Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

denkanka
26. jan 2010

Ahojte baby. Ja mam 35 a som prvorodicka. Moja mala ma iba 3 tzydne a rezim hej buj! Dufam, ze sa to spravi a dufam, ze k lepsiemu. tiez nic nestiham, skoro kazdu hodinu kojim a v noci sme este aj po kojeni min.2 hod.hore, takze "parada". Vcera mi odpadol zub a absolutne netusim kedy sa dostanem k zubarovi. Manzel tiez nebyva doma a to je pre mna najhorsie, je mi strasne smutno. Som v akomsi krci, laknuta z dietata. Dufam, ze to vsetko prejde a ja si budem uzivat materstvo, zatial mi to vobec tak nepripada. Skor mi je luto za starymi casmi, az sa za to hambim. Mozem byt rada, ze mame take krasne dieta a ja skucim🙂. Tak vam drzim palce aby sme aj toto tazke ale zaroven krasne obdobie prekonali a nadhladom a trpezlivostou🙂

leca
26. jan 2010

ahojte babenky, konecne som sa tu dostala, ale ste toho popisali. V rychlosti som si cosi pozrela, pisali ste o tych trojkolkach pre drobcekov, kupovali ste uz niektora? Ake su? Ja mam teraz v plane nieco kupit pre maleho na 1 rok.

kuspitka
26. jan 2010

Ahojte dievcata.
ja ,ze som sama co mam tieto problemy.
nasa mala stale je hore aj v noci place stale a neviem co jej je.
ja uz nevladzem som si myslela,ze to bude super a ze si budem uzivat materstvo tak ako tehotenstvo,ale nieje to tak.

ockovelasky
26. jan 2010

Ahojte.. Tak dnešná noc bola oveľa lepšia, len zaspávali sme s plačom a krikom.. Opäť sme u babky, malý spinká v kočiari, tak ja len na skok..

Kika, dúfam, že ti to rýchlo prejde, lebo boľavá hlava je nič moc.. 😒

Miška, s tými líčkami by si sa mala opýtať doki, ináč môj drobec ich tiež nemá jemnučké, ale jemu to potom akosi zmizne, vidno to len vtedy keď chodíme vonku, aj to ho krémujem, tak možno je to aj zimou..

Andrejka má toho asi veľa, keď tu dnes ešte ani nebola.. 😉

denkanka, kuspitka, prvé tri mesiace sú najťažšie, potom to tiež nie je ľahké, ale potom si už zvyknete a nie ste až také ustráchané o to bábo.. Tak držím palce a pevné nervy s drobčekmi, nech si na seba rýchlo zvyknete.. 😀 😀

miskachrumka
autor
26. jan 2010

AHOJTE
nove clenky! 😉

elenka nas naopak to ma jene len mu to vidno nema drsne licka!

miskachrumka
autor
26. jan 2010

baby kde ste?
zas som tu na hodku a nikto tu nieje ☹

ockovelasky
26. jan 2010

Tu som Miška... Drobec je už hore a tu má kopec pestúnov, tak mám trošku času.. Akú ste mali noc?

cestovatelkaandrea
26. jan 2010

caute, mam toho vela. robim teraz mesiac v skupine kde robia klimatizaciu do jacht, tak som dost zaneprazdnena. mozno sa ozvem vecer.
papa a pekny den vsetkym 😉

miskachrumka
autor
26. jan 2010

celkom fajn
len zas cez den je plany! 😒

kuspitka
26. jan 2010

ozaj neviete ako odnaucit babo ,aby bolos tale na rukach?
len ked stale place tak ju musim si dat na ruky.
ja ju cez den uspavam v autosedacke tam aspon zabuva a ja kus mozem aspon sa napit.

ockovelasky
26. jan 2010

Miška, ideme vonku s drobcami, tak poďte aj vy, možno aj malý bude lepší.. 😉

kuspitka, keď môj drobec plakal, tak som ho pomojkala, ukľudnila a hneď položila, či už do autosedačky, alebo do postieľky, tak si zvykol, že teraz stačí, keď sa nad neho len nahnem, pohladím, a zaspinka.. 😉

kuspitka
26. jan 2010

ockovelasky ja to robim teraz,ale jej to nestaci musi byt na rukach a potom aj tak neprestane.

ockovelasky
27. jan 2010

Ahojte maminy.. Tak ako ste prežili túto noc? My celkom v pohode, len mne sa už asi týždeň snívajú také bludy, hotový hollywood.. 😀 😀

kuspitka, máte ešte len čosi viac ako mesiac, možno malej chýba len tvoja blízkosť, predsa len ste boli spojené deväť mesiacov, tak jej daj čas a keď chce byť na rukách, tak ju maj.. Keď si dobre spomínam, aj môj chcel v takom veku byť pri mne, tak som sadla pred telku, urobila si pohodlie, drobca k sebe a kým on spokojne spal, ja som si trošku oddýchla.. 😉 😉 Je to vaša chvíľa..

Baby, to už ani večer nezájdete napísať, aký ste mali deň, nech mám čo čítať??? 😖 😖 😀 😀 😀

kuspitka
27. jan 2010

ocko ona mi place aj ,ked mi je na rukach a neviem preco.stale ju stiskam.uz aj pri manzelovi place ,ked ju ma na rukach boji sa teraz ,ze mala ho nema rada.a ja mu stale vravim,ze to nieje pravda.
chcem si kupit ten babyvak,aby som sa aspon mohla napapat ,ked mi uz nedovoli nic robit mala.
stale reve ja uz neviem ako dalej

smily
27. jan 2010

ahojte,
no dneska sme mali hroznu noc. od pol 3tej do piatej bola hore, skakala po mne, nakoniec ma niekolko krat pohryzla na bruchu, a to uz nehovorim o prsniku pri kojeni... uz aby jej tie zuby vysli. presvitaju ale stale este nie su vonku, a strasne ju to svrbi

smily
27. jan 2010

kuspitka ten babyvak je super vec, mam ho aj ja, hlavne som ho pouzivala v obdobi 3-5 mes, ked mala chcela byt len na rukach, ani zaspat nevedela inak ako na rukach...aspon ma nebolel chrbat, a fakt je to skvela pomocka, mozes a aspon daco porobit po dome, zehlit som sa neodvazila ale varit som varila. len si musis davat pozor na to aby si malu neudrela kym si zvyknes na ten vak

kuspitka
27. jan 2010

smily a co vravis na babysatku aj ta sa da viazat ako vak.ppodla mna to je lepsie nieco take uz kupit ,ked chcem

ockovelasky
27. jan 2010

Smily, Arinka spinká pri vás v posteli? Tak to ti nezávidím, nie je nič horšie ako byť nevyspatá ale stále v pohotovosti pri drobcoch... ☹ ☹

Ja síce baby vak nemám, ale mám nosič (manducu) a používam ho od Paťkovho narodenia, veľmi mi pomohol tiež..

kuspitka
27. jan 2010

ocko aj moja mala buva primne.
ja musim nieco vymysliet ,aby som mohla aj nieco robit pri nasej malej

smily
27. jan 2010

ja mam babyvak, nie satku, mozno ze satka je este lepsia ale ja som si vtedy zohnala vak - neviem ci by som sa naucila viazat tie uzly 🙂

ockovelasky, mame poschodovu postel - hore spi saska a ja s malou dole na 80cm sirokej 🙄 🙄 ani za svet nechce byt v postielke,, do tych 4roch mesiacoch krasne spala sama a aj sama zaspavala ale potom sa to vsetko zmenilo... niekedy ju uspim v postielke ale po hodine je hore a reve a ani za nic nasvete uz tam nezaspi, tak ju musim zobrat ku sebe..a ked kojim tak zaspim pri nej ☹ ☹ ☹ ☹ aspon ze mam ortopedicky matrac tak ma aspon nic neboli ked sa zobudim cela dokrutena 🙂 manzel je odstahovany do obyvacky a to uz pomaly 2 roky - aspon sa on vyspi

ockovelasky
27. jan 2010

No smily, nemáš to ľahké.. ☹ Snáď keď bude väčšia, tak sa to zlepší..

Šatku mala moja známa od narodenia bába, a keď bol väčší, tak si kúpila nosič.. Ale záleží od mamičky, čo jej viac vyhovuje.. Mňa tiež odradilo viazanie uzlov na šatke.. No čo už, som pohodlná v tomto.. 😀 😀

smily
27. jan 2010

ved prave, kym to uviazes... mam ten vak a je do 50kg, mala v nom poze aj sediet...o manduce som vtedy nepocula :( ale aj tak -mame 2 klokanky po starsej tak by som to asi nekupovala..

ockovelasky
27. jan 2010

Máš tu na koniku nejaký album a v ňom sfotený ten vak? Rada by som si ho pozrela, lebo také čo mi núkali v obchode, sa mi nepáčili a nedalo sa v ňom nosiť bábo aj po sediačky..

kristinka4m
27. jan 2010

Ahojte tak uz som tu 😀 Naštastie sa nam auto nepokazilo nemuseli sme ist pešo domov 😀 😀 Daniel zacina byt zase nejaky mrzuty aj noc sa pomaly vracia do starych kolaji čiže vstavanie každú hodinku ☹ 😒 Asi nasadim zase homeopatika uvidime. No trojkolku som kupovala ja uz ju mame aj doma Daniela v nej vozim po dome je super trosku skorsi darček k narodkam 😉 A dievčence moja doki nam kazala prist na konci Januara na ockovanie ale drobec nebude mat este 11mesiacov tak neviem ci tam mam ist , alebo este najaky tyzden pockat? Či by ho mohla aj skor zaockovat? A ešte sa vratim k tym nechtikom moja mama mi hned na to ako som jej povedala ze mu ide nechtik odpadnut povedala ze ci mu nahodou neomrzli nohy, no ma nastvala taku somarinu mi povie tak on je v kociku naobliekany ako bambuliak este k tomu je vo fusaku z ovcej vlny na tom ma deku a ona mi povie toto 😠 😠

kuspitka
27. jan 2010

mna zas nie podla mna by som sa to naucila.amoj muz by ju tiez nosil.tak uvidime.
uz som mesiac poriadne neranajkovala rano stale musim malu mat na rukach este aj tam reve ako sialena.
neviem uz ako si pomoct

ockovelasky
27. jan 2010

Ahoj Kika, tak ako bolo na výlete? No mňa by tiež nenapadlo, že či mu neodmrzli nožičky, ale opýtala som sa doki.. Aj keď na druhej strane, Paťkovi tiež zarastajú nechtíky a doki mi neodpovedala, že prečo, len nám dala siliceu a pomohlo..

kuspitka, jasné, že sa naučíš viazať šatku.. 😉 😉 vyber si to, čo ti najviac vyhovuje..

kuspitka
27. jan 2010

dievcata ja uz nevladzem som unavena a poriadne

ockovelasky
27. jan 2010

kuspitka.. Keď som prišla na túto tému, tiež som bola unavená ako kôň a chytala ma panika.. Baby mi poradili rannú sprchu a čajík a pomohlo to.. Vonku chodíte?

kuspitka
27. jan 2010

hej stale aj 2-3hodiny sme vonku.sprchu mam vecer,lebo rano mi nema kto postrazit malu

wandeirra
27. jan 2010

kuspitka,
nema tvoja mala koliku nahodou ked stale place?