Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

ockovelasky
20. feb 2010

Ahojte..

Kika, tak ja po theraflu terapii som asi v pohode, už len trošku mi tečie z nosa, malý to prežil bez ujmy a následkov.. 😀 😀

Katka, dodatočne, všetko najlepšie k rôčiku.. 😀

Miška, blahoželám k samostatným krôčikom.. Musí to byť hrozne zlaté.. 😀 😀

kuspitka, to je super, že už si sa naučila rozoznávať plač.. Každým dňom to bude lepšie.. 😉

Ja chcem teplo a jar, dnes sme mali hroznú hmlu a pršalo ako divé.. 🙄 🙄

kristinka4m
20. feb 2010

Ahoj No to som rada ze uz je to lepsie, a ze drobcek je tiez OK 😉
No u nas dnes snezilo takze u vas to bolo aspon na pohlad lepsie ☹

ockovelasky
20. feb 2010

Fúúú, tak čo ja viem, že či bol ten pohľad lepší než u vás?? Poobede začalo k tomu fučať, takže hotový hnus to bol.. Ale už sa neprikláňam ani k snehu.. Na zime milujem, keď prvýkrát nasneží, ale ináč ju nemusím.. 😝

Aký ste mali deň?

kristinka4m
21. feb 2010

Ahojte.
No vcera bol celkom dobry den Daniel sa sam pobavil pospal 3hod za cely den takze to uslo.
Napadany sneh asi 10-15cm no hroza teraz svieti slniecko a je teplo sa to topi, naco to padalo?aby ma to nas...o.
My mame strasne teplo vo vnutri asi 25C sa potim jak somar v kufri 😀 do prdele 😠
A co mate dnes na plane?

babonr
21. feb 2010

Kuspit,my sa mame celkom dobre.Raz je lepsie raz horsie.Este si neviem celkom predtavit,keby sme museli zostat cely den doma,bo maly doma nezaspi.spi len v kociku.Takze chodime tak 5-6hodin po vonku,niekedy aj viac.A on nemravci.Teda zacne ale ked ho neutisim,tak to vzdy prejde do takeho revu,ze koniec.Taky maly tiger je z neho.Ale hlavne ze je zdravy.

cestovatelkaandrea
22. feb 2010

Ahojte bambulky, tak sa ozyvam po dlhej dobe 🙂 robota urobena, uz som nazad na svojom oddeleni... ale o mesiac idem opat na ine oddelenie a pravdepodobne nastalo 😉 ale o tom som snivala, takze sa nestazujem...
Ako sa dari s drobcami. Damian ma uz dva tyzdne redsiu stolicu zo zubkov. Nalievaju sa mu dalsie stolicky.
Vcera sme mu prerobili postielku, tak ze ma bocne celo odmontovane. Je to lepsie, lebo moze prist k nam do postele kedy sa mu zachce a neplace ked sa zobudi. Dvakrat sa v noci zgulal dole ale pri posteli bol paplon, tak pristal na makkom 😉

smily
22. feb 2010

Ahojte,
dakujem za gratulacie 🙂) boli dokonca 2 torty, potom vylozim aj fotky. nejaka velka oslava nebola lebo vsetci pozvani boli choti tak neprisli, ale neskor si to vynahradime 🙂a

cestovatelkaandrea
22. feb 2010

Katka aj ja prajem Arinke vsetko naj k prvym narodeninkam 😉

ockovelasky
22. feb 2010

Ahojte.. Andrejka, vitaj späť, už som sa chystala napísať ti na tvoju stránku, či žiješ.. 😀 😀

My sme boli doobedu vonku, lebo krásne svietilo slniečko a vzduch bol krásne jarný.. 😀 ale už sa zamračilo, tak čakám, čo z toho bude padať.. 🙄 Chcela som ísť s malým vonku aj teraz, ale zaspinkal mi už..

Ako ste víkendovali? Andrejka, ako sa máš? Pozerám, že tiež bojujete s tými zúbkami.. ☹

cestovatelkaandrea
22. feb 2010

No nas vikend bol asi taky, ze sme vela prerabali v byte kvoli drobcovi... vela upratovania... a vecer pozerania ZOH- biatlon, bezecke lyzovanie, skoky na lyziach a boby... v ramci moznosti sme boli aj vonku ale pocasie je na ... takze sme boli viac doma. vcera ma chytila nejaka viroza, takze som mala bolesti hlavy a oci a nadchu cely den. dnes je to uz lepsie ale nie som este fit.
no tie zubky su riadna otrava. Damian teraz prekonava aj obdobie vzdoru, takze trenujem moje nervy... ale zvladame to celkom dobre. zatial som nevybuchla ked sa hadzal o zem a zacal revat pri nejakej prilezitosti. Inak je zlatucky, len sa rychlo nahneva ak je nieco inak ako by chcel...

ockovelasky
22. feb 2010

ZOH sledujeme aj my.. 😉

Tak obdobie vzdoru máte? To akože čaká aj mňa?? 😖 Asi by som veľa chcela, kebyže mňa to malo obísť.. 😀 😀 😀 Paťko už vyťahuje zásuvky z komody, dnes vysypal krabicu s ponožkami, prevalil ju cez seba a takto chodil.. Káble majú po chlebe, všetky nájde.. 🙄 🙄

cestovatelkaandrea
22. feb 2010

Presne tak Elenka, asi tym musi prejst kazde dieta. Ale u kazdeho sa to prejavuje inak. Napisem to tak trocha v poetickej forme: "Jedneho pekneho rana, maminka vstava a zrazu vidi Damianka ako maleho nervaka 😀 😀 "prislo to len tak zrazu z nicoho nic jedneho dna a ja som mala vtedy vypucene oci, ze co sa deje. teraz ho uz len ignorujem a necham ho tak, ked sa hneva... jeho to potom o chvilu prejde a chce sa velmi udobrovat.

kristinka4m
22. feb 2010

No ahoj Andrejka vitam Ta 😉 Takze mate doma veselo.
To naozaj kazde dieta prejde tym obdobim? No mne sa niekedy zda ze vzdoruje uz teraz 😀
Zacali sme spavat 2x za den konecne!!! Dokonca dnes zjedol viac ako za poslednych par dni dohromady, juj ale som rada, az to nahodou nezakriknem.
😀

ockovelasky
22. feb 2010

To Paťko sa teraz učí sam posadiť, ale stále sa ešte prekotí a zľakne sa, tak pustí plač.. Najskôr som ho brala, ale teraz mu už len dohovorím a usmejem sa.. 😀 😀

kristinka4m
22. feb 2010

Fiha aky ste sikovny 🙂 My sme zacali sediet az v 8mesiaci a hned nato aj stvorka, len toho chodenia sa nejak obava, a ja sa uz nato tak tesim vypustim ho na zahradu a ja budem citat relaxovat a opalovat sa 😀 😀 😀

ockovelasky
22. feb 2010

Si len myslíš Kika, že budeš relaxovať.. 😀 😀 😀 Ale bodaj by.. Tak myslím, že drobcovi to ešte nejaké týždne potrvá, kým sa posadí sám, ale tiež sa na to hrozne teším.. Prerezáva sa nám aj tá druhá dvojka hore, jaj taký je ubolený.. To všetky zúbky idú tak boľavo? ☹

kristinka4m
22. feb 2010

Hm asi vsetky zubky tak bolia ☹ este ze si na to nepamätaju chudiatka malicke.
No ja dufam ze to tak bude aj ked budem musiet pred tym vsetky predmety z dvora vyhodit a po psovy kopy h....n spratat, ale snad na chvilôčku 😉

kristinka4m
22. feb 2010

.... alebo to skor bude tak ze budem za nim stale behat a "nechytaj to" "to nesmies" "nepapaj to h....o""nelez tam" a budem z celeho dna ubehana a unavena este viac ako teraz a budem tu pisat ze kde su tie krasne casy ked este lezal v kociku 😀 😀 😀 😀

kristinka4m
22. feb 2010

To je uz asi trosku realnejsie či?

ockovelasky
22. feb 2010

Ako tak pozerám na kamoškinho drobca, tak to bude asi tak, ako si to opísala. Všade za ním behajú a toto nesmieš, tamto nesmieš.. 😀 😀 😀 Až potom sa bude chudnúť.. 😀

kristinka4m
22. feb 2010

😀 😀 ach jaj

kristinka4m
22. feb 2010

Prosim vas neviete o nejakych strankach na nete kde by som kupila nejake oblecenie pre drobca nejake kompleti, alebo rifle Dakujem

ockovelasky
22. feb 2010

Kika, tak ja som drobcovi zatiaľ objednávala len odtiaľ z koníka.. ale tých stránok je hrozne veľa..

smily
22. feb 2010

ahoj kika, skus mmb

kristinka4m
23. feb 2010

Ahojte dievcence konecne som nasla tortu aku by som chcela pre Daniela k 1rôčku 😉 len dufam ze aj tak bude vyzerat hodim link 🙂
Dakujem za radu len ja som to chcela mat jednoduksie len tak kliknut a mat to vsetko tam hladat sa mi nechce leniva som 😠 , ale musim nieco pohladat hlavne by som mu taku satku chcela niekde zohnat, ale maju len ciernu a bielu ja by som radsej modru no nic musim riadne pohladat.
Inak na ceskom MMB aj MMA maju perfektne veci aj pre deti aj pre mna len skoda ze je vysoke postovne kupim to za 360ceskych + cca 200-300sk posta tak to sa neoplati ☹ Ale krasne rifle tam jedna baba predava a zasiela aj do zahranicia a dokonca aj nadrozmerne velkosti ma 😕 No mozno trosku neskor si doprajem aj ja.
No dnes spime zase 2x noc bola celkom dobra. Na vonku sme boli je tam paradne konecne 😀 😀 😀
A co mate nove babule?
Nikde nikoho asi sa vsetci vetrate aj zakladatelka sem chodit prestala Miska kde si?
Zatial ahojte poslem ten link budem zvedava na vase nazory Dakujem

cestovatelkaandrea
24. feb 2010

Caute bambulky, idem si vas docitat a nieco popisem 🙂

cestovatelkaandrea
24. feb 2010

tak Kristinka, ta torta je krasna. si viem predstavit Damiana ako by sa z takej torty vytesoval. Aj z tej co vyzera ako vlacik...
inak nejdeme na SR na Velku noc. Rozhodli sme sa ostat tu v NL a pojdeme v lete na dva tyzdne, ked si budem robit ten moj nestastny vodicak.

kristinka4m
24. feb 2010

Ahoj Andrejka. Dakujem dost dlho som hladala nieco take(tortu) a potom natrafim na takuto stranku az na koniec 😠
Ides si robit vodicak tu na SK? Sa dá stihnut za 2T?
Ja som ho ani za rok nespravila a teraz som na seba strasne nastvana 😠 😠 tak by sa zisiel ☹ No snad este niekedy si ho spravim. A ako sa ma Damianko?

cestovatelkaandrea
24. feb 2010

Kristinka uvidime. Len musim tak tri mesiace dopredu dat vediet instruktorovi do autoskoly, ze kedy tu budem, aby mi mohol zapisat aj dve jazdy za den. Alebo aspon kazdy den jednu. Teoriu sa naucim doma, len s tym kurzom prvej pomoci to neviem ako bude. Dufam, ze v tom obdobi budu aj skusky, lebo inak budem musiet kvoli nim len tak priletiet na dva-tri dni a tak to dorobit. Je mozne, ze ked to nestihnem do dvoch tyzdnov, tak potom este na jeden tyzden priletim. Uvidim este.... ☹
Damian sa ma dobre, v skolke je z neho velky sef. Zvyka si teraz na prerobenu postielku bez bocneho cela. Napr. tuto noc sa skotulal na paplon polozeny na koberci, tak ze sa rozplakal a zaspal az v nasej posteli... riedka stolica sa mu uz upravuje... dnes rano sa pekne vykakal do serblika, tak som skakala od radosti 😀 😀 lebo uz asi mesiac tam chcel len cikat a nie kakat.
No a samozrejme kazdy den bojujeme s jeho trucovanim ale da sa...

A vy ako?