Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

beke
15. jan 2009

tinus, držím palčeky...už sa ti to kráti 🙂
fedri, blšky rastú poriadne, gratulujem 🙂

Aj môj malý má už 2.8kg 🙂

zuzla80
16. jan 2009

Ahojte moje múdre sovičky 😀
Tak ja hlásim, že mršina včera kooonečne dorazila, tak mi držte palce, aby perinka narástla bez hormónov a aby som aj ja už konečne tešila z rastúcich TT. 28.1 by som mala ísť do Helíku na ultrazvuk 😉

Pozdravujem vás všetky do jednej 😵

katy2
16. jan 2009

Ahojte,
tak som sa prave vratila od gyn. Totiz rano som volala o vysledky z tripple testov a sestricka mi nic nechcela povedat, len ze mam prist za Dr. Testy vysli pozitivne, ale LEN vzhladom na moj vek v case porodu.... (39) Inak su hodnoty v norme... Dr. ma posiela na genetiku, ale som mu vravela, ze tu uz mame za sebou a vysledky su uplne v norme.... Aj screening NT v 1.trimestri vysiel v poriadku.... On vravel, ze sa nemam obavat, ze tie tripple testy su uz zastarane a dolezity je NT a ten mam v poriadku.... Tak ja teda neviem... Na amnio ist nechceme.... 😔

hava77
16. jan 2009

katy my sme sa tiez rozhodovali ci ist na amnio, ale kvoli genetike.... vyresili sme to takto: zapalatili sme si utz mimo tych planovanych /20,30tt/, dr nam maleho premeral a povedal ze je zdravy a amnio je uplne zbytocna, lebo na malom by sa to uz bolo ukazalo. potom sme to sli konzultovat na genetiku a tam nam dr. povedala ze vzhladom na screening v 12tt a tento utz v 18tt by ani ona "pod vahou dokazov" na amnio nesla a ze chape nasu obavu z amnia

pointka
16. jan 2009

Katy, neboj, urcite je to OK, inak by ta silou mocou posielali na amnio.
Ved v junovkach si videla kolkatim babam tieto testy vysli pozitivne a maju babatka v poriadku.
Urcite ste OK! Kedy ides na 3D?

katy2
16. jan 2009

mne dr. vravel, ze podla neho je babo v poriadku.... lebo my sme na genetike boli a tam bolo vsetko v poriadku... aj NT.... On vravel, ze to len tak vyhodnotil pocitacovy softver vzhladomna moj vek.... Ja idem na morfologicky uzv az 6.2. Je to este daleko, ale dlha je cakacia doba..... Mozno tam skusim zavolat, ci nas nevezmu skor.... 😔

hava77
16. jan 2009

katy tak skus niekde inde, daky sukromnik /ale lepsi 🙂 / ti to spravi urcite...my sme platili 500,- a vobec to nelutujem.

katy2
16. jan 2009

uvidime.... ale babo by som nedala prec ani za nic 🤐 takze je to asi v podstate jedno.... 😒

hava77
16. jan 2009

tak bud v pohode a na vsetko sa vykasli.....my sme si tiez povedali ze ho lubime nech je aky chce 🙂

lenka20
16. jan 2009

katuska urcite bude tvoje drobatko zdravucke, neboj sa, tripplaky su naozaj len take zastarale tapanie, predsa z tvojho veku nemozu usudit nic, aj 50-tnicky rodia zdrave deticky, netrap sa a uzivaj si tehulkovanie, male bude zdravucke a to som nejaka vestica 😉 😵 😵 😵 😵
zuzlinka - gratulujeeeem k poslednej mrche, hor sa na KET 😀 😵 tak nech perinka pekne rastie 😉 musi, ved mala dlhy oddych, tak teraz bude vysokaaaaaa 😅 😅

hava77
16. jan 2009

ahoj leni 🙂
katy lenka ma pravdu, ja som bola v nemocke s pani ktora rodila a mala 47 a kedze prisla na to ze je tehu az na konci 5 mesiaca, tak sa tieto "mile" vysetrenia nekonali 🙂 🙂 🙂

katy2
16. jan 2009

babenky, ste zlate... dakujem 🙂 aj ja to niekde vo vnutri citim, ze babo je v poriadku..... 🤐

zuzla80
16. jan 2009

Katy určite bude všetko v tom najlepšom poriadku - myslím, že v dnešnej dobe sú ultrazvuky na omnoho lepšej úrovni a vedia viac odhaliť ako tie zastaralé testy. Zbytočne tým matku len stresujú a tá to potom prenáša na babätko. Neboj bude dobre, verím, že po tom všetkom čím ste si prešli, inak ako dobre ani byť nemôže. Držte sa 😵

juja
16. jan 2009

Ahojte kočky...ja len tak na skok, ale keď dôjdem domov určite si Vám prečítam podrobne...
chcem len povzbudiť Katy nech sa nebojí tých výsledkov...to je na Slovensku "normálne", že 70% ženám vyjdú tripláky prvýkrát "všelijako" len nie tak ako by asi mali 😠 ...naozaj majú zastaralé testy a žena akonáhle má po 30-tke, tak už sa im do ich tabuľky veľmi "nehodí" lebo nad 30 rokov to si už hotová starena 😝 ..práve preto sme išli do Čiech na skríning v 1 trimestri, ale to som tu už písala....Katy neboj sa bábatko je v poriadku aj ja som bola na opakované testy, lebo sme tie prvé mali "hraničné" a bola som aj na konzultácii na genetike a všetko je nakoniec v poriadku a doki tiež priznal, že majú zastaralý systém a na nové testy nie sú v našom zdravotníctve peniaze...ja viem, že mne sa to hovorí, ale hlavne sa nestresuj určite bude všetko OK a bábatko bude zdravé 🙂
..bežím kočky, ale ozvem sa ...my sme boli dnes na morfologickom UTZ ..všetko zatiaľ OK a je to vraj chlapec na 100% 😀 😉

kvetka2
16. jan 2009

ahojte 🙂
ja sa hlásim na skok z nemocky, 🙂 ešte sme 3v1 , beriem infúzie 3xdenne zatial som stále otvorená na 1cm tak musíme vydržať čo najdlhšie, aspon 1 týžden. inalk sa máme dobre, brusko mám ako sloník 🙂
držkajte sa 🙂 katy bude to isto ok, bábo je v poriadklu 🙂 🙂 😉 😉
zuzlík držím palčeky 😉
fedra ste dobrí, len tak dalej 😉

dracik1
16. jan 2009

lenuska, ahojky, neboj sa , oboch ich pestujem ako v bavlnke, potom si mozes vybrat ktoreho chces 😉

kvetuska, vydrzkaj este ten tyzden, deticky budu vyvinute, aj plucka budu mat OK...ja som nenavidela nemocku, chcela som byt doma, rychlo porodit deticky....ale ked som videla, ako mozu byt poskodene deticky , ktore sa skoro narodili, tak som sa velmi hambila 😔

kocky, a nebojte sa tych blbych testov, tak dlho ste cakali, takze babatka budu urcite zdrave 🙂 , ja som otehotnela v 34r a rodila som v 35ke 🙂

tanitta
17. jan 2009

Caute babulky 😉 ...
Zuzla.. tak predsa... konecne ... 😉 ...dosla... ...potvora...je dobre ze ides v prirodzenom...mne to nikdy neslo tak 😕 ...
Jujcek...samy chlap 😀 ... ale nevymenili by sme ich za nic 😉
Katy...kocky uz napisali vsetko...takze drzime palce a urcite bude vsetko ok;)...
Kvetka...uz ste krasny tt 😵 ... ale este kusok by neuskodil 😉 ... plucka su uz vivinute koncom 34dozrievaju...
... my sme mali vesele rano.. boli sme hore od 3.30-7°°... 😎 ... ale je zlaty ked kuka tymi kukadlami z tej perinky...
paa

juja
17. jan 2009

Ahojky 🙂
Dráčik ahoj, ako sa máte? ...chlapci poslúchajú?
Kvetka tak to je super, že ste ešte 3v1, len sa držkajte a vydržte čo najdlhšie, veď už to nebude tak dlho trvať a budete všetci pekne spolu 😵 .... tak nech ti ten nekonečne dlhý čas v nemocke rýchlo prebehne.. 😉
Zuzlík, moja držím Ti moooc palce nech perinka krásne narastie a nech Vám to v tomto cykle vyjde 🙂 ...a nezabudni na chilly a trošku vínka.. 😉
Tanitka tak zase ste mali "nočnú" ? ....ale tým krásnym kukučom z tej perinky má iste odpustenú každú prebdenú noc... 🙂
My sme boli včera na návšteve u priateľov a prišla tam jedna kočka s dvojičkami - dievčatkami, ktoré budú mať budúci týždeň rok a už začali chodiť. Vám poviem klobúk dolu, tá kočka mala stále čo robiť.... raz jednu nakŕmiť, potom druhú....potom prebaliť...no stále niečo ...ona mala kávu na stole 2 hodiny a keď sme odchádzali ešte stále ju nemala vypitú. Kočky ja Vás všetky obdivujem....ja neviem ako to budem zvládať s jedným drobcom.. 😎
Inak včera som zavítala do predajne pre deti, (chcela som susede kúpiť niečo na malého) tak som sa pokukala po kočíkoch, trošku sa informovala...najlepšie sa im predáva X-lander a Chicco 3 kombincia, lenže mne sa zdajú tie vaničky veľmi malé a úzke 😕 , tak mi pani predavačka povedala, že si máme kúpiť samostatný hlboký kočík a že najväčšiu vaničku čo videla má Chicco Basic aj mi ho ukázala, ale len na obrázku, lebo keď ich dostanú behom 1-2 dní je predaný. Tak neviem či to tiež takto neporiešime, len by som ho chcela aj vidieť na obrázku bol krásny (som si dala do albumu), len je čierno/biely, tak neviem či sa tam malý v tých horúčavách neuvarí...
A ešte sa chcem opýtať na monitor dychu..núkali mi Nanny, ale niekde som čítala, že je lepšie kúpiť Angels lebo ten sa dá neskôr použiť aj ako "babyfon", takže vlastne numusíme kupovať zvlášť vysielačky je to 2v1...viete mi poradiť? ..do mája je ešte ďaleko, nebudem to kupovať už teraz, len sa chcem trošku informovať, nech potom muža môžem "navigovať" 😀 , keď by som bola náhodou v nemocke 😔 ...ďakujem 🙂

hava77
17. jan 2009

jujik aj my sme mali dilemu s kocikom, ale poradila nam jedna mila predavacka...ze male bude v tej vanicke tak maximalne do 5 mesiaca a potom aj tak musi ist do sportaku. tiez nam povedala ze chicco kociky su sice krasne ale vyrabaju ich taliani na ich poveternostne podmienky to jest v zime 20 stupnov. takze maju tensie materialy a umelohmotne kolieska, ktore dlhu zimu nevydrzia a ze je pre nas vyhodnejsie kupit kocik od severskeho vyrobcu s poriadnymi kolesami. takze sme sa tiez rozhodli pre x-lander. muzovi sa velmi paci limitovana seria x-lander 2008, ale je len cervena farba.....na to povedala predavacka ze schumacher sa tiez vozi na cervenom fare a nikomu to nevadi 😀 takze drahy povedal ze na kocik nalepi znak ferrari a je to vybavene 😀
s tym angel carom neviem......ale zda sa mi ze je od nanny drahsi oviac ako tisicku a za to uz kupis aj babyfon... 😅

tanitta
17. jan 2009

My mame Nanny..(3450,-) + vysielacku 1300,- ... angel kupis cca za 4500,- podla typu ...to uz je cenovo skoro to iste....
no a vraj Nanny ma viac falosnych poplachov... 😒 ... aj nam uz pipal 4x ale neviem ci boli falosne... 🙄
X.lander mne sa ta vana nezda az taka mala...
Jujka.. ved v novembri uz pojde maly do sportaku prip. aj skor o mesiac nic sa nedeje...a na leto bude akurat 😵 ...uz len tie kolieska... ja moc umelohmotne nemusim ale zalezi kde byvas a kam budes chodit... my mame chodniky ako na roli... 😕 tak to trasie teraz ked je to zamrznute....

juja
17. jan 2009

Havka, Tanitka ďakujem za radu aj názor...mám nad čím rozmýšľať do mája 😀 ...ja som kukala ten Nanny na stránke Jablotronu a tam vychádza na cca 3000 Czk a ten Angel som našla za 4700 Sk (ten najnovší typ). Čo sa týka tých kočíkov, tak najlepšie pre mňa by bolo vidieť ho "naživo", ale keďže bude teplo a leto myslím, že ten Chicco by nebol zlý...veď ešte uvidím.... čakám na ten susedin kočík, ktorý jej má prísť ona si objednala Bébé confort športový High trek a k tomu vaničku windoo, je to trojkolka, kolieska má dofukovacie, ručnú brzdu, odpruženie, váži 15kg (to sa mi zdá aj dosť) ...som naň zvedavá (hlavne na tú vaničku) 😉 ...my bývame na sídlisku a chodníky máme celkom OK....ja som asi poškodená s tými hlbokými vaničkami - neviem si predstaviť v nej to bábo, tak asi preto sa mi zdajú malé a úzke...počkám na susedu, keď malého (dnes má mesiac) vloží do kočíka, koľko tam bude mať miesta... 😉

hava77
17. jan 2009

http://www.malvik.sk/Na-doma/monitory-dychu/mon... za 94 eur ale angel care tam nemaju, inak su lacny 😉

tinucha
18. jan 2009

Inak Nanny monitor vám zadarmo na pol roka požičajú ak bábätká dáte do Unionu. 😉 🙂 Ušetrite peniažky na niečo iné. 😉
Havka ja som ten x lander z limitovanej edície videla na vlastné oči a mne skôr príde, že je to pre chlapca. Je taký formulovsko červený a športový, že mi vôbec nepríde, že je to pre dievčatká. 🙂 A je veľmi pekný a je z úplne iného materiálu než iné x landery. Myslím textílie. 🙂

Kvetka vydržte ešte, budeme rodiť o týždeň spolu, dobre? 😉 😀

tanitta
19. jan 2009

Cauky babulky.... fijha kde sme? 😅 ...
... ja cakam konecne ze nam pride uz kolotoc na postielku....hrazdicka na lehatko...lietajuca vcela... a kefka na flasky 😀 ...baby ked budete mat uz babetka doma.. majte v zasobe aj čistulienku(čistec)... hodi sa vam ak teda na to verite... my sme si vytrpeli svoje po vikende... uz som myslela ze pojdem na pohotovost...co mu je.. boli sme uz zufali a nevyspaty....nejedol...nespal.. a len obrovske non stop revy az sa zachadzal uz... 😕 .... potom som uvarila...poumyvala... a ako keby utal.... 😕 ... paa

dracik1
19. jan 2009

caute kocky, nechcem byt mudra, ale Monitor dychu sa odporuca prevazde nedonosenym detom, lebo sa VAm moze stat, ze Vam bude furt pipat a budete na nervy..

jujka, ahooooj, pekne to tahas, velmi spravne rozmyslas o kociku, tie vanicky su dnes take krpate, ze budete mat nejake vacsie babo a nezmesti sa Vam do kocika, tak ako nam 😀 , ale my sme zasa extrem 😀 a 15 kil je fakt dost a rucna brzda, neviem, to sa mi zda trosku uletene 😀

inak viete ze Taella porodila?

zuzla80
19. jan 2009

Ahojte 🙂
Táni ja na to taktiež verím - že môže spadnúť z očí, moja mamka keď ešte len randila s otcom, tak stále keď sa vrátili z otcovej dediny, tak to bolo amen cma - len zle a zle, na zvravacenie, na odpadnutie, až pokiaľ ju babka neumila v čistci a ako vravíš, ako by uťalo. Inak sa zvykne dávať aj červená šnúrka na rúčku babätka - to ste neskúšali?
Kvetka pozdravujem ťa do nemocnici a prajem, nech ti to tam rýchlo zbehne a nech ste s drobcami čoskoro domka
😉
Jujka a ty už máš tiež krásne veľké bruško.
Baby neskutočne vám to každej jednej uteká - ja nestihám tie vaše TT a poviem vám, že máte peknú debatu o kočíkoch a monitoroch a vecičkách - už nech sa pridám aj ja k vám. A veľmi vám ďakujem všetkým za držanie paľuchov - budem to potrebovať.
Dráčik ahoj - čosi som čítala na Splňáckej téme, že akosi nečakane porodila. Hlavne nech sú s drobcami v poriadku

takyna
autor
19. jan 2009

Ahojte kočky,
Tanitka a už je malý v poriadku?, nebolelo ho bruško ? alebo niečo také? chlapci mávajú tie vetry nešťastné...

Držte sa mi tu, Tinuscha prajem ti rýchly a bezbolestný pôrod , a teším sa na fotky 🙂

Zuzlík už začínaš KET?

tanitta
19. jan 2009

Ahoj Taky.. dnes som mala taky den kedy som aj sa dostala do postele a tam rozmyslala a myslienky mi zabludili aj k tebe... telepatia... som rada ze si nakukla... 😉 ....adamko bol z oci...brusko bolo mekke... biologicke procesy pracovali na plne prdy 😅 ... chlapci si na vetri nachylnejsi to je fakt....a je pravdou ze si davam aj pozor co zjem... ale je aj mozne ze niekedy aj neulahodim...snazime sa cvicit masirovat.. v nemocke som si kupila produkty na prirodnej baze .. www.nobilis.cz .... pekne rastieme...ale caka nas este kopec vysetreni 😖 ... ☹ ... Taky maj sa krasne a ked zase budes mat naladu budem rada ked sa ukazes.. cmuky....pa

tinucha
19. jan 2009

Ahoj Takynka. 🙂 Ďakujem veľmi pekne. 😉 🙂

takyna
autor
20. jan 2009

Tanitka , len nám opatruj blondáčika, taký je peknučný , vyrastie z neho chlap ako hora , neboj sa 😵

Tichuska bruško ti klesá podla obrázku o chvílku je aj Filipko na svete 😉

Držte sa všetky, teším sa na fotky, našich malých zázrakov 🙂 😵 🙂