Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

zuzla80
29. jan 2009

Jujka budeme vkladať 2embryjka ako stále 😉 , len ma hnevá to špinenie, nejako to ešte neprestalo 😠 Včera nič, a ráno toho bolo viac, ale hnedé, nie červené.
Táni len sa tuľkajte, mojkajte, veď ako si písala 8rokov ste na to čakali, tak prečo si to neužívať na plno. No nie?

alisia
29. jan 2009

Dobré ránko,
prepáčte že vám sem zase lezie po dlhej dobe 🙂 no čítala som u vás o materskej. Poviem vám moju skúsenosť. Síce som SZČO, dostala som papiere od lekára - žiadosť o materské, to som zaniesla na sociálnu poisťovňu a nechceli aby som vypisovala registračný lisť FO že za mňa bude platiť štát poistné. Ja som chcela stále ten registračný list vypísať, lebo takto mi to hovorili minulý rok že pri nástupe na materskú sa to musí vypísať. No presvedčili ma, že tým že som doniesla žiadosť o materské, tak to im stačí a odvody odvtedy platiť nemusím. Ak sa bábo narodí, tak vtedy treba vypísať registračný list FO, kde sa uvedie dátum narodenia dieťaťa, priloží sa tuším kopia rodného listu a ak budem chcieť aby mi sociálna poisťovňa platila do II. piliera dôchodkového poistenia, tak po narodení Oznámenie sporiteľa o účastina starobnom dôchodkovom poistení a to 2x, raz čas A až keď mi príde rozhodnutie o materskej a druhýkrát časť B do 45 dní po narodení dieťaťa. Toto vraj platí od 1.1.2009 a keď budem chcieť ísť na rodičovskú dovolenku, tak potom sa zase vypisuje registračný list FO, no ževraj sa to môže zase meniť, lebo sú nejaké návrhy. Tak toľko z mojich skúseností v sociálnej poisťovni z minulého týždňa.
Tanitka, tak to ozaj trháte rekordy. Už som rozmýšlala čo budem robiť ja keď môj malý bude mať takého noci a dni ako máte vy. S kočíkom si spokojná? My by sme chceli kúpiť taký istý, no ten model 2008 červený farba ferari, je to len obmedzené množstvo týchto kočíkov a mne sa veľmi páči.

juja
29. jan 2009

Ahojky 🙂
Tanitka no tak sa to už konečne začne "obracať" a Adamko bude spinkať tak ako má a aby sa aj maminka vyspala 😉 ....pre istotu si zaklopem, aby som ho neprechválila 😀 ...nech mu to už takto vydrží...🙂 A inak mliečka máš ešte dosť? Suseda sa trošku sťažuje, že akosi sa jej stráca a pritom má prsia min. E ... 😒 aj pije ako dúha celý deň....čo malý nevytiahne to odsaje a dokŕmi ho z fľašky...
Zuzlík takže sa chystáš na dvojky 😉 🙂 ...júúúj nech vám to už len vyjde moja..musíš sa šetriť nech sa pekne zahniezdia 😵 ...To špinenie som mala raz aj ja po vyšetrení Krajkom (on bol v tomto trošku necitlivý) také hnedasté špinenie ....ale vraj je to normálne, ak je silnejšie prekrvenie a pri vyšetrení môže prasknúť maličká žilka/cievka...neboj bude to OK.
Alisia ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, si zlatá 🙂 No uvidím ako pochodím ja keď tam pôjdem, lebo podľa mojej skúsenosti s niektorými úradníkmi, tak jeden povie tak a druhý opačne 😠 ..aj preto sa takto informujem
Pozerám, že tebe sa to tiež už kráti 😉 ...vy chcete mať prekvapenie 🙂 ...a mená už máte vybraté? ...môj manžel sa ešte stále nerozhodol, vraj mu stačí vybrať meno v marci ...tak ho zatiaľ volá malý "buchtoš"...

alisia
29. jan 2009

Juju, čakáme chlapčeka a meno? No je ich viacej, len sa zatiaľ nevieme dohodnúť s manželom 😀 Takže mená Dárius, Damián, Adrián. Ozaj nevieme, možno dáme úplne iné, no manžela od septembra drží Dárius, mne sa viacej páči Damián. Potom povedal že Dáriusa nie, lebo Dáriusovia sa topia (vtedy sa ten 9-ročný chlapec niekde topil). My ho nevoláme zatiaľ nijako, iba malý 🙂

tanitta
29. jan 2009

Jujcek... ja neviem ci sa to obracia;).. ja som vcera si dala pocas navstevy asi 2,5dlc vinka... tak asi preto bol ospaty 🤐 ....ja tiez odsavam aj kojim.. mliecka mam akurat a stale aj nejake odsate v chladnicke ...aj v mraznicke...
Zuzli... cysty su nevyspytatelne.. kludne mozu prasknut a presiakavat...a keby skusis citroniky papat??...aj vitaminky su to...mozno aj spinenie popusti....takze vela sili drobcekom;)
Stati...kocik je super;)...adam uz riadne dorasta(4,8kg ma) do tej hlbokej casti 😀 ale stale je rezerva aj na dlzku aj trochu do sirky..... dufam ze ho z jari tam este napracem 😎 ja som videla ten cerveny u nas v meste... vizeral super....len co som pocula ze cervena zvykne vysediviet.. ale to mozno zavisi aj od vyrobcu a znacky kocika...a toto zrovna nie je lacny suvix 😵 .. takze aj material bude kvalitnejsi...manipulacia je super otocis kocik namieste....len sa nevmesti do tych klasickych cinziakovych vytahov....vraj....je trosku sirsi... ale na rodinne domy ideal...tam su zvacsa vchodove dvere 90cm...otaca sa na jenom mieste bezproblemov a aj ta hlboka cas je aj trosku hojdava...fusak mam emitex je aj do autosedacky.. ma tam tie diery na popruhy..... origgos je tak na jednu sezonu potom je uz maly...
ja som ten registracny vypisovala do 15dni po porode....

juja
29. jan 2009

Tanitka to bude asi v tom víne 😉 ..suseda si dáva čierne pivo/sprite to preto ten malý je taký kľuďas.. 😀 ....
Adamko je už riadny valibuk 4,8 kg krááásne 🙂 ...ja som rozmýšľala, že si asi fakt kúpim najprv len poriadny hlboký kočík (vyjde ma v podstate rovnako ako keby som kupovala len vaničku) a až neskôr ten špotrový (trojkolku), kamoška má malú, ktorá má skoro 8 mesiacov a stále ju vozí v klasickom hlbokom čo má ešte po malej ten je fakt super veľký, malá sa tam v pohode zmestí ....len neviem či taký veľký ešte kúpim...
Alisia ja to vidím tak, že mi ešte cestou na pôrod nebudeme mať jasno ako sa bude volať 😀 ...mám doma knižku Vlpyv mena na život...tak to ma ešte viac pletie a manžel sa vyhráža, že mi ju vyhodí von oknom 😀

juja
29. jan 2009

Tani kukla som nové fotky chrobáčika - blonďáčika 😵 😵 ...je zlatunký a na foto vyzerá už ako poriadny valibuk 🙂 ....a kolotoč ho zaujíma ? vyhrávate dookola celý deň?

hava77
29. jan 2009

ahojte kocky, tanitka to je super ze ste si pospinkali 🙂 , ja ta trosku obdivujem, lebo mne by ta noc chybala....neviem spat cez den....ved uvidime, maly ma to mozno coskoro nauci 🙂
a ten fusak emitex je ozaj taky maly? ja som ho chcela kupit ale ak sa mi donho maly nezmesti uz v novembri tak kupim asi len tu zavinovacku do autosedacky a fusak az potom.
alisia aj nam sa paci ten cerveny x-lander, ale aj ten modrucky je pekny
jujik pekne ti pribudaju tt, je to lepsie ked uz maleho citis kopkat vsak 🙂
inak ja som dnes mala poradnu a vsetko je ok, pribrala som 9 kg ale mam sa vela setrit lebo od zajtra zacinam 8 mesiac tak som dostala prednasku o narodeni v 8 mesiaci....ale viem ze to dobre dopadne 🙂

hava77
29. jan 2009

maly je krasnucky ako spokojne spinka 🙂 tani to si hadam ani nepysala o nom ze nechce spinkat 😀

tanitta
29. jan 2009

Jujka.. kolotoč ma uspech tak na 15min 😅 ... ale toci sa to a ma to 4hudby... tie lienky sa pohybuju na tom modrom... ma to rozvijat priestorove videnie...ale krasne ho sleduje ockami ked kuka....hore dole... on uz aj je valibuk ma uz riadne sunky 😎 ... uz neni taky nedonoseny 😵

tanitta
29. jan 2009

Havka.. praveze ten emitex je dobry... ma nadstavec aj... aby bol vacsi.. ten original co je ku kociku je maly...
nooo spinka ako dudek prave🙂..... on je anjelik cez den 😎

hava77
29. jan 2009

ja som myslela ze pises ze ho mas len na tuto zimu a uz na buducu nie

juja
29. jan 2009

Tani máš dobré výživné mliečko, preto mu tie šunečky narástli, ale to je dobre keď tak pekne priberá 🙂
Havka ja som pribrala cca 5kg a posledné dni mi vôbec neberie jesť ...všetko mi stojí v krku, ako keby som tam mala nejakú klapku 😝 ..mám spomalené trávenie.. ..dnes som si volala o výsledok z krvičky z 20tt, tak mám trochu zvýšené leukocyty a hraničné hodnoty hemoglobínu, takže to vidím asi na maltofer 😒 ...sa teším už teraz mám problém ísť na veľkú a po tom maltoferi to bude úplná hrôza 😔
ozaj ako často vás vyšetroval doktor v tehu na koze ? ...lebo mňa zatiaľ len 2x (12tt a 20tt) a napríklad vôbec mi nebudú dávať piť tú sladkú vodu....

tanitta
29. jan 2009

Jujka.. mna vysetroval na koze kazdy druhy tyzden....bezkliesov...v nemocke vzdy ked si mysleli ze idem rodit... asi 5X 😅 ... no a slabe mlieko neexistuje... 😎 ... maltofer berie aj adam.. na zelezo...

hava77
29. jan 2009

jujka, z maltoferu nie je az taka velka zapcha, ked som bola v nemocke tak si ho kocky kupovali aby nemuseli jest tie tbl zeleza co im davali v nemocke lebo z toh je to vraj hruza. ja jem uz treti mesiach kazdy den aktiviu sladku bielu a juchacha 😀 je to super ...chodim kazdy den pravidelne 😎 . ale ked som ju zacala jest tak sa to upravilo az na 4 den...ale aj tak vrelo odporucam 🙂
s tym jedenim to bude este horsie....mne maly tlaci na zaludok a nepocitujem vobec hlad, takze bez jedla vydrzim aj 8-9 hodin....az ked sa zbadam ze maly toho asi vela nema tak sa prinutim najest 😒 snazim sa nastavovat si mobil aby som jedla ako tak pravidelne. okrem toho ma hned ked zjem trosku jedla strasne picha pod pravym jedlom...takze jem malo a potom sa 2 hodiny drzim pod pravym rebrom 😀 ....ale inak pohoda
mna vysetruje az teraz na kazdej poradni tak pohmatom 😎 nie kliestami. ale ked som mala podozrenie na mikozu v 29tt tak boli aj klieste 😝
a preco nebudes pit sladku gebuzinu? 😨

hava77
29. jan 2009

kocky co ste uz rodili, ako ste mali poradnu v 8 mesiaci.....mna teraz objednala az o mesiac, zda sa mi to dost casu. myslela som ze ku koncu je to uz castejsie 😕

fedra
29. jan 2009

havka ... ja som bola kontrole po 5tyzdnoch, lebo boli sviatky. A teraz idem zajtra po 2 tyzdnoch.
Inak mna pri kazdej kontrole pozrie aj na koze a aj cez vaginalny utz skontroluje este krcok 😖

juja
29. jan 2009

Havka neviem prečo nebum piť tú sladkú vodu, keď som sa na to pýtala, že v ktorom tt mi to budú robiť, tak mi sestrička povedala, že oni mi zoberú len klasicky krv, ale bez pitia gebuziny. .....activiu 😝 ....bŕŕŕŕŕ to ja nemusím jogurty vôbec bléé 😀 zo vážne ťa objednali až o mesiac, veď mne doktor vravel, že od 8 mesiaca budem chodiť každé 2 týždne na kontrolu a neskôr ešte častejšie...to som prekvapená...
Fedruška ahoj dnes som na teba akurát myslela, že ako sa máš, či nie si v nemocke, keď si tu dlhšie nebola. Ako sa cítiš? ...je to asi už horšie a viac oddychuješ, však? ...veru si len oddychuj, drobci tu budú o pár týždňov a potom už budeš v jednom kole 🙂

kočky držkajte sa pre dnes sa lúčim...dobrú nocku..

takyna
autor
30. jan 2009

Ahojte tehule, Tinuska asi rodí, ked tu nebola, Tinus DRZIME TI PALCE 🙂

takyna
autor
30. jan 2009

Ináč , Tanitka vidím, že malý zbojník, sa polepšuje s tým spaním 🙂

katy2
30. jan 2009

ahojte 🙂
tinusku este vcera pustili domov 2v1... je trochu otvorena, ale je doma... aspon vcera bola.... 🤐 😵

takyna
autor
30. jan 2009

Díky Katy, 🙂 pozdrav ju ak budeš s nou hovoriť

modra
30. jan 2009

Baby mozem sa vas spytat. Ked ste boli na KET merali ste si potom bazalnu teplotu? Mysliste si ze by sa mala zvysit? Aj ked nedoslo k ovulacii?
Dakujem

takyna
autor
30. jan 2009

Modra ahoj, ja osobne som nemerala vtedy bazalku, tak neviem ti poradit

modra
30. jan 2009

takyna tak dakujem skusala som to vyhladat ale nenaslo mi nic o tom ze ako by sa mala zmenit.. uz mi presiel tyzden a uz zacinam zase stresovat 🙂 tak snad to dobre dopadne..lebo som si dnes merala a mala som ju 36,7 tak neviem ci by sa mala zvysit alebo nie?

tanitta
30. jan 2009

Dorbre ranko;)..
Taky.. tak dnes sice zapinkal o 20 ale zato bol v noci hore 3hodky a mal velke ociska 😀
Modra... ono to meranie nie je az take smerodajne......ja som napr. mala stale 36,9 a bola som //...niekedy 37...37,1 .....
a mala som cykli po et aj s 37,4 a nebola som tehu.... ono to je tazko s utrogestanom merat...ms priznaky nerozoznat velmi od tehu priznakov...kolky si den po et?....kolkodnove embrijka ti vkladali?....na nejaky 8 po et by si mohla skusit testik pokial ti vkladali blastocysty....okolo 10po et...by si mohla uz aj ked nebola PK....

tinucha
30. jan 2009

Ahojte. Prepáčte, zabudla som vám dať včera vedieť čo a ako. Ďakujem Katy, že si napísala. 😉 🙂 Takže som otvorená na 1 prst a ak sa to nerozbehne do pondelka, tak v pondelok ráno nastupujem aj s vecami na príjem a ideme na to. 🙂

Modra, teplota sa zvýši aj keď nebola ovulácia, lebo teplotu ovplyvňujú hormóny a tie berieš, nie? 😉 Držím palce.

katy2
30. jan 2009

tinus, ahoj 🙂
ja ta teraz spehujem.... 😉 cakam na info o filipkovi.... 😵 😵 😵 strasne ti drzim palce 🙂
modra, BT sa po KET sprava ako v normalnom cykle, teda stupa.... ale podla mna nema vyznam ju merat, lebo ju hore drzia lieky a velmi to skresluje.... drzim palce....

modra
30. jan 2009

Tanitta som len 5 D po Ket takze to je este velmi skoro.. Ja som si dnes len namatkovo zmerala ze aku ju mam... tak to radsej necham tak aby som sa zbytocne este viac nestresovala. Co bude bude.. Aj normalnom cykle sa mi zvysi az niekolko dni po ovulacii to mam odskusane.. NEviem sice preco ale asi to u mna nejako blbne 🙂 radsej to nebudem pokusat

takyna
autor
30. jan 2009

Tanitka tak aspon niečo 😉 , ono sa mu to zacina krasne upravovat, este zo mesiac.... 😵 a bude dobrucky