• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Unavené mamičky prvorodičky

1. augusta 2016 
uf Miska tak to mas tazke. nas drobec zase nechce nic co je kasovite, len presnidavku a jogurt. masko, zeleninu len na kusky. co ti na to povedala doktorka na poradni? je to zvlastne lebo Davidko ma uz zubky.
11. dec 2009 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ved to dokaze pohryzt len chrumku ale nic ine a este som sa jej stym nestazovala :unamused: tak neviem ja som zvedava ako ideme stymto bojovat?
11. dec 2009 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co si pamatam, tak Damiana troska natahovalo zo zaciatku ked jedol kusky, lebo to chcel hned prehltnut. ale on to aspon chcel papat a po asi tyzdni sa to naucil.
11. dec 2009 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
*Zuzana už ste nasli spravne umele mliecko?
ci este hladate?
ak ano skusala si davat malej?a ako reagovala chuti jej ?
11. dec 2009 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak skusim tak ci tak ved už si musi zvykat ale jeho strasne napina a bojim sa ze mu zbytocne drazdim zaludok na zvrackanie!pri kazdom kusku mam pocit ze ma obzvracia hovorim bud eto vypluje alebo drzi na jazyku kym mu to nevyberem a potom už nechce!
skusim mu davat nasilu ako ni epacht nasilu ale ze aj ked ho bude napinat tak mu skusim davat dalej lebo ja som to po 2-3 zlych pokusoch vzdala nechcela som ho zbytocne drazdit!
11. dec 2009 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Miska, neviem este na co ma alergiu - sme objednany na testy az na januar - ku tej alergologicke sa velmi tazko da dostat.... a prejavuje sa to trvalym soplikom..
andrea - ani som nevedela ze mam nieco so crevom - vsetko na co som sa stazovala - mam v pohode...to iste aj saska...
ta doktorka ma taky pristroj, ktorym ti beha po akupunkturných bodoch a ten jej teda pipa ak je to ok, mne pri tienkom creve ani nepipol :slight_smile: je to metoda nejakeho nemeckeho lekara tusim sa vola Foll alebo VOll neviem presne.. aj mamina chodi v rusku ku homeopatovi a ten tiez pouziva tuto metodu a fakt jej to pomohlo...
co sa tyka prekladov - pracujem pre jednu agenturu z BB (Ariana) prekladam rustinu, anglictinu, slovencinu - vacsinou nejake technicke veci, stavebna, prijektova dokumentacia alebo navody.. proste co poslu :slight_smile: musela som zas zacat aj ked nemam moc casu ale tych 165 eur mesacne (rodicak) je velmi malo a aj s manzelovym platom... tak chcem-nechcem musim....

miska, skus mu nemixovat ale co najviac popucit vidlickou alebo cez sitko to prepasirovat a co najviac tekute aby to bolo.. aspon na zaciatku, aby mu to lesie islo dole krkom...
11. dec 2009 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Katka znie to zaujimavo s tym pristrojom. Mne s takym inym strojom sestra zistila, ze mam na kocku chrbticu a priedusky.
no s tymi prekladmi to teda mas dost. technicka dokumentacia to je niekedy dost aj na mna, ked potrebujem kvoli vykresom.
11. dec 2009 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte... Tak dnes som skúšala dávať Patrikovi tú mrkvičku, ale to ste mali vidieť, najprv sa tváril ako keby som mu dala ocot, ďalšie sústo vypľuvol a pri ďalšom ho až naplo, no a potom zatvoril pusu tak, žeby do nej ani duch nevošiel.. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: To asi bude beh na dlhú trať, mám ešte skúšať, alebo skúsiť niečo iné?
11. dec 2009 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no da to poriadne zabrat... hlavne ked nevies o co ide - ako minule mi dali prekladat nieco o zeleznicnych tratach a zariadeniach.... ani za svet som nevedela o co ide a slovnik mi daval niekolko moznosti tak som ani nevedela co mam vybrat... teraz som mala plynovod slovensko-madarsko...
11. dec 2009 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No konecne sa ten moj krpec ukludnil a dufam ze zaspi aspon kavu si vypit v klude :frowning2: .Tak Miska no papavame polievky zeleninove (mrkva,zemiak,karfiol,kalerab,brokolica,petrzlen...) niekedy mu do tej polievocky spravym aj trosku cestovin, potom zemiacky popucene z vidlickou( uz sme si zvykli na hrubsie kusky) a k tomu nejake zavarane ovocie ( jablka, broskyne,hrusky, nektarinky...). A pravdaze mäsko( kuracina a davam aj BIO kralika) bud do polievky, alebo ho len tak podusim a dam z ryzou, al. zemiakmi a ked niekde najdem nejaky recept hlavne rychli a jednoduchy tak ho spravim. :wink:
11. dec 2009 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A aby som nahodou nezabudla aky mate nazor na rybku pangasius? Viem ze je to este skoro davat drobcovy, len ma zaujima vas nazor Dakujem :slight_smile:
11. dec 2009 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Elenka ta jeho reakcia je normalna. Niekedy to trva tyzden-dva kym mu to zachuti. Dnes ho uz nechaj tak aby z toho nemal stres.

Kristinka ja som tu uz v inych temach citala, ze taka rybka je ok aj skor ako pred rokom. Ja co som davala doteraz Damianovi bol losos a morska stuka. A vzdy to sezral :grinning: Niekto to dava uz okolo 10mes. U nas v NL sa davaju ryby uz od pol roka, ale to by som neodporucala detom na SR.

Katka poznam. Niekedy ked si musim prelozit pracovne instrukcie nejakych komponentov z ineho jazyka, tak len cumim, ze o com pisu. :grinning:
11. dec 2009 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jaj, keď ste písali, že vaši drobci zjedli tri lyžičky, niektorej celé papánečko hneď na prvýkrát, tak som myslela, že aj môjmu to bude hneď chutiť.. :grinning: :grinning: :grinning: Ako sa máš Andrejka?

U nás je dnes vianočný jarmok, tak sme tam boli doobedu, celý čas prespinkal, ale asi veľa, lebo keď sme prišli domov, plakal tak silno a dlho, až som nevedela, čo sa to deje..

Aj my už chceme sneh, pošli aj k nám.. :grinning:
11. dec 2009 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pangas je dobry hlavne v tom ze nema kosti, takze nemusis sa bat ako pri ostatnzch filetach...ja uz rozmyslam ze by som to za par tyzdnov mohla dat ochutnat malej...
dnes dostala nie celkom hnacku ale tak castejsie kaka a takym riedkym - reakcia na ospen atb...davam aj probiotika a aj hylak forte uz som jej dala.. hadam nedojde na hnackovanie... hlavne nie cez vikend ked je len pohotovost a aj to nevies ak zazrak menom lekar tam bude... inac rozmyslam nad tym ze by sme zmenili detsku lekarku... nejak ma na tej pondelkovej poradne vytocila...
11. dec 2009 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Elenka mam sa kvazi dobre. Bubak maly velmi dobre. Strasne skoro zacal zaspavat. Uz o siedmej spinka. Takze ho cez den vidim dokopy hodku rano a vecer hodku a pol. Normalne spi od siedmej do rana do pol siedmej alebo do siestej. V noci sa zobudi tak raz alebo dvakrat. Niekedy aj motyka vyleti a spi celu noc v postielke bez zobudenia. Ale cez den zacal spavat menej. Uz zaspi len raz a aj to len na hodinku-hodinku a pol. Niekedy mi v skolke povedia ze spal len 45 minut a tak uz vecer o siestej chce ist do postele.

Dnes po praci ideme kupit par vianocnych darcekov pre muza a Damiana, no a vecer o osmej zacina dalsia oslava mojich narodenin s kolegami z prace :sweat_smile: zas budem vysmiata ako leco.

Katka myslim, ze kludne mozes. Mne tu rybu tiez vsetci vychvaluju ale tu v NL som ju zatial nevidela. Cim ta vytocila dokina?
11. dec 2009 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale porradna ktora trva 5minut aj s oblekanim-vyzlekanim babatka.... nemeria ju vobec, len odvazi, ked jej vypravam ze sme boli v brne ohladom hemangiomu co ma pri ocku tak nejavi zaujem, cumi do pc a telefon ma v jednej ruke ani neviem ci vyprava so mnou alebo s niekym na linke.. proste furt ma naponahlo... este som nestihla obliect malu a uz volala dalsieho ani sa neodzdravila ked som povedala dovi... vzdy predpise hned atb... vcera sa homeopaticka (co je zaroven aj pediatricka) velmi cudovala ze ked ma saska stale sopel, preco jej nikdy nedala urobit vyter z nosa... ze to moze byt aj stafylokok... proste normalne krutila hlavou ze ako to...
11. dec 2009 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to men doktorku velmi rychlo ak sa da
11. dec 2009 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved keby poznam niejaku dobru tak nevaham....manzel che jedneho chlapa co zastupuje nasu ale aj ona ho sem-tam zastupuje, takze ak natrafime na nu tak sme doma... ja zas rozmyslam nad tou homeopatickou - doobeda ma klasicku detsku ambulanciu, lenze ona ma strasne vela aktivit, cez leto je furt v chorvatsku na uzdravovacich pobytoch s detmi z okolia, tak tam viac nie je ako je, to tiez nie je ok, ked furt buddeme mat nejaku inu zastupujucu doktorku... fakt neviem...
11. dec 2009 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimo temu...strasne som vytocena. objednala som cez konika od jednej baby kombinezu na drobca a ona mi ju poslala na dobierku nasim domov zaspinenu od cokolady, jogurtu a flakatu k tomu. samozrejme o tych flakoch predtym nepisala. strasne som nastvana... mame sa to ani nedalo poriadne vyprat... keby sa dalo tak ju kopnem do zadku...
11. dec 2009 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
parada, aj ja som raz objednala "vybornu" telu zimnu kombinezu ze s barancekom, ten barancek bol len ako podsivka v kapucni, kombineza bola tienucecka a este aj premokava, a predavajuca tvrdila ze je suuuuper ale fakt suuuuper teplucka a nepremokava...
11. dec 2009 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
najradsej by som jej to vratila ale neviem ako. stala sice len 10euro ale aj to su peniaze. drobec to mal mat na buduci rok. na fotke ta kombineza vyzerala dobre, pekna, oprata. realita bola strasna. mama takmer plakala do telefonu.a otec len nadaval a nadaval. a ja tu v NL si mozem tak akurat hlavu buchat o stol. stve ma ked su niektori ludia taky smradi. ja by som to nikdy nikomu neurobila.
ked som mojej kolegini pozicala veci po Damianovi tak vsetko co malo flaky alebo bolo vytahane som dala bokom.
11. dec 2009 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak mnou lomcoval hnev, ze som ju zverejnila v teme modrykonik- skusenosti s predavajucimi/kupujucimi. a ako bonus aj teplu IP dostala.
11. dec 2009 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved prave, alebo staci uviest ze su tam chyby, flaky a pod.....
11. dec 2009 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to by som ju potom nekupila keby to napisala. keby si pocula ako hresim. taka vytocena som dlho nebola.
11. dec 2009 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Andrejka, to je teda riadna trúfalosť posielať takéto špinavé a poškodené veci, navyše ak ti o tom vôbec nenapísala... Ja by som jej napísala a ver, že by som nevyberala slušné slová.. :angry: :angry: :angry: tiež by som jej napísala, že s tým nie som spokojná a že to chcem vrátiť, nakoľko nebola férová..
11. dec 2009 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako vidím, už si jej napísala.. to je ale krava.. :angry:
11. dec 2009 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Elenka ale ked jej to poslem nazad na dobierku tak ona to neprebere. Tym som si ista. Ako potom inak dostanem tie peniaze nazad?
11. dec 2009 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som myslela, že či by si sa s ňou nedohodla, že jej to vrátiš a ona ti vráti peniaze.. Teda ja ju nepoznám, ale ak by som niečo predala a kupujúca by s tým nebola spokojná, dala by som jej možnosť vrátiť to naspäť..
No ale po právnej stránke neviem, musela by som sa opýtať manžela, ale ten príde dnes neskoro..
11. dec 2009 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Skusim jej este potom napisat ked vychladnem, lebo by som jej opat vynadala.
11. dec 2009 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Este raz som volala s mamou tie flaky co su tam nejdu dole. Ani s vanishom. Mama povedala, ze to vyzeralo ako keby to zo svojho dietata vyzliekla a poslala. Cela suprava je zozmolkovana. Myslis, ze taka zena prebere dobierku ked jej ju poslem?
11. dec 2009 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok