Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
26. okt 2009

miska aj moja kamaratka porodila pred tyzdnom a pol. a dalsie dve tu v NL budu tiez rodit 😀

cestovatelkaandrea
26. okt 2009

inak som bola chora od piatku, tak som ani nepisala

miskachrumka
autor
27. okt 2009

no kamoska porodila v sobotu poobede vcera sme boli kuknut mala je peknucka to už ani pravda nieje ze aj moj maly bol taky tak strasne rychlo to letiiiiiiiiii a predsa to bolo prednedavnom co sa narodil!

miskachrumka
autor
27. okt 2009

chora?a co si mala chripku?
alebo co?
a maly dufam nechytil? 😒

cestovatelkaandrea
27. okt 2009

asi chripku. este sa mi to stale vracia. ak to neprejde do konca tyzdna tak budem musiet ist asi k lekarovi na testy ci to nie je "prasiatkovska" 😀 😀
Damian je OK aj s muzom. mam to od kolegu v praci, co sedi vedla mna ☹

cestovatelkaandrea
27. okt 2009

Miska a kedy odchadzate do Danska?

odsavacka
27. okt 2009

ahojte, v prvom rade apelujem na Vas Miskachrumka, uz som ta pred casom oslovila v teme regiony,...tak som Vas nasla tu,...tiez som z BS a tiez sa dost casto citim viac ako vycerpana, resp. uz dlho som nebola poriadne vyspata, ale to je pravdepodobne prirodzene,...kym nam tie nase ratolesti vyrastu, ... 🙂
Miska Vy uz mate treti kocik? Fiha, a my sme stale este vo vanickovom, tak strasne sa tesime na sportovu verziu ale malinka este nesedi, nenutime ju a teda cakame a cakame,....neviem ci potom nastane nejaka zmena alebo sa marne tesim, ale momentalne ako mi zacala sa plazit a hadze sa na zem, musim byt stale pri nej, aby si hlavu netrepla,...tak sa tesim ked sa posedi,...ale nie som si ista ci sa tym nieco zmeni,..

miskachrumka
autor
27. okt 2009

ahoj odsavacka!
ty si z bs?a zkade presne antol asi nie ze?drienova?alebo zkade? 😉

miskachrumka
autor
27. okt 2009

andrea neviem manzel si teraz vybavil zivnost tak neviem ☹ hadam do polky novembra pojdeme dufam 😖

miskachrumka
autor
27. okt 2009

andrea prasiatkovsku 😒
hadam nie to bol zart ze?

miskachrumka
autor
27. okt 2009

odsavacka ano 3 kocik ale dalsi kupovat hadam už nebudem a dufam ze ani nebude treba!

odsavacka
27. okt 2009

miska my sne z povraznika,....takze ty si z antola,...???malinky je velky alebo preco uz treti kocik???

cestovatelkaandrea
27. okt 2009

Miska dufam, ze vam to Dansko vyjde. Vies ako je to blizko do NL potom? Len na skok 😀
s tou chripkou som srandovala. ale fakt je ten, ze vela ludom porobili testy po chripke a potom zistili ze mali tu "prasiatkovsku". ale v mojom pripade to vyzera ako silna nadcha s kaslom. ani teplotu som nemala

cestovatelkaandrea
27. okt 2009

odsavacka tvoja dcerka ma pekne meno 😉 take pekne ako to moje 🙂

odsavacka
27. okt 2009

Andrejka....krasne meno, veruze,...ako ta prezyvaju, ja tu moju babulu zatial skusam vsetkymi moznymi sposobmi, najviac sa mi paci Andy alebo Andejka,....Aja mi dako nesedi.... a kde zmizla Miska???

cestovatelkaandrea
27. okt 2009

ja som alergicka na Ajka, to je ako na psa. mna manzel vola Adulik alebo Adulicek, priatelia Ada, mama Andrejka, kolegovia Andrea. ale mne sa asi najviac lubi, to ako ma vola manzel a kolegovia 😉
inak ked som si precitala tvoj nick - odsavacka, tak som si spomenula na obdobie ked som drobcovi odsavala mliecko asi 9 mesiacov 😉

odsavacka
27. okt 2009

Andrejka, ja odsavam uz takmer sedem mesiacov. Preco si skoncila po deviatich mesiacoch? Tiez neviem ako dlho este vydrzim, malinka je velmi nespokojna ked musi cakat, kym poodsavam. Inak je to pre mna uz rutina. Akurat je to do urcitej miery obmedzujuce, ale zvykla som si chodit s odsavackou vsade, kde sa pohneme mimo mesta. Horsie je to uz potom s chladnickou, ta nie je prenosna, stane sa ze nie je kde mlieko zachladit a tak ho musi priatel vypit🙂Zatial sa mi nepodarilo odsat tak, aby som mohla mliecko rovno malej podat, jej hlad pride rychlo a nahle, nemam v tej chvily sancu na nic ine, len rychlo prihriat vopred odsate🙂 Ako si kombinovala krmenie, odsavanie a zavadzanie prikrmov🙂 Mala si v tom nejaky system alebo ako prislo???🙂Ako dlho zijes v Holandsku???

cestovatelkaandrea
28. okt 2009

odsavacka ake je jmeno tve 😀 ?
s odsavanim som skoncila po 9M lebo uz som nevladala. do prace som sa vratila ked mal drobec 3M a sklbit odsavanie s pracou bolo narocne. bola som z toho unavena a dost casto chora. mlieka som mala vela aj cez liter denne a odsat to vsetko bolo niekedy casovo narocne. najprv som pouzivala rucnu a po troch mesiacoch elektricku odsavacku. pri druhom dietati si asi kupim rovno elektricku odsavacku na oba prsniky a tak budem mat za 10 minut odsate rovno na 2-3 davky.
system som mala na odsavanie-odsavala som ked drobec spal. no a pocas pracovnej doby som mohla tiez kedy som chcela, lebo zamestnavatel mi vysiel v ustrety.
v NL sme takmer dva roky a neplanujeme sa vratit tak skoro.

miskachrumka
autor
28. okt 2009

ahojte kocky nejak nestiham!
odsavackakao sa volas na meno?ak smiem vediet?to ked byvas na povrazniku tak to by sme sa mohli veru aj poznat 😉 a mozno aj pokocikovat! 😉

miskachrumka
autor
28. okt 2009

andrea o ti verim ze odsavanie a praca musi byt narocne a hlavne casovo narocne
ja som tiez odsavala ale len 3 krat lebo maly sa nevedel prisat na jednu bradavku no niekedy samu to podarilo a ked nie tak z toho prsnika som si odsavala a mala som clasic nie elektricku bola znacky avent so sirokou ruckou a som mala aj svalovku kym som odsala pre tohto mojho jedaka! 😀 😝

odsavacka
28. okt 2009

Miska, ja sa volam Zuzana Krsiakova ale mna nebudes poznat, lebo ja som tu nezila, zijem tu len druhy rok,...a ty sa ako volas???Mozno ta spozna moj priatel, on je stiavnican🙂 Pokocikovat mozeme, budem len rada, nemam tu nijake kamosky, kedze som sa tu pristahovala,...ale musime to trosku oddialit, pretoze malinka mi vcera vecer ochorela, tak sa trapime s teplotou a so soplikami, kaslom🙂Do piatku to hadam prejde, dufam🙂

cestovatelkaandrea
28. okt 2009

Zuzka - odsavacka 🙂 tak to asi viem ako sa BS citis. Ja som mala podobne pocity tiez tu v NL. Nikoho som nepoznala. Zvlast ked som bola tehotna a potrebovala som poradit a tak, tak jedina osoba ktora mi pomahala bola - moj manzel. No teraz je to uz lepsie, mam tu par kamosiek, tak je to ine, len tak potrkotat o detoch a tak.

cestovatelkaandrea
28. okt 2009

Miska ja som mala niekedy odsate aj 180ml mlieka za 5 minut. Vsak z tych melonov co mam to aj islo. Raz som mala rekord po dobre vyspatej noci som rano odsala 520ml mlieka z oboch prsnikov.
Tiez som pouzivala len Avent. Aj rucnu aj elektricku. ak tak elektricka nevydrzi pri dalsom babatku, tak kupim taku na dva prsniky naraz. Aspon usetrim cas.
Pisem ze ak nevydrzi.... lebo jedna elektricka Avent mi odisla po 5mesiacoch.Nastastie mi ju vymenili v obchode na pockanie, lebo bola v zaruke.

odsavacka
28. okt 2009

Andrejka, tak to si pekne vydrzala, odsvat a pracovat, no neviem si to predstavit, ja mam teraz co robit, denne odsajem tiez cez liter, ...na 6x🙂
Ako si to ukoncila? Postupne, alebo behom troch dni bolo po laktacii🙂
Na to, ze som tu sama, som si zvykla, ale niekedy mi riadne sibe, byt zavisla na tom kedy pride priatel domov, aby som sa mohla s niekym porozpravat, este ze existuje internet. Snazim sa nelutovat sa a neopustat, ale niekedy podlahnem na par minut.
Inak pouzivam rucnu odsavacku, je to drina, uvazovala som o elektrickej, ale za kazdym si poviem, co ked ma to zajtra prestane bavit a zablim to. Mala som dolnu hranicu polroka, vydrzala som, a teraz vsetko zalezi od okolnosti, samozrejme to nevzdam bezhlavo, len tak, budem musiet mat dovod, vnutorny dovod, pocit, ze stacilo, vsak vies o com hovorim🙂
A kde a ako co pracujes v NL?Ako sa tam zije?Asi lepsie, kedze neplanujes navrat na Slovensko🙂Kde si byvala pred tym tu na Slovensku?🙂

miskachrumka
autor
28. okt 2009

odsavacka o.k!
inac tu co tam dobodali na povrazniku poznam j mi to rodina
dobre vsak ked budete zdravucky tak sa dohodneme takze priatel?no ja sa volam Michaela Hrnciarova ale ja niesom presne z bs ale z antola ale moj mnazel byval v tych bytovkach asi 3 roky Stevo sa vola ma dve sesry janu a marisu tie pozna kazdy!tak hadam bude poznat!rada by som ta spoznala! 🙂
ja nejak nevidim som si dnes hrkla po p 2 rokoch fernet citrus s colou a nejak ma to bere 😀 😝 😀

miskachrumka
autor
28. okt 2009

odsavacka a na pokec nechodis ?tam mam aj foky tak mozno keby si ich videla tak by si ma poznala ! 😉

inac baby dnes smeboli na poradni lebo malemu sa vkuse zapaluje pipik a ten prstek mu praskol tak nam dala framykoin ze mam natierat prsteky a imazolom plus pipk len som chcela ze dnes mu ho dr nejak natahovala teda ztahovala kukala lebo mame kratku predkozku tak mu to nejak narusila lebo mu to trosku krvaca samozrejem ze som jej hned volala a ona ze to sa nic nedeje ze asi mu to len viac netiahla a ze mu to mam natriet tym framykoinom a soms a jej patala ze ci mu ho mozem kupkat tak povedala ze hej tak somho okupkala ale len v cistej vode a pipik som mu mydielkom neumyvala zada sa mi to dost podrazdene a kravave ale verim jej tak hadam mu stym nic nespravila preboha!!!!!!!!!!!!!!chudacik moj tak palakal ked mu to robila ☹ ☹ ☹ som mala nervy normalne nanu 😠
inac nase mieri su 9700g a 78cm! 😉

miskachrumka
autor
28. okt 2009

andrea ze melony ja som rovnako natom ale tak mne to nejak lahhko neslo hlavne na tej plochej bradavke 😒
inac odsavacka chodite tiez visnovskej?ci kubinskej?

odsavacka
28. okt 2009

Miska ahoj, priatel pozna Pystu Hrnciara z Drienovej a potom z jeho ocom robil Hrnciar z Antola na taznom stroji v bani, nie je to nahodou tv. svokor?
Inak chodime ku Kubinskej, sme spokojni. Takze p. MUDr. Visnovksa natahuje malym chlapcekom pipiky, daka je nevyburena nie???Haha🙂 To len na odlahcenie nalady🙂
Na pokec uz nechodim hodny cas, ale kludne mi napis nick, mozem obcas klepnut nejake tie riadky🙂
A ako citam, v Antole rastu poriadne velke deturence. Poznam p.Urankynovu ( nejak tak, mozno je vydata, neviem, raz som ju strtla na krizovatke ) ... aj ona ma velke babo a je z Antola🙂

miskachrumka
autor
29. okt 2009

nie to nieje on!ale neva! 😀
a natahovala a nejak sa mi to nepaci ma to cervene ale ved ona je tiez mlada skusena ma dve deti tak jej verim!
kubinska je tiez .ok 😉 ta chodi k porodom no mne bola vysnovska ale ked sme mali problemy s kojenim tak bola aj kubinska a nemcova stara! 🙂

miskachrumka
autor
29. okt 2009

a nebola si inac vcera v poradni?asi nie ze!javascript:addEmoticon('😒','vBody')