Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
9. mar 2010

Cez vikend sa mu stolica upravila. Pekne nakakal do serblika take hustejsie hovienko. Vcera vsak opat v skolke hnackoval 2krat. Ale dnes som mu kukla do pusky a prerezavaju sa mu dva zubky. Tak to moze byt aj z toho. Strasne vela zubkov ma naliatych.

zzz77
9. mar 2010

dakujem za rady, spitam sa lek. na tie cipky 😉
Tuto noc sme mali dost pokojnu, od 21,20 do 3,20 sme spinkali konecne 😔 no a potom sa zasa budil kazdych 1,5hod. Dosla som na to ze ak dobre spinka cez den, tak ako vcera, tak aj v noci spi lepsie, no ako docielit lepsi denny spanok, netusim 😒 Cez den zaspi len v kociku, jaj co spravim ak ho vyrastie 😨 co bude uz coskoro 😖

ockovelasky
9. mar 2010

Tie ich zúbky, chúďatá naše malé.. Niekto to zlé zariadil, tieto prvé ich bolia a aj tak im vypadajú.. 😉 To nie je spravodlivé.. ☹

cestovatelkaandrea
9. mar 2010

zzz7 mne maly spinkal aj v sportaku, len som ho musela dat do leziacej polohy. dokonca este aj teraz tam niekedy zaspi a to je uz veliky 😉

Elenka veru tie zubky su neprijemne. Damian ma teraz skoro cele usta ponalievane. To je nenormalne. Niekolko mesiacov nic a potom zrazu vsetky naraz ☹

kristinka4m
9. mar 2010

Ahojte 🙂
Tak aj ja sa pochválim zo zubkamy mame dalšie 3na krajíčku a celkom to ujde s jeho naladamy.
Inak sa mame fajn dnes sme boli vonku v trojkolke celkom sa mu páčilo mohol kukat všetko naokolo a hlavne mohol mu pes ruku pooblizovat bol s toho uplne nadšeny čo sa o mne nedá povedat 😠
Helenka dufam že Patkovo bude čoskoro úplne fit.
Andrejka a predpokladaš že Damianko ma tu hnačku teda riedku kaku zo zúbkov? dufajme že hej či?
Inak je to zaujímave zo zubamy jedna baba čo ma 2roč. chlapca ma všetky okrem očných a sused.holka ma 4 a z toho 2očne a má 9mes.

cestovatelkaandrea
9. mar 2010

Kristinka je mozne, ze vcera sa pokakal prave z tych zubkov. Ale cely mesiac dozadu co mal riedku stolicu urcite zubky nesposobili. Damian to teraz zvlada tiez dobre. Bez placov a pekne spinka. Len mliecka sa nevie dopit.
Aj Damian ma zaujimavo zubky vyrastene. Az teraz sa mu prerezava spodna dvojka a to uz ma obe horne prve stolicky 😅 Zvycajne tie stolicky idu az spo spodnych prvych stolickach a spodnych ocnych zuboch. Takze je to fakt individualne.

miskachrumka
autor
9. mar 2010

ahojte
tak aj ja sa musim pochvalit ze Davidko už dnes chodil aj povonku ako riadny chodec dnes sa konecne odvazil a chodil aj ked sa mu tazsie chodilo kedze bol nababuseny ale inac okej 🙂

aj tatika mame zas prec v nedelu odisiel zas do danska ale tento raz nie na 2 mes ale len na mesiac cize do velkej noci tak to hadam nejako zvladneme len nech to rychlo uteka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a zatila novy zubok na obzore nieje takze na prvu stolicku si este asi pockame!

inac pozdravujem vsetkych 😉

miskachrumka
autor
9. mar 2010

zas tu niekto nieje už vsetky spite? ☹

cestovatelkaandrea
9. mar 2010

nespim, ucim sa a nechce sa mi ☹

ockovelasky
10. mar 2010

Ahojte..

Blahoželám Danielkovi k zúbkom, nech sa prerežú čo najmenej bolestivo, a Dávidkovi k prvým krôčikom po vonku.. 😀 😀 😀

Paťko je od víkendu, čo sme boli u mojich rodičov, dosť umrnčaný, stačí, aby som zašla za roh do kuchyne a bola ticho a hneď mrnčí, musím sa ozvať.. Aj v noci akosi horšie spáva, zase je akýsi zahlienený viac.. ☹ ☹ Joj, už nech je jar a nech sa prestane v bytoch kúriť..

Akú ste mali noc?

zzz77
10. mar 2010

ahojte
aky mate nazor na kase "na dobru noc" ? Davali ste to deturencom? moj drahy je rozhodnuty mojmu dat na noc, lebo pocul ako dobre potom spia deticky 😕 Niekdo mu vravel ze bude urcite hladny, preto sa tolko budi v noci. Vravel bud da kasu, alebo perkelt s nokedlami 😀 ... no ja neviem ked plne kojim ci je to dobry napad 😒

cestovatelkaandrea
10. mar 2010

zzz7 ja by som to nerobila. nas drobec kase neznasal, takze problem s kasami bol vyrieseny.
inak ta mudrost je len povera. vela deti place v noci praveze kvoli kasi. je tazsie stravitelna ako MM. tvoj maly je ste maly na kasu. ked uz kasu tak mozno az niekedy od 7-8 mesaca ked kojis.

baby inak nasmu drobcovi vsa prerezali dve stolicky (spodne) a spodna dvojka v priebehu dvoch dni. ale zvladli sme to bez teploty a nervozity...

janzurka
10. mar 2010

zzz77, my sme zacali davat kasu na dobru noc od soboty s tym, ze nas Artur bude lepsie spat.
Skusali sme mu ju davat normalne lyzickou, ale to bol akurat tak plac a vcera sme skusili cez flasku a za minutu ju vypil celu. Potom som ho este dokrmila svojim mlieckom a noc bola lepsia ako tie minule. Uvidime, ci sa spanok vdaka kasi bude zlepsovat 😉

cestovatelkaandrea
10. mar 2010

zzz7 kukne si tento link
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=450901
mozno ti pomoze 🙂

kristinka4m
10. mar 2010

Ahojte. Andrejka blahoželám Damiankovi 🙂 🙂 je to pašák 😉
No ja som tieš začala dávat kaše hlavne z dovodu hladu, len moj syn nebol kojený a určite sme začínaly neskôr. A nám sa osvedčili len teraz už dávam iba sviatočne 😀

miskachrumka
autor
10. mar 2010

ahojte
tak zzz7n ja zas mozem kase len odporicit nas davidko ich ma rad papa ich od 5mes!

ci nemliecne do mliecka alebo mliecne ovocne piskotove ryzove!na nich je v podstate odchovany doteraz ich ma strasne rad a papa ich casto kedze este stale mi nechce normalnu stravu takze vkuse papa kase vyzivy niekedy polievky a maska a zemiacky
ja si naopak kase mozem len vynachvalit kazdy mame na vsetko iny nazor niektore dista ich oblubuje niektore nie!kazde je ine!

aj ked na noc som mu ich nedavala to je pravda ale ako obed sluzili aj sluzia velmi casto!

na noc by som neskusala davat ale skusit prvu kasu napr ryzovu kludne mozes aj ked ja som kojila len 2 mes a neviem ake to je kojit aj davat kasu kedze maly bol vacsi ked sme ich zacali davat!

za skusku si myslim nic nedas! 🙂

miskachrumka
autor
10. mar 2010

elenka dakujeme 😉
je to krasne kukat ako chodi aj ked sa stava ze sa zatacka ale inac super som taka stastna je to nadherne ju strasne milunky!

sam od seba sa chytil a chodi !

nemozem sa vynadivat 😀

cestovatelkaandrea
10. mar 2010

No Miska tak to je super, ze Davidko uz chodi 😉 o chvilu zacne behat ako drak 😀

No co sa tyka kasiciek tak si ma troska prekvapila (nemilo), lebo v teme "netabulkove mamicky" si pisala hned na zaciatku, ze si davala nemliecne kasicky od 3. mesiaca a nie od 5. mesiaca, ako som sa dnes docitala tu ☹ a viem, ze si mu ich davala, lebo mliecko pit nechcel. takze kasicky bola jedina forma ako nejake mliecko do neho dostat.
ale ok, nebudem to dalej rozoberat aj ked este dalsia vec mi nesedi...

Inak sa mate ako? Opat bez tatinka, esteze len mesiac. Aj ked pravda je, ze korunky treba. To je fakt.

My nakoniec prideme na SR na Velku Noc.

ockovelasky
11. mar 2010

Ahojte..

Miška, musí to byť zlaté pozerať sa aj na tie neisté krôčiky.. 😀 Paťko sa teraz chytá všetkého a vstáva všade, kde sa dá.. Len mu stáť v pätách treba..

K tým kašičkám.. Ja som začala malému dávať myslím niekedy v 5. mesiaci, sme na UM, začali sme prvou kašičkou ryžovou, ale vždy mu ju dávam poobede medzi štvrtou a piatou a pred spaním už len mliečko.. Tiež nie som zástancom toho, aby sa žalúdok zaťažoval na noc.. Ani my dospelí predsa pred spaním sa nenapcháme slaninou a klobásou, aby sme v noci náhodou neboli hladní, aj žalúdok si musí oddýchnuť.. Ale to je len môj názor.. 😉

Andrejka, a čože ste sa tak rozhodli, že nakoniec prídete na Veľkú Noc?

kristinka4m
11. mar 2010

Ahojte.
Ako? Andrejka ak sa nemýlim tak zajtra by ste mali vediet vysledky z Damiankovej stolice, či? Dufam že to dobre dopadne držim palce 😉
No, obed sa varí teda iba zemiaky potom spravím rybky, ked príde chlap. A obed na zajtra a večeru spravím poobede, až mam zajtra volny den 😉 Danielko ma polievočku.

cestovatelkaandrea
11. mar 2010

Elenka 😉 uz je to ine ked stoji, ze? 🙂 Najviac zabrat dalo obdobie (aspon mne) ked este nechodil a len sa vsade driapal a padal...

Na SR ideme na tyzden:
1.kvoli rodine - tatino bude mat 60-tku a s oslavou pockaju na nas. ale ostatni clenovia rodiny by drobca radi videli
2.Velka noc v NL je ina ako na SR, tak aj kvoli tomu.
3. kontrola auta v servise
4. moje zuby ☹
5. chcem ist kuknut kamaratku do Prievidze ked uz budem na SR
6. ale hlavne aby Damian spoznal svoju rodinu 😉 kedze vsetci do NL prist nemozu

cestovatelkaandrea
11. mar 2010

Presne tak Kristinka 😉 a som strasne zvedava na vysledok 😅

ockovelasky
11. mar 2010

Kristínka, tak ty si šikovná.. Ja som uvarila polievočku Patikovi, my máme odvčera, ale nemám šajnu, čo variť na večeru.. 😅

ockovelasky
11. mar 2010

Presne Andrejka, keď ešte len švornožkoval, tak som už vedela kadiaľ a že si nič neurobí.. ale takto, stále sa mu šmykne rúčka alebo nožička na podlahe a buď sa zachytí jednou rúčkou, alebo padne.. a to je inýýýý plač toto.. 😀 😀

Na tie Damiankové výsledky som tiež zvedavá.. To budete mať pekný výlet, oslava, rodina, sviatok.. 😉

zzz77
11. mar 2010

ahojte, dakujem za rady s kasickami 😵

Kasa na dobru noc vraj nezatazuje zaludok, no nevadi uz co sa pise, lebo maleho vcera vecer drahy nakrmil z tej kase, potom o hodinku som ho dokojila, a v noci sa nam aj tak casto budil, skoro kazdu hodinu, takze v tom v com som chcela s kasou pomoct sa nam nepodarilo. Inac mu velmi chutila, otvaral ustocka ako hladne vtacatko, ze muz nestiha nakladat lyzickou a aj bol kludny, tak urcite nam nevstava v noci preto, lebo by bol hladny. Budem hladat dalsie priciny, preco sa tak casto budi, nemate napad?

kristinka4m
11. mar 2010

Ahoj zzz77 no my sme mali tieš problém z častým nočným vstavaním každu hodinku, ja som to vyriešila homeopatikami Chamomilla vulgaris 9ch, (baby poradily) len opät pripominam boli sme starši a bolo to asi kvôli zúbkom kedže sa mu spánok upravil teraz dávam zasa iba sviatočne.

cestovatelkaandrea
11. mar 2010

Kristinka ja varim vecer (ked pridem zo skolenia a testu po 22.30) zapecene bravcove maso, s kapustou a zemiakmi 😉 ale jest to budeme az zajtra.

Elenka a ako Patko so soplikmi? Lepsie?

zzz7 vsak uvidis po par dnoch. po prvej noci este sa tazko hodnoti😉 samozrejme ze ryzova kasa, alebo kasa z uvareneho zemiaku a zmiesaneho s MM tazka na travenie nie je. ale ked das drobcovi krupicovu kasu, tak ta je tazka na travenie. to pisu vsade na nete 😉
inak mozu to byt aj zubky ☹

ockovelasky
11. mar 2010

Soplíky? Stále ich má, ale sú už také od zúbkov.. Akosi rýchlo mu idú tie zúbky, teraz zas horné jednotky a aj dole štyri ďalšie..

kristinka4m
11. mar 2010

Hm Andrejka dala by som si 😉 inak ja si to ani predstavit neviem ako to ja budem zvladat praca, dieta, starostlivost o domacnost a vsetko okolo toho no fakt ani si to predstavit neviem ☹ Obdivujem takých ludí teda mamičky.
A správne krupičnu kašu nie!!
Patkovi tie zubky rastu ako huby po dazdi 😉

cestovatelkaandrea
11. mar 2010

No ked spominas horne jednotky, tak si hned vybavim Damiana na dovolenke v lete so soplikmi, teplotami, kaslom a placom. prve tri dni boli taketo. Neviem preco, ale on ma tie horne jednotky strasne siroke oproti ostatnym detom. Take lopatky 😅 vzdy ked niekam ideme, tak mu tam vyjde zub. ved aj teraz naposledy na zimnej lyzovacke 😅 som zvedava co nas caka na Velku Noc 😀

No ale zas na druhu stranu mozes byt aj rada, ze mu ide naraz tolko zubkov. Prerezu sa a bude pokoj. Nemas to aspon tak, ze kazdy mesiac jeden...