Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

zulka29
5. máj 2009

Gabi 🙂 a podľa oplodnenia vajok na ňu horoskop nesedí? 😕 😀

gabika24
5. máj 2009

keď to mi nikdy nenapadlo. a potrebovala by som zistiť, kedy to bolo, lebo to bolo 3. ket, et sa nekonal, prvý ket bol v júni - ale neviem koľko som mala pauzu 😅
a ďalšia vec je, že všetko sedelo podľa menštruácie, ešte aj pri kete povedala dokyna, že "hups, a toto tu máme čo?" no viac mi nepovedala, keď som sa pýtala, len ostala nejaká prekvapená. ale všetko vyšlo presne podľa menzesu, ešte ani v blave im ten termín po ket nesedel, tak nevieme,či sa v podstate nestal zázrak - lebo vtedy mi po kete jedinýkrát ani neukázali, že kade embryjko išlo do maternice a pod. tak neviem, už sme po tom nepátrali, podstatné bolo, že som ostala tehu. skúsim ale pozrieť, keď budem mať viac času 😉

zulka29
5. máj 2009

Gabi, nepátraj, je to jedno, len ma to tak dnes pri obede napadlo 😎 😀

gabika24
5. máj 2009

zulka, možno raz pri troch deťoch si doprajem luxus pátrania 😀

fedra
5. máj 2009

ahojte ... jeeej Kvetka, Gabika, som rada ze sa tu sem tam aj niekto objavi. Ja vzdy nakuknem a chudatko tem niekde doooolu 😢
Citam, ze sa bavite o polohovani na brusko. Tak tu mame problem aj my. Nasi krasne dvihaju hlavky, ked ich dviham z lahu do sedu, aj ked su na pleci. Ale ked ich dam na brusko, sibnu hlavu na jednu stranu a do 5 min spia. A neviem, mozem ich nechat takto podriemat zo hodinku ? Jasne, ze sedim pri nich. No neviem ako sa mame naucit past baranceky 😔

Inak sa mame fajn, drobci rastu ... dnes sme boli na poradni tak maju 60cm a maly 5,1kg a Dorka 4,5kg. Uz si rozpravaju, smeju ...

kvetka2
5. máj 2009

ahojte babulky, tak som rtu znova 😉
dakujem všetkým za rady, asi ho musím dávať na bruško ešte častejšie a skúsim aj tanittkynu polohu na tigríka.
jéj fedri, tvoji drobci sú akí šikovní. Ja sa trošku utešujem tým, že predsa len sa narodili o mesiac skor, tak niečo môžu robiť neskor v porovnaní s "rovnako"starými" detmi. Aj ked Terezka, ide skoro podla knihy. Ale každé bábo je iné a Tomáško je trošku lenivejší- on je taký vegeťačik, kludne papká, ale sa ovela viac smeje a aj sa skor smial ako Terezka. A malá sa niekedy pri jedení trepe ako larvička, začne vrešťať- jedným okom ma sleduje,čo urobím, odrazu prestane a papá dalej. Neviem, asi ma skúša, lebo to robí len niekedy. Dnes ráno sa zase trepala a nechcela papať a pritom sa zobudila s krikom na papanie, dala som ju do postielky nech sa ukludní. A hned stíchla, kukala na mna z postielky a škerila sa. No čo s nou? Tak som ju po chvíli zobrala a kludnú dokrmila 🤐 Fedri, inak spinkanie na brusku pod dozorom je v pohode, aj moji tak spinkávali cez den. Mne to doporučila doktorka, ked boli soplaví.

tanitta
6. máj 2009

ahojky...
Fedri... kludne ich tak nechaj pospinkat...ved nespia tak celu noc...kedysi sme spavali len na brusku...v dnesnej dobe je to koli prestatiu dychania..ale si pri nich tak si ich odkontrolujes...inak my sme tak nespali vobec len v inkubatore 😕 ....doma uz nie...a ste velmi sikovny...oni na to sami pridu ze treba sa obzerat dookola... este ani poriadne nevedia zaostrit vidia cca do 30cm...tak im to pride nezaujmave kukat sa niekam...mate este dost casu...na riadne drzanie...nas veduci zacal snad az po 4mesiaci tak riadne...
Kveti...my sme sa nakrmili teda tiez riadne snad aj 10x denne.. potroske...naraz vela nespapal(60-80ml) tak ked sme chceli aby nejake tekutiny mal a priberal ako tak tak sme davali castejsie....a je to aj dobre koli tomu keby napr. ste mali problem s grckanim....na spustenie spolikov je fakt dobre dat na baranov a nechat vyrevat.... a potom poodsavat odsavackou... ale odsavat len vtedy ked je chory a soplikuje inak sa nedoporucuje len vytierat tycinkami...a ja pouzivam physiomer na precistenie...
tak sa drzte mamicky 😉

takyna
autor
7. máj 2009

Tanitka inak mozno by si mala fakt skusit na noc , nejaku hustejsiu kasu, prespi mozno aj viac hodin, a dudel nebudete potrebovat 😉 , ved ste polrocny uz skoro, ak nezabere tak si vyzaduje len tvoju pozornost nocnu, a potom uz len ten praskovy cukor na dudel 🙂 😉

Jupí uz budete aj sami sediet? 😵

hava77
7. máj 2009

ahojte 🙂 teda citam o tom polohovani na brusko, a my spinkame na brusku aj 3-4 hodiny. ale je pravda ze len na monitore dychu. a tiez to nechce kazdy den....tak dufam ze ho nenechavam dlho 😕
nam sa noci trosku ukludnili a budi sa nam uz len 2 x za noc. len neviem ked sa rano zobudi tak kolo 7-7,30 tak sa napapka a a uz od nejakej 8,15 spi aj tri hodiny. no a potom poobede uz len take predriemkania max po hodinke.
a s cumlom mame problem, ked vypadne a to dost casto, tak musime behat....dost ma to hneva ale bez cumla ruci jak operny spevak 😝
tak sa zatial majte krasne....

fedra
7. máj 2009

havka ahoj ... to som rada, ze sa ozves a ze sa mate fajn. Inak nam je taka ududlana Dorotka. Aj ked spia von, kym poriadne zaspi a vypadne jej dudel, tak spieva. Nasi sa zobudzaju okolo 3.00-4.00 hod a potom o tej siedmej, to uz su hore az kym nejdeme na obed spinkat von

lucietta
11. máj 2009

fedra nasa mala od prveho mesiaca spavala zasadne na brusku cely prvy rok...mali sme Nanny, takze som ju zapla a nechala ju tak spinkat 😀 a pohodka 😀

tinucha
13. máj 2009

Ahojte kočky. Prepáčte, ale pri drobcovi toho veľa nestíham, tak som vás nečítala už ani nepamätám. Vidím, že sa vám darí, Zulka, teším sa, že si OK a skoro som odpadla, že už 19.tt. Pohyby už cítiš? Už viete čo to bude?

Kvetka, môj Filipko má 3 mesiace a hlavičku zo sedu začal dvíhať až teraz, ale na brušku ju dvihol už skôr. Nám ukázala neurologička ako mu dať ručky pod seba (ako by sa modlil), hlavičku nie nastranu ale rovno a on sám si hlavu potom dvihol. Ak to nepôjde na 1x, pôjdeto neskôr, to nevadí. 😉

Všetka vás pozdravujem. 🙂

takyna
autor
13. máj 2009

Tinuska ten je krásny,úžasný, všetko ti je vopred odpustené 😀 🙂

takyna
autor
13. máj 2009

Ešte som chcela napísať, že nechcem byť zákerná, ale naše detičky sú najkrajšie 😉 , aspon pre mňa........pá 😵

tinucha
13. máj 2009

Takynka ďakujeme. 🙂 🙂 🙂

zulka29
14. máj 2009

Jeej Tinucka prišla a má nové fotečky v albume 😵 Filipko je aký fešák 😀 zlatučký je a vyzerá byť taký starší ako 3 mesiace, veľký chlapisko 😉 😵
Ja už dnes 20 tt 😵 , pohyby cítim už asi týždeň, ale tak dole nad chlpkami 😕 je to ok? 😅
Takynka, máš pravdu, tie najkrajšie a najmilovanejšie 😵

zuzla80
14. máj 2009

Tinusik ahooooj - rada ťa vidím, no ja sa tiež musím pridať k Taky názoru, že tie naše "umelinkové" detičky sú nádherné. Fakt je krásavec ten váš Filipko a rastie ako z vody a tie okále 😉 Tak sa držte a hlavne v zdraví 😉

tinucha
14. máj 2009

Zulka, tak dodatočne gratulujem k pohybom. Môšeš ich cítiť aj tam, prečo nie. 😉

Zuzlik ahooooj, ja som ťa hľadala, ale nemala som čas pozerať dozadu. Ako sa máš?
A ďakujeme za pochvaly. Filipko výzorovo fakt vyzerá na viac. Tuším ako novorodeniatko vyzeral tak týždeň. 😀 Tuším som ho prenášala viac ako týždeň 😀 😀 😀 (aj keď to nie je možné, ja viem 😀 ).

zuzla80
14. máj 2009

Tinušik nemusíš študovať - ja ti to v skratke resp. jednou vetou napíšem - mám sa tak primerane stavu a počasiu 😀 ale nie - mám za sebou už jeden soft v Brne, žial s negat. výsledkom a chystáme sa na ďalšie a verím, že už posledné 😉 Už by fakt ta motyka mohla vystreliť aj u nás.
Držte sa s Filipkom - ja už moc na bab@tko nechodím, teda skoro vôbec - mala som s tým dosť problém, vieš sú tam babule, čo otehuľkovali v rovnakom čase a vieš, neže by som sa netešila s nimi, ale dosť, aj po tak dlhom čase ma to tak vnútorne trápi, že prečo - tak som si radšej dala pauzu, ale neviem dokedy.
A nakukni aj častejšie - vieš, že sa poteším a aj Filipkovým fotečkám 🙂

tinucha
14. máj 2009

OK, Zuzlik chápem. 😉 Budem sa snažiť ak sa bude dať chodiť aj tu. Chýbaš mi a strašne silno ti držím palce!

hava77
20. máj 2009

aahojte 🙂 tato tema nejak upada, uz aby sa nasli nove ketulky ktore to zlepsia 😎
fedri ako sa mate?
tinuchka filipko je krasny....
pointka tiez sa ozvi nech vieme ako je s tebou a so sofinkou?
katy a ty? este si 2v1.....stracam prehlad kto je momentalne na rade 🙂

pointka
20. máj 2009

ahoj havka, je vy uz mate vyse mesiaca 🙂

ja som makurat dnes bola na kontrole, mala ma 2,4 kg, vsetko OK, len placenta zacina uz trosku zriet.
dokina mi dala termin, kedy ma sluzbu, tak ze 13. alebo 20.6. mam ist rodit 🙂

meleri
25. máj 2009

Ahojte holky,

chtěla bych se zeptat, jak je to s tím KETem když ještě kojím? chtěli bychom na to znova jít příští rok, nebo už dřív, možná tento prosinec (december) ale vůbec nevím jak to probíhá? chceme se objednat už v září (september) na kontrolu ale nevíme vůbec jestli to není pozdě a nebo naopak brzo?

jak vůbec probíhá ten KET? je to taky tolik hormonů?

Měli jsme 5 IUI a 2 Ivf ICSI z toho dvojčátka jedno odešlo v 8 tt. pak sem ležela s placentou praeviou v nemocnici ale máme krásného chlapečka, a už bychom chtěli dalšího aby nebyl sám..jen mám hrůzu z dalšího těhotenství, ale nadruhou stranu toužím po normálním těhotenství a porodu.. jste tu někdo na tom podobně?

děkuju.

pointka
25. máj 2009

meleri pri kete beries len hormony na vystelku maternice - estrogeny, nic viac a potom si akurat davas utrogestan na udrzanie tehotenstva.

Transfer prebieha ako pri ivf. Ci to mozes pocas ojenia neviem, to si radsej zisti, ale podla mojho nazoru skor nie ako ano, nakolko predsa musis brat tie estrogeny a tie nemozes uzivat pocas kojenia.

meleri
25. máj 2009

Pointko,

díky! určitě se objednáme na konzultaci, čím dřív tím líp. Jo ten ultrogestan si pamatuju z minula...slušně se mi po něm motala hlava.. 🙂

no snad to zvládnu.

měj se a užívej těhotenství! 🙂

fedra
2. jún 2009

ahojte babenky, dlho som tu nebola, ale vidim ze nie som sama 😅
Havka, Kvetka ... tak ako s drobcami. z nas je teda veselo. Drobci uz hodne vnimaju, nechcu byt ani chvilku sami, stale na nich treba hovorit a robit sprostosti, hlavne Matusko je taky certik. Stale sa smeje, ked sa nieco okolo deje, ale nechat ho chvilu sameho lezat, to je krik /nie plac, on zurivo vykrikuje 😀 /. Dorotka je take male mrncadlo, este stale nam po papani trosku pogrckava, tak len cakam, kedy uz budu papat aj nieco ine ako mliecko.
Ak si najdete chvilku, ozvite sa ako zijete
pa,pa

hava77
2. jún 2009

ahoj fedri, ja tiez nemam vela casu, ale ked uz tak chodim teraz do snaziliek "ivf nadej pre pokr. snz 4"
a v podstate vsetky kocky zo starej party su teraz tam.....nie ze by som bola uz zase snazilka 😀
tak nas adamko presiel viacerymi zmenami a teraz ma obdobie tiez ze nechce byt sam a daked yje to na nervy....no ale co uz. tiez tak horsie spava cez den ale zase celkom dobre v noci. no a autosedacka je nieco prenho, tam prespi v pohode aj 4 hodiny. takze asi tak. som rada ze si sa ozvala 🙂
tak prid nabuduce rovno do snz 😎

melisska
29. máj 2010

dievcata , co ketkarky uz nie su?????

ludmila007
7. jún 2010

Ahoj! Ak ta to potesi, tak ja som KET. Absolvovali sme ho teraz v maji a cakame ako to dopadne. je to pokus o nase druhe babo. Aj pri prvom to bol KET. Danielko bol v mrazaku len dva mesiace. teraz je to trochu dlhsie.

dicinka1
13. júl 2010

ahojte..ja som chcela ist na ket v máji..ale nevychadza nam to..a pravdepodobne ani už na ket nepojdeme koli zdravot. problemom manžela ..zlyhavaju mu obličky,takže ja budem musiet ist do prace predčasne..je mi to tak luto..nechapem prečo nás Boh tak tresta... ☹