Tehulky s diagnózou - hroziaci potrat

jamik
6. feb 2008

Tehulky a mamicky, ktore ste, alebo ste boli tehotne s rizikom hroziaceho potretu - Abortus imminens, napiste, ako ste sa citili, co ste robili, aby vsetko dobre dopadlo, co vam kazal doktor, boli ste v nemocnici?

Ja mam podla doktora babenko velmi nizko a mam mat kludovy rezim, aby vsetko dobre dopadlo. Ja samozrejme urobim vsetko preto, aby sme sa dockali stastneho konca. Pevne verim, ze sa to podari. 🙂 🙂

Tak sa podelte o rady a opatrenia.

marse
13. feb 2008

geegee to mi je luto drz sa moja, 🙂

janver
13. feb 2008

geegee, ja som mala malého nízko celé tehotenstvo a ako som už písala, krčok mal iba 1 cm a stále sa skracoval a vydržali sme do 39.tt. Chce to len kľud, ležať a všetko bude ok. Drž sa.

tribitka
13. feb 2008

ja som mala tiež túto diagnozu, takmer celé tehu som preležala v nemocke, stále som bola PN...... ale vydržali sme to až do konca, tak baby aj vy bojujte!!!! 😉 stojí to za to, verte mi... 😵

geegee
13. feb 2008

janver, ale ako mam lezat, ked ma male dieta? To sa neda...lezim teraz, ked spinka, potom musim normalne fungovat 😒

jamik
autor
13. feb 2008

geegee ja som si dala postel dole kopcom a tak spavam a mam pocit, ze babo je trosku vyssie. Teda hlavne rano ho citim kopkat skoro uz pri pupku. Ked som dlho cez den na nohah, zase ho citim dole. Takze sa snazim polihavat. Ak sa ti da, skus to aj ty s tou postelou.

Ja idem na poradnu v piatok. To budu 2 tyzdne, co doktor povedal, ze sme nizko. Tak som zvedava, co bude. Dufam, ze sme sa polepsili. Hlavne, aby nemakol krcok. Urcite dam vediet. Drz sa a odpocivaj. 😉

geegee
13. feb 2008

jamik,no ano...tu polohu poznam, stravila som tak pri prvom tehu 4 mesiace 😀 A pijem magneziu, tabletkove magnezium si este nechavam na horsie casy

nnora
14. feb 2008

ahoj děvčata, přidávám se k vašemu tématu z moravy. i já jsem v 29.tt skončila v nemocnici s diagnózou hrozícího potratu - tvrdlo mi bříško -na dlouho a panu doktorovi se nezdál čípek. byla jsem 2 dny na kapačkách magnezia a teď beru magnezium 3x2 denně + klidový režím. Podkládání nohou mi doporučeno nebylo, ale odpočívat na levém boku v poloze střelce.
Mám dotaz - klidový režim znamená jen ležet anebo ležet občas něco udělat a hodně odpočívat. 😨

marhulka88
14. feb 2008

tak aj ja sa pridavam...neviem sice ci moj problem je ten co vas ale zda sa mi ze ano...nam doky povedal na poslednej navsteve ze sme otoceni hlavickou dole a ze hlavicke tlaci na krcok...zatial sa sice neotvaram a krcok sa neskracuje ale doky kazal lezat a sediet so zdvihnutymi nohami a jest magnezium...
baby ked lezite so zdvihnutymi nohami tak normalne na chrbte a hore nohy alebo ako? ja vzdy lezim na lavom boku tak neviem ako by to bolo s horenohami
tiez nam doky povedal ze chodit mozeme s prestavkami sice ale ... myslite ze je to ok?
ja som doma a tak na striedacku raz chodim, sedim., lezim..a bojim sa aby sme neskoncili v nemocke 😒 🙂

mien
14. feb 2008

Nnora, nedá mi a musím sa ťa na niečo spýtať, ty si písala, že si skončila v nemocnici v 29 tt, čiže to je polovica siedmeho mesiaca, takže nechápem, keď niekomu hrozí potrat v takom už keď je skoro na konci, prečo vlastne to dieťatko nevyberú, ale možno, že sa mýlim, preto sa na to pýtam, veď už dieťatko má 80 percentnú šancu na prežitie, keď sa narodí v 24 tt, tak ako môže doktor povedať, že ti hrozí potrat, prajem ti, aby si bola v poriadku a dieťatko počkalo ešte zopár týždňov, a aby ti netvrdlo bruško, prosím upresni, na čo som sa pýtala pa pa

janver
14. feb 2008

nnora, v tvojom prípade nejde o potrat ale o predčasný pôrod. Podľa mňa tvoj kľudový režim znamená šetriť sa, čo najviac oddychovať, ale ak máš iba tvrdnutie bruška a nepovedal ti doktor, že sa otváraš, tak nemusíš mať podloženú panvu vankúšom ako to tu baby píšu. To sa robí vtedy, keď sa ti otvára krčok, tak sa panva podloží vankúšom, aby sa nadľahčilo brucho a malo sklon tlačiť skôr na žalúdok ako na krčok. Ak sa teda neotváraš, tak kľudový režim u teba znamená polihovať, posedávať, niekedy sa prejsť, ale neupratovať, nepostávať pri umývaní riadu a tak. To sú všetko činnosti, ktoré vyvolávajú tvrdnutie bruška a krčok sa potom začne následkami kontrakcií otvárať...a na ľavom boku máš pravdepodobne ležať preto, že dieťa ešte nie je otočené hlavičkou dolu, tak aby sa do pôrodu pretočilo.

marhulka, ako som písala, nohy hore nestačí, treba mať podloženú panvu alebo najlepšie naklonenú posteľ, aby si ležala tak, že máš panvu vyššie ako bradu, vtedy dieťa tlačí na žalúdok a nie na krčok, je to veľmi odľahčujúce pre krčok.

mien, dieťa nevyberú preto, že lekári sa snažia dieťa udržať v matke čo najdlhšie, aspoň do konca 36.t.t., ak by sa narodilo skôr, nemuselo by mať dovyvíjané pľúca, apod.

paolin
14. feb 2008

jo, jo. je v tom krapet zmatek..hrozici potrat je do 24.tt, pak uz se jedna o hrozici predcasny porod.

kazdopadne ani jedno neni zadna prochazka ruzovym sadem, tak vsem drzim pesticky 😉

alex7
22. feb 2008

Mám vlastnú skúsenosť s touto diagnózou. Po prvom spontannom potrate som ostala doma na rizikovom a tak ako väčšina z vás, predpísaný bol kľudový režim, žiadny sex, žiadny šport, jednoducho žiadna fyzická námaha a k tomu užívanie Dufastonu 3x denne. Hlavne zo začiatku som bola veľmi nervózna, veľmi-veľmi som sa o bábätko bála. V šiestom týždni som znovu začala špiniť, tak ako pri prvom tehotenstve a hrozne som sa bála, že sa potrat znovu zopakuje. Bola som hospitalizovaná 10 dní, potom prepustená na dva dni a špinenie sa znovu objavilo, tak šup naspäť do nemocnice, kde som strávila spolu 20 dní ☹
Stále som sa v duchu s bábom rozprávala, prosila som, aby pri mne ostalo, že ho budeme veľmi ľúbiť, staraťsa oň a tak - možno to znie divne, ale nie som blázon, psychicky ma to upokojovalo. Počas celého tehotenstva som si dávala na seba max. pozor, všetci ma obskakovali.
Dnes mám krásneho 2,5 mesačného synčeka, narodil sa presne na termín.

Všetkým vám, ktoré teraz prežívate muky zo strachu, že môžete o bábo prísť, veľmi držím palce a hlavne pokúste sa myslieť pozitívne a rozprávajte sa s tým drobčekom v brušku.

Veľa šťastia!

adikkk22
22. feb 2008

ahojte dievcata,som rada,ze som si nasla temu,kam patrim,i ked by sme urcite boli vsetky stastne,keby ani neexistovala... 😉 ale aspon mozme pokecat a navzajom si pomoct..ja som sa vcera vratila od lekara,mam potvrdene tehotenstvo,zatial sme na uplnom uplnom zaciatku,5tt,ale uz mam hned aj diagnozu hroziaci potrat... ☹ ☹ ☹ moj problem je ze asi 3dni pred navstevou lekara som stale spinila...dostala som aj lieky na udrzanie malej fazulky,duphaston 2x1 a ascorutin 3x1...tak dufam,ze nam to pomoze,len zatial obrovske pokroky nevidim... 😠 sice ma vela kamosiek upokojuje,ze je to pomerne caste,ze vela zien to ma do toho 12tt a potom sa to nejak upravi,jasne poznam aj ja take,ale moja kamoska prisla o male v posledny den 11tt...mate niektora s vas tiez podobnu skusenost???preco je to spinenie??samozrejme,nemam krvavy cerveny vytok,jedine co ma upokojuje je fakt,ze hneda krv je stara krv ze je toho strasne strasne malicko,akurat len ked som nawc..ale je predsa.. 😖 tak mam nariadeny kludovy rezim,len lezat a lezat...a dufat,ze priroda to zariadi sama a spravne...drzim nam vsetkym pasticky! 😉

andre
22. feb 2008

ahoj, adik... jtiež som len na začiatku a mám podobný problém 😢 , v utorok večer som začala mať ten hnedý výtok a bežali sme do nemocnice, tam ma pozreli, dali injekc. a tiež ten dupaston 2x1, v stredu som bola na ultrazv. kvôli tomu a tam mi povedali že žltkový vačok tam je ale aktivita žiadna, t.j. že nepulzuje nie je vidieť srdiečko, že teda mi nevedia povedať či žije alebo nie a mám prísť o 5 dní, šteda v pondelok 25.2. tam idem, šla som s tým k svojej doki, vzali mi krv na hladinu čohosi, čo neviem presne ako sa volá, ale v tehu sa geometricky zvyšuje, hodnota bola 11000, a objednali ma na dnes, piatok, znova na odber že či to stúpa, bolo to na 19000. povedali mi ale že to môžu spôsobovať hormóny (dupaston), takže sa uvidí v pondelok. skor to ale smerovali tam, že ak v pondelok nebude srdiečko, tak je to na kyret... ☹ potom čo som tu čítala a písali mi aj dievčatá, je ešte skoro v našom týždni, niečo také odpísať, srdiečko je niekedy vidno aj neskôr... takže záver je taký že tá zýšená hodnota je len akási ilúzia, a v pondelok sa rohodne ☹ ... nechcem ťa vystrašiť, ldobre ? píšem ti len svoje skúsenosti, hádam ti to pomôže, trocha 😒
čo sa kľudu týka, v noci v nemocnici si ma chceli nechať ale nemali volné postele, a vraj z ultrazvuku ma isto pošlú na príjem ibaže od vtedy mi nikto nepovedal že by som s tým mala ležaťv nemocnici, skôr mi povedali že svojou fyzickou aktivitou ani športom tomu neublížim, nakoľko v tomto odbodí, to malé ešte moje telo nepotrebuje a vystačí s tým čo má okolo a z čoho teraz bude čerpať... tak toľkoto k tomu 😒

marse
22. feb 2008

ahojte babulky....tiez mam problemove druhe tehu...som na rizikovom. v 7tt som zacala krvacat, nastastie sa to zastavilo a mimi bolo v pohode..ale v 8tt opat nastalo krvacanie, dostala som nejake injekcie, poslali ma domov, a odvtedy beriem duphaston2x1 doteraz a teraz este aj magnezium. navyse mam male ulozene nizsie a preto tlaci na krcok, cim mi hrozi predcasne skracovanie a tym nasledne otvorenie. 😒 casto mavam bolesti pri vajecnikoch a take pichanie, desi ma to , lebo nemozem poriadne chodit 😔 , mam nakazany kludovy rezim( co sa mi pri starsej dcerke tazko dari), najma v noci mam vyvysenu panvu, proste tri vankuse pod zadok aby brusko bolo vyssie ako brada, vtedy babo talci skor na zaludok ako na krcok a ten sa ason zotavi, sice je to zataz zase na krize ale radsej to ako brusko...verim ze to dotiahnem co najdalej, pre mna bude zazrak aj 30tt 😔 ...drzim vsetkym palceky 🙂

adikkk22
22. feb 2008

andre,velmi velmi ti budem drzat palceky,nech je malicke silne a nech sa mu u teba v brusku paci,nech ho ani nenapadne nieco vymyslat 😉 skus mysliet pozitivne,aj ked sama viem,ze nie vzdy to ide...ale pomozes malickemu..mas byt maminou,tak treba byt pre male oporou uz od zaciatku..nech vie,ze v neho verite,ze bude bojovat a ze ho budete velmi velmi lubit!!!baby spominali,ze pomaha(aspon na psychiku) trosku sa mu prihovorit a uzavriet s laskou "dohodu"-my ta prosime aby si rastlo,aby si bolo silne a my ti slubujeme,ze ta budeme hrozne hrozne moc lubit!!!!a samozrejme,nie kazdemu je vidiet teraz srdiecko!!!!!niekedy to pride trosku neskor,netreba ho hned takto odpisat!!!!!!ale doktori to tak nechapu...oni to babo v brusku nemaju...denne maju kopu takychto pacientiek ako my,tak to hadzu do jedneho vreca... 😠 😠 😠 treba dufat a mysliet na to,ze priroda to zariadi sama a spravne...vies,ono priroda vie kedy by to bol slaby jedinec,kedy by si mala velmi problemove tehotenstvo,a nasledne problemy aj s miminkom,a tak mu radsej dovoli nech odide v prvych tyzdnoch..urcite lepsie,akoby sa to stalo neskor,keby bolo vacsie,alebo by malo byt poznacene...v tomto je priroda fakt jedinecna,a teraz to treba nechat na jej instinkt...a pocula som,ze po prvom spontannom alebo zamlcanom potrate,sa maternica posilni,a druhe tehotenstvo sa dostavi rychlo a zvacsa byva bezproblemove!!! 😉 samozrejme,aj tu sa najde par vynimiek,ale to vsade!!!hlavne hlavku nevesaj..vies,ja mam taku teoriu,ze vsetko v zivote je tak,ako my bat..nic nie je zbytocne a vsetko zle je na nieco dobre.. a ked sa potom vzdy s odstupom casu zamyslis nad tym co sa stalo,prides na to,ze ono to skutocne funguje... 😀 🙂
preto nezufaj,a uvidis ze v pondelok budes stastna ako blcha...a ked aj nahodou nie,bud rada,ze to prislo takto zavcasu,nie neskor,napr.v 12tt... 😉 a druhe tehotenstvo ti to vynahradi..kazdopadne ti fakt starsne drzim palce,lebo sme na tom rovnako,a dufam ze das vediet...myslim na teba..

andre
22. feb 2008

adik... súhlasím, ja viem že nič nemôžem urobiť ak to takto mám byť, len ten čas čakania je neskutočný ☹
budem si držať prsty a samozrejme aj tebe, nech tie ďalšie správy sú už len dobré 🙂

ozvi sa potom ako ti to ide, a čo doktori ... OK ?

adikkk22
24. feb 2008

ach veru,ani nehovor...to cakanie...ked den sa vlecie ako tyzden!!!ja idem k lekarovi az 5marca,samozrejme ak nenastanu ziadne komplikacie,takze sa nacakaaam... 😠 daj nam vediet,ze co a ako,DRZIM PASTICKY... 😉

junovka
29. jún 2008

ak vam to nebude vadit, tak sa pripojim aj ja k vam, ale nastastie so stastnym koncom.Hrozil mi az do 30 tt a potom sa cakalo ci nenastane predcasny porod, ale nastastie sme to dokopaly do terminu s Nelinkou.Skoro polku tehu som si polezala v spitaly na hnusnych injekciach kazdy den 😝 😝 😝 a potom som pokracovala doma s lezanim, az hadam do 33 tt.Dovtedy moja cesta bola len kupelna a WC, a to nehovoriac, ze som mala 5 rocnu Timeiku a manzel, ktory musel chodit do prace.Od 33 tt som mal CS uz 2...ostalo to az do terminu, lepsie povedane tyzden pred terminom, ale ja hovorim, ze baby uz v 38 tt su terminove, lebo uz mi nefungovali plac.prietoky a placenta bola prezreta na 3 stupen. 😉 Drzim vam vsetkym palceky.Len treba verit a hlavne vela LEZAT!!!!! 😎 😉

dadulienka2404
29. jún 2008

junovka suhlasim s tebou netreba sa vzdavat mne minuly rok odumrel plod v 4.mesiaci tehotenstva a otehotnela som hned po piatich mesiacoch.kedze som bola trikrat v nemocnici na silne krvacanie tak mi nas primar povedal ze mam ist na potrat ze aj tak potratim tak ako minuly rok.lenze ja som sa nevzdala bolo to tazke kazdy den strach ale pomohli mi lieky a hlavne to co je najtahsie lezanie.tak ako pises zachod a kupelka a kuchyna a nato este 4 deticky ale tie boli vecsinou v skolke.ale dokopali sme to az tu takze verim ze to dotiahneme az do konca.babenky treba verit vela oddychovat a nenamahat sa. 😉 😉 😉 tak isto od 6a pol mesiaca som otvorena na 2cm .netvrdim ze sa to vzdy podari ale treba verit a dufat a nezmierit sa hned s tym ze potratite.

slavica2
29. jún 2008

daduliienka, ako ti mohol doktor povedat, ze aj tak potratis?? to co je za masiara?

dadulienka2404
29. jún 2008

neviem ale bol velmi dobry primar dlhe roky ale v poslednom case cim dalej tym viac sa na nho stazuju.normalne mi povedal ze si mam zaplatit potrat ze to na 100percent dopadne ako minuleho roku.a ze ci za kazdym nic nebudem robit len chodit do nemocnice,co mi prislo dost blbe ked su za to plateny... 😒 😒 😒

junovka
29. jún 2008

dadulienka, tak mu mozes teraz povedat z hrdostou, ze si v podstate uz " za vodou" 😎 Drzim palceky 😉

dadulienka2404
29. jún 2008

aj to urobim 😉 😉 😉

sportpark
24. júl 2009

Ahojte maminy. Chcela by som sa spýtať včera som bola u lekára som v 7tt a nevidel akciu srdiečka malého tak ma ešte poslal do nemocnice a tam mi povedali že je buď tehotnstvo malé alebo je plod mrtvy...tak mi zobrali aj krv a mám počkať do pondelka.....a mám strašný strach že to nie je v poriadku..potrebovala by som nejaké potešenie tým že to bude dobre.

zuzina22
2. aug 2009

kocky ja som v 16 tt a predvcerom som sa vratila z nemocnice s dg. hroziaci potrat.Som ucitelka, je mozne ze od septembra by som este mohla nastupit do zamestnania? Aky je vas nazor? toho casu je vsetko OK nekrvacam ani namam bolesti. dik za odpovede

mishusha
2. aug 2009

zuzi, ja som mala tiez hroziaci potrat , kvoli cyste, ale na pn som bola len tri mesiace... potom som sa normalne pytala do prace..ale robotu mam taku v pohode, ziadny stres, nervy.... a ty ako ucitelka...no neviem... deti to su stresy 😀
porozpravaj sa s doktorom on ti najlepsie poradi... 😉

zuzina22
3. aug 2009

miska dik, zajtra idem na kontrolu tak sa popytam, ale povzbudila si ma, ja si neviem predstavit, ze ostanem doma uz od teraz a rodit budem v januari.Pre mna je to velmi dlho, no ale ak budem musiet tak nic, nejako to vydrzim. 🙂

svetica
21. jan 2013

@jamik ahoj ja som prekonala spontany potrat v 15 tyzdni teraz9 januara 2013 bol to pre mna velky sok a doteraz sa nemozem s tym zmierit ma uz sice jednu dcerku a milujuceho manzela ale strata dietatka velmi boli este 7 januara sme boli na scan vsetko je v poriadku aj placenta aj dieta den nato som dostala silne krce bolesti myslela som ze umriem od bolesti a zacala strasne silno krvacat skoncila v nemocnici a dyagnoza sory tvoje dieta je mrtve ak chcete popisat tu je moj email zuzana151@azet.sk diky tesim sa dufam ze vas tu najdem aj s podobnym osudom

dea
8. mar 2013

caute baby, tak ja teraz lezim v nemocke od stredy presne s touto diagnozou 😒 😒 😒 😒 somm v 7tt, zacala som spinit - krvacat.... ale nie silno...tak som sla za svojim dr a ten ma poslal hned do nemocky.... mam tu lezat do pondelka...tak uvidime.... na sone bol plod vitalny, tak aspon to ma potesilo 🙂 doma uz mam 6r sibalku...tak dufam, ze aj teraz to tu dotiahneme do dobreho konca :D