Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

vinifera
14. máj 2010

mariangela (bežne ma ale nájdeš v inej téme 😀 ) mne takto malý nespával do 8 mesiacov! Vtedy začal spávať 1 x za den. V 10 mesiacoch začal spávať 2 x za den. Takže pevné nervy.

kristinka4m
14. máj 2010

Ahojte.
Ja neviem čo robit z tym mojim nervákom ☹ dnes si tak trepol hlavu o radiator že som myslela ze ju ma rozbitu,sam od seba je to zo dna na den horšie a horšie, hadzanie sa o zem ešte nič nie je 😠 to robi pravidelne. Ked nema povoli tak si strči ruku do hrdla, neviem čo chce tym dosiahnut, ked ho ignorujem je to este horšie. Vyzera ako keby som ho mlatila na nohach sama modrina o hlave ani nevravim ☹ Neviete čo s tym dalej ?či len počkat?

pisskota
14. máj 2010

Ahoj Kristinka. Nedavaj mu sladkosti ani maso. Do jedalnicka mu pridaj hlavne vela zeleniny. 😕

cestovatelkaandrea
16. máj 2010

ahojte,
no ozyvam sa po dlhsej dobe. v praci nestiham, uz som na innom oddeleni, tak robim ako srobik 🙂

kristinka my zazivame s damianom to iste. tiez ma kojenecku pubertu. obmedzujem sladke, a aj odmeny za nieco dobre su obmedzene.
mne vzdy pomaha odputanie pozornosti na nieco ine, ked je nahnevany. ignoracia funguje len sem tam. neboj nie si sama. ja som uz dostala mobilom, autom po hlave a par dni dozadu mi oklepal aj dudel o hlavu. takze tak. niekedy reve ako tur ale inokedy je zlatucky. strasne vela zacal hovorit, takze teraz kazdy den hovori nieco nove a pomaly zacina tvorit jednoduche vety z 3 alebo 4 slov.

kristinka4m
16. máj 2010

ahojte tak k tym sladkostiam ma tak mozno jednu za den niekedy ani to nie, inak je vela ovocia zavaraneho domaceho, zeleninove polievky moc nechce špenat mi spapa bez frflania 😀
Dnes bol zase za den, hlava ma boli z toho skriekania ☹ nastastie sa da este zaujat inou vecou ale myslim ze je to aj pocasim uz asi 8dni je hnusne a prši, vonku sa na dlho neda chodit. Nastastie mam chlapa teraz doma len co potom ma porazi ☹
A Andrejka co nove ako sa ma Damianko?

ockovelasky
18. máj 2010

Ahojte...

Tak my sme dnes boli na kardio, srdiečko máme silné ako zvon, vážime 10,46 a meriame 77 cm.. Táto info ma potešila, ale zas nás čaká imunoalergologické a gastroenterologické vyšetrenie.. ☹ Malý je stále vysypaný a v plienkovej oblasti to teraz vyzerá na peknú plienkovú dermetitídu, k tomu problémy so stolicou.. Jaaaaj, no čo..

Ako sa máte baby, čo máte nové??

kristinka4m
19. máj 2010

Ahojte.
Elenka, no mas to veru poriadne pestre ☹ Držim Patkovi palčeky aby všetko dobre dopadlo a hlavne nech pridu konečne na niečo.
My sa mame v celku fajn, len naozaj to počasie by sa uz mohlo umudrit ved je Maj ☹ ma byt aspon 25C.

cestovatelkaandrea
20. máj 2010

Ahojte,
no my sme opat chorucki. Damian ma crevnu virozu. Ma z toho vysoku teplotu a moc mu nechuti jest. Aspon, ze vela pije vody a ovocie a keksiky spapa. Manzel je s nim teraz doma.
A to som si fandila, ze cez vikend niekam pojdeme ☹

miskachrumka
autor
22. máj 2010

caute kocky!
****Andrejka aj mi sme ju mali asi pred mesiacom!som ani nespala cele noci co som sa onho bala! 😢
****Kika aj ja mam niekedy nervaka doma!hadam sa zmeni!
****Elenka a co vam je ze musite mat tolko vysetreni dlho som tu nebola tak niesom v obraze! 😒

inac davidko ma už konecne vonkuocne zubkyta užlen 3 stolicky a mame vsetky huraaaaaaaaa 🙂

ale splikov sa nemozeme zbavit ma ich už dva tyzdne:(

inac už siaj zubky umyvame ajked je to estetake kadejake ale hlavne je ze si ich umyva smojou pomocou samozrejme!

no kuknem sem hadam zajtra____________zatial sa majte a drzkajte sa baby! 😉

jankaka
23. máj 2010

Ahojte!! ja tiež určite patrím k tejto téme.. Som mamička ktorá je tiež veľmi často unavená, a to nie kôli bábätku, ale pre školu.. cez deň sa radšej venujem dcérke, maminka mi občas príde pomôcť, a to keď nieje v robote.. teraz pred maturami mi pomáha vééľmi veľa.. 🙂 Deniska je véľmi kľudné bábätko.. z nej niesom ani trošku unavená.. 🙂 je to taký anjelik.. 🙂

ockovelasky
23. máj 2010

Ahojte..

Vítam medzi nami jankaka, asi budeš Janka - no viem si predstaviť, že toho máš dosť, nakoľko aj moja švagriná študuje popri materskej, ale tiež ma doma malého anjelika Peťulku, ktorá pár posledných dní len gagá a gagá - no proste malý ukecanec je z nej.. 😀 😀 Neboj, maturity pominú a bude fajn.. 😉

My ideme zajtra do KE do nemocky, a asi tam aj zostaneme, drobec je vysypaný od hlavy po päty, v piatok sme boli u jeho doki, potom sme hneď leteli do KE na infekčné, kde nám primárka dala na riťušku Betadine tinktúru a na zbytok telíčka Tanin púder a teraz keď je takto celý natretý vyzerá ako Apač pred bojom - ale nie, musím si robiť srandu, lebo mi je z toho všetkého do plaču, už dva mesiace beháme po lekároch a nikto mu nevie pomôcť.. Zajtra ráno ideme na gastro tu do MI a potom hneď do KE, pozrie sa na neho kožná, no a uvidíme.. Sme na Fenistile 3x denne, takže drobec je oťapený a spavý..

Miška - blahoželám k zúbkom, tak už vám veľa nezostáva... 😉 😉

Kika - ako sa máte, drobec je už kľudnejší?

Andrejka - Ako je Damiankovi, boli ste niekde, či sa len liečite domka?

Baby, držte nám palce..

miskachrumka
autor
23. máj 2010

elenka to mi je luto si tu este?by som stebou popisala!

mi mame zas novinku nas maly už vobec nechce tu humanu ani nijake ochutene tak sme vcera presli na kravske plnotucne mliecko!
a konecne mu nieco chuti!som rada 😉 vela mamiciek dava po roku kravske mliecko skusala somm dnes prevarene nechcel ani kakavko tak mu len hrejem kupovane a davam trosku cukru!a pije ako divy! 🙂

inac už aj s kasickami sme skoncili tie už nepapa asi dva mesiace len vyzivi aj tie su mu už pomaly pche🙂tak len masko este poharikove a same jogurty!ato mliecko a vela vela polievociek papa!a už ma niekedy aj normalnu stravu ale ideme na to pomalicky!neni sa kde ponahlat!

inac aj pekne pocasie bolo unas aj vcera aj dnes tak sme cele dni vonku aspon cez vikend kedze cez tyzden je toho vela aj jazdy mam este a zachvilku koniec som zvedava ci spravim sa bojim tak idem sa ja ucit tiez cele dni smalym a vecer aj do pol noci sa ucim a siedmej vstavat aj ho este zubky niekedy pobolievaju horne ocne ktore este nema poriadne prerezane!tak sa aj budime!
ale vsetko sa da zvladnut neviem sa dockat konca mesiaca pride konecne tatik🙂huraaaaaaa________asi tri dni pred skuskami tak sa idem potom drvit cele dni a drzte mi palce 😉

miskachrumka
autor
23. máj 2010

je tu niekto? 😕 asi už nie ze?

elenka drzim palce!

inac a to ako z nicoho nic sa zrazu cely vyhadzal ci ako?som v soku teda ☹

kristinka4m
23. máj 2010

Elenka tak Vám budeme aj s Danielom silno drzat palce az sa z toho rychlo dostanete 😉

ockovelasky
23. máj 2010

Miška, ďakujem.. Tiež to máš pestré, ako ťa tak čítam.. Držím palce, pri vodičáku.. My sme jogurt vyskúšali, nechcel ho vôbec, ani s piškótkami, ale teraz, keď je drobec v takom stave, papá len France Lait bez laktózy, tým pádom nič mliečne s laktózou nepapáme, ani žltok, ani banán, teda nič, čo by mohlo podráždiť, príp. spôsobiť alergiu.. No a k tomu ešte chce nemliečnu kašičku a zemiačik buď s mrkvou alebo cuketou.. Uvidíme zajtra, čo nám povedia, ale mám z toho stiahnutý žalúdok.. ☹
Ešteže sa počasie umúdrilo a môžeš s drobcom vyjsť vonku trošku, keďže si na neho sama.. 😉

ockovelasky
23. máj 2010

Miška, všetko to začalo po ATB - Amoksiklav, čo bral v marci, no a potom na ňom skúšali všetko možné, až mu tak rozhádzali imunitu, že v piatok mu hrozil kolaps organizmu - čo sa týka imunity.. ☹ ☹

Kika, ďakujem, aj Danielkovi, ste zlatí..

miskachrumka
autor
23. máj 2010

preboha chudacik ti verim ☹ boze moj!

a akoze co idu teraz robit snim v KE?ako skusat nejake lieky ci co?a imunitu znovu mu treba vybudovat ci ako?
ti vobec nezavidim je mi to luto chudacik malicky:(

miskachrumka
autor
23. máj 2010

inac ja sa strasne bojim tohto ockovania co mame mat ako v 15mes neviem strasne s atoho bojim:(
kika mate to už za sebou?nas to caka zaciatkom juna!

ma.senka
23. máj 2010

ahojte kocky, nahodou som teraz natrafila na tuto temu, ale podla debat vidim, ze ste vsetky celkom v pohode a nie unavene mamicky 😉 na mna dnes vecer dolahla strasna kriza a unava. misko ma 1.5 roka, je strasne zlaty a nekonecne ho milujem 😔 problem je v tom, ze sa ale citim unavena. od kedy sa narodil, nemam vobec ziadny ventil, relax, ziadne vypnutie. Neviem ako to robite vy a ci to vase deticky v pohode zvladaju.Vecer som bola vonku asi 2x.Obidva razy sa zobudil, bol to strasny dlhotrvajuci srdcervuci plac, ktory prestal az ked som sa vratila. Takze odvtedy som nemala odvahu niekde vybehnut. Inak musim povedat, ze cez den mu to nevadi, je s nim moja mama a s nou to zvlada super. V noci skratka nie. Poviete si, preco teda nevypnem cez den - cez den som bud v praci, alebo sa tocim okolo domacnosti alebo skratka mam nejake povinnosti. Skratka vobec mi nezostava cas na seba, oddych , relax. Citim sa ako take morciatko v koliesku. S nazorom, ze nech sa maly v noci teda vyreve, ze vsak co sa mu stane, nesuhlasim. nak stale dojcim, aj v noci, takze je mozne, ze ta naviazanost ku mne s tym suvisi. Rada by som aspon do 2 rokov vydrzala. Dojcenie mi ale vobec nevadi, nemam s tym problem, maly pekne vsetko papa a ma aj zabehnute dobre stravovacie navyky.... Asi mi neporadite, ale aspon som sa mohla postazovat a privitam nazory ako to robite vy 😎

ockovelasky
23. máj 2010

Neviem, čo mu budú robiť Miška.. Ale predpokladám, že zoberú krv a potom určia, čo ďalej.. Paťka tiež mali očkovať, tretíkrát, ale kým nie sme v poriadku, tak sa to nedá.. ☹ Prečo máš strach z tohto očkovania?

miskachrumka
autor
23. máj 2010

ste tu?

miskachrumka
autor
23. máj 2010

elenka tak potom daj vediet!
budem na vas mysliet!

a preco sa bojim toho ockovania lebo som onom vela ciatala a ked som sa docitala ze moze vyvolat z nicoho nic nejake choroby!tak som sa zhrozila! ☹ musim sa skor opytat dr ci o niecom nevie!!!!!!!!

ze je toto najrizikovejsie ockovanie tak neviem 😒 ale zas preco by tie nase dteicky ockovali ked im to ma ublizit nechapem 😔
praveze im to ma pomoct tak ja som už somar ztohto vsetkeho ☹

ockovelasky
23. máj 2010

ma.senka - máš pocit, že sme v pohode? To asi preto, lebo nemá zmysel sa v každej jednej správe sťažovať, lebo to sme robili na začiatku, teraz sa už poznáme, sme zabehnuté a píšeme o každodenných starostiach, ale i radostiach.. Môj je síce mladší, ako ten tvoj, ale tiež som od jeho narodenia nebola nikde vonku večer.. Som na neho sama, manžel je väčšinu dňa v práci a keď je doma, tak zase pracuje.. Drobec má zdravotné problémy, ale nato som tu ja, aby som mu v tomto pomohla.. Nespomínala si manžela, ten ti s drobcom nepomáha vôbec?

ockovelasky
23. máj 2010

Názory na očkovania sú rôzne, už som si všimla aj ja.. Ale akosi o nich nečítam (možno začnem).. Aj my sme boli očkovaní, tak hádam vedia, prečo detičky očkujú.. Ale, opýtaj sa doki, budeš kľudnejšia..

miskachrumka
autor
23. máj 2010

ma.senka
ono kazda mamicka je svojim sposobom unavena!
ked som zakladala pred rokom aj nieco tuto temu tak som bola strasne unavena prvorodicka a sama s malym kedze tatko chodil zarabat korunky!

ale do vsetkeho sa da prist!
teraz si len nato spomeniem a mavnem rukou ved su aj ovela horsie veci!

podla mna kazde dieta je ine a kazde sa raz zlepsi je to cas vzdoru a vsetkeho mozneho ja sauž teraz pripravujem ze nad Davidko je už teraz cert!vsade je vsetko chyta papa vonia ale je to aj naopak velikaaaaaaaa radost🙂
a ty mas pracu a domacnost ja momentalne domacnost aj autoskolu a chystam sa si robit kurz kozmeticky a vzdy sa nieco najde!
ale otom je zivot hlavne ze ho nemam nudny🙂
ved ako starena budem cele dni kukat von oknom cele dni len prekladat nohy a trpiet nicnerobenim tak na stare kolena si hadam oddychneme🙂

wandeirra
23. máj 2010

ockovelasky,
drzte sa v nemocke..a daj potom vediet ako ste dopadli

ockovelasky
23. máj 2010

wandeirra - ďakujem... Ozvem sa hneď, ako to bude možné..

wandeirra
23. máj 2010

ahoj masenka,
chodite este plavat s Miskom?

miskachrumka
autor
23. máj 2010

elenka mas pravdu sme už zabehnute a sa už pozname🙂

a tiez sa nemusim vkuse stazovat ved aj tak mi nepomozete! 😒
ja si tiez pomaham sama ocko nas stale robi ci tu na sk ci v dk (dansko)tiez som na maleho uplne sama nikto mi nepomoze moji rodicia su ako aj pred rokom stale odcetovani ale clovek si zvikne co chce ci nie ked mu nic ine neostava!
a mne ked je velmi tazko si poviem***nikdy nenesiem na pleciach viac ako unesieme****
a myslim ze je to aj pravda ved vsetko zle je na nieco dobre!

elenka opytam saveru dr co mi nato povie som zvedava! 😕

miskachrumka
autor
23. máj 2010

okej baby ja idem sa ucit lebo to nejak flakam tak zajtra elenka ak chces poslem to moje tel cislo napis mi to sms ako co!