskej dovolenke. Ale vy si musíte osobne ísť vyplniť registračný list na dôchodkové poistenie počas materskej, aby vám platil štát dôchodkové počas materskej. Nikto vás na to neupozorní v sociálke , a spätne sa to vybaviť nedá iba od vtedy od kedy si vypíšete registračný list.!!!!!!!!!!!!!!!!
Ani mne to nikto nepovedal, zo školenia to len viem
Ten registračný list musíte ísť vypísať do 15-dní!!!!

hava77
27. jan 2009

taky dakujem za radu, toto sa clovek ozaj nema z kade dozvediet...esteze ta mame 😉

takyna
autor
27. jan 2009

Hava ďakujem , ako sa cítiš?, malý počúva?

hava77
27. jan 2009

teraz som uz v pohode, maly kope ako futbalista 🙂 , ale len nech kope aspon vieme ze je ok 😉
a ty ako? citala som ze mate este jedneho mrazacika, kedy si ponho planujete ist?

tinucha
27. jan 2009

Taky a do 15 dní od čoho? Lebo ja som na materskej od 17.decembra a ešte stále mi neprišlo žiadne rozhodnutie, žiaden papier. 😕

takyna
autor
27. jan 2009

Havka to je ešte vo hviezdach , ako sa ludovo vraví, teraz musím sa dať aj fyzicky do kopy, musím zhodiť 20kg 😔 , lebo chrbát a astma ma ničí, možno v lete, neviem ako sa to celé vyvrby
Tinuska ak si oficiálne na materskej treba ihneď už zájsť na sociálku vyplniť ten registračný list

takyna
autor
27. jan 2009

Havka a Dionova má kedy termín?
Tinuska a tebe kontrola ako dopadla? kedy ideš rodiť? máš bližší termín?

tinucha
27. jan 2009

Taky a nie je to náhodou do 15 dní od pôrodu? Lebo niečo také sa mi teraz marí, že po pôrode musím ísť na sociálku, kvôli nejakým papierom. No ja sa teda teraz na socálku trepať už nehodlám, ako sa poznám, tak by som rodiť začala tam. 🙂
Na kontrolu idem vo štvrtok ak do vtedy neporodím a uvidíme, čo bude ďalej. Drahý by ma tam vo štvrtok už najradšej nechal. On si asi neuvedomuje, že ak bude treba, tak tam pekne krásne ostane so mnou. 😀

takyna
autor
27. jan 2009

Takže Pre upresnenie informácii.
Toto platí od roku 2009.
Keď ste v II,/Piliery v sociálnej poistovni, /to je to starobné dôchodkové sporenie/
tak pri oficiálnom nástupe na meterskú dovolenku, idete do sociálnej poistovni sa prihlásiť, vypíšete registračný list,
a štát za vás bude odvádzať odvody na dôchodcovské.
Potom keď sa dieťatko narodí automaticky by ste mali nastupiť na rodičovskú dovolenku prídete s Rodným listom dieťatka a predlžite si ten reg.list aby tiež za vás štát platil odvod na dôchodcovské poistenie.

takyna
autor
27. jan 2009

pre úplne spresnenie môžeš volať aj na Sociálnu poisťovnu v B.B, celkom je tam ochotná, volá sa Silvia Ondrejová tel 048/048/4355290

Tinus, už len po narodený malého
🙂 , už ti musí byť aj ťažko s tým bruškom, už ti aj prajem nech to máš za sebou, budem ti držať palce, nech ste obaja zdravučký, a nech je to bezbolesté

Idem makať konečne lebo sa len cez net zabávam, júj musím............pá

tinucha
27. jan 2009

Ďakujem Taky. Tak to vyriešime až po pôrode.

hava77
27. jan 2009

taky myslim ze kolo 30. marca....ale nie som si ista

tanitta
27. jan 2009

cauky cauky;)...
Havka.. nooo mali sme velke oci do 1°°noci... od 17°° s priebeznym podriemavanim... a vo finale uz riadne revy 😀 ...
Taky... mne tie papiere dali automaticky na socialke na 2pilier...to neplatilo uz v r 08?? 😕 .... novinka je to predlzenie po materskej na rodicovsku??
baby ja som dnes maleho vazila ze 4,8kg 😨 ....

takyna
autor
27. jan 2009

áno Tanitka platilo, len tam boli iné časové rozmedzia myslím, že do 15-dní si musela to vybaviť v r.08
Keby ten tvoj Adamko vedel, akú má skvelú maminu tak by ťa nezlostil, ale on vyrastie a bude vedieť 😎 pá

beke
28. jan 2009

Dobré ráno všetkým...kde ste?
tinucha prajem ti rýchly a bezbolestný pôrod...každú chvíľu môžem ísť aj ja 🙂

tinucha
28. jan 2009

Beke, tak aj tebe to isté. 😉 🙂

juja
28. jan 2009

Ahojky kočky......no dnes ste toho popísali.... 😀

Tinucha, Beke vy to budete mať už čo nevidieť za sebou ...ja Vám tak v dobrom závidím, mne sa to nejako nekonečne vlečie 😝 ...tiež sa pridávam a želám Vám rýchly a bezbolestný pôrod a krásnych zdravunkých valibukov 😵
Takynka ďakujeme za info ohľadom tej materskej ....prosím ťa nevieš náhodou aký príjem musím dosiahnuť, aby som mala tú najvyššiu materskú? 😕 ...mne vravela suseda, že jej stačilo mať len jeden - posledný mesiac pred nástupom na MD hrubý príjem príjem cca 23tis, aby jej priznali tú najvyšiu materskú...ďakujem 😉
Tanitka u Vás býva teda veselo 😀 ..verím, že sa to po tých 3 mesiacoch skončí a Adamko bude spinkať od večera do rána 😉

tanitta
28. jan 2009

ahojky.. ja len naskok... 😎 ... maly kuka kolotoc 😀 ....
Jujka... ja neviem presne... no materska sa rata ako prriemer za minuly kalendarny rok....v susedinom pripade to mozno bolo tak ze si vzala neplatene volno...vtedy sa musi odhlasit musli aj zo socialnej a zase nanovo nastupit uz z rozdielom do max vysky z ktorej sa rata cca 32tis....paa

tanitta
28. jan 2009

no a ajsne klasika boli sme hore do 1°° 😀 ....nocny vtacik je to 😵 .. ale pravda je ze potom spinkal do 6,30 😵

zuzla80
28. jan 2009

Ahojte kukučky 🙂
Vidím, že sa vám krásne darí, len Tinuškinmu malému sa nejako nechce vonku.
Táni, tak malinký dáva riadne zabrať čo? Ale je strašne zlatučký, tak nech vám len pekne priberá 😉
Jujiček ahoj, tebe sa ako vodí? Malinký kopká?
Kvetuška asi teraz moc nestíhaš, ale ak by si mala čas nehodila by si nejaké fotky drobčekov.
Inak baby idem vám pochváliť váš rakeťácky recept, ktorý zrejme tiež blahodárne zaúčinkoval na moju sliznicu. Tak dnes som bola na kontrole a endometrium malo niečo cez 11mm, takže ak sa drobátka rozmrazia, tak 3.2. máme transfer. Máme ešte 3zmrzlinky. Inak stala sa mi taká vec, že keď som šla po utz na wcko, tak som v hliene mala čerstvú krv, že by to bolo spôsobené utz - nestretli ste sa s tým, mne sa to ešte nestalo.

tanitta
28. jan 2009

Zuzla.. jeej no krasna ..je veru... 😉 .. taka aku aku 😵 .. takze uspesne uhniezdovanie...
jeeemine len sem sadnem a uz sa ozyva 😀 .... aspon vieme ze ho mame 😉 ... ked niekto vravi nenos ho nepestuj nech sa nenauci.. dla nas je to dobra blbost... a co by sme si nie??? ved sme nanho cakali 8r a nepopestujeme si ho??? 😀 ....potom vyrastie a nebudeme mat na co spominat.... 😎 a ked budeme chciet pestovat tulit sa bude sa odtahovat 😅 ... utekaaam... ap

juja
28. jan 2009

Zuzlík no sláva...kráááásna perinka, teraz to už bude tutovka 😵 ...koľko idete vkladať?
My sa máme celkom fajn, malý kope o 106 celý deň, on snáď ani nespí....v pondelok ho konečne na ruke cítil aj manžel ...aom sa smiala, že to má darček k narodeninám, ktoré mal v ten deň...inak každý večer pred spaním bozkáva, hladká bruško a rozpráva mu "blbosti"...sa nasmejeme....veď počkaj o pár mesiacov to budeš cítiť a prežívať aj ty s manželíkom 😉 🙂 ....moooc budeme držať palčeky a myslieť na Vás 🙂
Tanitka ďakujem za info musím sa začať asi už zaujímať čo, kde a kam treba ísť vybavovať papiere pred materskou ...nemám sa koho opýtať všetky kamošky sú už dlhoročné maminky, takže už si nepämatajú...
Inak suseda má toho malého Lea úplne úžasného toho netreba ani nosiť ani hojdať on ti iba spí, papá a kaká 😀 ..ona ho na ruky nezoberie ako je deň dlhý, že nech sa nenaučí...ja by som tiež nemala to srdce keby plačkal nechať ho "vyrevať" ...ja by som ho stále pestovala a tulkala sa, veď presne ako píšeš pokým je maličký tak sa nechá a keď vyrastie už potom nie ....a strašne rýchlo to celé ubehne, tak nech sa rodičia potešia , nie? 😉 ....som zvedavá aký rozmaznaný bude ten náš "futbalista" .. 🙂

tanitta
28. jan 2009

Jujka... ja som si tu vyssiu matersku riesila este pred // v r07.... tam na dobrovolne musi byt splnena podmienka platenia 270dni...od 08 zcali rozne noveli v zakone...a musi sa aj platit ponovom celych tych 26t aj z max VZakladu....pokial chces max matersku... a treba to zacat tak od max do 5ttehotenstva aby si stihla tych 26t platenia pred nastupom na matersku...to koppkanie si uzivaj;)... nas maly nebol taky aktivny 😵 ...v brusku... rano kdesi cosi a potom navecer zoparkrat sa pomrvil a dost...
tuto je aj to co treba po porode : http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por...
pred porodom: http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pred-po...

tanitta
29. jan 2009

dobre ranko;)..
taak my sme trhli rekord 😉 ... spali sme od 21°° do 1,30(papanie) spal zase do 4,30(papanie) zaspal.. a od 6,30 mame veleeeociskaa....a preiebezne poplakavame takze zase idem 😅