Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

ockovelasky
1. dec 2009

ako u vás prebiehajú také mikulušske oslavy?

miskachrumka
autor
1. dec 2009

elenka ako a mate?

ockovelasky
1. dec 2009

Jaj, tak dnes tak umrnčane, teraz ledva zaspal, ale ako sa na neho pozerám, dlho mu to nevydrží.. Tak veľmi by som mu chcela pomôcť, aby ho to tak nebolelo.. ale asi si to musí každé bábo prežiť..
Ináč, ďakujem, až bude bábo na svete, tak napíšem.. 😀 😀

cestovatelkaandrea
1. dec 2009

Miska tak Damian mal prve topanocky taketo:
http://www.dolcis.nl/Shop/Product.aspx?catalog=...

cestovatelkaandrea
1. dec 2009

A teraz co ma zimne tak su taketo, len farba je cerveno hnedo, cierna:
http://www.children-shoes.com/index.html?target...

cestovatelkaandrea
1. dec 2009

Elenka pride Sinterklaas s Ciernymi Petrami a urobia najprv poriadny hurhaj v miestnosti, potom spievaju, rozhadzuju peper noten (take male pernikove kolaciky) a potom rozdavaju darceky. Nic extra oproti slovenskemu Mikulasovi.

cestovatelkaandrea
1. dec 2009

akosi blbo nakopirovalo link na tie zimne topanky, skus kliknut toto:
http://www.children-shoes.com/index.html?target...

cestovatelkaandrea
1. dec 2009

a zas je to naprt. idem kuknut inu stranku

cestovatelkaandrea
1. dec 2009

no Miska nasla som ich len na nete su v modrej farbe. my mame cerveno, cierno hnede prevedenie:
http://www.hoelscher-kids.de/shop/erste-Schritt...

cestovatelkaandrea
1. dec 2009

ok idem prec. zas mi je blbo, tak si lahnem do postele. ahojte, ozvem sa hadam zajtra. 🙂

miskachrumka
autor
1. dec 2009

ahojte
takandrejka pkukala som vsetko dakujem 🙂

ja stele neviem ake a presne kupit lebo vsetci hovoria ze prve topanocky na prve krociky musia byt ortopedicke musi sa podobat chodeniu na boso a mi samozrejme potrebujeme aj zateplene kedze budeme chodit v zime a nejak neviem take najst ☹

jankaxxx
1. dec 2009

ahoj miskachrumka tak tu ti rada prispejem lebo ja to mam velmi podobne🙂ja mam 21 a tiez som na maleho vacsinou sama,zijem v londyne a tiez tu nemam starych rodicov a v podstate nikoho kto by mi maleho postrazil a niekomu cudziemu by som ho nikdy strazit nedala a jeho ocko je s nim sam max. ked som v sprche.....som unavena ale nechcem sa stazovat milujem byt s malym ale niekedy je to fakt tazke,lebo mame 3 a pol mesiaca a uz nam idu zubky takze niekedy place aj 2 hodiny vkuse a to ho nemozem polozit ani na sekundu,stale visi na mne🙂takze rozumiem ti velmi dobre

ockovelasky
2. dec 2009

Ahojte, baby, tak včera pred polnocou sa švagrine narodila krásna brčkavá slečna - Petra, mamička aj bambuľka sú v poriadku.. 😀 😀 😀 Už sa neviem dočkať, až malú uvidím.. 😀

Andrejka, držím dnes pršteky pri vyberaní tých stehov, potom daj vedieť, ako to dopadlo..

Miška, min. som bola v klasickej obuve a mali tam také prvé topánočky pre detičky, pevné, zateplené a aj ortopedické boli a vzhľadom k tomu, že budete chodiť v zime, ťažko nájdeš niečo, čo sa podobá chodeniu na boso.. A čo som počula zas ja, tak pri prvých krôčikoch by malo mať dieťatko nožičku po členok v pevnej obuvi, aby nebalansovalo a nožička neišla všelijakými smermi..

Janka, vitaj, ja síce nebývam v zahraničí, ďaleko od rodiny, ale tiež som na malého sama, takže ťa úplne chápem.. My máme štyri a pol mesiaca, tiež nám od tretieho idú zúbky, a to vtedy bábätko baví všetko len chvíľu, môjho malého dosť ukľudní gélik na ďasienka a tiež trošku schladené hrýzatka..

cestovatelkaandrea
2. dec 2009

Elenka gratulujem k neterke 🙂

Miska ak chces topanocky ako naboso tak kukni tieto:
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
Link mi poslala Roka-Katka.

Janka vitaj v klube. Ja som tiez v zahranici sama s muzom a dobre viem o com pises.

Zajtra vam dam vediet ako sme dnes dopadli s Damianom. Objednani sme na 13.30.

ockovelasky
2. dec 2009

Ďakujem Andrejka.. Pozrela som si link, čo si dala Miške, to nie sú capačky? Sú veľmi zlatučké.. 🙂 Dnes si v práci?

cestovatelkaandrea
2. dec 2009

Elenka to nie su capacky. To su normalne topanocky len maju makku podrazku. Pripominaju chodzu na boso. Dnes som v praci len doobeda. Ale stale mam zaludok ako na vode. Jedine co dokazem zjest su ryzove vafle ☹

ockovelasky
2. dec 2009

Uf, tak to ti nezávidím.. Máš na to aj nejaké lieky?
Už som si prečítala podrobný popis tých topánočiek.. 🙂

cestovatelkaandrea
2. dec 2009

Mam taky hydro roztok, aby som sa nedehydrovala a cierne uhlie.
Myslim, ze tie topanocky by sa mohli Miske lubit.

miskachrumka
autor
2. dec 2009

baby ahojte
tak neveim na co skor odpovedat 🙂

janka tak vam drzim palceky ja som už pochopila ze na vsetko treba cas !a zubky to vam idu fakt skoro ale cim skor to budete mat za sebou nam idu teraz dokonca dva naraz jeden dole a jede hore !budeme rady ked sa snami budes deli o kazdodenne radosti aj starosti co k vychove deticiek urcite patri!drzim palceky 😉

miskachrumka
autor
2. dec 2009

elenka gratulujem vam k novemu prirastku v rodine 😉
a tiez si myslim ze v zime kupit topanocky so sa bodobaju chodeniu na boso je asi absurdne!

andrejka podakuj sa za mna roke za link 😉 musimje napisat na email konecne!ale nejak nic nestiham mal teraz nebuva skoro nic co unas nieje nic nove ale ani hrajkat sa nechce usia ho boliet tie zubky ale popri vsetkom je to mojj bojonik zvlada to zatial bravurne! 🙂

miskachrumka
autor
2. dec 2009

andrejka dufam ze Damianko bude mat vsetko okej !

a rychlo sa uzdrav

a tie capacky su zlatulinke 😵 nejake si asi objednam budu debre na bezkanie po byte a niekedy aj v pavuku! 😉

miskachrumka
autor
2. dec 2009

tieti sa mi pacia a su aj zateplene len hacik je vtom ze su premokave tak asi ppo snehu snimi urcite nie zas nemyslim sneh po kolena ale normalne po cesticke mohli by byt ci nie?co vy nato?http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...
a velkost to jenejaka cudna tabulka mi mame asi č. 20 asi aj taku velkost objednam aby som mu mohla dotoho napratat aj pancusky ak ponozky!

jankaxxx
2. dec 2009

baby verte mi ze ma to ukludnuje ked to tu citam ze nie len ja sa citim na vsetko sama 🙂aj ked si myslim ze to celkom zvladam🙂))uz mam aj dost kamosiek mamiciek s ktorymi sa tu viem poradit a tak,lebo dokym sme mali maleho sme boli s mojim priatelom skor taky party par takze sa nam uplne zmenil zivot aj ked musim povedat ze k lepsiemu.milujem vsetky starosti okolo maleho aj ked som velmi unavena ale vsekto si tak velmi pripustam ked mu nieco je a hned sa obvinujem to ma asi najviac vycerpava....

miskachrumka
autor
2. dec 2009

janka v tvojich vetach sa vidim aj ja ako by som to pisala JA!

ale to sme mi mamicky!

ja som akurat kukala modre z neba ten pribeh toho chlapceka co 5 rokov zije len s dialyzou ma skutocne dojal chudacik som plakala ako dazd obduvujem ho a klobuk dole co chudacik musi zvladat 😢
strasne nieco verim ze co najskor sa mu ozvu ze maju prenho novu oblicku!
skutocne neskutocny pribeh a dokonca sa podobal trosku namojho brata Patrika ktory ma 6 rokov!asi aj preto mi to prislo tak luto ☹ 😔

miskachrumka
autor
2. dec 2009

a este som chcela ze dnes ma tiez ani sa neda povedat ze dojalo skor zamrazilo ked som pocula vcera spravy aj dnes to davali co ta 17 rocna studentka v B.Bystrici na internate na verejnych zachodoch porodila novorodeniatko zive zdrave a vyhodila ho z tretieho poschodia a samozrejme to neprezilo ! ☹
nemam slov normalne neverim ze toto moze spravit niekto na tomto svete 😔 som v soku a zhrozena dala by som ju zavriet na 20 rokov najmenej !aj by som jej naplula medzi oci! 😠

jankaxxx
2. dec 2009

miskachrumka nieze by ma to tesilo ale som rada ze mozem pokecat s niekym kto ma take problemy....ale vy ste uz dost velky takze si to najhorsie zvladla-sama vsak?

odsavacka
2. dec 2009

Ahojte, tak konecne aspon na chvilu...Miska aj my ideme zajtra do poradne,... uz musim, potrebujem par veci prebrat po dvoch mesiacoch...o kolkej idete???My este zvazujeme co ako, aby sme sa nenakazili,....🙂Tak napis kedy idete, aby sme sa nahodou nestretli...vies ak ste nahodou chori. nieze sa nakazime,...xixixiii...ale nie, mozno sa stretneme...brr🙂
Ja uz treti den riesim tisic veci a nic preto nestiham, mala mi zaspava okolo 21.30,...nechapem, som z toho unavena, lebo uz ani ten cas nemam pre seba,...ale utesujem sa, ze pri takto malych detoch je vsetko relativne🙂
Inak ked Vam Miska nic nebude, vidime sa...tesime sa🙂Zajtra tu pridem omrknut aku spravu nechas,...alebo ma najdes na skype🙂 Pc mam cez den stale zapnute-cize aj skype, ked sa da tak kukam co mozem, co potrebujem a pod., ...
S tym avivazom by som to chcela aj ja skusit, aj ked my zijeme tak trosku eko, bio,... neviem ci mi to prejde u mojho chlapa,...kupila som inac vanish, skoro sinfarktoval,...ani som sa nepriznala, ze mi bolo z neho blbo,...normalne som asi zvyknuta na zivot s minimalnou chemiou ... ale co uz, chcela som sa zbavit skvrny....inak aj tak nezisla ...asi som zly kupila,....

Tak sa tu vsetci majte, idem odsat a buvat, pozdravujem,...zijem🙂

miskachrumka
autor
2. dec 2009

janka sama a ked pisem sama tak myslim doslovne sama od je ho narodenia anzel v praci moji rodicia v zahranici bolo to premna dost tazke ale zvladla som to a zvladnes to aj ty neboj!
a budes naseba taka pysna ako som ja na seba! 😉

miskachrumka
autor
2. dec 2009

janka a staci miska 🙂

zuzi mi nejdeme hore do nemocky mi budeme mat poradnu tu v antole na obecaku!

a daj si pozor lebo chodia tam aj ciganky s chorymi detmi ja som preto cakala az doteraz kym pride sem dole 😉

a vy chodite Kubinskej a mi Vysnovskej tak ta nasa chodi aj na Prencov aj sem!vzdy prvy stvrtok v mesiaci! 🙂

cestovatelkaandrea
2. dec 2009

ahojte idem vas docitat, nemozem zaspat tak si aspon cosi pocitam. ste este niektora hore?