Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

miskachrumka
autor
5. nov 2009

smily stam babatkom ma to mrzi 😢 ja neviem co by som robila keby sa to mne stalo mna taketo veci vedia polozit na kolena ☹
verim a dufam a v podstate som presvedcena ze bude vsetko ok parajem vela sil hlaaavne veeeeeeeeeeeela zdravicka nech vsetko dopadne najlepsie ako sa len da!drzim palceky nech bojuju ako sa da!a verim ze to malinke ma viac sil ako mi vsetky dokopy 😉 prajem vela vela vela vela zdravicka!nech sa dzkaju!!!!!!!!! 🙂

miskachrumka
autor
5. nov 2009

smily stam babatkom ma to mrzi 😢 ja neviem co by som robila keby sa to mne stalo mna taketo veci vedia polozit na kolena ☹
verim a dufam a v podstate som presvedcena ze bude vsetko ok parajem vela sil hlaaavne veeeeeeeeeeeela zdravicka nech vsetko dopadne najlepsie ako sa len da!drzim palceky nech bojuju ako sa da!a verim ze to malinke ma viac sil ako mi vsetky dokopy 😉 prajem vela vela vela vela zdravicka!nech sa drzkaju!!!!!!!!! 🙂

miskachrumka
autor
5. nov 2009

preco mi to poslalo dva krat?, 😕 🙄

miskachrumka
autor
5. nov 2009

tak kika maly veru ako mu zacal siedmi mesiac od vetdy nevygrckol uplne nic!ze vobec co som v soku 😕ale pomohla nam dokrmovanie urcite! 😉
ono ja si myslim ze to nezavisi az tak od stravy ale kazde babo ktore to mamusi ztoho vyrast tak ako aj z koliky!
neboj aj tvoj maly zachvilku prestane vygrckavat pockaj este chvilku ani nebudes vediet kedy to skoncilo!
ja si akoze tiez nepamatam presne kedy to bolo ale mesiac nvygrckol urcite ani z kasi ani z mlieka ani zo zeleninky jednoducho z nicoho ale zacal maly posledne 2 tyzdne dost slintat ale to je nemozne za 5 mis ma zaslintane tricko!az premocene!neviet co to moze znamenat? ☹

miskachrumka
autor
5. nov 2009

zuzka uvidime ci nas rozpalce mozno to bude velika laska na prvy pohlad! 🙂

termixicek nas maly si tiez sucha ocka aj spara si vnich velmi rad niekedy mam pocit ze si ich ide prstami vybrat 😕 😒 tiez si sucha a unas je to viac po spanku ako pred spankom neviem preco 😖 a ze to suvisi so zelezom ta so ani netusila!zas viemnieco nove!
dame asi aj mi spravit odber lenze tiez tam nechcem chodit strasne vela ludi je chorych! 😔

miskachrumka
autor
5. nov 2009

aaaaaaaaa este som chcela jednu vec malemu som prvy krat nakupila cucoriedkove vyzivy su od ukon.6 mes mozem mu dat?

nac mi ten pipik mame zas strasny ja som už zufala ☹ teraz ho ma dopolovice cerveny a dokonca aj vajka ma cervene som hotova 😔 spytam sa dr ci by nam nemohla skor predpisat nejak antibioticku mast dokonca ani imazol plus nam nepomaha ani normal imazol ani framykoin už netusim co kupit ☹ ☹som ztoho smztna a ani ten prstek nevyzera dobre 😢

odsavacka
5. nov 2009

Termixicek,
aj moja mala si casto sucha ocka, niekedy-dost casto okrem pred spanim, tak ako pises, ako sa zobudi, tak si ich zacne po chvily suchat, nevedela som, ze to moze byt sposobene nedostatkom zeleza, ked sa dame do kopy, dam jej asi tiez krv na rozbor. Uz som nad tym aj tak uvazovala, lebo nemam z nej pocit, ze jej chuti papat, papat papka, ale nejak si to nevychutnava, a neje toho vela. ( a udajne aj nechut do jedla patri medzi jeden spozorovatelov nedostatku zeleza ).Takze jednou cestou dakujem za radu🙂 Velmi som Ti vsak asi neporadila, ale aspon Ta moze upokojit fakt, ze nie si ,, v tom,, sama🙂

Miska, slintanie mi dava spojitost s rastom zubkov. Neviem ako ste s nimi na tom🙂

miskachrumka
autor
5. nov 2009

zuzka viem ze je to spojene so zubkami ale nevidno ze by nam sli dalsie mame už 6 zubkov! 😉
a ze slinatnie som ja zas pocula ze ma suvis aj s recou ze ked dieta zacina rozparavat ked sa babu zacina rozvezovat jazycek tak vtedy slintaju! 😒

miskachrumka
autor
5. nov 2009

pocuvaj zuzka ty mas riadnu okanu doma ty brdo ocicka ako svet ty brdo!to ma pokom?po tebe ci nie? 🙂

termixicek
5. nov 2009

dakujem dakujem...
no uvidime, ci to bude to zelezo, v kazdom pripade vam dam vediet...
prajem krasny vecer vsetkym a hlavne pokojnu noc...

miskachrumka
autor
5. nov 2009

som smutna chcela som popridavat bohove fotky maleho nove a stale mi pise ze su vacsie ☹ skoda no nic spravim dalsie a musim si nastavit fon!tak ma porazi ale su na pokeci vsetky tak kuknite! 😉 idem ja nakrmit maleho a buvat tak papa a dobru nocku! 😉

cestovatelkaandrea
6. nov 2009

termixicek moj brat bol taky a vraj to bolo preto lebo bol chudokrvny. Ja osobne s Damianom taky problem nemam, ten si zmoli oci len pred spanim, ked je unaveny. Ale ta unava moze byt fakt aj zelezom. Ak je to kratkodobe moze to byt aj rastove obdobie dietata, kedy prudko rastie a tak viac spinka a papa... skusim sa este popitat doktorky v utorok ked budem na poradni.

cestovatelkaandrea
6. nov 2009

Miska s tou vyzivou neviem. Ja by som cucoriedky davala az po roku. Ale ak ich teda spracovali tak ze ich moze dieta uz v 6 mesiaci, tak skus par lyziciek a uvidis 😉

inak s tym pindurom to je zaujimave. tu v NL vobec chalpcom nepretahuju pipikov a vyslovene mi to zakazali robit doma. Vraj sa to vsetko spravi ked bude drobec v puberte. Ale neviem ako riesa veci ked je predkozka tesna a tak... tiez by som nieco s tym robila alebo by som sla k doktorke ked to ma zapalene, aby nahodou este nejaku infekciu nedosta. to by ho potom dost bolelo ☹

termixicek
6. nov 2009

V utorok ideme aj my rano na odber, ak sestricka znovu nebude volat, aby sme nechodili.
Aj dnes je maly od rana mrzuty, len mrnci a ja zacinam byt z toho nervozna. Samozrejme nie z maleho, ale z tej situacie, ze co sa to s nim deje. No a s tym spanim to nie je tak, zeby spal viac, on spi stale rovnako, nie viac, len ked je hore je unaveny a umrncany...

cestovatelkaandrea
6. nov 2009

termixicek tak potom to rastove obdobie urcite nebude. ten rozbo krvi bude asi najlepsi 🙂

termixicek
6. nov 2009

tiez si myslim, len nech sa uz dostaneme k tej doktorke. No a samozrejme som zabudla dodat, ze Adamko byva dost bledy. Ja som si to vsimla, ale myslela som si, ze je to ok, on je cely svetly, ale upozornila nas na to aj neurologicka, ked sme pri nej boli na vysetreni.

miskachrumka
autor
6. nov 2009

ahojte tak maly buva konecne tak mam volnejsie!
vonku je taka zima brrrrrrrr koniec!

andrea neviem prave preto sa musim opytat tiez neviem ci to spravila preto ze ma kratsiu predkozku uvidime 😉

cestovatelkaandrea
6. nov 2009

posli zimu aj ku nam. tu je stale teplo cca 14°C. mohlo by byt aj chladnejsie.

miskachrumka
autor
6. nov 2009

no pridi si zobrat! 😅

cestovatelkaandrea
6. nov 2009

ja berem len spolu so snehom a bezeckymi stopami na bezky 😉 inak to nema zmysel 😀

mystery7
6. nov 2009

Ahojte kocky,
necitala som vsetko dozadu, ale citala som o tom spani babatiek.
Moj milacik spi cez den max 3x po 30 minut. Nechapem preco sa budi ked ma klud, pohodu. Bohuzial tych 30 minut mu nestaci, tak je vlastne cele dni mrzuty a zlosti sa. Vecer ho davam spat o 18:30, aj vtedy spi najtvrdsie tych prvych 30 minut a potom mi uz place zo sna a casto sa budi (kazdych 10 minut sa zobudi, 10 minut ho uspavam na rukach a toto trva niedeky aj do 22:00) 🙄
My sme uz obaja totalne na nervy. Neviete mi nieco poradit? Co robit? Rezim mame-taky svoj, hlavne vecerny ritual je stale rovnaky a v rovnaky cas. Ten sme nastavili podla maleho, ako mu to co najviac vyhovovalo.

termixicek
6. nov 2009

mystery:
nooo...pisem len svoj nazor, niekto moze mat uplne iny, ale podla mna je velmi skoro davat 5 mesacneho chlapceka spat o 18.30 vecer. Podla mna to berie len ako denny spanok, teda u nas to bolo tak ked sa malemu podarilo este zaspat v kociku po ceste domov...o pol hodinky bol zase hore. Mne ked sa maly cez den zobudi skor ako ma a viem, ze to co naspinkal mu urcite nestacilo, zase ho plozim a hladkam ho po chrbatiku...jeho to ukludni a zavrie ocka. Skus si aj ty najst nejaky sposob, ako ho udrzat v tej postielke aspon hodinku a po case mozno aj viac. Ja by som s tym vecerom urcite nieco robila, len nie naraz, lebo by bol este viac nervozny, posuvaj to postupne po 15 minutach. Ja davam maleho spinkat jedine po 20:00. tak okolo 20:30 uz zvykne spinkat. No akokolvek sa rozhodnes, drzim palceky...

miskachrumka
autor
6. nov 2009

ahojte nas chodi buvat o osmej!
mystery niesi v tom sama neboj! 😉

mystery7
6. nov 2009

aj nas niekedy povodne chodil spat neskor, ale nakoniec sme zistili, ze takto mu to vyhovuje najviac. Viem ze je to asi skoro, ale ked ma zaspavat neskor, tak je to strasny boj a plac. to si nevis predstavit - ma velmi silny hlas. A takto nam sice zaspi pekne bezbolestne, ale potom sa budi. On sa ani ni etak budi ako krici zo spanku. On 10 minut krici a pritom ma zavret eoci. Vykrici sa a spi dalej.
Niekde som citala ze deti v spanku rastu, tak neviem ci ho nieco neboli??? neviem.
Ja som si raz pisala s Annag a ona tiez odporucala davat spat deti skor. Inac jeho udrzat do 20:00 hore je hrozne tazke. Tie polhodinove spanky su o nicom, ja som skusala vselico, aj si s nim lahnem do postele, aj tak nevie spat dlhsie ako Pol hodina. Navecer je uz uplne unaveny a zufalo si aj ocka sucha.

je to bieda, ale som rada, ze sa netrapim len ja. Viete ako sa hovori, kazdy si mysli, ze prave to jeho trapenie je najvacsie na celom svete

miskachrumka
autor
7. nov 2009

mystery ta posledna veta je svata pravda!
ja by som zas nasho chcela naucit na 21.00 chodit buvat aby dlhsie buval rano!ale teiz je už o osmej urevany ospali tak to vzdy vzdam a ide sa spat! 😒

miskachrumka
autor
7. nov 2009

ahojte kocky a kde ste? 😕 😉

termixicek
7. nov 2009

mystery:
tak je, ako si napisala...
No k tomu vasmu spinkaniu, rada by osm ti nejak pomohla a poradila, ale nie som odbornik, skus sa poradit s doktorkou, ja mam to stastie, ze nasa sestricka pri doktorke je velmi mila a hlavne sa vyzna skoro vo vsetkom a ked mam problem staci zavolat a hladame riesenie. Niekedy mam pocit, ze vie viac ako doktorka. No hadam sa to obdobie u vas skonci ze krici zo spanku a bude lepsie.
Co sa tyka nas, my sice teraz chodievame spinkat medzi 20:00 a 20:30, ale mozno o 5 mesiacov pride cas, ked maly zacne spavat uz len poobede a potom bude urcite unaveny vecer viac a bude chodit skor. No hadam to tak bude, ved uz by som rada mala o 20:00 pokoj a kludne si sadla pred telku :D...a potom pride druhe babo a telka zase skonci :D
No hdam to bude coskoro naozej lepsie, ved je uz velky chlapec a budete spinkat kludnejsie.

odsavacka
7. nov 2009

Ahojte,

Miska, malinka ma ociska po mne....urcite🙂 Asi by sa Ti zisiel nejaky program na zmensovanie fotiek, ze???

Baby nestiham,....malej idu zubky,....

Mystery ak sa mi podari, zajtra Ti napisem moju reakciu na tvoj ,,problem,,lebo ja by som to problemom nenazvala....hlavne bud ty pokojna, aby maly nevycitil tvoj nepokoj a pod.🙂

Vsetko som si dnes aspon precitala,...musim utekat odsavat a sup buvat...papapa🙂

miskachrumka
autor
8. nov 2009

ahojte
zuzka tak to musis mat tiez riadne okane! 😉
aj nam idu zubky preplakali sme celu noc ale mame vonku dalsi zubok 😉

miskachrumka
autor
8. nov 2009

zuzka co pouzivas na zubky?
cim natieras malej dsienka?
mi mame dentinox ale nejak nemam pocit ze by nejak pomahal! ☹