Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

miskachrumka
autor
30. okt 2009

zuzka musim si ta dat do priatelov az potom sa dostanes do mojho albumu mam to len pre periatelv!

a chodim na skype ale vacsinou len volat s mojou mamou! 😉

miskachrumka
autor
30. okt 2009

už ta mam v priateloch tak ti to pojde! 😉

miskachrumka
autor
30. okt 2009

baby spite? 😕 😀 😝

monika135
30. okt 2009

ahojte
pridavam sa k vam aj ja. moj manzel tiez jazdi na kamionoch, takze na vacsinu veci som sama. ked je doma snazi sa pomoct.
nas Patrik mal od narodenia koliky do 4. mesiaca. to som sa ho nanosila den noc na rukach. ani na prechadzku sme nemohli ist, stale mi plakal v kociku /takto som si uzivala letne kocikovanie/. odsavacka velmi dobre to poznam, kriciace dieta v kociku a zvedavi susuedia v oknach... viem ta pochopit, lebo ja som si stym presla .teraz sa to uz zlepsilo a
mozem ist snim aj do obchodu, ale pred tym to bol des.
ale v poslednej dobe mi place v noci, ze je hladny takmer kazdu hodinu, ked spi 2 hod tak som stastna. Dr povedal, ze to moze byt sposobene tym, ze chce byt v noci stale pri mne a vyzaduje fyzicky kontakt.
zajtra mu chcem dat kasicku 1. krat tak uvidim , ci sa to zlepsi.

miskachrumka
autor
31. okt 2009

zuzka to tam mate ako tu tu stale nieco hori a potom smrdime ako cinske hracky! 😀

miskachrumka
autor
31. okt 2009

monika ahoj a dufam ze sa tu budes citit super 😉

odsavacka
31. okt 2009

Ahoj Monika, vitam ta🙂 Az take tragicke to nebolo, ze by susedia z okien kukali,... asi to nebolo pocut a ja som ju aj tam dlho nenahala plakat, vzdy skoncila na rukach....🙂
Pises, ze maly place lebo je hladny,... aj nieco spapa? Ja ako som uz pisala, ked sa mi mala budila casom v noci, kazdu chvilu, nepripisovala som to hladu,...kolko krat som si myslela, ze jej uz idu zubky, masirovala jej dasienko, alebo drzala zachladene hryzatko v jej ustach popri tom ako som spala,...alebo som proste sa s nou trosku pohrala a ona spala dalej, ... mrncala celu noc, obracala sa ako by nevedela najst spravnu polohu, tak som ju polohovala, pokial nerevala ako pavian, jest som jej nedala, logicky mi to nejak nejde do hlavy jest kazdu hodinu, ved ani nestravia to co zjedli a opat jedia, neviem,...mozno ich z toho aj brusko potom boli,...naozaj neviem, ale ja kedze nekojim ale odsavam a davam MM cez flasu, viem odsledovat kolko vypije, a samozrejme, ze ked viem, ze pred tym nic nezjedla a zobudi sa po kratsom case ako obycajne, dam jej,...proste riadim sa intuiciou ale aj s rozumom....neviem ci je to dobre, ale keby som jej za kazdym dala, ked zaplace,... jednak nestiham odsavat a jednak by asi ani nechcela, uz som to totiz par krat skusila a moje mliecko putovalo do umyvadla,...takze asi tak. Aj dnes jej obcas dam medzi jedenim, ked je uplakanejsia, ale takmer nic nepotiahne🙂Neviem ci robim spravne, robim to vsak tak ako to citim🙂
Inak doktorka nam tiez povedala, ze sa budi pravdepoodbne preto, ze chce byt pri mne,...a to som ju mala pri sebe cely vecer ( ona vzdy zaspava vo svojej postielke a ja som si ju vzdy ked zacala mrncat zobrala,aby som jej cumlik mohla podavala alebo ju hladkala a tak ).
Tiez som niekde citala, ze deticky sa budia aj vtedy, ked citia, ze rodicia su pohadani, nepokojni, mamina sa trapa a pod. .... proste vsetko citia, trapia sa aj oni☹ Tak urcite na tom nieco bude🙂

odsavacka
31. okt 2009

Miska, cinske hracky smrdia??? Ved pokial viem, takmer vsetky su vyrobene v cine🙂 😎 😀 😝
Skusim este aj dnes ten pokec, ak to nepojde, kaslem nan 😝

miskachrumka
autor
31. okt 2009

islo iislo zuzana! 😉
ja som napisala co ma narychlo napadlo a nesmrdia? 😕 😅

miskachrumka
autor
31. okt 2009

nam zuzka nic nepomaha na zubky ziadne masticky!teda vyskusali sme len tri pravdu povediac ale ani jedna nam nejak extra nepomohla od bolesti! ☹

miskachrumka
autor
31. okt 2009

odsavacka mas pravdu nie za kazdym placom je hlad to je samozrejme! 😉

miskachrumka
autor
31. okt 2009

baby už zas spite? 😠 😀 😀

miskachrumka
autor
1. nov 2009

no baby vidno ze je vykend ze tu nikto nieje co nestihate a venujete sa cely vykend ako ja? 😉 nejak som dnes nestihala !
ani davidka dnes na 8 mes pofotit musim zajtra hadam bude kludnejsi den!
tak zajtra tu dufam budete papa a dobru nocku 🙂

florans
1. nov 2009

Ahojte, asi tu ani nikto nie je, ved aj dusicky a ako pises miskachrumka, nestihame asi pisat, ked je vikend.
Odsavacka ja neviem , ci je moj Martin za kazdym hladny v noci. Ale asi je, kedze vypije za kazdym tych 150-180ml. Niekedy hladny neni, a to vypije 20ml. Inak ako pisete, ze nie za kazdym placom je hlad. Ja som ho skusala vziat k sebe do postele, ked sa zobudil, ale nezaspal. Cakal na tu flasu. Asi 2 tyzdne mu davam na veceru nestle kasu, to mi poradila detska doktorka, sladke sny-obsahuje lipove kvety a bifidus, cca 3 eura z tesca a spi mi do tej pol jednej. Ale do rana, je na tej flasi. Ja by som potrebovala, aby sa o tej pol jednej asi znovu najedol tej kase aby opat vydrzal. Skusala som mu to dat aj riedkejsie do flase, ale nic. Po tom mlieku je to zatial najlepsie.

miskachrumka
autor
2. nov 2009

ahoj florans 😉
mi sme mali tiez taky isty problem ale som ho riesila skor asi ked mal maly 5,5 mes tiez chcel stale cuckat mlieko kolko krat som mu spravila a nevypil 😒
a som sa raz zatla som si povedala dam ti vecer o deviatej viac aj plnu flasu a ked sa zobudi v noci kedykolvek v noci nedam mu ziadne mlieko ale caj a tym mu zas oddialim hlad a zas bude buvat aj nam to tak islo a doteraz to tak robimr cez den papa tych 3-4krat dost velke porcie! 🙂a vecer o tej deviatej desiatej mu dam tych 220-250ml niekedy vypije len 120ml kazdy vecer to je ine!ale viac si cez noc nepyta lebo vie ze nedostane !!!!!!!dam mu popit cajik a hotovo!a je spokojny a rano o tej pol osmej zas papa mliecko tych 230ml ale v kasovitom stave kedze mu mliecko miesam s nemliecnou ryzovou kasou od nestle!

cestovatelkaandrea
2. nov 2009

ahojte, tak som tu. Damian je chory,tak som s nim dva dni doma. Miska Katka-roka ta pozdravuje 😉

odsavacka
2. nov 2009

Ahojte, tak uz je chora aj mamina,...Andrejke je uz lepsie, predpokladam, .... a mna boli hrdlo ako dlho nie🙂 Co uz,..uf🙂 Dako preliecim, hodilo by sa mi vypotit, no vysvetlite to niekto dietatu, ze? Ako to riesite ked ste chore? Hm?
Florans a Miska, pocujte teraz ako je mala chora, som jej davala prvykrat cajik - zmes biliniek vhodne od 4m., je to poriadny psycholog. obrat, mala si normalne zvykla na to, ze flasu dostava castejsie, poviem Vam som na vazkach kedy je hladna,....sakra🙂 Vsetko je to o zvyku🙂 Jasne, ze ked dieta nejaky cas papka v noci takmer kazdu hodinu, nebude odrazu spinkat celu noc a uz vonkocom ho inak neutisis ako starou osvedcenou metodou 🙂
Ja som zacala davat kasu okolo 17-18hod. nemliecku ryzovu ako Miska, len nie Nestle,...a mala mi odmieta papat jedno jedlo, davala som jej este pred spanim okolo 20-20,30 hod. mliecko, kt. uz nechce. A spi dlhsie ako spavala, nie vsak vzdy. Florans a cez den kolko a ako casto papka???

odsavacka
2. nov 2009

Miska mohla by si rozpisat ako papate cca cez den a co??? Dakujem🙂

Inak baby, zeny...pocujte, ak niekto mate niekdy chut pisat, pokecat, a nie je tu nik, skuste mi napisat na skype, obycajne mam pc off ked som doma🙂 Moje skype meno : zuzana.krsiakova
Miska ty si na skype pod svojim menom?

miskachrumka
autor
2. nov 2009

ahojte kocky skor som sa sem nedostala 😒 neviem kde mi hlava stoji! 😕 😅

v prvom rade andrea je mi luto ze je Damiako chory ☹ verim ze sa coskoro uzdravite!
dakujem od katky za pozdrav napisem jej ip! 😉 a ze ja ja ju pozdravujem!a ako sa ma?nic nestiham dnes som este ani nejedla!ale nejak to už neriesim ! 😒

miskachrumka
autor
2. nov 2009

zuzka ahoj 😉
tak mi papame:napr rano o smej mliecko misane s nemliecno ukasou cca 320ml
potom papame-okolo jednej bud masko so zeleninkou alebo mrkvicku mliecnu kasu,mlieko
potom papame-o nejakej pol sistej siestej nejaku vyzivu nepapavame vela takto podvecer kedze pijavame mliecko o tej pol deviatej skoro plnu flasu !
ono je to zuzka rozne nikedy spapa mnej o tej jednej a zas viac o tej piatej lebo podvecer je už hladny ale potom zas mlieko davame až o tej desiatej jedenastej niekedy musim cakat aj do pol noci kym spapa!
takze nas ritual je vlastne papat o tej osmej niekedy pol osmej rano potom obeduje o tej jednej pol jednej a zas o tej piatej a vecer o tej deviatej mliecko ale zavisi to vsetko aj od toho kolko buva a kolko sme vonku! 😉

miskachrumka
autor
2. nov 2009

zuzka ja mam na skype :michaela 4759 😉

miskachrumka
autor
2. nov 2009

zuzka dam si ta do kontaktov!jo? 🙂

florans
2. nov 2009

Ahojte, babulky cim skor sa vyliecte, ved este ani poriadna zima neprisla. Mna tak hneva cele to papanie a spanie. Ja som z toho normalne na nervy. Moj Martin uz spapa vsetko. Varim teda vacsinou take omacky, ale aspon sa na dlhsie zasyti. Ja som mu ho uz skusala oklamat v noci cajom, ale on neni hlupy. Tuto noc to bolo hrozne. Aj som si ho vzala k sebe, ale to nemalo zmyzel, taky bol nepokojny. Mne uz davnejsie neurologicka kazala, asi ked mal maly pol roka, aby som ho nedavala druhy krat spat, ze urcite bude spat celu noc. No par krat sa stalo , ze nechcel ist spat,, alebo sme sa teda snazili ho nedat pobede spat, ale to bolo vecer hrozne. Od unavy ani tolko pred spanim nezjedol ako obvykle a napokon chytil druhy dych a siel nam spat okolo 23 hodiny.

cestovatelkaandrea
2. nov 2009

Damian chytil v skolke od ineho babatka anginu. Tak ma teraz antibiotika ☹ a to ani na to nevyzeral, len mal vyssiu teplotu a kaslal. Doki povedal, ze moze mat oslabenu imunitu kvoli zubkom, tak preto je teraz taky nachylny na choroby. Strasne vela mu ich ide teraz. Cely mesiac nic a zrazu behom tyzdna aj tri zuby 😒

miskachrumka
autor
2. nov 2009

no vam to teraz pojde andrea prajem aby ste boli co najskor zdravucky ako napisala flor este ani zima nezacala brrrrrrrrr uffffff 😒

miskachrumka
autor
2. nov 2009

flor ako citam tak ty tiez nemas doma spachtosa ako aj ja tento moj maly tiez nerad spi! ☹

cestovatelkaandrea
2. nov 2009

no nas bambulo tiez spal divoko tuto noc. po sediacky v strede nasej postele. a za zivy svet si nechcel lahnut

odsavacka
2. nov 2009

florans, tak tejto vete nechapem, mozno vdaka chorobe co ma ovladla, alebo neviem : Mne uz davnejsie neurologicka kazala, asi ked mal maly pol roka, aby som ho nedavala druhy krat spat, ze urcite bude spat celu noc.Toto mi vysvetli...

Pozri, ja mam niekedy pocit, ze moja mala stale spi, ona nevydrzi byt hore dlhsie ako dve hodky, a ked to skusam natiahnut koli kupaniu alebo niecomu inemu, tak je to taj ako pises, nic nezje, chce ist len buvat a vzapati ozije,...ono niekedy je dieta tak unavene, ze nedokaze zaspinkat.Ja mam moju malu naucenu cez den zaspavat bud na rukach alebo vo velkej posteli, von v kociku,...ale musim jej pomoct, nedokaze sama zaspat, len obcas, vacsinou ju nosim na predlakti - samozrejme nie vonku, v kociku zaspi ak zaspi za chodze🙂 Spievam jej, rozpravam o zabiatku,....proste vycerpavajuci ritual
....sranda ze, co my maminy navymyslame, ako tak citam aj riadky inych zien...🙂

odsavacka
2. nov 2009

ale vecer ju polozim do jej postielky a spi....takze sa mi to oplaca,...🙂

florans
2. nov 2009

ja chvala bohu nepoznam co je to sediet pri postielke a cakat, kym mi susnik zaspi. Ale poznam to zaspavanie na rukach, ale to sme mali len take obdobie, ked nam isli zubky. Obvykle uspavam s flasou, alebo necham zazate male svetlo a zaspi aj sam. No a k tej neurologicke, len tolko, ked som jej hovorila, ze Martin byva v noci casto hore, tak mi najskor vyhodila na oci, ako to, ze Mato nema rezim. Chodieval spavat ako kedy. Niekedy o 20, inokedy zase o pol desaitej, tak to mi ako vytkla. A ze aby spal celu noc, nech ho nedam uz druhy krat spat. Normalne chodieva okolo obeda a druhy krat zvykol este ale o 15 na taku tristvrte hodku. Lenze ona si myslela ze on sa budi ze je asi prespany. Ja som jej aj hovorila ze on je hladny, ale mlela stale svoje, nech ho nedam spat, ze bude lepsie a kludne spat. No ale ide o to, ze aj tak to nezabera.