Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
23. dec 2009

no mal by sa to veru pomaly ucit, lebo uz ma takmer desat mesiacov. ale niektorym detickam to chvilu trva kym sa to nauci.
s fotkami si hlavu nelam, ja kuknem ked budes mat nejake tu.

miskachrumka
autor
23. dec 2009

aku mas emailovu adresu?

a mal bysa naucit veru!snazim sa aby sa ucil pomaly a zevraj pangasius sa nesmie az po roku! 😲

cestovatelkaandrea
23. dec 2009

mas ju v IP 😉

kristinka4m
23. dec 2009

Ahojte tak uz som tu a mam chvilku cas🙂 Boli sme zaviest svokru na letisko do BA letiet mali o 8:50 a nakoniec dorazily do Edinburgu o 5rano nasho casu takze bohovske meskanie:(sa nacakali🙂) Upratane mame, sme sa rozhodli ze budeme na Vianoce doma nejdeme k mojej mame spravime si svoje"gaucove" vianoce🙂) Daniel som nevidela asi 36hodin ja som sa paradne vyspala, ale tuto noc spal celkom dobre nejaky je kludny ked prisiel od starkej asi sa boji ze ked bude zly tak ho tam supneme znova 😉 Darceky nemame ako inak hlavne ze Daniel ma tonu darcekov 🙂 Ak by som sa tu nahodou neukazala tak Vam prajem krasne Vianoce 🙂

odsavacka
24. dec 2009

Ahojte,
vsetkym Vam chceme popriat prijemne prezitie vianocnych sviatkov, aby ste ich prezili v pokoji a v kruhu tych najblissich. STASTNE A VESELE praje Zuzka s rodinkou🙂

miskachrumka
autor
24. dec 2009

ahojte mamule
chcem Vam len popriat

************Štastne a Vesele a vianoce a hlavne štastny novy rok************** 😵

ockovelasky
24. dec 2009

Mnoho šťastia v čase Vianoc,
v žiari svetiel stromčeka,
aby zdravie, láska, pokoj
zavítali aj do Vášho domčeka.

Krásne a požehnané Vianoce praje Elena s rodinou.. 😉

smily
24. dec 2009

Ahojte!!!

Stasne a vesele Vianoce 🙂

miskachrumka
autor
25. dec 2009

ahojteeeeeeeee

asi tu nikto nebude kedze asi lenosite po vcerajsku ja som len tak odbehla tiez sa vyvalujem 😀

mam pocit ze som vcera sezrala tank 🤐

iba som chcela ze maleho prve vianoce boli krasne velmi samu pacilo hlavne ze hapal snami pri stole!

hraciek dostal po milu jarmilu cize vela potomm cvaknem ........ale neveim ci mi ju zas sem ulozi asi dam len na pokec!

babenky tak dufam ze ste aj vy prezili krasne vcerajsi *stedry den* a dufam ze ste nasli pod stromcekom to pocom ste tuzili ale dufam ze ste prezili a prezivate tieto sviatky v kruhu vam najmilsich!
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

miskachrumka
autor
25. dec 2009

kocky a inac dufam ze do silvestra sem dobehnete!
pripijeme nazdravie 😀 😵

ockovelasky
25. dec 2009

Ahojte, krásny druhý deň vianočný Vám prajem, pozerám, že len Miška sem zabehla.. Prajem Vám krásny dník.. 😀

miskachrumka
autor
25. dec 2009

Elenka veru len ja 😒
aky ste mali stedry den? 😉

kristinka4m
28. dec 2009

No dievcence, ale to tu poriadne zanedbavate ☹ ☹

cestovatelkaandrea
28. dec 2009

len tak na chvilku, vsetkym dodatocne prijemne prezitie zvysku vianocnych sviatkov a v novom roku len to naj.
nepisem lebo som vecer rozobrata do srobika z maleho 🙂

kristinka4m
28. dec 2009

Aj tebe Andrejka hlavne lepsi rok ako bol terajsi 😉 A co sa stalo?

kristinka4m
29. dec 2009

Ahojte chcela by som len vediet ci niektora z vas dava homeopatika rozhodla som sa to skusit pretoze tie noci su katastrofalne ☹ Hm mate niektora skusenost?Dakujem 😉

zuzkanik
29. dec 2009

Ahojte mamicky, mam 6-tyzdnovu dcerku a potrebujem sa s niekym poradit. Som druhorodicka a myslela som, ze druhe babo ma uz nicim nemoze prekvapit. Starsia dcerka bola nespokojne dieta, stale plakavala, mala reflux... bola som unavena ako pes. Tajne som dufala, ze druhe dietatko bude ine. Bolo, ale asi iba tak do konca tretieho tyzdna. Odvtedy bojujeme s nedostatkom spanku, neustalym placom a ja neviem zistit, co jej je. Cez den mi mala nespi skoro vobec, ak nahodou v kociku zaspi, zo spanku sa neustale strhava. Vecer je to boj, kto z koho. O jedenastej v noci odpadavam od unavy. A rano zacina vsetko odznova. Malicku nekojim, lebo v nemocnici ju naucili na flasu, ale mlieko si kazde tri hodiny odstrekujem (aj v noci). Striedam umelu vyzivu (Bebu) a moje mlieko. Vyskusala som uz vsetky babske rady na upokojenie babatka, ale nic nezabera a ja mam pocit, ze ak sa nic neudeje, skoncim na tabletkach. Doma absolutne nic nespravim. Nehovoriac o tom, ze sa nestiham vobec venovat starsej (7-rocnej) dcerke. Mam take podozrenie, ze malicka ma tzv. "tichy reflux". Vie mi niektora z Vas poradit, co by mohlo zabrat? Zvyseny matrac v posielke nepomaha, v lehatku je nervozna a z nosenia na rukach ma uz boli chrbat. Prosim, pomozte mi... Existuju na reflux nejake lieky?

smily
29. dec 2009

Ahoj, ja som mala nieco podobne tiez pri mladsej dcerke - okolo toho 4teho mesiaca sa mi uplne zmenila a vobec prestala spavat (inak zacina sa to lepsit az teraz, a aj to som bola s nou u homeopaticky), zaspavala len alen na rukach alebo v kociku a to som musela ist popri hlavnej ceste - aby pocula auta...na ten reflux neviem ti poradit... doktorky si sa nepytala?

smily
29. dec 2009

este viem ze na reflux je Nutriton - na zahustenie mliecka.

ockovelasky
29. dec 2009

Ahojte.. Kristínka, Paťková doki je aj homeopatka, takže ak máme nejaký problém, tak radšej dávame homeopatiká. Pri nekľude (aj bez horúčky) dávam malému pred spaním, po kúpaní čapíky Viburcol, vtedy mi spinká kľudne.. Posledne sme ich dávali, keď mu išli zúbky, alebo po očkovaní..

kristinka4m
29. dec 2009

No ja som mu skusila dat teraz na noc chamilla vulgaris 9ch tak uvidime 😉 Rano dam vediet 😉 Aj nad viburcolom som rozmyslala, no uvidime ak nezaberie skusim potom.

ockovelasky
29. dec 2009

Chamillu tu spomínala Zuzka, ale ešte som sa na ňu doki nepýtala, aj tak mám z tých guľôčok už miš-maš, asi si to začnem zapisovať.. 😀 😀 Tak snáď vám pomôže.. A čože je nekľudný?

kristinka4m
29. dec 2009

No ja som to kukala tu na diskusii a na googli tam som si zistila informacie o tej chamomille 🙂 Je taky nekludny cez den to je celkom v pohode aj pospi v klude aj sa zahra, ale ta noc je fakt horor asi mu lezu vo velkom zuby bo hned po 24.12 som mu nasla dole 2zuby naraz. A uz to takto tahame asi 3-4tyzdne a som uz z toho unavena ☹ Potrebovala by som pospat aspon 3hod. v kuse ☹ aby som bola opät fit 😉 A inak sa mate ako? Patko poslucha?

ockovelasky
29. dec 2009

Tak my sa trápime s tými príkrmami, skúšame, moc ich nechce, tak skúšam, čo áno a čo nie.. Pod bradičkou má stále ten fliačik, raz ho nevidno, raz sa tam ukážu pupáčiky, raz je to súvislé ružové, dve mastičky nezabrali, teraz má Locoid, tak uvidíme.. Ináč, posledné dva dni je tiež akýsi umrnčaný, nič ho dlho nebaví, zase slintá o sto šesť, ale len teraz mu vyšli prvé dva zúbky, tak asi je skoro na ďalšie.. 😕 😕 si myslím..

kristinka4m
29. dec 2009

Hm? Ale snad mu zachuti 😉 ako sa hovorí všetko má svoj čas 🙂

ockovelasky
29. dec 2009

Jasné, drobec už spinka.. 😀 Danielko je ešte hore?

smily
29. dec 2009

ahojte, nam na spanie kazala davat chamomillu ale 15-ku, ale k tomu mame este thuyu, beladonnu na obed a clacareu tiez na obed....inak skusila som jej dat tie cipky vibrucol ale mali uplne opacny ucinok - ako keby som male strcila do ritky baterku energizier 🙂 - este aj o polnoci vystrajala a bola plna elanu na rozdiel odo mna 😠 😠

ockovelasky
30. dec 2009

Ahojte, Smily tak to zvláštne reagovala po Viburcole.. Aj nám dala Thuyu, ale ešte ju nedávam, lebo som akosi zabudla kvôli čomu ju dala.. 😅 musím kuk na net..

Ako ste sa vyspali mamičky? Malý bol hore skoro každú hodinu.. 🙄 🙄

kristinka4m
30. dec 2009

Ahojte no tak zazraku som sa nedockala ☹ Bolo to to iste ako kazdu inu noc.Snad mozno ked mu to budem davat trosku dlksie tak to zaucinkuje len neviem ako casto to mam davat davam mu 4gulicky ale ten hodinovy interval neviem aky je dakde je pisane ze po pol hodine sa moze dat znova a inde zase 2-3x do dna tak neviem a jedna mamicka pisala ze v noci dava pri kazdom prebudeny tak fakt neviem ☹ skusime uzivat 7dni a ak sa nezlepsi tak skusim ten Viburcol a ak ani ten nie tak neviem.A Smily vam ju naco dala ste nemohli spavat?

smily
30. dec 2009

No tu chamomillu nam kazala davat pred spanim a potom pri kazdom prebudeni v noci ale davam jej len pred spanim - v noci nemam silu sa postavit a hladat tie gulicky.. inac ked sme zacali s tymi homeopatikmi tak prve tri dni skoro vobec nespala - ako povedala dokina - bola to reakcia organizmu a znamena to ze organizmus zacal bojovat. aj mne ked dala homeopatika na bolesti hlavy tak prve tri dni ma tak hrozne bolela ta hlava ze som uz normalne rozmyslala ze sa na tu liecbu vykaslem ale po troch to ako keby utalo 🙂

kristinka4m
mame(resp mali sme) problemy so spankom - kazdu chvilu bola hore a nie a nie zaspat.trocha sa to teraz lepsi. vo februari idemem na kontrolu. mame tych homeopatik vela - rano 2, na obed2 a vecer 2, tie ranne ale ma na hemangiom co ma pri ocku a pevne dufam ze jej zacne miznut, ak nie o rok mame ist do Brna na lazer