Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

hava77
7. jan 2009

bola som smirovat v dvojickach a viete co? pamatate si miricu? ma krasne dve dialnice //!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§ 😀

mirica
7. jan 2009

teda ....prišla som vám dodať trocha optimizmu - teda tým čo ich tehu ešte len čaká - a čo to tu nevidím - už to na mňa povedali 😀 😀

tak len v skratke - vyzerá to tak , že zázraky sa niekedy predsa len dejú 😵 ....len tie stresy , kým mi to doki potvrdí ☹

annaanna
7. jan 2009

ahojte kočky
mne kázala gynekologička ultroš vysadiť po jednej tabletke, brala som 2-2-2, potom som brala 2-2-1, 2-1-1, 1-1-1, 1-1-0... aďalej
ále ja som nebola zasa poctivec v braní 🙂 tak som vysadila rôzne.
už som sa pýtala na 3D, kedy ste boli a kde?

zuzla80
7. jan 2009

Jééééj Mirica, tak to ti úprimne z celého srdiečka blahoželám, to sú diaľnice 🙂 - predsa len sa zázraky dejú. Ak sa môžem opýtať to ste aj plánovali, alebo sa "pošmyklo" 🙂 Držím palce, nech to dopadne dobre a o necelých 9mesiacov sa dočkáte dieťatka (alebo aj dvoch). To budete už poriadne veľká rodinka 🙂

Čaute baby - ste zlaté, že mi držite palce, zrejme sa mrcha už konečne dala do pohybu, dnes len také silnejšie špinenie, tak verím, že sa už konečne spustí, lebo ja už som nachystaná na Ket 🙂

mirica
7. jan 2009

zuzla - no pošmyklo sa - ja som síce aj plánovala ešte jeden pokus IVF - dokonca som sa v pondelok objednala do centra na konzulltáciu - že kedy by to pripadalo do úvahy.....ale .....trošku neskôr som chcela - ale ani za nič by som sa ho nevzdala , aj keď trochu skôr príde(dúfam)

- strašne strašne moc ti prajem , aby ti konečne Ket vyšlo ......vieš , ja som vlastne najprv čítala teba , zulku , lauritku a iné baby v starej téme v snažilkách - a tak ste o tom písali, že som sa rozhodla , ž aj ja chcem IVF...keď sa to tak vezme vlastne vám v´dačím za svoje dva čertíky ...lebo keby vás vtedy nebolo - tak skúšam IUI snáď do dnes

zuzla80
7. jan 2009

Mirka veru my dlhodobé snažilky si vieme vážiť aj takéto pošmyknutia však a bábo by sme nedali za nič na svete aj keby bolo neviem ktoré v poradi😉 Tak držím palce, nech to doki potvrdí a nech sa z drobčeka tešíte.
Teší nás, že sme boli tvoje múzy, ktoré ťa "doviedli" k dvom krásnym drobčekom 🙂 .

tinucha
7. jan 2009

Jeeej Mirica, to je super, gratulujem. 🙂 🙂 🙂

veracruz
8. jan 2009

Ahojte 😵
Mirica, no gratulujem, je to super, ked sa takto zadari 😉
Havka, neviem sice vo co go, ale fusaky do autosedacky by mali mat otvory na bezpecnostne pasy vsetky...

Utros som tiez vysadzovala postupne, a ja zase poctivo, ale schemu by som musela nejak pohladat, uz si nepamatam...

renusa
8. jan 2009

Ahojte 😉
Dík za info ohľadom Utrošu....

Mirica, to je super, gratulujem 😵
Zuzla, držím palčeky až perinka rastie...a nezabudni aj na červené vínko hneď od začiatku 😀
Tinucha, už to máš za pár 😎

zuzla80
8. jan 2009

Renuska ďakujem, si zlatá - no dúfam, že perinka narastie, len najprv ta mrcha - potvora jedna musí prísť. Ešte sa stále nerozbehla 😒, ani kúpeľ ani vínko nezaberá. No však ja si na ňu počkám 😔

juja
8. jan 2009

Ahojky....no vonku mrzne a vidím, že aj koník primrzol, keď tu zase poriadne nikto nebol ..😒
Mirica gratulujem a držím palce, nech je všetko v poriadku 🙂 ... no pozerám, že vy budete krásne veľká rodinka 😉 a kedy ideš na kontrolu, aby doktor potvrdil či bude jedno a či dve (trojky by bolo už asi veľké "sústo") Inak aj ja poznám pár kočiek, ktoré absolvovali IVF lebo roky sa im nedarilo a po pôrode v krátkej dobe "zázračne" otehotneli prirodzene, čo je až neuveriteľné, keď si spomeniem koľké tu "bojujeme" a povieme si, že "aspoň" to jedno bábätenko a ono sa ten organizmus potom asi nejako reštaruje a ide to aj samo 😀 😵
Zuzlík no krupica-škorica aj s mrchou 😠 ..tak nech už konečne dorazí !!!
O Kvetke neviete nič???? 😕 😕
Ja som bola dnes na genetike kôli tomu nižšiemu E3 čo mi vyšiel v tých "triplákoch". Bolo nás tam asi zo 10 na konzultáciu a niektoré čakali aj na výsledok z amnia..... 😔 No a mne pán primár vysvetlil, že ten E3 je estriol a že to ešte len skúšajú - začínajú robiť a ešte im to trošku "hapruje", ale že aj opakované testy mám negatívne, teda dobré (zrazu aj E3 bolo OK 😠 ) a vraj keby on vedel, že som bola v Olomouci, tak by ma nebol preháňal s opakovaním testov...a keď som sa opýtala, že prečo aj u nás nerobia také testy, ktoré sú presnejšie, tak že bohužiaľ naše zdravotníctvo nemá financie na taký projekt a že česi sú pred nami niekoľko míľ, ale že aj my ich raz dobehneme...že už sme ich s EURom predbehli...no taká som išla znechutená 😖 ...ešteže tam o dvere vedľa mali bábätká poradňu na nožičky, tak ich tak bolo neúrekom 😵 ..tatinovia si ich hrdo niesli ...niektoré teda aj poriadne plačkali, ale bolo to také krásne ... 😵

gabika24
8. jan 2009

ahojte,
len asi pozdravím, lebo už začínajú malí plačkať 😅
aj mňa by zaujímalo, čo je s kvetkou...
halllloooooooooo kvetka, kde si???
dobrú nôcku dievčatá 😵

zuzla80
9. jan 2009

Jujka veru, že krupica-škorica 😀 😀 (v prvom momente som si pomyslela, že mi dávaš radu ako mrchu poponáhľať, až potom som pochopila, že je to nadávka 😀 😀 😀 ). Moja som rada, že je všetko v poriadku - vidíš a potom, že tehulka nemá stresovať keď na tebe skúšajú akési nové testy, ktoré im haprujú a teba už začnú chytať pochybnosti. Ach to naše zdravotníctvo - ešte, že ste šli do toho Brna. Tak sa pekne držte 😉

Gabika ahoooj a pozdravuj drobčiatkov, nech maminku počúvajú 🙂
Veru Kvetka sa dlho neozvala, nebude náhodou v nemocnici 😒 dúfam, že nie.

tanitta
9. jan 2009

Ahojky...
Mirica.. ja som na zazraky nikdy neverila 😵 ...a aha... 😀 .. gratulujem
Jujka...oni su bohovsky teda.. skusaju no to uz mali mat davno odskusane.. nie takto stresovat ludi 😕 ...
Zuzli...kedy to cca zacinas? 😎 ....
baby... brali nam krvicku chuda male nema zilky revalo jak dive... 😔 ....asi sme stale chudokrvny.. ☹ ... no a mame rovne 4kg 😅 ...

gabika24
9. jan 2009

ahojte.
jujka, no veru, nie je to ktovie čo, takto stresovať.
tanittka, beriete aj železo? my nejaké kvapky, už to máme vraj lepšie, ale je to dlhodobá záležitosť 🙄 - a to mali malí hraničné hodnoty... aj my sme pri odberoch plačkali, síce jeden menej... ináč pekne rastiete... my máme poradňu o 2 týždne, tak som zvedavá, ako rastieme my...ale na rukách cítim, že rastieme pekne 😀 😀 😀

zuzlik, mne mrchu vyvolali, lebo keby som vtedy na ňu čakala, tak čakám asi doteraz 😀 😀 😀 - taký ja mám cyklus 😵

pekný deň všetkým 🙂

tanitta
9. jan 2009

Gabi.. berieme.. acidum folicum,aj Maltofer kvapky....na zelezo... mozem jest cucuriedky??? nebude maleho boliet brusko??

zuzla80
9. jan 2009

Táni keby som to vedela - nechcem sa mi spustiť potvora mrcha, len špiním a nič. Obávam sa, či mi vôbec dorástlo endometrium, aby sa vôbec z čoho mala pustiť - už som rozmýšľala aj nad vyvolavačkou, ako písala Gabča, ale potom sa obávam pustiť do Ketu v prirodzenom cykle, neviem, či nezavolám do Helíku, či by mi neposlali tie tabletky na Ket poštou.
Chúďa malý Adamko, juuuj viem si ho predstaviť ako plačkal, chúďatko malé. A železo sa dá určite do normálu 😉
No Gabi si ma na navnadila na tú vyvolávačku 🙂

lenka20
9. jan 2009

teda tanicka vy ste uz VELKIIIIII 😵 😵 😵
zuzlinka a uz si odskusala vsetky overene babske recepty na mrchu - cervene vinko, horuci kupel - asi ano, vsak.. ale ved ty si predsa nemavala problemy so sliznicou, ci ano 😕 ja si myslim, ze ta mrcha len natahuje, lebo vie, ze je posledna, ale ona sa spusti urcite 😉 ked tak skoc u vas doma na sono nech ta kuknu a hned budes vediet na com si 😉
Miricaaaa - jedno velke gratulujeeeeeem - ty zazracnica 😵 😵 😵 to ste mali krasne prekvapko, moc ti prajem krasne zdravucke dietatko, budete velka rodinka 😀 😵
dievcata, ja som si otvorila doma bylinkaren - teda nie naozaj, len taku sukromnu, vcera som si namiesala kopec cajikov a budem pit a pit a pit a uz to musi zabrat skratka nie je ina cesta 😀 😀 😀

gabika24
9. jan 2009

jéééj, leni ahoj...
neboj, bylinky zaberú a keď nie, tak heliosáci a z teba sa stane bylinkárka 😀 😀 😀

tanittka, aj my berieme maltofer, myslím, že čučky môžeš, no nie som si istá - ja môžem určite - nekojím...

zuzlik, mne aj v heliose vtedy povedali, že môžem cez vyvolávačku, ide len o tom, aby sa spustila mrcha a mohli začať. aj v blave som tak išla, aj na všetky ket... jednoducho som agolutínová kráľovná 😀 😀 😀

zuzla80
9. jan 2009

Čauko babka bylinkarka 😀
Lenik nezvykla som mať problém so sliznicou, len sa obávam toho, že ak by som pichla agolutin a šla na Ket v prirodzenom cykle, či by mi v takom prípade sliznica narástla. Rozmýšľam, či fakt nezavolám do Helíku, aby mi poslali lieky poštou, ak sa to vôbec dá. Neviem Leni či sa rozbehne, lebo 3dni špinenia pred mrchou, to sa mi vôbec nestáva a ani nestalo. A všetky babské recepty - víno a kúpeľ bez výsledku 😒 Leda, že by si mala ešte nejaký ďalší recept.
Nech bylinky pekne pomôžu - ja ich mám tiež rada resp. im viac verím.
Gabika len vieš ja som po kyrete a tak som veľmi dúfala, že sa to už všetko upraví 😒 No som strašne zvedavá čo sa z toho vykľuje

gabika24
9. jan 2009

zuzlik, mne sa ani po kyrete neupravila mrcha...
na ket som tiež bola v prirodzenom cykle (po vyvolávačke bol fakt prirodzený 😀 😀 😀 ) a vyšlo to 🙂

zuzla80
9. jan 2009

Gabi ja som už aj zabudla, že ty si mala tiež kyret - to vieš, keď vidím to krásne 3d pri mene, tak na to človek aj zabudne.
A teraz fakt si bola v prirodzenom cykle na Ket a po vyvolávačke - už si ma teda dosť pomiatla 😀 😀 😀

gabika24
9. jan 2009

zuzla, teraz nie. teraz som bola po vyvolávačke na ivf.
ale pri malej nám vyšiel posledný ket - to bolo po vyvolávačke... - vlastne ja som mala všetko po vyvolávačke 🙂
no, aby som to zhrnula...
1.ivf - blava iscare - stimulka po vyvolávačke - et sa nekonal (20 vajok, 16 embryí)... 1.ket - vyvolávačka a utrogestan - et neúspešný.
2.ket - vyvolávačka a utroš (tak ako sa má) - mimomaternicové tehu = - jeden vajcovod, vyčistenie maternice
3. ket - vyvolávačka, sliznica maternice krásne narastá, vklad 3 embryjká(posledné) a huráááááááááááááááááááááááááááááááááááááá - máme doma zlatíčko
Martin: 2. ivf - vyvolávačka, stimulka - jedno vajko, z toho jedno embryjko, neúspešný et 😢
Martin: 3.ivf - vyvolávačka, stimulka - štyri vajká (okrem toho asi 30 cýst - ako aj pri 2.ivf), dve embryjká - hurááááááááááááááááááááááááááá - doma dve zlatíčka 😀 😀 😀 😀

hava77
9. jan 2009

caute kocky, no dnes ste sa nejak rozkecali 🙂 😉
zuzli teda teba riadne ta mrcha mrchata natahuje ! a neskusila si testnut ako mirica? 😎
gabi ty mas teda pekny zoznam ivf a ketiek....ale aj peknu urodicku doma 😉
ja som dnes mala poradnu....povedala ze vsetko je v poriadku ale objednala ma vraj pre istotu uz 29.1. co je dost skoro. no nieco mi na tom smrdi, ale snad by mi povedala keby to nebolo ok 😕
neviete co znamena makke hrdlo? vsetko je uzatvorene a podla sona pred 10dnami mak krcek maternice 5cm....no tak neviem...
tak pekny vikend a drzte sa........zuzli tebe drzim palce na tu mrchu mrchatu 😀

zuzla80
10. jan 2009

Gabika vďaka za detajlný popis tvojho ivfkárskeho životopisu 😀 😀 Teda ak som správne pochopila všetky Kety si mala bez stimulácie (teda okrem utrošu si nič iné nebrala) a po vyvolávačke, však?

Havka ďakujem moja, mrcha stále nič a som odhodlaná ísť v pondelok na vyvolávačku, už ma nebaví toľko čakať a testík negatívny samozrejme. A ty neboj a žiadne zlé myšlienky si nepripúšťaj, možno tým, že si už v takomto vyššom štádiu tehotenstva ťa chce mať dokina len pod kontrolou. Je lepšie byť pod dorozorom ako by niečo...

Moje múdre sovičky, chcem sa vás poprosiť o radu, názor, či by ste aj po vyvolávačke šli na Ket v prirodzenom cykle - bez stimulácie. A prepáčte, že vás toľko obťažujem mojími problémami, ale vy ste také moje bútľavé vŕby 😵

hava77
10. jan 2009

zuzli ahoj, ja by som asi isla az po kontrole sliznice na ten 14 den cyklu.......ved ak bude dostatocne vysoka
tak preco nie.....a ak by nebola tak aj ked cakanie je v nasich pripadoch to najhorsie, tak pockate este jeden mesiac.....
vies mne moc nevonaju tie ketacke hormony je som taky nechemicky typ.....ved aj mne aj kvetke a myslim ze este niekomu to vyslo bez nich....ale pravda je ze vela kockam to zase vyslo aj z liekmi

gabika24
10. jan 2009

ahojte.
zulik, áno, akurát som mala kontrolu sliznice okolo 14dc, raz som tuším brala estrofem...či ako sa to volá...
veď si zavolaj do Helíku, oni ti povedia. ale ja som sa na to krajka pýtala, aj pri ket, či sa dá "odraziť" od vyvolávačky a povedal, že hej... ale to vedel, že som so sliznicou nemala problém ani v blave... tak neviem...

havka, krásne ti pribúdajú tt...neboj, všetko bude ok. niekto má zmäknuté hrdlo dlho a vydrží až do termínu. pokiaľ sa neotváraš, je to ok. dokonca aj keď sa otváraš - v nemocke so mnou ležali kočky, čo sa otvárali dlho. ja som sa otvárala od 32tt a vydržala som do 36tt - teda konca 36tt, no to boli dvojičky, tak viac tlačili...
jedna ležala vedľa na izbe, čo sa otvárala - bola otvorená na 2 prsty od 27tt a porodila v 39tt. a pod. neboj, nič sa nedeje, doktorka by to určite nezanedbala, keby sa dialo, povie ti, nech ideš do nemocky...

pekný víkendík. papa

fedra
10. jan 2009

havka .. ja som doma od 4 mesiaca co mi doktor zistil makke hrdlo a tiez sa bal, ze ak by sa spustili kontrakcie, tak sa to tazko zastavi. No nastastie sa krcok vobec neotvara a ani neskracuje. Hlavne vela oddychuj 😉

boze baby ... ja uz mam brusko ako slonica. Fucim, kazdy pohyb mi robi problem a vsetko ma pobolieva. najhorsie je otocit sa na postielke ked lezim 😝
a drobcekovia tancuju ako o zivot ...

kvetka2
11. jan 2009

ahojte babulky-tehulky 🙂
strašne dlho som tu nebola, mám koníkový absťák, ale budúci týžden už budem mať nový notebook s mobilným internetom, tak tu budem častejšie.
my sa máme celkom dobre- akurát to bruško mám ako vorvan a je to dosť nepohodlné ale dá sa. Horšie je ,že mi vo štvrtok na poradni povedal ujo doktor, že som vraj otvorená na 1cm a idú ma hospitalizovať 😝 . Lebo ujo doktor ma chce udržať 3v1 ešte aspon 3 týždne...pre istotu- možno sa viac neotvorím, ale nechce riskovať. A zajtra nastupujem. Dúfala som, že to vydržím bez nemocky, ale čo sa dá robiť -vydržím, aj ked ja mám z nemocníc depky. Ale zase pri pomyslení na to, že za chvílku už budem mať bambulky, je to znesitelnejšie. Snád bude všetko ok, ešte sa vám ozvem. Pekne sa tu držte a priberajte 😀 nech nie som sama ako sloník 😀 😀 😀 😀

tinucha
11. jan 2009

Kvetka, tak ti držím palce, aby ti tie 3 týždne v nemocnici rýchlo ubehli. O chvíľku máme drobcov u seba. 🙂 Držíš sa krásne na to, že ste 3v1. Super. 🙂 🙂 🙂