Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

veracruz
3. okt 2008

mozes byt v pohode... a ked budes na PN, tak budes spinkavat cez den jak babatko 😅

veracruz
3. okt 2008

co jak s babatkom? budes spinkavat s babatkom 😀

veracruz
3. okt 2008

pisem jak tatar 😀

annaanna
3. okt 2008

very 🙂 budeme spinkavať s babatkom ako babatka... 🙂
do kedy si nosila normálne oblečenie. Ja čo mám to brucho ako v štvrtom mesiaci, nemám si čo obliecť. Niekde som sa dočítala, že ten ohss môže byť dobre nebezpečný. Booože tuším sem radšej ani nebudem chodiť, vždy ma takéto správy vystresujú....
a ako sa bude volať tvoje babatenko?

dracik1
4. okt 2008

zulka, strasne moc ti gratulujem 🙂
zuzlik 😔 , to mi je luto

baby, nemate na Taky cislo...dufam, ze Romanko zabojuje, ved ma uz 800g...

babulky davajte si pozor a hlavne dvojickovske tehule, otravujte lekara s kazdym pichnutim a nemocke sa nebrante...ja som bola tiez taka krava / musim to tak napisat/ , super hrdinka, ze som skoro v 24tt porodila.....tvrdnutie brucha cely den a bolesti krizov....a neviem, ci by to moji bobaci v 24tt rozdychali 😔

tanitku ak mate na nu cislo pozdravujem, nech sa drzi..urcite do nej pchaju magneziove infuzie, nohy ma urcite vylozene hore a ma prisny kludovy rezim.....

dicinka1
4. okt 2008

takyna..myslime na teba 😉

ikuska
4. okt 2008

Dicinka, mas IP.

dicinka1
4. okt 2008

ikuska...dakujem..davaj na seba pozor 😉

zulka29
5. okt 2008

Babule, tak ja sa ku vam zase nepridavam, radosť netrvala ani 24 hod. a začala som špiniť a dnes si užívam pravú mrchu 😔
pa, držte sa

takyna
autor
5. okt 2008

Ahojte priateľky, nevládzem písať, ale nemôžem vás nechať v nevedomosti, za všetky sms, IP, a odkazy za vaše modlidby a za všetko čo ste pre nás sa snažili s Bobáčikom spraviť vám posielam z hĺbky môjho srdiečka "VEĽKÉ ĎAKUJEM"
Začali sme KETko s problémom Hematóm, ležali sme v nemocnici ale našťastie sa odkrvácal a prešli sme bez problémov do druhého trimestra. Trimester prebiehal celkom bezproblémovo aj sme začali kopkať, aj kotrmelce sme robili, ale "prišlo nachladnutie" vyzeralo to celkom nevinne, nebola ani teplota, klasická viróza, medzitým stresy , umrel mi svokor, potom zlé "Tripple testy" testované na 3-krát nakoniec s "NEGATÍVNYM VÝSLEDKOM", hrozila amniocentéza, ktorá sa nemuseli robiť vzhľadom na opravný výsledok, urobila som si UFF, ale ani zďaleka som netušila , že to takto neskončí, začala som špekulovať nad kočíkom, v 22tt som si kúpila prvé veci pre Bobáčika, "vtedy som netušila, že budú aj posledné" 😢 , s virózou som navštíivila Krčnú ambulanciu, kde mi zobrali krv, zistili zvýšené CRP v krvy 24, čo je dosť maximálne má byť 6, dala mi doktorka Bioparox, aby sme nezaťažovali organizmus Antibiotikami, a dohodli sme sa , že prídem o týždeň znova na krv, išla som a CRP bolo 21.6, čiže sme sa predsa len rozhodli preliečiť to Antibiotikami, V-PENICILI 0,8mg, som brala 10-dní, čo nikto nepredpokladal, bolo, že mi stoho prešiel zápal do "pošvy", Mikóza svrbenie, neznesiteľné, hneď na 2-deň som urýchlene navštívila moju gynekologičku .
Prišla som do čakárne neohlásene, nakoľko bol september a ja som mala kontrolu až 7.10, všade bolo kopec žien, sestričky boli nervózne, nadávali, sedela som tam zhruba hodinu a pol, bolo mi zle pobolievalo ma už podbruško, potrebovala som sa s doktorkou porozprávať, či nie je niečo v neporiadku, cítila som sa nie dobre, na to vyšla sestrička a zbadala ma "konečne"spýtala sa čo potrebujem, nepustila ma ani dnu, len medzi dverami som jej stihla povedať, že som brala antibiotiká a teraz ma páli v pošve, na to ona povedala, že mám počkať a zhruba za 10-minút bez vybehla von a "podala mi recept na čípky" do pošvy.
Bez toho aby mi dali šancu a pozrela ma moja doktorka ma poslali preč, dokonca mi to nezapísali ani do materskej knižky , ostala som ako "Obarená", smutná a bezradná, vyčerpaná som sa dovliekla domov.
A to bol začiatok našich veľkým a bolestných trápení 😢
29.9. v pondelok som v noci , začala pociťovať tlaky na maternicu, malý menej kopal iba raz za hodinu, myslela som si , že spinká, okolo pol šiestej v utorok 30.10, už začali tlaky ako pri menzese a ja som už vedela, že je veľmi zle a začínajú sa kontrakcie, bolo mi treba na potrebu a pri utretí už bola čerstvá krv. Nastala hrozná panika a stres, urýchlene sme s mužom naskočili do auta, dostať sa v BB v špičke týždenej do nemocnice, je skoro zázrak, manžel zapol 4-smerovky, porušil všetky dopravné predpisy, a nakoniec sme dorazili na Urgent v Novej nemocnici , kde ma okamžite vyložili na kozu a doktor mi povedal hroznú správu " Ste otvorená na 8-prstov", môj plač musela počuť celá nemocnica 😢 , okamžite ma brali na pôrodnú sálu.
Vyložili ma na pôrodnícku postel, okolo mňa sa zhŕklo kopec doktorov, a prišiel primár, doniesli Sono a primár ma vaginálne pozrel zo spodu, zistil, že jeden z placentových vakov tým, že sa otvoril krčok sa vyvalil von aj s plodovou vodou, otovrená som bola iba na 2-prsty. Do toho som sa zmietala s pôrodnými kontrakciami, sestričky z pôrodnice ma snažili upokojiť, hneď mi išlo do žili magnézium, inekce do zadku pre Bobáčika na vývin pľúc 😢 , pretože sme boli len v 23tt, a ešte lieky najsilnejšie na ustúpenie kontrakcií. Vznikla možnosť, že ak sa to ustáli a kontrakcie ustúpia a 24-hodín vydržíme, pokúsi sa primár mi vsunúť vysunutí plodový vak naspäť a "ZAŠIŤ" mi krčok maternice aby sme to v ležiacej polohe vydržali aspoň do toho 28-tt tehotenstva. Bála som sa aj cikať, aj piť aj pohnúť, a kontrakcie prechádzali vydržala som to do druhého dňa 1.10, rána , ale osud to tak nechcel, o pol šiestej ráno mi praskla plodová voda a šance na záchranu Bobáčika začali byť minimálne a začal sa boj aj o môj život 😢 .
Bobáčik bol sledovaný Sonom, stále kopkal aj keď nemal plodovú vodu, trpela som , plakala som , vedela som, že je to zlé.
Večer 1.10 o 22/50 začali znova kontrakcie, silné 2-minútové, až celú noc, menili sa služby o 7-hodine ráno 2.10, prišla do služby môjho oca manželka , pôrodná sestra, a výborný doktor, otvorená som bola na 4-prsty, zapli mi do žili vyvolávačku, nastali kontrakcie silné , okolo mňa boli milý ľudia, taký mladý záchranár zo školy, šúchal mi chrbát aby som to celé prekonala, manžela nechceli pustiť dnu, nakoľko išlo o predčasný pôrod, prišla za mňou primárka z JIS detskej vysvetlila mi celú situáciu, že je to potrat, a aké sú mizivé šance pre nášho Bobáčika, 😢 .
Prišla hodina 10/04 a otvorila som sa na 7-prstov, doktor skontroloval Bobáčika sonom zistil, že je už dole v krčku, prišla zvieracia kontrakcia, a Bobáčik vypadol zo mňa von 😢 , ihneď ho brali do inkubátora, videla, som mu len hlavičku, bola to otázka sekúnd. Potom ma uspali a urobili mi kyret. Zobudila som sa zhruba o hodinu a povedali, mi že Bobáčik je v inkubátore, museli ho resustitovať, a Vážil 550 g, 35cm meral.
Prišiel manžel s dcérkou za mnou plakali sme všetci, celé telo ma bolelo, a "Duša bola úplne zdrvená".
Previezli ma z pôrodnici na Gynekológiu 1, bola som sama na izbe, prišli z rodiny, doniesli mi anielikov, snažili sa všetci ma upokojiť..., ale nešlo to... 😢
Bobáčikovi sme dali meno "Romanko", poobede som na vozíku mohla ísť Romanka pozrieť k inkubátoru.
Upozornili ma , že nesmiem pred ním plakať lebo mu môžem ublížiť, ...vošla som dnu a videla som "malú, krásnu, bábiku, napojenú na hadičky, vizeral presne ako môj muž, v duchu som sa sním zhovárala, a on pohol briadkou aj nožičkou mikol, ovládala som sa silou svojej vôle. Náhoda chcela , že ho mala na starosti moja spolužiačka z detstva, plakali sme obidve spolu, upozornili ma znova za možné následky, keby prežil, ako je slepota, hluchota, demencia, nedovivíjané pĺucka a tiež aj obličky, nakoľko to bol veľmi malí týždeň.
Vrátila som sa na izbu, plakala som plakala som, ....................... 😢
Na noc mi dali Diazepan, zavreli sa mi oči , ale o 22-tej hodine, prišli primárka z JIS a moja spolužiačka, a ja som vedela, že sa stalo niečo veľmi zlé 😢
Pod vplyvom Diazepanu som mala dvojité videnie, mi povedali to najstrašnejšie čo mi mohli povedať,
že môj vymodlený synček "ROMANKO" ..."UMREL" 😢 😢 😢 , spýtali sa ma či ho chcem ešte vidieť.
Zobrali vozík a odviezli ma k inkubátoru..............
...Bol zabalený v dečke , na hlavičke mal malú čiapočku, zobrala som si ho do náručia, videla som jeho malinkú tváričku, na očkách ktoré mal ešte zavreté mal miháničky, nožičky a ručičky už mali malé nechtíky, bozkávala som jeho telíčko, a srdce mi zvierala neskutočná bolesť, ktorá nikdy nevymizne 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Popriali mi úprimnú súsrasť, a zobrali ho preč.... 😢 😢 😢
Už navždy.............stal sa malým nádherným anjelikom...................... 😢 😢 😢
CHYBA Doktorky , ktorá podcenila zápalový proces v tele rizikovej matky , ktorá sa snažila s mužom o dieťatko 11-dlhých rokov nám ho zabila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nikdy jej to neodpustím, aj keď už nebude nikdy návrat späť a môj synček sa mi nikdy už nevráti, nedovolím aby sa to stalo ešte niektorej inej žene"
Všetko sa to dalo na prešetrenie "Zanedbania zdravotnej starostlivosti" a verím, že sa to dotiahne do toho konca a zabráni to ďalšej rane osudu pre iné matky.
Je to smuté čo som napísala, ale musela som, a prosím vás ani v náznaku nejakej maličkosti sa nedajte odbyť lekárom, vyšetrite sa nedopuste aby sa to stalo aj vám.
Z koníka sa odmlčím, lebo nemôžem ďalej.......
Musím skúsiť, žiť aj keď je to ťažké, lebo mám dcérku a muža ktorý ma potrebujú, synáčika si pochováme a bude náš anjielik navždy 😢 a ak nadobudnem časom psychićkú a fyzickú odvahu, skúsim to snáď znova.
TEHULKY dotiahnite to prosím vás do konca, prajem vám krásne zdravé detičky 😵
Stimulky moje "Hlavne", DIORKA, LENKA20, BETIANKA, ZUZLÍK, ELIANKA, KATY2, ZABKAEVKA,KUSPITKA,CSILLA, ale samozrejme aj všetky ostatné, držím vám z celého drca palce aby ste to dokázali ........
Nikdy na vás nezabudenem
..........................Pá, cmučky, aj za Bobáčika-Romanka............. 🙂 😵 🙂

julietka
5. okt 2008

takynka 😢 😢 😢
ani som nevladala docitat cez slzy do konca tvoj strasne smutny pribeh. ani nenachadzam slova hodne utechy..to co sa ti stalo je vrchol najvacsieho zialu, co sa jednej matke moze stat!!!
a vrchol zanedbania zdravotnej starostlivosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

takynka, zelam ti teraz vela sily, ktoru budes potrebovat. A ked preboli obdobie najtazsieho najhorsieho smutku za anjelikom, mozno sa predsa len pokusite o dalsieho anjelika, ktory vam sice nenahradi vasho Romanka, ale budete ho rovnako milovat.

miroslava33
5. okt 2008

takynka
je mi to strašne luto.. ked som to čitalala - plakala som ...
čas postupne pomôže uhladiť bolavé rany... neskôr snád najdeš silu skusiť
znova bojovať o miminko ....

hava77
5. okt 2008

taky je mi to strasne luto..... 😢 😢 😢 je to hrozny pribeh, ktory trha srdce mne a co este tebe a tvojej rodine....clovek ledva cez slzy pise 😢 😢 😢
prajem vam vsetkym vela sily ktoru budete potrebovat na prekonanie tejto tragedie, a nech najdete silu bojovat dalej, kvoli Romankovi....

tu doktorku by som asi uskrtila vlastnymi rukami........mali by jej odobrat diplom 🙄

mirusch
5. okt 2008

Takynka. Boze moj, dufala som, ze bude dobry koniec 😔 😔 ☹ Placem ako dazd. Prajem tebe a aj manzelovi vela sily, nech vam vas anjelik zosle pokoj do dusi a vy sa pokusite o dalsieho anjelika. Zlatusik, myslim na teba. 😔

dicinka1
5. okt 2008

TAKYNA...prajem ti vela sili,aby si to zvladla...viem,ze nikto nikdy tvoje rany nezahoji...obdivujem ta,ze aj napriek tomu to nejako zvladas...Za teba a ZA ROMANKA sa dnes vecer pomodlim a zapalim si sviecku..ja som stale dufala,ze budete obaja ok..ze sa nic nestane..ved kopu deti tak prezilo...ale asi ho PANBOZKO povolal k sebe preto,lebo bol velmi dobry anjelik...muselo to byt hrozne vediet,ze ho obimas naposledy..tvoj prispevok som citala s pauzami,lebo cez slzy som nemohla citat...snad ked prejde par mesiacov..a ako tak sa s tym vyrovnas,tak pojdes na dalsie IVF-KET.drzim ti palcekyy.....cely cas som na teba myslela,drz sa...uprimnu sustrast celej tvojej rodine takyna..z uprimneho srdca...MARIKA ☹ 😢 😢 😢

mirusch
5. okt 2008

Popri tom som si ani nevsimla spravicku od Zulky. Zulik, je mi to luto, ze to predsa len nevyslo. Kurnik, co uz nie je na tomto svete ziadna spravodlivost 😠 😠 😔 Kam sa ja hrabem s mojimi problemami. ☹

pipka
5. okt 2008

takynka, ani neviem co napisat 😔 😔 😔 slzy mi tecu, boooze to je nespravodlive. Pomodlim sa za Romanka a budem si veeelmi zelat, aby ti raz a dufam, ze coskoro robili radost minimalne dvojcata. Chlapcek a dievcatko 😵 😵 a ty uz budes mat na tvari vzdy len usmev a uz nikdy nie taky zial ako prave teraz ☹ 😔

veeeelmi ti to zelame aj smojim manzelom a nasou Hanulkou 😉

katy2
5. okt 2008

takynka 😢 😢 😢 😔 neviem, co mam napisat.... cez slzy nevidim pisat..... strasne citim s tebou, prajem ti hrozne vela sily.... na romanka myslim v modlitbach..... mate anjelika, ku ktoremu sa mozes modlit.... prajem vam uprimnu sustrast 😔 😔 😔 😢 😢

ikuska
5. okt 2008

Takyna moja, je mi to strasne luto, co si si musela prezit kvoli jednej doktore, ja by som jej tiez odnala diplom.
Mne pravdepodobne tiez predchadzajuca gynekologicka pokazila moj gynekologicke organy, podla nej som prekonala na lavom vajcovode vodovu cystu, ktoru mi liecila a z tej cysty vzniklo mimomaternicove tehotenstvo a odvtedy mam problemy s otehotnenim, s diagnozou nepriechodne vajcovody.
Bohuzial, ja nemozem na nu podat ziadne ZANEDBANIE, lebo toto vsetko mi doslo postupom casu, teraz ked si riesim problem s otehotnenim.
Drzkaj sa.

kukulik30
5. okt 2008

Boze Taky.....uprimnu sustrast 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 ....nedokazem vyjadrit moje pocity, nenachadzam slova .....placem 😔
.....nech Vas teda vas anjelik Romanko v nebicku ochranuje...verim, ze najdes silu pokracovat dalej a vy sa budete tesit z dalsieho dietatka......modlim sa za Vas

dior
5. okt 2008

😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

tinucha
5. okt 2008

Takynka je mi z toho hrozne. ☹ ☹ ☹ Ani si neviem predstaviť bolesť, ktorú zažívaš. Je mi to veľmi ľúto. Prajem ti veľa síl.

ufko
5. okt 2008

mila takynka..

prosim skus pozbierat vsetky svoje posledne sily a zi dalej kvoli malinkej dcerke a manzelovi a rodine, ktora ta urci podrzi a bola pri tebe ked si to najviac potrebovala..
Romanko je v nebicku s ostatnymi anjelikmi a usmieva sa na vasu rodinku, urcite citi, ze za nim smutite a velmi sa trapite, ale usmieva sa..pretoze jemu je "tam hore" krasne a dobre" cely zivot bude na vas pozerat a bude tu navzdy s vami..

uprimnu sustrast a prosim neopustaj sa.. nadej zomiera posledna..

ell7
5. okt 2008

Takynka velmi velmi ma to mrzi a je mi velmi smutno, verila som ze to dobre dopadne. Cez slzy ani nevidim. Uprimnu sustrast

veracruz
5. okt 2008

taky, myslim, ze teraz ziadne slova nezmensia vas zial ☹ prajem vam vela vela sil a verim, ze stastie v podobe druheho babatka niekde ciha a urcite si vas najde.... drzte sa!!!!!!

savia
5. okt 2008

Takynka,
aj ked už na koníkovi neprispievam, občas sem nakuknem ako bývala spolubojovníčka a to, čo som si prečítala posledné dni ma prinútilo o veľa veciach premýšľať....o spravodlivosti, Bohu.....Taky, Tvoju cestu som občas pozorovala a bola som rada,že je všetko v poriadku. A zrazu prišlo toto...Ty sama vieš,ako veľmi to bolí,ako veľmi chceš svetu vykričať svoju bolesť...Neboj sa ju vykričať,máš na to právo! Ale aj táto bolesť časom ustane a Ty si svojho Romanka necháš hlboko v srdiečku a vždy bude pri Tebe! Musíš veriť, že ked sa dáš dokopy a rozhodneš sa pustiť do snaženia,už nikdy nenatrafíš na takýchto nezodpovedných lekárov!!! Prajem Ti v živote veľa sily a nádeje.Slnko opäť vyjde!

Zuzla80, je mi ľúto ako to všetko dopadlo, strašne som Ti držala palce,ale nechcem Ťa rozľútostiť,si silná bojovníčka a už teraz viem, že si pripravená ísť za svojím cieľom! 😉

Dicinka, gratulujem....si batoh pozitívneho myslenia....

Dievčatá, veľmi Vám všetkým držím palce, hlavu hore, zlé veci sú už za nami!!!!!!!!!!!

bianka30
5. okt 2008

takyna jedine co mozem povedat je ze i je to neskutocne luto.... anjelik nech sladucko spinka... bude na teba davat pozor... 😢 😢 😢 😢 😢 😢

dracik1
5. okt 2008

takynka, prajem VAm vela sil.....
romanko sa nam Vas urcite usmieva z nebicka....

dracik1
5. okt 2008

zuzlik, je mi to velmi luto 😔 , dufam, ze mate este mrazacikov a ze to este skusis....

steva
5. okt 2008

takynka prajem vam uprimnu sustrast 😢 😢 😢 je to nespravodlive.modlim sa aj ja za romanka 😔 😔