Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

kristinka4m
10. okt 2009
miskachrumka
autor
10. okt 2009

už som to nasla podla albumu!mna zaujali tie autosedacky konkretne modra!malemu by bolo nacase už kupit aj atkuto kedze vajicko je mu už male!
je od 9 kilo!co ty nato?

kristinka4m
10. okt 2009

No aj na nu som kukala len ja by som taku od 9-36kg ale tie su ties dobrea ako spinkate?ci uz ste hore?

miskachrumka
autor
10. okt 2009

no sa mozrejme už davno spal pol hodinku ☹ tvoj este buva?

kristinka4m
10. okt 2009

Nie ties bol hore ale teraz uz spinka tak dufam ze az do rana ani okupat som ho nestihla a oz bol KO

miskachrumka
autor
10. okt 2009

ahoj no mi sme mali prerevany cely vecer strasne je mrzuty!cely vecer plakal ☹
neviem co sa deje ci idu zas zuby alebo co................. 😒
ledva som ho uspala a aj tak sa vkuse mrvi a place!neviem co je snim! ☹

kristinka4m
11. okt 2009

Dobre rano.Tak dufam ze noc bola lepsia ako vecer no mozno mu idu dalsie zubky alebo je to tym pocasim ved dospely clovej je unaveny a znechuteny z tohto pocasia ani von sa neda ist uz aby bolo po zime tak prajem pekny den a dufam ze dnes bude Davodko dobrucky

miskachrumka
autor
11. okt 2009

dobre rano 😉
kika noc bola strasna ☹ celu noc som bola hore snim a aby toho nebolo dost tak sa manzelovy snivalo ze ho niekto nahana tak ma kopal vkuse ! 😀
¨no strasne nieco!......ideme akurat na nakupy tak dufam ze bude dobry ale teraz sa vybuvkal tak hadam bude o.k!
aja ja vam prajem krasny den aj ked pocasie je strasne 😨

miskachrumka
autor
11. okt 2009

kika 😕 kde si?
no mali bol dnes plany dlho nebol takyto!
co robis?

kristinka4m
12. okt 2009

Ahoj no vcera bol rusny den boly sme na nakupy a na obed u nasich takze som aspon varit nemusela.Ale zato som sa poriadne nachodila.Tak plany vravis a noc bola aka?Dufam ze dobra.A dobre ranko

miskachrumka
autor
12. okt 2009

ahoj
tak noc bola lepsia ako do vcera ale stale placka teraz mi ledva zabuval! ☹ idem knemu si laskat! 😉 napis ked tu budes! 😉

kristinka4m
12. okt 2009

Aj ten moj zaspinkal od rana od 8 je hore nejaky je umrncany tak dufam ze ked sa vyspinka bude to lepsie.Vcera si zaplaval vo velkej vany celkom sa mu to pacilo nie a nie ho od tial dostat.Som zvedava co budeme do vecera robyt ked je take pocasie.

miskachrumka
autor
12. okt 2009

ani mi nehovor ja neviem tiez co budeme robit ani von ani nic! ☹ keby aspon neprsalo! 😒 inac je aj riadna zima !ale ta mi nevadi!
a hadam sa este vycasi! 😖

kristinka4m
12. okt 2009

No len kedy asi az na jar dnes je u nas tak strasne ze to vyzera ze bude prsat asi pol roka a este ten maly do toho nervozny sama doma no to bude za den

miskachrumka
autor
12. okt 2009

aj mi sme sami od rana od siestej tak si ztoho nic nerob! 😉 mali mi spi stale tak poobede bude zaberak ho nejak zaujat alebo zamestnat niecim aby zas neplackal! ☹
unas už tecie voda aj dole po ceste tiez to nevyzera dobre!a ta zima co ma prist ze 7 stupnov cez den 😕 to co !to je už na zimne bundy!

petulig
12. okt 2009

ahojte, mozem sa pridat? mame trojtyzdnoveho chrobaka doma a posledne dni mi dava riadne zabrat. Bol s nami tatko doma na dovoenke posledny tyzden, ale teraz sme ostali sami. Spat cez den ani nahodou, len vymyslat, nosit sa. Domacnost stoji, vsade bordel, este som dnes ani nejjedla. Von sa ist neda v tomto pocasi a uz neviem co s nou. Citim sa ako total neschopna matka, unavena, nevyspata, podrazdena, stale sa mi tisnu slzy do oci no na nervy cele..

cestovatelkaandrea
12. okt 2009

Ahoj Miska, tak som tu. No posledne dni sme mali toho vela. Bola u nas mamina na navstevu na par dni. Akurat si s malym zvykli na seba a uz zase isla domov ☹ Ale este mozno pride raz do konca roka 🙂 Teraz som dva dni sama s malym. Tak rano ho vozim do skolky na bike a potom hura niekolko km do roboty.

cestovatelkaandrea
12. okt 2009

petulig - to je uplne normalne. niekedy to trva dlhsie kym si na to vsetko zvyknes. urcite nie si neschopna. ja som tiez byvala zo zaciatku dost unavena a niektore veci som nestihala.

miskachrumka
autor
12. okt 2009

ahoj andrea 🙂
som velmi rada ze si tu! 😉 tak mas doho zas dost ako citam 😒 tak ste sami?a ake mate pocasie ze chodis na biku? 😉

manika77
12. okt 2009

petuling nebooj ono sa to upravi...u nas to bolo tak isto...teraz je uz lepsie 😉

cestovatelkaandrea
12. okt 2009

uprsane, ale ina moznost ako sa dostat do prace nie je. mam to cca 4km. a nemam vodicak a autobusove spojenie je divoke. tak na pol ceste vylozim maleho v skolke a slapem si na bike dalej. od stredy si budem uzivat opat nase auto. este mam moznost ze by ma zaviezol kolega ale to moc nechcem.

petulig
12. okt 2009

no ved ja viem ze sa to upravi, len kedy. Ja by som uz brala keby mala aspon pol roka 😎

miskachrumka
autor
12. okt 2009

a pridavam sa petuling ku kockam !
ze maju pravdu ja som sa tiez tak citila presne viem ocom pises!ale neboj vsetko am svoj cas a zvyknes si !
aj mne to takto pisali mamicky ked som mala maleho este malilinkateho ako mas ty a tiez mi vsetci pisali ze boze to zvladnes vsetko prejde bude to dobre chce to len cas ...........a atd. a som si v duchu hovorila vam sa to povie ked vacsina znich mala už starsie deti ako som mala ja ale mali pravdu !
vsetko prejde!ja som mala strasne traumu po porode si predstav sama v byte s malim miminkom nevedela som co robit nic som nevedela bala som sa ze vsetko robim zle!strasne bolesti po porode po sekcii mali mi vkuse plakal cele dni a ja snim!zivo si nato spomeniem ked nejaka mamicka napise ze preziva toto co ty lebo sviem a zivo si pamatam co to bolo aj unas! ale zvladla som to mali je ok ma už 7mes. a je zdravy a usmievavy a spokojny 😉 a hlavne bez akejkolvej pomoci!no ak neratam manzela! 😉

miskachrumka
autor
12. okt 2009

petuling presne som si toto hovorila ja ja neverila by si ale ja som sa kolko krat modlila ze nech nam to rychlo ujde preboha ja to vezvladnem neni sanca dokonca mali mi ako 2tyzdnovy dostal skoro zapal pluc 😢 je to tazke velmi tazke!ale riad sa tym ze pan bozko nam nikdy nenalozi viac na nase plecia ako sami unesieme!a nikdy nebolo tak zle aby nemohlo byt este horsie tak si spomne na mamicky kotre to maju este tazsie napr. mamky co maju predcasne narodene musia bojovat snimi o prezitie a lebo postihnute deticky ved to je kazdodenny boj! ☹ a ty a jaj aj ine mamicky mozeme byt rady ze mame zdrave a spokojne deti!

petulig
12. okt 2009

jaj zlate ste baby, ona ked buva je zlata ale stale sa trapime s kojenim, stale je hladna a ja sa nemozem pozerat ako mi place, naje sa a place a tak dokola.A vsetci okolo mna len aby som kojila co najdlhsie a vydrzala a neviem co. Mozno je to aj tym hlupym pocasim aj tym ze som bola zvyknuta byt neustale medzi ludmi. Este ani taku vazbu k malej nemam, niekedy mam strasne nervy na nu, ale snazim sa byt kludna, ved sme ju chceli my a nie ona nas. 😒

cestovatelkaandrea
12. okt 2009

petulig ak mas problemy s kojenim tak sa skus poradit s Annag v jej teme alebo jej napis IP. ona je na kojenie expert. ja som tiez chcela kojit normalne ale nakoniec som skoncila pri odstrekovani devat mesiacov. a poviem ti bolo to omnoho unavnejsie 😒
ja som tiez rada medzi ludmi a chvilu mi trvalo si zvyknut na to, ze po porode je to trocha inak. mozno ked bude mala vacsia tak to bude ine. Ale vsak mozes s niektorou kamoskou ist von kocikovat alebo tak. Aby si nebola sama doma. Ja som taku moznost nemala, lebo sme v cudzine a tak som bola prve tri mesiace s malym cele dni sama. Potom sa to zmenilo ked som sa vratila do prace.

miskachrumka
autor
12. okt 2009

a preco nie kolega?
a este ze to mas andrea po ceste tu skolku ze to neiej na opacnom konci!obdivujem ta ze takto kazde rano slapes na biku! klobuk dole! 😉

cestovatelkaandrea
12. okt 2009

Miska nic ine mi neostava. Kolega nie, kvoli sporstym reciam v praci. Radsej si to odslapem a nikto tu nebude do mna vrtat. Staci len ked sa usmievam ked sa s niekym bavim v praci a uz zaluju manzelovi. S muzom robime v jednej firme.

miskachrumka
autor
12. okt 2009

aha! 😕 to mu sa hovori sprosty ludia 😠 😅 takych ludi tu ja mam naokolo nespocetne! 😠
a co už sa ti to krati v praci?
a manzel am asi inu smenu ze?

petulig
12. okt 2009

jasne ved von chodime ked sa da, mam tu aj nejake kamosky, ale uz maju velke deti ,alebo chodia do prace. Ale toto je skor o tom ze ked som doma tak stresujem co sa udeje, co vymysli mala ked vstane a co snou budem robit.Ale dufam, ze je to vsetko otazka casu. Citim sa proste istejsia ked je niekto s nami doma a nie sme tu same. Ja som povodne chcela ostat doma dva roky, ale vidim to tak ze po roku najneskor sa asi vratim. Mamina ja doma tak sa hadam postara. A mozno sa to dovtedy zmeni a ukludni vsetko co dufam.

a ty si kde v zahranici? to si po troch mesiacoch dala dieta kam?