Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

kristinka4m
27. jan 2010

Ahoj Helenka no bolo celkom fajn, ale tam maju poriadnu kosu v cechach brrr to nic oproti nam.A prekvapil ma aj pristup ludi na pumpe v cechach su tam ustretovi a pomozu z hoci cim.Slabo nam kurilo auto tak sme to museli nejako poriesit ked sme mali v aute tehotnu zenu 🙂 A dokonca sme v Brne aj pobludily no nie je to jednoduche najst tam hyper tesco 😀 aj ked je pozdlz dialnice, ale ako sa tam dostat 😀 No cesta nam trvala o pol hod.dlksie ale nasli sme 😀 a hlavne odovzdali sme 😀 Danielko spinka ja mu varim polievocku chlap sa zase vrta v aute vsetko porobene normalne sa nudim ☹ Aj ked vyzeram jak po poriadne preflamovanej noci musim sa ist dat do poriadku.Vcera ma tak nenormalne hlava bolela aj vecer ze passs.Pocas celeho tehotenstva som nevedela ze hlavu vobec mam a teraz sa to nejako rozbehlo, ale hovori sa ze sprosta hlava neboli 😀 😀 😀
A Kuspitka davas malej espumisan?alebo jej skus pomasirovat brusko 😉 Ked bol Daniel mensi tak som mu kazdy den davala espum.do mliecka pre istotu.

kristinka4m
27. jan 2010

pobludili ☹

smily
27. jan 2010

ockovelasky nemam, ale je to taky isty ako http://nosenie.sk/obr.php?obr=obrazky/foto/vak3... a tu je navod ako tam mozes dat dieta

smily
27. jan 2010

espumisan je vyborna vec, obidvom dcerkam som davala ked mali koliku a fakt to pomaha,aj prichut to ma bananovu 🙂 starsia doteraz sem tam zacne vymyslat ze ju boli brusko len aby som jej to dala 🙂

kuspitka
27. jan 2010

wandeirra neviem ci ma koliku,ale stale place.do kolko rokov je kolika?

ockovelasky
27. jan 2010

Ahojte.. Smily, pozrela som si tie linky, nejaký iný mi ponúkali v obchode, tento je super.. 😀

Aj ja som dávala Paťkovi espumisan alebo sabsimplex, do troch mesiacov pravidelne, potom tie koliky zmizli samé od seba.. Presne tak, ako nám povedala doki.. 😀 😀 A tiež sme celé dni len masírovali bruško, nahrievali teplou plienkou, robili slabý odvar z ovsených vločiek a espumisovali.. 😉

Kika, aj si niečo pokúpila v tom hyper tescu?

ockovelasky
27. jan 2010

Ozaj, dnes som kúpila zvlhčovač vzduchu, lebo ráno bola soplová katastrofa u nás a ja tiež mám z toho suchého vzduchu spúšť v nose..

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p...

kuspitka
28. jan 2010

Ahojte.tak zatial mame pekne ranko mala len raz plakala.
vcera sa mi stala taka vec bola som u kadernicky a svokor daval pozor a malu,ako keby vedela,ze som isla niekde spustila taky plac a nechcela ani prestat plakat stale rucala a ked sme prisli domkov tak zaspala.
ako keby si myslela,ze som ju opustila

kristinka4m
28. jan 2010

Ahojte Helenka nie nič som nekúpila.Sme sa ponáhlali domov za drobcom 😉 Hned sme šli na otočku 😉 Bože ako mi lezie to počasie na nervy 😠 ja chcem Jar a zase kydaju tie biele hovna ma porazí ☹ ☹ ☹ do kedy ešte???? Dnes Daniel štrajkoval zo spánkom som ho hodinku musela nosit na rukach až nakoniec zaspal tak to sa nam už dávno nestalo ☹ dnes chrapkal az do 9:30 to nejako pretahuje a to som mala už nejaky režim vytvorený ked vstával o 7-7:30 tak som ho dala spinkat o 10 pospal do 11-11:30 a potom zase o 14-14:30 do 15:30-16:00 a teraz koniec 😠 A vy čo nové???

miskachrumka
autor
28. jan 2010

ahojte 😉
tak so tu!
maly buva lebo poobede sme sa flakali tak nestihol ani zaspat 😒

so zvedava kedy vecer zaspi! 😖

kamoska mi dnes farbila vlasy tak idem z ciernej na hnedu 😵

andrea ty si kde?
preco sa neozves? 😨

kika cau 😉

miskachrumka
autor
28. jan 2010

baby kazdej by som odpisala ale neni casu nato!

som rada ze sa tato tema rozrasta o novych clenov 😵

ja sa inac neviem dockat 20.2 ☹ strasne nam tatik chyba už to bude mesiac co je prec ☹

jaj a jar veru nech je už tu !

unas napadlo asi aj 40cm snehu 😠

neviem na co to napadlo 😠

kuspitka
29. jan 2010

Ahojte.tak cez den sa to vcera dalo mala bola celkom fajn konecne som sa aj napapala.
a dnes neviem aka bude.
v noci bola to hroza kazdu 1h som kojila aj to mi zaspala pocas papania a ked som ju polozila bola hore.uz neviem ako mam ju kojit ,aby mi nazaspala na prsiach a aby sa dobre napapala a prespala noc

wandeirra
29. jan 2010

kuspitka,
kolika je obycajne do troch mesiacov,max.styroch,,potom sa strati sama..dobry je espumisan do mliecka par kvapiek alebo natierat brusko flatulin gelom. v noci je dobre kojit po leziacky,a aj ked zaspi malinka,tak lezite obidve a oddychnes si aj ty.
kvapky sab simplex su tiez dobre,ale odporucaju sa az od troch mesiacov veku babatka. ja som tiez kojila kazdu hodinu v noci tri mesiace,lebo sme mali len nieco cez dve kila tak pil menej a castejsie.

wandeirra
29. jan 2010

kristinka je chcem tiez jar alebo leto uz 🙂

ockovelasky, ja osm tiez uvazovala kupit zvlhcovat lebo mame strasne suchy vzduch,ale zatial som nekupila, je to dobra vec?

kuspitka
29. jan 2010

wanda my sme mali 2650g ked sme sa narodili a teraz mame uz 3960g
kojim v noci po leziacky ,lebo uz nevladzem ani vstat.
my jej davame hgel gastrotuss to je dobre aj na reflux

wandeirra
29. jan 2010

tak to ti malinka pekne pribera🙂 mozes byt rada. moj maly sa narodil v 34.tt tak preto tak malinko vazil.

ockovelasky
29. jan 2010

Ahojte.. Tak dnes je hrozné počasie vonku, to čo je??? Pripájam sa ku skupine: Chcem už jar.. 😀 😀 😀

K tomu zvlhčovaču, za dva noci sa veeeeľmi osvedčil, malý sa v noci nebudí, až okolo pol štvrtej nadránom na cumeľ, dýcha krásne, soplíky vyšli vonku včera a dnes už máme čistý noštek, aj chrapkanie zmizlo.. Zapla som aj ionizátor a vzduch je po ňom úžasný takže wandeira vrelo odporúčam.. Dokonca aj ja s manželom si to pochvaľujeme, tiež spíme lepšie v noci.. 😀 😀 😀

Maminy ste tu niektorá?

wandeirra
29. jan 2010

cez net si ho objednavala ci v obchode?

ockovelasky
29. jan 2010

v obchode, našla som ho v NAYku, obišla som viac elektro, ale u nás mali najväčší výber v nay, navyše teraz je naň akcia..

kristinka4m
29. jan 2010

Ahojte 😀 No konečne ten moj diablik zaspinkal dúfam že pospi aspon hodku ☹ To som rada že vám zvlhčovač pomohol ja by som skôr potrebovala vysušovač 😀 máme strašne vlhko ☹

kristinka4m
29. jan 2010

A ešte na jednu vec som zabudla natrela som Danielovy tváričku Niveou Baby že Ochranný krem proti chladu a vetru a ma lička vyhadzané no ma to nasralo doteraz tvarička jak jeho prdelka a teraz toto no nič skusim dat Holtov krem uvidíme 😠 Pred tym som ho nenatierala ked sme išli von a všetko bolo v poriadku, len som si povedala taky nečas fuuka tak mu niečim natriem tvaričku keby nahodou no a tod toto sa nam stalo 😠 😠 😠

ockovelasky
29. jan 2010

Kika, aj ja dávam Paťkovi ten krémik keď ideme vonku teraz v zime, ale nemal žiadnu reakciu? To si mu dala prvýkrát?

kristinka4m
29. jan 2010

No prvy krat ☹ ved to a nema to mat z coho ineho ako nie je to moc ale je to tam vidno ☹ A vy ho dlho pouzivate?

ockovelasky
29. jan 2010

no túto zimu, keď ideme vonku, vždy mu natriem tváričku.. a je to OK.. to mi je ľúto, že malému nerobí dobré, ale snáď po holtovom to zmizne..

kristinka4m
29. jan 2010

No to dufam aj ja ☹ a ako sa inak mate?zaujimave ze tu niekto je 😉

kristinka4m
29. jan 2010

a vrátim sa k dávnej minulosti na FB keby dosiel George Clooney tak by som sa nedala dlho presviedčat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ockovelasky
29. jan 2010

takže George, hej???? 😀 😀 😀 😀 nie je už starý?

smily
29. jan 2010

ahojtem k tomu kremiku - este v nemocnici sestricky hovorili ze nivea niektorym detom nerobi dobre... aj moja starsia sa po nej vyhadzala...

kristinka4m
29. jan 2010

No ja viem ze je stary ale zase to je na tom najlepsie nie 🙂 uz nevladze skoro zomrie a ma kopu penaziii 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A Smily preslo jej to same , alebo si jej nejako pomohla? No tak tu Niveu mozem odlozit ☹