Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
23. mar 2010

No viem o tom jablcku , to si pisala a som rada, ze uz ovocie mozete.
Ideme autom na noc. Manzel ma ukecal. Cez den by som nesla. A na SR aspon mozeme ist kam chceme, lebo budeme mat auto. 😉

ockovelasky
23. mar 2010

Máš dobrú pamäť, keď si to pamätáš... 😉 😉 To máš pravdu, že budete mobilnejší, keď pôjdete autom...

Drobec ešte spinká, taký je dnes ako malý vredík, prerezáva sa mu druhá jednotka hore.. Nemyslela som si, že jednotky sú také boľavé.. Ale až vstane, napapá sa a ideme vonku... Slniečko mu urobí náladu a aj mne.. 😀 😀

cestovatelkaandrea
23. mar 2010

No co si ja pamatam tak u Damiana boli najhorsie horne jednotky a prva stolicka. Ostatne bolo v pohode. Teraz sa mu nalievaju ocne zuby, tak som zvedava, co nas caka pri nich.
Veru chod von, ked je pekne. Urobi to dobre obom 😉
aj my pojdeme po robote s drobcom od 17.30-18.30 do pristavu na preliesky.

ockovelasky
23. mar 2010

U vás vtedy ešte je vidno? To máte super, že sa aj po práci môžete spolu vyblázniť vonku.. 😀

Tak, my sme boli vonku, prešli sme celé mesto, kočiarmi sa to len tak hemžilo... 😀 😀 😀 Chcela som drobcovi kúpiť kočiar k babke, z bazáru, nejaký použitý, ale majú len bez nánožníka.. Tak rozmýšľam ešte..

cestovatelkaandrea
23. mar 2010

Elenka u nas je svetlo do 19.00-19.15 a tak pod serom aj do 19.30. Tu je dlhsie svetlo. V maji a juny aj do 23.00 hod
A ze preco mam problemy so spanim 😀

miskachrumka
autor
24. mar 2010

ahojte
je tu niekto?
dnes je velmi pekne aj mi pojdeme von ked sa maly zobudi!
🙂

cestovatelkaandrea
24. mar 2010

Ahojte aj my sa pojdeme dnes prevetrat von. Pravdepodobne sa hodinku povozime na bicykloch 😉

cestovatelkaandrea
26. mar 2010

Ahojte, nevie mi niektora z vas poradit nejake homeopaticke lieky pre drobca od kaslu? dost kasle a sirup od kaslu nepomaha.

ockovelasky
26. mar 2010

Ahojte...

Andrejka, aký je to kašeľ?

cestovatelkaandrea
26. mar 2010

Elenka, taky suchy. Normalne ho to dost dusi ked spinka a kasle. keby bol vlhky tak viem, ze je to dobre, lebo by vykasliaval hlieny. No a ja mam to iste. Mame obaja nadchu, boli nas hrdlo a mame suchy dusivy kasel.

ockovelasky
26. mar 2010

Na suchý kašeľ je sirup Stodal, dospelí: 2 kávové lyžičky 3-5x denne; deti do 3 rokov: 3x denne 2,5 ml
Na nádchu (pre teba): Coryzalia: 1 tabletu každú hodinu nechať voľné rozpustiť v ústach, pri zlepšení príznakov predĺžovať intervaly podávania
Na nádchu pre drobca: allium cepa 5ch: 5x denne 3 guľôčky voľne rozpustiť v ústach, alebo rozrobiť v troške vody

ockovelasky
26. mar 2010
cestovatelkaandrea
26. mar 2010

Elenka dik, hadam to podla toho latinskeho vyrazu budu poznat aj tu. Poznas aj nieco z homeopatie na posilnenie imunity?
Myslim, ze som zrela nieco take zacat jest. A mozno aj drobec teraz na jar.

ockovelasky
26. mar 2010

z homeo nepoznám... ale deťom posilňuje imunitu BioGaia, probiotické kvapky..

cestovatelkaandrea
26. mar 2010

no bola som v lekarni a co myslis, ako som dopadla. tie nazvy jasne ze nepoznala a netrufla som si len tak brat na jej rady nieco.
tak som zobrala drobcovi Bromhexin sirup na ten kasel.
no a ja si nieco zaobstaram ked budem na SR. asi aj jemu tam nieco nakupim.

mamusia
26. mar 2010

Ahojte,

som tu nova,viem ze to tu uz mate rozbehnute a mozno uz ani neriesite moc danu temu.

Ja som tiez stale sama...manzel stale pracje,cize domov chodi tak okolo 7 vecer a prve 4 dni na zaciatku mesiaca ma uzavierku,tak byva v praci aj do 2 rano........takze ani nie moc to,ze som unavena,lebo som si uz na ten cyklus dna zvykla,ale skor to,ze mi je smutno,ze som stale sama... ☹
Od 3-tieho tyzdna ma mala silne koliky,tak som si tiez uzila,najma kym som sa nad to vsetko povzniesla a uz ma ten jej plac tak neboli ako kedysi.....teraz bude mat 3 mesiace,tak dufam,ze to uz pomaly prejde,aj ked doteraz je to stale rovnake,no uz viem ako tak ako na nu......
Prespi mi celu noc asi od 7 vecera do 5 rano,len sa budi na tlacenie asi 3-4x za noc,tak zakazdym musim vstat a dat jej dudlik a ona spi dalej(to ju tak ukludni potom ),takze vpodstate sa vyspim,no tak ci tak mam trhany spanok...

Proste co mi najviac vadi,je to,ze sa citim sama,je mi smutno,lebo svojho manzela nadovsetko milujem.On mi aj velmi pomaha...ked je doma,tak sa stara o malu,krmi ju,rano ako ju dokrmim pravidelne dostane stikutku a treba viackrat vstat a dat jej dudlik,lebo jej vypadava - to je jeho uhola..to mame podelene... 😎

Len so Vas tu chcela pozdravit vpodstate..... 😅

cestovatelkaandrea
26. mar 2010

mamusia uplne ta chapem a viem ako sa citis 😉 ja mavam tiez podobne pochody. len teraz ked som v praci, tak mi je smutno za drobcom.
tiez si prikladom toho kolko zeny vedia zvladnut. nemas tam nikoho s kym by si sa porozpravala alebo isla von na prechadzku aj s malou?

mamusia
26. mar 2010

Praveze nemam.. 😔
Byvali sme 4 roky v UK,potom sme sa prestahovali na Slovensko, chceli sme ist len do BA (kedze tu to zije 😀 a mm je Poliak a lahsie sa mu hladala praca),takze co u mam znamych,tak to len z prace...cize vsetci pracuju.......a este byvame aj na kraji sveta,ze ani do mesta sa neda ist.. ☹

Ale chystam sa kupit nositko, tak uz budem frajerit aj v meste 😀 Lebo nelubim,ked musim niekoho prosit,aby mi pomohol s kocikom....
Ale aspon mam modreho kona,fakt som na nom zavisla...... 😀 su tu fakt super zenske vsetky 🙂

cestovatelkaandrea
26. mar 2010

nosic som ocenila aj ja. som s nim mobilnejsia a drobcovi sa v nom lubi
neboj tvoja dcerka je este malicka o chvilu s nou budes mat srandy viac ako dost a aj von sa s nou bude dat lahsie chodit. nebudes musiet mysliet na vela veci, co musis mat pri sebe 😉

kristinka4m
26. mar 2010

Ahojte.
Mamusia Vitam Ta 😉
Dnes som skoro ani nevedela ze mam dieta take bolo dobre, len si nemozem zvykat.
Zajtra moj chlap odchadza na cely den preč tak idem ku starkej nech si ho uzije 😀 budem tam aj jeho krasna mama tak dufam ze ho zabavia a ja si spravim krasnu sobotu 😉
Lička su uz OK čomu som rada 😉
Inak mate čo nové?

ockovelasky
27. mar 2010

Ahojte...
Andrejka, tak to ma fakt prekvapuje, že homeo v NL nepoznajú... Skúsila si si vygoogliť,ako sa to volá tam u vás?

Vítam Mamusiu... Ja som tiež celé dni sama doma, manžel chodí domov až večer a odchádza skoro ráno... Tiež mi je občas smutno, ale teraz, čo je už teplejšie a dá sa v pohode chodiť vonku, tak je to fajn, aj depky je pomenej, aj nejaké nové mamičky som postretávala na prechádzkach.. Čo sa týka koliky, aj my sme sa trápili prvé tri mesiace, každý deň to bolo o masírovaní bruška, nahrievaní, uvoľňovaní teplomerikom a tak - veď to poznáš... Tiež mám nosič, je to veľká pomoc, ako písala aj Andrejka, skús si ho zaobstarať... 😉

Kristínka, to máš super, že drobec je taký suprový a líčka sa vám dali do poriadku.. 🙂

Nám sa ten výsyp dal tiež do poriadku, len nemôžeme užívať žiadne nové utierky či plienky, takže zostávame na DM-kových a nikto ma už nepresvedčí, aby som skúsila niečo iné... 🙂 Ináč, neviem, či som sa pochválila, vo štvrtok nám vyšiel šiesty zúbok, horná jednotka vpravo... Drobec sa už vie aj sám posadiť keď stojí v ohrádke, takže to už nie je len o pádoch... 😀 😀
Mňa teraz skolila akási chrípka, takže včera nám bola pomôcť moja mama, navarila a zobrala drobca aj vonku, tak som si trochu oddýchla..

Čo máte v pláne tento víkend?

mamusia
27. mar 2010

Takze dnes sme uz kupili nositko, je super, vyzera,ze sa malej aj paci.....tak uvidim, ked pojdeme na dlhsiu prechadzku....Chcela by som s malou zacat chodit na plavanie, len ma zapalene ocko,tak musime pockat....

Neviete,kde su tie plavania pre babatka a kolko to stoji?

ockovelasky
27. mar 2010

aké nosítko ste kúpili? Dúfam, že s ním budete spokojní... 😉
Čo sa týka plávania,skús sa pozrieť na:

http://www.alva.sk/

kristinka4m
28. mar 2010

Ahojte.
Ako ste sa vyspinkali?My paradne az do 8:00.
Včera Daniel spravil dlksiu trasu v chodeni a mame to na kamere 🙂 Tak dufam ze to uz pojde len k lepsiemu.
Dnes je skaredo a dost chladno tak neviem co budeme robit zase cely den:(
Zatial ahojte a pozdravujem drobcekov 😀

mamusia
29. mar 2010

Pekne prvotyzdenne rano (opat bez manzelov) 😉

Takze kupili sme toto nositko:

http://www.fillikid.at/assets/high_res/915.jpg

s malou som bola v nom 2x v obchode, neplakala ani nic....len jej este tak trochu hlavicka tancuje...ale uz sme na najlepsej ceste k prestaniu 🙂

Pozerala som inak tie kurzy plavania, tie ceny, tak to je des! A ked nahodou chces dat na viac kurzov...to musis byt milionar... 😀

ockovelasky
29. mar 2010

Ahojte...

Veru, aj my sme chceli ísť s malým na dovolenku spojenú s učením plávania, ale cena je až až vysoká... 😀 😀

Malú nosíš tváričkou k sebe, alebo ako na obrázku, od seba? My sme drobcovi kúpili takéto nosítko...

http://nosime.sk/tovar1511-manduca_cierna_farba

Ináč baby, moja chrípka sa premenila na angínu a už som asi nakazila aj šušníka... ☹ ☹ ☹

Ako sa máte, čo máte nové?

mamusia
29. mar 2010

Tvarou od seba...uz ma vpodstate za 3 dni 3 mesiace, hlavicku uz celkom dobre drzi..len este jej teda trosku tancuje 🙂 ale ona je taky zvedavec, tvarou ku mne by nevydrzala.......teda uz raz aj bola, ked bola velmi unavena a mm zaspala tak....... 😀

To Vase nositko je super! Videla som ho uz...no my sme stavili na lacnu cenu, kedze este nemam matersku ( bo cakame na odvolanie- chybaju mi 3 dni a tak musime vybavovat papiere z UK)a takze ani rodicovsku si nemozem poziadat.......az ked pride odvolanie......tak mi tak pochudobnejsie sa snazime setrit 😒

A to plavanie...no budem musiet pouzit prasule,co dostaneme z prispevku pri narodeni baba...... 😖

ockovelasky
29. mar 2010

Ja som chcela malého nosiť skoro od narodenia, preto sme kupovali ergonomické nosítko, kvôli nožičkám... Ale aj to vaše je pekné, a hlavné je, aby poslúžilo svojmu účelu. My drobca nosíme na nákupy hlavne, ruky máš voľné a aj drobca v blízkosti... 😀
S tými papiermi z UK je to fakt ťažké, toto malá aj švagriná... Takže nezávidím...

A čo sa týka plávania, skús si vygoogliť ešte viac, ja som poslala link na prvé čo sa mi pozdávalo...

Dnes nejdete vonku? U nás je krásne, ale so mnou to teraz nepôjde...

mamusia
29. mar 2010

Akurat sme sa vratili z vonku, chcela so ist aj skor, no ako som sa obliekala,tak mala zaspala vo vibracnom lehatku a nechcela som ju budit, bo sa mi to uz raz vypomstilo, tak sa zlakla(a to som ju ohlasila iba ticho menom),ze sa az nadychnut od placu nemohla..........tak som ju nechala tam a ze reku sa aj naje a pojdeme...... 🙂

Je total krasne inak,najprv to doobeda ani tak nevyzeralo,no nakoniec sa uplne vycasilo a je veeeelmi teplo 😎

Pozerala som aj ine, vsetky ceny su rovnake priblizne, no pojdem tam,kde baby pisu,ze je naj, sa najprv poinformovat a reku teda,ze by som s malou zacala,tak od 4 mesiaca......

A Ty si az tak fest chora? 😖 Sa rychlo uzdrav! 😉

kristinka4m
29. mar 2010

Ahojte mamule 🙂
Dnes máme ale krásny dník, až na ten vietor čo u nás fúka. Drobec spinká a to šiel spat asi o pol jednej a zaspal pred chvílkou tak som zvedavá do kedy potiahne. Včera spal až do 18 od 15 ☹
Inak máte čo nového?
Elenka ti sa rýchlo uzdrav 😉
Inak na to plavanie som kedysi aj ja chcela chodit, ale nakoniec som to vzdala. Pre mne je utrpenie chodit autobusom, kedže som si vodičak nedorobila 😠 nič ine mi neostáva, ale naštastie ešte som nemusela.
Dnes sme boli na ročnej poradni no ma 77cm a priblizne 11.kg čo sa mi zda že schudol od poslednej návštevy. Vresky jak keby ho z kože drali a v 15mesiaci na očkovanie už teraz sa velmi tešime ☹
Boli sme aj v Kauflande na jogurty aspon nam rychlejšie prešlo dopoludnie. Teraz varim zemiaky a malemu špenat a nam vypražim rezne kedže včera sme dojedali obed z piatka. KOnečne po roku som si zohnala stoličku na krmenie no to je ina parada ked je v nej aj sa lepšie napapa.
No idem ja ešte niečo posnorit na nete a dovarit a možno ak počasie dá, pojdeme ešte trošku pobežkat po vonku.
Zatial sa majte krásne a pozdraujem deturence 😀