Tehulky s diagnózou - hroziaci potrat

jamik
6. feb 2008

Tehulky a mamicky, ktore ste, alebo ste boli tehotne s rizikom hroziaceho potretu - Abortus imminens, napiste, ako ste sa citili, co ste robili, aby vsetko dobre dopadlo, co vam kazal doktor, boli ste v nemocnici?

Ja mam podla doktora babenko velmi nizko a mam mat kludovy rezim, aby vsetko dobre dopadlo. Ja samozrejme urobim vsetko preto, aby sme sa dockali stastneho konca. Pevne verim, ze sa to podari. 🙂 🙂

Tak sa podelte o rady a opatrenia.

zuzanoska
6. feb 2008

Ahoj...ja mám tiež malinkú položenú nízko, práve včera sme sa vrátili z nemocnice, bola som trošku vystrašená ale dúfam že to dobre dopadne......mám kludový režim takže ležím a krátim si den 🙂

emjee
6. feb 2008
jamik
autor
6. feb 2008

zuzi, drzim nam obom palce 🙂 😉

paolin
6. feb 2008

ahoj holky! tak ja mela hrozici potrat ze zacatku. bylo tu kvuli zacinajicimu potratu a pak hematomu, ktery byl 5x vetsi, nez mimi. ve 20.tt doktor rikal, ze uz by to melo byt v poradku. i tak se strasne bojim a jsem vdecna za kazdy tyden, ktery s miminkem prekoname. drzim palecky, at vse dobre dopadne! 🙂

loss
7. feb 2008

ahojte
ja som mala hroziaci potrat na zaciatku do 20tt uzivali sme aj lieky proti potratu od 24tt sa zacinam otvarat a tvrdne mi brucho,malicka je velmi nizko a tak sme sa s doktorom dohodli ze ak sa budem otvarat stale viac malu vyberie na konci 7mesiaca,no ja stale verim ze to zvladneme a dockame do 9mesiaca aby sme nemuseli ist do inkubatora
verim ze to vsetky zvladneme a narodia sa nam miminecka zdravucke a v termine
drzim palce 🙂

poleva
7. feb 2008

ahoj loss máš problémy ?

marse
7. feb 2008

ahojte
ajja som mala maleho ulozeneho nizko, tlacil mi na krcok a tam nam hrozil predcasny porod, doktorka nam poradila lezat s co najviac vyvysenymi nohami. 2 tyzdne som tak lezala, vacsie epedo alebo viac vankusov som mala pod zadkom a nohami. cez den sa mi darilo lezat tak dve hodinky ked mala spala, inak som tak prelezala celu noc a vysledok sa dostavil maly sa posunul dalej, nie je to nejaky 15 cm posun ale uz sme za tym najhorsim ze nam nebezpecenstvo nehrozi. 🙂 a tiez beriem stale duphaston aby sa nic zle nestalo.

drzim palceky nech aj u vas vsetko dobre dopadne 🙂

cucuska
7. feb 2008

babule držte sa. Ja som pri mojej malinkej mala krčok od 10tt otvorený na špičku prsta a skrátený na 1cm a v 30tt už len na pol cm a otvorená na 1cm. a malinká bola nízko uložená. Ja som len a len ležala a zadok som samozrejme mala podložený 3 vankúšmi

jamik
autor
7. feb 2008

Ahoj marse. Aj sa ti skracuje krcok? Mne doktor nedal nijake lieky a mam pocit, ze som na tom rovnako, ako ty. Ja mam krcok stale rovnaky 2,5 cm a tuhy, takze sa nastastie neotvaram. Len sme velmi nizko. Aj pohyby citim uplne dole, ako mam chlpky.

Loss, Poleva drzim palce, aky vsetko dobre dopadlo /vdd/. Vy ste uz trosku dalej ako my s Marse, ale aj tak este mate kus cesty pred sebou. Verim, ze to vsetky zvladneme. 🙂 🙂

Cucuska blahozelam k Emke. Toto meno som mala vybrate, ked som cakala prveho synceka. Prajem vsetko dobre a nech vas choroby obchadzaju. 😉

marse
7. feb 2008

jamik ja ani neviem presne... raz v poradni, mi dr. povedala ze mi male tlaci na krcok co moze stale dalej robit prolemy ze sa zacnem otvarat, a vtedy povedala ze mam doma lezat a ak to nepomoze tak za 2 tyzdne pojdem do nemocky, nastastie sa to upravilo.

poleva
7. feb 2008

tak ja ešte musím čakať do apríla ☹

loss
7. feb 2008

jamik dakujeme ja vcerim ze to zvladneme ved cielova rovinka je uz v dohlade

geegee
7. feb 2008

baby, ja vas mozno trosku potesim...ja som sa otvarala od 21tt pri prvom tehu, krcok som mala trosku skrateny, maly bol nizko, tlacil na porodne cesty...no a lezala som poctivo nie s podlozenym zadkom, ale na gauci, ktory mal podlozene nohy tam, kde som mala nohy aj ja...takto som lezala do konca 8.mesiaca a porodila som presne na termin podla 3D. A mala som super lahky porod, kedze som sa otvarala postupne 🙂

loss
7. feb 2008

geegee tak zelam nech toto tehu je bez problemov 🙂

jamik
autor
7. feb 2008

geegee vdaka za povzbudenie a potesenie. Pripajam sa k loss. 😀

marse
7. feb 2008

geegee to je fajn, ze nakoneic vsetko dobre dopadlo... pri prvej dcerke som sa zacala otvarat ked som bola v 8. mesiaci a porodila som az po termine tyzden. ale pri tomto druhom sa mi tazsie lezi kedze sa musim aj prvej dcerke venovat, teraz mam zhorsene podmienky 😅

geegee
7. feb 2008

aj ja sa bojim, aby som nemusela lezat - to by bolo v podstate nemozne pri malom 😒 Tak verim, ze to bude OK, co ine mi zostava 🙂

marse
7. feb 2008

geegee asi to co mne setrit sa a nerobit ako blazon, predtym som musela mat domacnost ako zo skatulky, malu tiez uplne tip top ale povedala som si ze musim brat ohlad na to male, venujem sa najma Vikinke a domacnosti tak ako to ide. nemusim mat celu domacnost aj s navarenim hotove predsa o 10,00 rano, nie?? 😀 ved vysavat sa da aj vecer o 19,00 😅

geegee
7. feb 2008

no ja zase presviedcam svoje telo, ze je vsetko v pohode, akurat, ze sme 2v1, nech si to ani nevsima 😀 😎 Takze fungujem normalne, akurat maleho menej dviham na ruky 🙂

marse
7. feb 2008

geegee tak ja sa musim setrit bo sme uz dvakrat krvacali ☹

geegee
7. feb 2008

marse, tak to hej, to by som aj ja uz spomalila 😒 Ja si vravim, ze aky veget som mala pri prvom tehu - prelezane na gauci 😀

marse
7. feb 2008

to ano na to ajja rada spominam, tri mesiace som si lezkala, dokonca aj moj tatino ma obskakoval a to je co povedat 😀

jamik
autor
7. feb 2008

marse, vsimla som si, ze cakate chlapceka. Takze Esterka bude nabuduce? 😉

marse
7. feb 2008

jamik Esterka uz nebude 🙂 dve mi maximalne stacia a tak sme sa na zaciatku aj s muzikom dohodli 🙂

janver
7. feb 2008

Baby, všetkým vám držím palce, vydržte to, stojí to zato. Tiež som mala krčok skrátený na 1 cm už od 24 t.t. Zašili mi ho a v 38. t.t. mi steh rozstrihli. A vydržala som to do konca 39. týždňa. Chcelo to ale stále ležať a nič nerobiť. Ešte raz, prajem vám veľa zdravia a vydržte.

martina21
8. feb 2008

ahojte, tak ja som mala tiez hroziaci potrat v 15. tyzdni som zacala strasne silno krvacat,praskla mi placenta alebo tak nieco,no myslela som ze je so mnou a s mimi amen lebo tolko krvi co zo mna prudom tieklo som este nevidela..polezala som si tyzden v nemocnici, a mala tiez v maternici hematom ktory sa pomaly cistil asi 3 tyzdne, potom doky povedal ze je vsetko ok a od 20 tt uz ziadny problem,a sme radi ze zachvilku sme na konci tak dufam ze vsetko dobre dopadne, drzim palce kazdej 🙂

janesm
8. feb 2008

Těhulky,mám za sebou 2 spontání potraty u třetího těhotenstvíjsem měla horší problémy jako při potratech.Několikrát jsem byla v nemocnici hodně jsem krvácela vždy jsem tam pár dní poležela pak jsem ležela doma,na chvíly se to zlepšilo a pak se problémy opakovaly.Byly to hrozné nervy brala jsem od samého začátku Utrogestan 2x2 globule do pochvy,později Pambu proti krvácení ale vše se zvládlo a ted máme holčičku.Nakonec jsem ležela v nemocnici s hrozícím předčasným porodem.
Držte se rad doktorů když ležet tak ležet a vše dobře dopadne!!!!
Moc držím pěsti. Jana

krista
9. feb 2008

Ahojky,
taky jsem měla a ještě mám tuto diagnozu, na začátku těhu, zhruba v 6tt jsem špinila a nebylo jisté, zda se nejedná o Missed Abortion (zamlklý potrat) dostala jsem taky nakázaný klidový režim - hlavně na začátku hodně ležet, nesmím sexovat, na žádné těhucvičení, do bazénu ... měla jsem strach, že nedojdu tam kde jsem teď, ale hodně jsme malou s manžou prosili aby tam vydržela, tak nás asi poslechla 🙂 😵

Přeju vám všem, abyste tyhle diagnozy měly jen na papírech a šťastné konce 😉

katren
12. feb 2008

Ahojte kocky, ja som sa dnes vratila od dr., potvrdila nam 5 tt ale aj diagnozu hroziaceho potratu nakolko som zacala trosku spinit, ale len sem-tam, takze mame aj my kludovy rezim a manzelik sa o nas pekne stara. Velmi drzim vsetkym tehulkam palceky a nex nam to vsetko dobre dopadne 🙂

geegee
12. feb 2008

tak dnes som bola v poradni a krcok makne, maly je nizko, takze o 2 tyzdne sa podla nalezu rozhodne, ci idem do nemocnice 😒