Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

miskachrumka
autor
27. nov 2009

už fakt netusim kde hladat nikde nemaju take co by som chcela pre maleho 😖

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

Miska to fakt netusim ako je to na SR. skus kuknut do temy prve topanocky. Tam som raz videla nejake linky. Tu v NL kupit ortopedicke topanky pre drobca je umenie. Ale po dlhom hladani sme nasli. Mne doktorka povedala ze dobre su tie, ktore maju makku podrazku, su nad clenok, najlepsie kozenne. Nas teraz caka kupovanie zimnych topanok. Tak zas budem viac sediva. Ja to nakupovanie nenavidim 😅

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

No tak som spat od doktora. Damian ma jazvu v poriadku. Ziadna infekcia sa nekona. To biele miesto co tam mal je le proces hojenia sa. Vsetci v skolke nas vystrasili rano, ze to moze byt infekcia... som rada, ze je to ok. Uz to ani nemusi mat prelepene 🙂 Doma mu budem na to davat kamilkove obklady aby sa mu to lepsie hojilo. Nepoznate tiez nieco, co by mu tiez pomohlo na tu jazvu? Myslim, aby sa rychlejsie hojila.

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

Inak som dost rozbita. Az teraz na mna dolieha ten vsetok stres okolo Damiana. Musim sa konecne vyspat cez vikend ☹

smily
27. nov 2009

skkus repikovy odvar - poutierat alebo aj obklad... nam pri tej popalenine radili varit repikovy caj a utierat pre lepsiu regeneraciu koze

smily
27. nov 2009

inak miska prve topanky najlepsie kupovat v normalnom obchode tam kde to mozes hned aj vyskusat... cez internet nemusis odhadnut velkost ani strih - napriklad moje baby maju vysoky nard ci priehlavok a kvoli tomu musia kazde nove topanky odskusat, ci tam vobec dokazu dat nozicku... nemate u vas v meste obchody s detskim oblecenim a potrebami???

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

Katka, mohol by byt repikovy krem namiesto odvaru? Krem som tu videla ale bylinky na pripravu odvaru tu asi nezozeniem. A zo SR mam len salviu, medovku, matu, kamilky, bazu. 😖

smily
27. nov 2009

si myslim ze kludne. hlavne aby obsahoval repik...

smily
27. nov 2009

inac vcera ta dokina povedala ze nam vysiel nie ocny zub ale druhy rezak a ze aj ocne sa tlacia ale prve horne rezaky - ani naznak 😕 😕 😕 tak nie sme fakt tabulkove 🙂

ockovelasky
27. nov 2009

Andrejka- tak to je super, že tam Damianko nemá žiadnu infekciu.. 😉 Mne na jazvy pomohol čerstvý skorocel, ale dobrý je aj odvar z neho.. a tiež masť z nechtíka.. Ale aj to čo spomínala smily je dobré..
Ináč, verím, že už toho máš dosť..
Baby, chcem sa vás opýtať na stoličku na krmenie - aké ste kupovali? Zajtra chcem ísť niečo pozrieť..

smily
27. nov 2009

ja mam peg-perego prima pappa. ked je rozlozena tak zabera trocha viac miesta, ale ked ju zlozis tak je taka sikovna... da sa polohavat, ma 2 pultiky... kupovali sme ju pred 3rokmi pre starsiu ale stale je ak nova, potah je umyvatelny co je podstatna vec....

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

ja vam radsej nejdem radit so stolickou, lebo to co mame my je z NL. takze neviem ci to dostat na SR. ale najprv sme chceli taku speci drevennu a nakoniec sme skoncili pri inej.
http://www.gardo.nl/catalogus/kinderstoel-luxe-...
farbu mame zelenu

Dik za rady, tak skusim okrem tych kamiliek aj ten repikovy krem.

Katka tak tvoja mala je fakt vynimka, ktora potvrdzuje pravidlo 😀 (so zubkami)

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

Miska inak Katka ma pravdu s tymi topankami. Najlepsie je fakt vyskusat.

smily
27. nov 2009

😀 😀 😀 😀

ockovelasky
27. nov 2009

No ja mám tiež zálusk na takú drevenú, čo sa dá rozložiť na malú stoličku a stolček, aby si tam neskôr mohol drobec kresliť, ale uvidím, čo nájdem..

miskachrumka
autor
27. nov 2009

dakujem baby 😉

inac repik je skvely na hojenie! 😉 ja som ho pouzivala na jazvu po sekcii a nadherne mi ju zahojilo! 😉

miskachrumka
autor
27. nov 2009

andrejka som rada ze je maly okej 😉

ockovelasky aj ja rozmyslam nas drevenou tolickou kombinovanou do vianoc aby mohol maly hapkat za stolom pri nas 🙂 ale teraz surnejsie potrebujem ohradku tak hladam hladam 😒

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

no ved aj ja som rada, si neviem predstavit v tak kratkej dobe zazit zasivanie znova 😅
Miska dik za pomoc s kombinezami. Uz mam cosi konecne vybrate. Dufam, ze sa ti podari najst ohradku. z mojej skusenosti je dobra ta, ktora nie je z dreva ale je sietkova. Dieta sa tam aspon neobucha.

smily
27. nov 2009

my namiesto ohradky pouzivame cestovnu postielku meggy. je sietkova a mala ked aj padne tak si aspon netreskne hlavicku

ockovelasky
27. nov 2009

nemajú tie sieťkové ohrádky príliš labilné dno? aj ja chcem drevenú, môže sa v nej učiť aj postaviť a neskôr aj chodiť okolo a to si neviem dosť dobre predstaviť v sieťkovej ohrádke.. ale nevravím, takú som nemala, takže aj tá môže byť super.. aj o tých cestovných postieľkach som počula, že ich používajú ako ohrádky..

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

Elenka my mame taku sietkovu a je do 15kg. V podstate je to aj cestovna postel ale sluzi aj ako ohradka. a zda sa mi dost pevna. Damian tam skace ako zajac turbo duracel a v pohode. Potom ked je dieta tazsie aj tak uz nie je v ohradke ale beha kade tade. O drevennu sa nam moc obuchal a plakal v nej.

miskachrumka
autor
27. nov 2009
cestovatelkaandrea
27. nov 2009

moze byt Miska,
my mame taketo nieco
http://www.anjelikobchod.sk/product_info.php?pr...
obaze namiesto 100euro sme za nu dali 30euro. strasne to mate na SR drahe 😅

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

namiesto obaze malo byt ibaze 😀

miskachrumka
autor
27. nov 2009

ani nehovor mi tumame 2 destske obchody tak sa predbiehaju kto da vyssiu cenu 😠
strasne tricko pre dieta nekupis unas v BS pod 7 euro a to hovorim o tenkom a skratkymi rukavmi a to nehovorim mikinky ja som malemukupila teraz teplucku hunatu bundu v snicku s ato vola dala som zanu 60 euro 😕 😨 ale je nadherna ja zabyty vnej 😵

ockovelasky
27. nov 2009

Andrejka, pozerala som link na tú tvoju ohrádku, z čoho je jej dno? Je zlatučká.. 😉

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

Katka pekna. 😉 a hlavne prakticka. vuyzijes aj pri cestovani.

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

Elenka netusim. skusim kuknut doma. ale my nemame presne taku istu ako je na tom linku. Mame len podobnu 😉 alebo posurfujem na nete.