Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

miskachrumka
autor
9. nov 2009

tak ty sa musis teda namixovat denne ! 🙂
ale hlavne ze mu to chuti! 😉

cestovatelkaandrea
9. nov 2009

to mixovanie ani nie je narocne, zobere to dve tri minutky, teda aspon mne to tak dlho trvalo. nas drobec teraz chce len kusky stravy. bavi ho kusat vsetko mozne... aj vlastne papuce 😀
inak uz je Damian zdravy, huraaa v sobotu budeme pozerat ako pride Mikulas na lodi do dediny. Inak tuto noc som spala do 4.30 kym sa drobec nezobudil na chvilu a uz som potom nezaspala. pred piatou uz budem mat oci ako unavena zaba v robote.

miskachrumka
autor
9. nov 2009

ahoj andrea ako mozes prispievta do tejto temy? 😕 😀 😀 😀 samozrejem zartujem moja! 😉
a nieze si budes pisat somnou lebo niektore to nechapu ako si ty mozes pisat somnou 😀 😀 😀 😝

a ja budem mat problem lebo nasmu ako nahle dam na jazyk nieco s hrckou alebo nieco take tak vyplazi jazyk a bud ho zacne nadrapovat alebo to vypluje! ☹

miskachrumka
autor
9. nov 2009

ten mikulas na lodi musi byt krasny ajked mikulas mi pasuje skor na sneh ale tak musi to byt zaujimave! 😉
a tesi ma ze je damian zdravucky nech vam to dlhoooooooo vydrzi!

cestovatelkaandrea
9. nov 2009

a esto som zabudla, zajtra ideme na poradnu. Damiana maju ockovat ale neviem ci to urobia, lebo dodnes bral antibiotika. a potom este ideme do nemocnice na kontrolu usi 😒 dufam, ze nam nepovedia ze musi ist na zakrok

miskachrumka
autor
9. nov 2009

a co mate konkretne s uskami?
ideme mi asi von boze ked si predstavim ze ho zas musim len 15 min babusit tak koniec 🙄

cestovatelkaandrea
9. nov 2009

Damian mal casto usnu infekciu tak to musia kontrolovat. ak by mal mat z toho problemy tak mu do usiek zavedu take malicke trubicky aby mu mohol hnis pri infekcii vytekat bez problemov. tie trubicky su z takeho materialu ktory sa po par rokoch rozpadne. takze by ich nemuseli vytahovat. asi 90% holandskych deti vraj absolvuje tento zakrok ale nebola by som nadsena keby to musel absolvovat aj nas drobec.

termixicek
9. nov 2009

andrejka drzim palce, ziadny zakrok nebude treba, uska budu zdrave :D
miska a andrejka ma pravdu, to mixovanie nie je narocne, to je raz-dva hotove. no a sme na tom rovnako co sa tyka tych hrciek...musim mixovat na uplnu hladku kasicku. tiez nas nadrapuje len co sa mu dostane do ust hrcka. vraj to prestane ked nam zacnu rast zubky, vtedy je vraj babo pripravene zacat hryzkat...tak sa necham prekvapit. kamaratka mixovala do roka :D

Miska a nebabusis ho trosku vela? ved dnes bolo vonku 12 stupnov fajne :D
My mame puncosky, teple gate, hore mame body, mikinku a bundicku a samozrejme teple papucky a ciapocka. Ako obliekate vy ked je zhruba takto ako dnes?

smily
9. nov 2009

andrejka
aj moja starsia ma furt nieco s tymi uskami... za necelych 8 mesiacov uz mala 5x zapal ucha. teraz ked doberie atb ideme na usne nech jej to pozru. uz ma to fakt nebavi... len co dostane sopliky tak po par dnoch a vzdy v noci reve ze ju boli usko...

smily
9. nov 2009

termixicek
ja malej davam hrube pancusky, budy, svetrik/mikinku a bundu alebo kombinezku, ak dam bundu tak samozrejme aj zateplene gate... ked viem ze bude spinkat tak teple ponozky a ked ideme von rano, vtedy nespi, tak topanocky lebo stale chce chodit...
miska s tam mixovanim neboj, ved ma este cas, niektore deticky vedia prehltavat hrcky, ine zas nie... mojej to napriklad nevadi od zaviatku - som nikdy nemixovala len popucila vidlickou alebo prepasirovala cez sitko tak aby to nebolo moc hladke... ale napriklad kamaratkina mala nechcela hrcky az do roka... je to proste individualne...davaj mu do ruky detske piskotky alebo korku chleba nech sa uci na tom...

miskachrumka
autor
9. nov 2009

smily ahoj 😉
ozaj chcela som ti nieco nap do ip pockaj napisem! 😉

a dakuejm potesila si ma dufam ze to bude trvat len do roka! 😒

miskachrumka
autor
9. nov 2009

termix nie nemam pocit ze by som ho obliekala velmi ja už viem kedy je obleceny akurat !a radsej nech mu je teplo ako zima!
už si poznam svoje dieta aviem kolko toho na oblecenie potrebuje! a viem dnes bolo teplejsie ale ja som pisala ze ho tak obliekam ked je vonku zima! 😉

no a obliekame napr:ked je zima najprv body co sa zapinaju medzi nozkami nato pancusky na pancusky gate a nato este teple teplaky a na vrch este tricko bundicku tensiu a mikinu a bundu!a tiez ciapku a teple cizmicky a v kociku mame fusak a deku! 🙂

miskachrumka
autor
9. nov 2009

a este som chcela ze nemam pocit ze by mu bolo teplo vzdy je taky kaurat podla mna teketo deticky treba najviac obliekat co nelezia a niesu nababuseny v dekach a nai nechodia !...predsa len sedkaju a vietor pofukuje takze si myslim ze stymi vecickami netreba setrit! 😉 .a maly sa nestazoval! 😀 😀 😀 😀

miskachrumka
autor
9. nov 2009

a este som chcela ze mame kupene asi 3 supravicky 2 overali hrube už ked budeme chodit a pod to budem davat už len ponozky pancusky a nejake tensie teplaciky a body tricko a tensiu mikinku!nato ten hruby overal a salik ciapocku a teple boticky! 🙂

smily
9. nov 2009

ahoj miska, kde je ta ip??
musim ist lebo deti chytili macku a idu ju rozobrat na suciastky 😕 😕 😕 😕

odsavacka
9. nov 2009

Ahojte,

Miska,...poslala som Ti fotky cez skype,tak ich pod prijat, lebo vypnem PC a neodidu uz🙂

Co sa tyka obliekania, malej som dnes dala body tielko, body dlhy rukav, mikinu, puncochy, ponozky, teplaciky, teple topanocky a supla som ju do flisoveho podsiteho overalu,...v kociku som mala dnes uz aj fusak a prikryla som ju aj deckou,...zatial sme vo vanicke, lebo nesedime, tak asi tak🙂 Samozrejme ciapocka na uska🙂 Vyzerala spokojne, ....neviem, mozno ju tiez velmi babusim, ale bojim sa, aby jej nebola zima, .... 🙂

Andrejka, dnes som si vsimla, ze sme sa uz raz stretli v tene nekojim ale odsavam....🙂

termixicek
9. nov 2009

Miska vsak ja nic v zlom, samozrejme, kazda mamicka vie, kedy je jej babu najlepsie...ani ja by som si nedala kafrat do obliekania :D
jaaaaj zeny...tento moj maly zazrak zase vymysla a nechce mi pit mliecko poriadne uz treti den, len si tak pocucka a som z toho na nervy.
Hadam budeme spinkat kludne celu noc, predchadzajucu nas trosku brusko trapil, tak sme pol hodinu mrnkali, tak nech sa drobec vyspinka.
A nech krasne spinkaju aj vasi drobcekovia :D
Prajem dobru noc..

smily
9. nov 2009

termixicek diki, dufam ze mala bude spinkat, lebo u nas je kazda noc ako boj - niekedy ja na mne pricicnuta aj cele hodiny...

cestovatelkaandrea
10. nov 2009

baby dam vediet ako dopadneme poobede. teraz som doma, drobec akurat ranajkuje. o deviatej mame poradnu a o jedenastej nemocnicu.

ja obliekam maleho ako termixicek a to ma tu povazuju za blazna, ze babusim dieta. Keby som obliekala maleho ako Miska,tak ma poslu na liecenie. Ale to je asi to holandskou mentalitou 😀 oni neobliekaju teplo deti ani ked je zima. chodia bez capic a bez pancusiek.

Zuzka aj ja som sa to docitala ze uz sme na seba natrafili. Ako sa ma Andrejka? Uz je pokojnejsia a zubky su uz vonku?

smily Damian to mal styri krat v priebehu roka. Ono je to vraj aj tou klimou tu, dost tu fuka a casto je neprijemne vonku. aj preto robia detom tie zakroky v takom velkom mnozstve.

smily
10. nov 2009

no tak som zvedava co pevedia nam na usnom... dnes som strasne nachcipana - chytila som to od starsej... parada...ledva sa plazim....

smily
10. nov 2009

haaaloo dnes je tu ticho...

cestovatelkaandrea
10. nov 2009

Damian dostal antibiotika na 6 tyzdnov a ak dostane znova nejaky zapal usi potom tak mu budu muset vybrat nosne mandle. tie mu vraj robia problemy z ktorych ma zapalene uska. 🙂

Smily skoro sa uzdrav. Daj vediet co povedia tvojej starsej na tie caste zapaly.

smily
10. nov 2009

urcite poviem len sa najskor musime uzdravit az potom nas posle na usne... ma atb ale sople ma stale a to berie atb uz tyzden... zajtra pojde s manzelom na kontrolu tak som zvedava co povie doktorka...

miskachrumka
autor
10. nov 2009

ahojte tak som tu konecne maly zas nic nebuval cez noc tak som si snim zdriemla do 12-stej 😉 a az teraz zabuval ale vidim to zas na nejakych 20 min! ☹
no smily idem ti napisat IP 😉

smily
10. nov 2009

mne sa baby uz zobudili... nejak sa im nechcelo spinkat.. hlavne ze pocasie je akurat na spanie

miskachrumka
autor
10. nov 2009

zuzka presne tak jaj sa bojim aby nebola Davodkovi zima!ja zpanikarim ako nahle ma rucky chladnejsie tak utekame domov!
zuzka nebola som na skype posles mi ich este raz prosimmmmm! 😵
a už ste zdrave ?

miskachrumka
autor
10. nov 2009

andrea daj vediet ako co potom! 😉
a v nl som teda za blazna ze babusim maleho tak ja by som zase tie mamicky tam dala za blazna ked dietatu nedaju v zime pancusky a cipaku 😕 😕 😔

smily
10. nov 2009

miska, ked ma studene rucky este neznamena ze mu je zima, skus mu radsej strcit ruku pod bundu alebo priloz na zatylok, ak ma teply a pod bundyckou je teply tak je to ok... na ruky mu davaj rukavicky... moja ma stale ladove ruky, aj doma (asi bude po mne)

miskachrumka
autor
10. nov 2009

termix 😉

smily ste natom tak ako mi ☹ zas je hore este tu ip sakra idem ho uspat! 😒

cestovatelkaandrea
10. nov 2009

no Miska na kontrolu ideme az po osmych tyzdnoch alebo skor ak by ochorel aj pocas brania antibiotik. ale dam vediet potom