Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

smily
2. feb 2010

AHOJTE,
dommin, malu kojim uz skoro rok, a jedla som skoro vsetko od zaciatku... sampinony skus - ak ju neude naduvat, tak kludne...ja som jedla obycajne huby a vtedy malu naduvalo, tak som to vylucila z jedalnicka ale teraz jedavam uplne vsetko...
ozaj ak pas pocit ze ju nafukuje -daj jej kvapky espumisan - mozu ich babatka uz od narodenia a davaju sa pred jedlom (precitaj si navod) nam super pomahali... ja som bylinkove cajiky nepila, skor lucku

ozaj MALA MI UZ SAMA BEHA
v nedelu sa z nicohop nic postavila v kuchini a odpochodovala do detskej ani prahy jej nevadili, a odvtedy uz len chodi, sem tam ked je unavena tak stvornozkuje ale pri kazdej prilezitosti len behat a behat... ani v kociari nechce byt... dnes ideme na ockovanie, dufam ze nebude mat ziadnu reakciu,,,

smily
2. feb 2010

kuspitka
tvoje mlieko nemoze byt menej alebo viac tukove.. onop je proste prisposobene potrebam dietata, mozno ze mala ti vytiahne len to prene mliecko a do toho zadneho, viac vyzivneho sa nedostane... sku si trosku odstriekat pred kojenim

kuspitka
2. feb 2010

smily odsavam si stale,ale aj tak jej to nejako nestaci.

strieka mi stale mlieko aj ked si odsajem 30ml a ona sa hneva reve a nechce viacej pit

smily
2. feb 2010

este jedna vec - cim viac odsavas, tym viac sa ti toho mlieka tvori... ja som odsavala asi 6mes a mrazila to, a nemala som to kde davat, pediatricka ponukala moje mlieko inym mamickam ale nikto to nechcel..potom mi jedna laktacna poradkyna povedala aby som prestala odsavat, ze nech mam mlieka tolko kolko potrebuje mala...neskusala si napisat do temy dakujeme annag? vie skvele poradit

kuspitka
2. feb 2010

smily hej skusala aj mi radila len to nepomaha.
mala chce len jeden prsnik druhy nie a etse aj strajkuje ked papa.ja uz si neviem dat snov rady

smily
2. feb 2010

moja tiez chce len pravy ale lavyani za svet

kuspitka
2. feb 2010

dufam ,ze nejako sa to zmeni uz.
ale som rada,ze je spokojna aspon ako tak.aj ked jej davam flasku

smily
2. feb 2010

hlavne aby bola spokojna, napapana a krasne prospevala

starsia mi tiez radsej pila z flasky - to ju bohuzial naucili na kramaroch na jiske...aj bola slabucka - nevedela riadne sat - po chvilke zaspavala, to bolo trapenie prvzch par mesiacov... potom ked trocha narastla tak sme pomaly obmedzovali pit z flase... ale v 9mesiacoch sa mi sama odstavila, este chvilku sopm jej odsavala a potom uz ani to nechcela.tak sme presli na nutrilon

kuspitka
2. feb 2010

tak aj nasa mala bola malicka vazila len 2690g a ked sme isli domkov 2560g a mam pocit ,ako keby nevladala sat a za tyzden pribera 300g.
az do vecra kedy den revala ako besna a vcera bola uz kludna ja nam pekne zabuvala vsetko bez placu.
nechcem ju triznit stym ,ze nech saje sprsnika a stale bude plakat.ja ju budem nadalej dojcit aj ju chcem aj ju budem davat prsnik stale nech si najskor odtial potiahne a nakoniec flasku jej dam .
rodila som cisarskym a podla mna to bol problem ,ze mala nevie poriadne tahat aj.tam ju krmili cez flasku ,keby som ju odzaciatku krmila cez prsnik tak by to bolo ine

smily
2. feb 2010

aj jaq som rodila obidvoch cisarskym, starsia mala len 2550, a bol to indikovany cisarsky ale nebol v spravnom termine - tvrdili ze je 38tt ale na kramaroch kam ju previezli lebo po dvoch hodinach prestala dychat povedali ze to bol 35tt,ale na papier napisali ze 37tt.mala primarnu plucnu hypertenziu, 100% kyslikova podpora, 2tyzdne v umelom spanku...asi dva najhorse tyzdne v mojom zivote...
druha isla akutnym rezom, lebo porod nepostupoval.kontrakcia ako havado ale mala nie a nie ist dole... nakonic boli zle prietoky k sme leteli na salu... nakoniec aj dobre bolo - mala 4x omotanu snuru oklolo krku. tu mi doniesli na kojenie asi po 8hodinach, krasne sa prisala.nenosili mi ju pravidelne a ked somsa pytala ze co papa - ze nic alebo glukozu jej davaju...

kristinka4m
2. feb 2010

Smily blahozelam Arinke k samostatnej chodzi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 My ideme za chvilku na ockovanie ☹ Tak dufam ze bude bez nasledkov 😨 zatial ahojte

smily
2. feb 2010

dakujem, uz sme spat po ockovanie
zaspala, tak dufam ze nebude mat nejake vedlajsie ucinky

miskachrumka
autor
2. feb 2010

ahojte
kika ved este nemate 11mes!
preco tak skoro ho idu ockovat???????

inac dala som maleho new fotky na pokec konecne som mala cas tak kukni ak chces stoji sam už dlho ale ani za svet sa nechce pustit do chodzi!

a aj mi ideme na ockovanie po zajtra!

tak sa tiez bojim ☹

miskachrumka
autor
2. feb 2010

kikus daj vediet ako ste dopadli!po ockovani............

smily gratulujem 😉

miskachrumka
autor
2. feb 2010

inac elenka napises mi prosim ta bud sema lebo na pokec co ste brali alebo berete na kludny spanok ........viem ze si mi pisala viburcol a aaaaaaaaa dalej si nepamatam!

dakujem!

andrea kde zmyzla som ju tu nevidela

miskachrumka
autor
2. feb 2010

smily co si mala pri druhej malej pri porode som mala aj ja ja som mala tiez strasne bolesti skoro 15hod 😕

a maly tiez nechcel ist von tak po 15hodinovom trapeni tiez som mala cisarsky rez tiez bol akutny maly sa skoro zadusil 😢

miskachrumka
autor
2. feb 2010

je tu niekto 😨
zas som tu sama pane boze 😖

smily
2. feb 2010

ja som sa trapila asi 12hod, o 4tej rano uz boli zle prietoky, este ze sluzil moj super gynekolog-porodnik 🙂 🙂 🙂 ked odmotaval tu snuru povedal ze mame malu parasutistku 🙂 🙂 🙂 🙂 oba razy mi robil cisarsky on, a pri tomto si este s jednym lekarom vtipkovali, aj ja som sa tusim pripojila 🙂 moc si nepamatam lebo som bola dost vycerpana.. ked mi este pred sonom dali ten oxytocin na riadne rozbehnutie tak mi hrozne vyskocil tlak a strasne ale fakt strasne ma klepalo od bolesti. uz som po nich hucala nech mi uz pichnu tu epiduralku, lebo someste musela odpoveavat na otazky anesteziologa. chcela som celkovu narkozu - lebo som sa bala ze po epiduralke mi zas zlyhaju oblicky ako pri prvom porode, ale prehovorili ma. najvacsia sranda - ze povedzte mi ked nebudete mat kontrakciu - pichnem vam to do chrbta ale ja som ich mala asi kazdych par sekund....

miskachrumka
autor
2. feb 2010

smyli som kukala album to si ju tak stale davala chodit do tej stolicky ci to je len tak pre foto? 😒

smily
2. feb 2010

dali sme ju tam - na klzisku deti ju pouzivaju ako pomocku pri korculovani.tlacia ju pred sebou a odrazaju sa. ak si myslis ze tak sa s nou prechadzame, tak nie 😀 😀 😀 😀 chcela ist na lad a ja som potrebovala ist dvihnut starsiu, lebo spadla, tak som ju dala do tej stolicky ako do pavuka, ale nelubilo sa jej

miskachrumka
autor
2. feb 2010

no mne do smiechu nebolo vobec
ja som tiez mala uplnu anestezu kedze islo tzv.o sekundy!
kym by mi zabrala normalna tak neviem ako by to dopadlo ☹

ale chvalabohu bolo vsetko okej!

a co mala kedy zacala presne cupkat?

miskachrumka
autor
2. feb 2010

😀 😀 nemyslela som si ze tak chodite na prechadzku 😅

ale vyzeralo to zaujimavo!

pekna momentka! 🙂

a ako zacala sama sa pustila?

nas stoji už uplne sam aj zakiva sam ked stoji vsetko ale ani za svet nespravi nejake 2 kroky sam!

smily
2. feb 2010

ja som nemala celkovu, len od polpasa dole, a to ucinkuje to par minut. normalne ti kaze skusit pohnut nohou a ti to nejde, to je teda neprijemny pocit...
za ruku mi chodila uz od 8mesiaca ale teraz v nedelu sa rozhodla zacat behat sama. dokonca aj v topankach jej to ide.asi pred mesiacom skusala ze pusti mi ruku a ide sama ale po par krokoch si vzdy sadla na zadok...v nedelu bola taka opatrnejsia ale dnes uz lietala kade-tade

smily
2. feb 2010

ozaj baby
citali ste prispevky od annamary v teme mama mi privlastnuje dieta??? normalne sa mi ide rozum zastavit... ona ma dvojicky, dceru dala vychvavat mame, syna si nechala aby ho mohla obliekat do znackovych veci, a ked mala mala 9mes si ju zobrala spat a teraz pinda na matku ze jej privlastnila dieta a vola ju ropucha a neviem co este. normalne sa mi dvihol adrenalin.

miskachrumka
autor
2. feb 2010

nie necitala preboha!

a už ani teraz nemam chut!!!!!!!!!!!!!!!!! 😕

tak sikulka teda !
ja som zvedava kedy nas zacne sam lepsie povedane kedy sa odvazi zacat sam chodit

smily
2. feb 2010

no sme tiez dlho cakali kym sa konecne odvazila ist sama.....

kristinka4m
2. feb 2010

Ahojte tak sme doma 🙂 Danielko spinka bol unavený, kedže na obed spinkal len 30min a musela som ho budit. No u lekarky vresky váži 11560g a meria 74cm očkovanie prebehlo celkom v poriadku uvidime či bude nejaka reakcia dúfam že nie 😉 Za 2mesiace mame prist znova dufam ze mu uz pindura nebude pretahovat ☹ ☹ ☹ ☹ sa toho bojim jak čert kríža ☹ ☹ A Miška aj mne sa zdalo že je to skoro, ale čítala som si tému spoločný termin a tam boli aj skôr a mladšie deti na toto očkovanie a ved za 10dni ma 11mesiacov tak hádam to nevadi. A Elenka pisala o tom viburcole a Chamomilla vulgaris 9ch sa mi aspon zda 😅 Teda my osobne sme davali tu chamomillu a asi mu ju opät dam bo sa zhoršily noci a nechcela som mu ju davat pred očkovaním aj ked to asi s tym nema nič spoločne. A aj Daniel stoji sam len akonahle by sa mal pohnut do predu čiže spravit sam krôčik tak si sadne na zem a račej to prelezie ako by sa mal sam pustit ma z toho strašný strach. Dnes nám lekarka predpisala na tie lička calciovu mastičku tak dúfam že to pomôže 😉

kristinka4m
2. feb 2010

A Smily tu annamary som čitala no je to smutné 😠 😠 😠 že aj takéto matky existujú ☹

kristinka4m
2. feb 2010

A Andrejka pisala ze maju vela prace v pracy a večer asi už nestiha ☹

kristinka4m
2. feb 2010

Miška už som kukal no Davidko je krásnučky naozaj strasne podareny 🙂 A si sa dala ostrihat? inak aj ja som nad niecim takym uvazovala a podobne ako mas ti skusim nieco najst a hodim link ako by som to chcela ja len ako som spminala mam okruhlu tvar tak si neviem predstavit ako by som vyzerala ☹ Ti to mas perfektne 😉 A manzela uz mas doma vsak?