Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

miskachrumka
autor
29. okt 2009

a tu z antola nepoznam vobec mi to nic nehovori!a vy mate ake mieri?

kristinka4m
29. okt 2009

Ahoj Miska tak to mas poriadneho chlapa s takymy mieramy to uz je co nosit na rukach 🙂

cestovatelkaandrea
29. okt 2009

Zuzka ukoncila som tov priebehu niekolych tyzdnov. vzdy som po par dnoch skusala odsavat o jedno odsavanie menej. Ked som odsavanie z 5 odsavani v priebehu dna zredukovala na jedno. tak som potom odsavala kazdy druhy den, potom kazdy treti den a nakoniec som skusila neodsavat. Vzdy ked som znizovala odsavanie tak som mala prsia chvilu take napnute, naliate mliekom ale ono to preslo. Som rada, ze som s tym nemala problemy, lebo som pocula o vselijakych pripadoch. Napr. moja sestra musela ist na injekcie, lebo jej sa mlieko stale tvorilo a tvorilo a mala s tym problemy.
S redukovanim odsavania som zacala, ked drobec zacal papat prikrmy. Ked dokazal zjest jednu porciu prikrmu tak som vypustila to jedno odsavanie.... a tak.
no a od deviateho mesiaca som Damianovi skusala davat UM a on sa nan po nejakych dvoch tyzdnoch naucil. No a pije ho doteraz.
Inak aj som si to vravela s tym odsavanim, najprv aspon tri mesiace, potom aspon pol roka a nakoniec to bolo devat mesiacov 🙂
v NL robime pre firmu co vyraba klimatizaciu na lode a mam poziciu konstruktera ale po nejakej dobe (asi 2-3 mesiace) prejdem na oddelenie kvality a budem tam robit ako inzinier kvality- v podstate to co som vystudovala na VS. Zivot je tu lepsi, hlavne menej stresujuci aj ked vsetko ma svoju dan.... nie sme s rodinou zo SR. V SR som byvala v Novej Dubnici.

cestovatelkaandrea
29. okt 2009

Zuzka napisala som to ako tatar.
Ked bol Damian iba na mliecku tak som odsavala 5 krat denne ale naraz z oboch prsnikov. Ked uz zjedol dva prikrmy tak len trikrat denne. Od osmeho mesiaca jedol uz aj jogurt ako treti prikrm, tak vtedy som si povedala, ze by som to mohla aj stopnut. No a o necely mesiac som skoncila tym postupnym vypustanim po par dnoch. Ked som ho ucila na UM, tak som mu ho najprv kombinovala s mojim az uplne zacal pit len UM.

cestovatelkaandrea
29. okt 2009

Miska ja mam ten isty problem s bradavkami ako ty. Prsia plne mlieka ale bradavky male a ploche. Damian sa vedel prisat ale on mi ich brutalne dokusal a nakoniec som dostala zapal po dvoch tyzdnoch kojenia. Preto som zacala s odsavanim, aby mlieko islo von. No a po tyzdni odsavania Damulo uz nechcel cici ale flasku. Ale nevadi, niekedy to bola robota naviac ale zas pri mojej hanblivosti som aspon nekojila na verejnosti. Pekne som rychlo odsala niekde dobre schovana a Damian veselo pil 😉

cestovatelkaandrea
29. okt 2009

Inak Davidko je dobry macko 😉 Damian ma 13 mesiacov ale vazi nieco okolo 10kg a meria cosi cez 80cm. Budem vediet viac ked pojdeme 10 novembra na poradnu

odsavacka
29. okt 2009

Ahojte, Miska vcera sme boli u doktorky, ale nie v poradni, tu mavae dnes poobede🙂 Boli sme tam okolo 8-9.hod rano. Inak co to je to javascript:addEmoticon??? A co ten nick na pokec? HM🙂

miskachrumka
autor
29. okt 2009

andrea presne maly mi ich tiez ked mu nic neslo zacala dasnami od nervov hryzt no strasne a mast cicaderma mi nepomahala co tu chvalaia ze pomaha kazdej mamicke a hned!tak mne nie ☹
no skoda pre mna bolo kojenie utrpenie po bolestnej stranke mojich prs! ☹

miskachrumka
autor
29. okt 2009

dobre tak sa hadama j tam niekedy stretneme! 😉

miskachrumka
autor
29. okt 2009

kika ty si to tu nejak obmedzila 😒 ci na pokeci je lepsie? 😉

miskachrumka
autor
29. okt 2009

baby kde ste ?
tak ked mam konecne cas tak tu nieste no pekne od vas idem si laskat ka malemu a potom pojdeme na kafco so snubenicou Davidka🙂)))))))) 😀 😀

odsavacka
29. okt 2009

Miska my mame miery - naposledy namerane a navazene ... 6 300 g, 67 cm,...ak si dobre pamatam, dako to uz neriesim, na malej vidno ze rastie, aj ked je drobcek.

kristinka4m
29. okt 2009

Ale nie Miška tu je lepšie len ja vás iba potichu čítam 😉

odsavacka
29. okt 2009

Takze maly velky Davidko nas uz podvadza a to nas este ani nepozna???no pekne,...ved ked vyzdravieme, uvidi o co prichadza ....ha

odsavacka
29. okt 2009

andrejka pekne ste mo odpisali, dnes nejak nestiham pisat, este sa k tv.odkazom vratim, len mali sme navstevu, a teraz sa chystame zesa vonku na daku hod., len tu po okoli...ako obycajne kazdy den,...idem jej pomerat teployu, daka je pritulna, ....juj

odsavacka
29. okt 2009

Baby zmenili sme fotku🙂Teplotu nemame, ani jedna🙂 Pojdeme von🙂

odsavacka
29. okt 2009

Kristinka ty si odkial?

cestovatelkaandrea
29. okt 2009

Zuzka nevadi, ze Davidko podvadza. aspon sa Damian nebude musiet byt o snubenicu,ked pride na SR kuknut 😀

kristinka4m
29. okt 2009

Ahoj Zuzka ja som zo Žiliny teda z blízkeho okolia,ale ti poviem v tejto dedinke sa muchy otačajú ☹

odsavacka
29. okt 2009

Andrea tak to si nas potesila,....uz sme si mysleli, ze ostaneme na ocot, prave my....neslo nam to do hlavy🙂
...Inak aj som si to vravela s tym odsavanim, najprv aspon tri mesiace, potom aspon pol roka a ...moje slova, uvidime ako dlho vydrzime🙂
Ako som citala to co si napisala, dost sa v tebe vidim, asi postupujem rovnako, len zatial uvazujem o tom, ako v buducnosti zbytocnbe neodsavat mlieko navyse, poviem ti, trochu mam z toho strach, ideal by bol, keby to fungovalo ako u teba, no normalne budem mat urcite strach zacat znizovat postupne, teda ako si pisala, ze ked maly spapal dva prikrmy, zredukovala si to na tri odsavania za den,... ako dlho si takto fungovala??? Ja mam pocit, ze budem sa snazit vzdy odsavat radsej viac ako odrazu mat malo. Su to iba moje subjektivne pocity, ktorych sa budem urcite drzat, zatial to funguje. Pravdupovediac ja nemam ,,melony,, a mlieko sa mi tazko spusta a cim viac ho mam, tym menej mam problem ho odsat, snazim sa vspratat vzdy do 20 min. aj menej, aby to bolo efektivne, a cez den sa snazim neklesnut pod 150ml, v noci prve odsavanie nim. 250 ml, nad ranom druhe odsavanie min.200 ml, a funguje mi to takto🙂 V podstate uz nie som z toho v strese a keby som nahodou prestala z akehokolvek dovodu, tak som hrda na to, co som dokazala, myslim a verim, ze nie sme jedine ale zasluzime si ,,medailu,,....no co treba sa vediet pochvalit, nie???🙂 Vies kolko ziem to bezhlavo zabali a kolke nemaju ploche bradavky alebo iny problem? Ale ja zastavam nazor, ze kazda zena vie co je pre nu a jej dieta najlepsie a sama ma pravo sa rozhodnut a nik ju nemoze sudit a nie to este odsudzovat. Preto chapem a respektujem ine zeny a nikoho neodsudzujem. Skusenost je skusenost.
No a co sa tyka tv. prace, vyzera ze je to celkom zaujimave🙂 Ja som pracovala ako manazer v personalke, pravdepodobne sa tam chcem aj vratit, ale asi uz nie na uvedeny post. Vo firme sa na takejto pozicii musia robit nadcasy a ja si to nebudem uz moct dovolit, tiez je to stresujuce zamestnanie, takze budem silno uvazovat kde pojdem prezentovat svoje nadanie,🙂Inak som vystudovana ucitelka druheho stupna ZS - kombinacia matika a vytv.vychova....to je co???Kopec srandy, no nic idem poodsavat a sup do postele, Andy dnes zaspala skorej a tak som mala cas sem prispiet.
Vsetkym prajem dobru noc🙂

Kristinka ... a kde zijes pri Ziline??? Vsak tam hadam nemoze byt taka nuda? Ze sa ja pytam, co tu nikoho nepoznam a nemam chodit s kym kocikovat,...no ale mozno sa zadari a Miska nas niekedy vytiahne na nejake tie zalety...pisala, ze chodia na kafcu....znie to tak slubne...jujjj..🙂

miskachrumka
autor
29. okt 2009

ahojte tu už asi nikto nieje ze?

miskachrumka
autor
29. okt 2009

no odsavacka nepoznam ta ani podla foto! 😒

miskachrumka
autor
29. okt 2009

inac baby ten pipik nejak nevyzera dobre!

miskachrumka
autor
29. okt 2009

odsavacka 😉
nepodvadza ved urcite si padnu do oka ked sa stretnu len davidko ma už 4 ponuky na sobas tak uvidime najmladsia ma 5 dni a najstarsia 8 mes ! 😉

miskachrumka
autor
29. okt 2009

idem ja už spat teda este nakrmit maleho a buvat!ahojte lebo tvorim monolog 😀 😀 😀 😝 ved sa stretneme zajtra na pokeci 🙂

kristinka4m
29. okt 2009

Ahoj Zuzka no ja ties nemam s kym kocikovat aj ked mam susedu co ma dieta o 3mesiace mladsie len ta ma strasne to dievca stale len place a place ja neviem keby bol maly taky tak som asi v Sučanoch

kristinka4m
29. okt 2009

A Miška v netabulkovych len preto lebo som teda chcela by som skusit dat malemu Obycajne mliecko tak som sa pytala ci 1.5 alebo 3% len tak raz za tyzden vyskusat ci by mu nechutilo viac

miskachrumka
autor
30. okt 2009

aha no fajn! 😉
a preco tak skoro obycajne?
nechce umele? 😒

miskachrumka
autor
30. okt 2009

ja chcem skusit az na rok prvy krat kravske mlieko ze by som mu spravila gris! 😉 maly super pribera tak nespekulujem!rozmyslam nad jogurtom plnotucnym zvolenskym bielim ale za nejake 2 tyzdne!zatial mu chuti vsetko co papa aj ked to papa už vyse 2 mes.nic nove sme nedavali ale mame cas! 😉

maly bol lepsie cez noc tak hadam aj dnes bude lepsi ako vcera! 😒
sledujem zubky ale nejak nevydno z by isli dalsie!

miskachrumka
autor
30. okt 2009

kika cukinu si už davala ?
ja este nie ani zltko! 😒