Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

smily
5. feb 2010

No uz mame velku herecku doma 🙂 kolaciky su velmi chutne ale neviem preco zhora su take chtumkavejsie 😅 😅 😅 ja to raz neviem upiect, ak sa mi podari cesto, tak ich potom pokazim v trube 😠 😠 😠 😠 😠

kristinka4m
6. feb 2010

Neboj raz sa to podari tak ako budes ti chciet🙂 A maminy ostatne co porabate? Ci strajkujete ked nepisete? No u nas bola noc celkom dobra, len rano sa zobudil uplakany a pokracuje v tom ☹ Teraz asi zaspinka po hodinovom uspavany , uz mi aj zaspinkaval len sused zacal pilit z motorovou pilou 😠 tak dufam ze aspon hodinku dá. Akurat dnes mi spominala suseda ze vcera v TV bolo ze musia ist k zubarovy aj rocne deti ze inak si to platia rodicia poculi ste o tom niektora? Dnes som akasi vymetena ☹ to asi ze som tak vela spala uz som si zvykla ze poriadne nespavam a teraz zrazu toto 🙂 Zajtra mame navstevovy den ideme k mojej mame na obed a potom k svokrinej mame na navstevu. V utorok mi tatik odchadza na neurcito, ale po pravde poviem vam "konecne" Som bola zvyknuta ze tyzden nebol doma a teraz v kuse asi aj 2mesiace potom ze furt priberam 😠 boze keby ma pocul 😀 😀 😀 😀 ma do zadku nakope 😀 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
8. feb 2010

Ahojte bambulky, normalne to tu zanedbavate, ked si vas teraz citam. Dnes som vo svojom kancli, tak dufam, ze popisete.
My sa mame celkom dobre. Kupili sme novu tlaciaren domov, tak ma Damian novu hracku. Stale chodi k tlaciarni a zapina ju. Vsetky tlacitka a displej ho zaujimaju.

ockovelasky
8. feb 2010

Ahojte.. To je fakt, že deti zaujíma najviac to, čo by nemuselo.. 😀 😀 😀 ale Damianko je už veľký, to Patrika teraz fascinujú najmä káble a tie čo som skryla za box sa snaží aj tak nájsť.. 😀 😀

cestovatelkaandrea
8. feb 2010

Elenka no pockaj ked bude lozit. Damian uz vie aj ako ich zapojit. Normalne ked mu dam len taku odpojenu predlozovacku, tak vie kam zastrcit zastrcku.
Vsetky zasuvky sme museli zaslepit a predlzovacky poschovavat za skrine, lebo on je riadny sinter.
Vcera vecer sme pozerali exhibiciu v krasokorculovani a Damian tancoval ako vsetci na tom lade. Tocil sa, ruky dvihal.... strasne bol zlaty....

Ako sa mate vy? Ake pokroky robi Patko? Zubky ho netrapia?

ockovelasky
8. feb 2010

Zúbky zatiaľ nevidno, je to také na striedačku, má kľudné dni ale aj také, žeby všetko pohryzol a vtedy sa chce len nosiť na rukách (teda v nosiči).. Už necúva, skáče ako žabka dopredu, keď mu pustím rozprávky, tak sa s nimi háda a spieva si s nimi a už dokonca papáme aj ovocie (ktoré doteraz vrackal).. 😀 😀

S Damianka bude krasokorčuliar?? 😀 😀 ozaj, mal vôbec nejakú reakciu po očkovaní, ako ste to zvládli?

cestovatelkaandrea
8. feb 2010

No na to ovocie som sa ta chcela spytat, ze ako pokracujete. Tak je to super, ze ho uz papka.
S tymi zubkami je to fakt rozne. Kazdy den ako na hojdacke.... poznam. Damian mal take obdobie asi dva mesiace.

Keby bol krasokorculiar tak by mi to nevadilo. Len k fotbalu by nemusel pricuchnut-dost popularny sport v NL. Decka na irhiskach vo velkom hulia travu, tak preto som proti...
Reakciu mal od 9-11 dna v podobe zvysenej teploty na nejakych 38.2. Ale bola tu svokra tak bolo vsetko OK.

ockovelasky
8. feb 2010

Je fajn, že si tam vtedy mala svokru, ktorá ti na neho dozrela.. 😉 😉 Som zvedavá, čo bude baviť môjho drobca, momentálne sú to všetky hlučné hudobné nástroje, bubnujeme, rumbagule sú tiež v kurze a ešte jeden nástroj, čo má také malé činelky, zabudla som,ako sa volá.. 😀 😀

cestovatelkaandrea
8. feb 2010

Usi a nervy mas zatial v poriadku z toho hluku? 😉 mna tie hlucne hracky ubijaju. ale samozrejme ze ich tolerujem... zatial vladzem

ockovelasky
8. feb 2010

Ale áno, bubnujeme len keď mu vyberiem bubon z boxu.. 😀 😀 a ten si ešte sám otvoriť nevie.. 😀 Na SK sa nechystáte?

cestovatelkaandrea
8. feb 2010

Elenka na SR priletime asi na Velku Noc tak na 6 dni. Este presne neviem. Nechcem ani nasim nic slubovat, lebo potom budu sklamani ak nepriletime.

kristinka4m
8. feb 2010

Ahojte.
Andrejka vitam ta 🙂 Som rada ze to uz mas trosku volnejsie 🙂
Tak Danielko spinka uz od 10:30 aka nuda ☹ , ale zase som rada aspon sa vyspinka.
Potom ideme na prechadzku, aj ked sa mi moc nechce, ale musim!
Asi ide na mna predcasna jarna unava nic sa mi nechce ☹ zisla by sa mi umyvacka riadu je tam toho strasne vela, este ze nemusim rucne prat bo to by bolo asi na mesiac.
Miska sa tu dlho neukazala ☹ ma krasne fotky drobca na pokeci 🙂
Elenka co nove?Či?

kristinka4m
8. feb 2010

A skoro som zabudla neviem , ale asi sa to tu uz preberalo.Otazka na Andrejku u vas v NL pretahuju detom pindurov? Bo mame ist na poradnu o 2mesiace na rocnu a nie som si ista, ale asi mu ho budu pretahovat tak ci si mam brat pomoc 😉 Ze kedy sa to tak asi priblizne robi neviete nahodou?

ockovelasky
8. feb 2010

Ahoj Kika.. V noci už spinkáte lepšie? Aj ja by som išla s malým vonku, ale u nás hrozne fučí..

Akurát som pozerala malému do pusinky a baby, horné dvojky má už pod povrchom ďasienok.. To asi nie je normálne, že? 😕 😕 😕

Andrejka, tak to je za chvíľu, Veľká noc je skoro za dverami.. 🙂

cestovatelkaandrea
8. feb 2010

Kristinka tu sa to nerobi. Vraj si to robia deti same ked pridu do puberty, niektore zo zvedavosti aj skor.... tak to zatial neriesim. A uprimne povedane ani by som mu to nerobila.

kristinka4m
8. feb 2010

Aha no ja si myslim ze je to tak lepsie nechat to na prirodu.
Elenka hej len sa nejdem moc chvalit bo potom je to 100x horsie 😉
A my sme zo zubkami moc nepokrocily od 25.12 09 stale iba 3 ☹
Dnes uz bol 3x pokakany ☹ a riedke ☹ takze ma trosku ritku zacervenanu ☹ Mozno aj preto je taky upistany 😠 A zase spinka 😉som ani von nestihla ist umyla som tu hrbu riadov nakrmila a uz bolo unaveny ocka si pretieral a zyval asi sa poriadne nevyspinkal ☹

cestovatelkaandrea
8. feb 2010

bude lepsie ked ho nechas spinkat ked sa mu ziada. aj Damulo maval taketo obdobia, ked mal hnacky alebo ked bol chory, tak spal viac.
ak bude hnackovat viac ako tri dni, tak by to zubky nemali byt. potom radsej chod k doktorke...

ockovelasky
8. feb 2010

Ozaj Kika, ani naša doki nepreťahuje Paťkovi pipíka, keď mal tri mesiace, tak len tak jemne pootvorila, ale viac nie..

cestovatelkaandrea
8. feb 2010

Mam pocit za na SR je to individualne od doktorky...niektora to robi, niektora nie.

smily
8. feb 2010

Ahoj, Kristinka
my sme pri hnackach uzivali probiotika a hylak, tusim po 10kvapiek 3xdenne. ak ti bude stale hnackvat tak mu kludne daj.a hlavne nech ti vela pije.arinka tiez bola ospala..nema teplotu?babatka este mozu aj smektu, nam vtedy kazala davat 1 sacok denne, ale aby som ho rozdelila napoly.ale mala sa mi po nej vzdy povrackala... ak by tie hnacky neprestali a ak nedaj boze bude aj teplota - chod ku doktorke na vyter. nam tak zistili yersiniu - hnusneho bacila.

cestovatelkaandrea
8. feb 2010

Katka to je super, ze mozes dat nejaku medicinu ked ma babo hnacky na SR. Tu sa nedava nic. Vraj do dvoch rokov to musi prejst samo od seba. Damian mal takto hnacky 11 dni minuly rok v septembri(y). Keby mu to nepreslo do 14 dni, tak ide do nemocnice na infuzie a vysetrenia.

ockovelasky
8. feb 2010

Tak nám vystúpila teplota na 38,2, takže zúbky sú tu čo nevidieť.. Ale ich už vlastne aj vidno ako keby boli už aj vonku..

Katka, myslím, že ty si dávala chamomillu babám.. ako si to dávkovala? Nám napísala 3x denne 3guličky..

smily
8. feb 2010

ahoj, tak to je inac bohove. nechavat dieta trapit sa az napokon aby skoncilo v nemocnici... 😠 😠 nehovorim ze nejaku chrevnu virozu alebo chripku terba liecit - to zvykne trvat len pra dni.. ale napriklad nieco ako my sme mali, tak to uz vyzaduje liecbu. preto radsej spravit vyter

smily
8. feb 2010

nam predpisala len pred spanim 3gulicky tej 15ch, a potomodla potreby opakovat (kazdy raz ked sa zobudi)

smily
8. feb 2010

pred spanim myslim vecer

ockovelasky
8. feb 2010

tak my máme 5ch a pred spaním zase berieme tie čapíky viburcolu pri zúbkoch.. jaj, koľko doktorov, toľko aplikácii..

cestovatelkaandrea
8. feb 2010

Katka to som si myslela aj ja. ale oni mi hovorili, vraj 11 dni hnacka je OK. Mam pocit, ze Damian mal vtedy rotavirusovu hnacku. Myslim, ze by mu ten vyter urobili fakt az v tej nemocnici ☹

smily
8. feb 2010

este aj asi podla tazkosti atd...naprklad starsia berie beladonnu 15ku ale mladsej predpisala 9ch

smily
8. feb 2010

parada.ja som tiez nasu donutila urobit vyter lebo sa mi nezdalo ze by ta crevna chripka trvala tak dlho, a nakoniec mala som pravdu

kristinka4m
8. feb 2010

Ahojte tak este stale spinka. No on mi vobec nechce pit z flasky iba s poharika takeho pre deti s tym sosacikom. Dakujem Katka za radu. A Elenka nam doktorka vzdy pozrie pindura, ale nie ze by ho stahovala ale asi sa len kukne ci tam nema infekciu a vzdy povie iba ze "dobre" iba ho tak trosku stiahne pokial jej ide a mne to kazala robit ties ze aby som mu to tam umyla s cistou vodickou.